برترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

معجون لاغری با قهوه و لیمو

در حال حاضر که اغلب افراد تحرک زیادی ندارند، غالبا دچار اضافه وزن و چاقی شده اند. از این رو، هر کسی به دنبال روش مطمئنی است تا بتواند به کاهش وزن دست پیدا کند. در این شرایط، خیلی از افراد از رژیم های غذایی سختی استفاده می کنند و یا به باشگاه بروند. ممکن است خیلی از افراد حوصله ای برای انجام این کارها نداشته باشند و بخواهند از روش های آسانی برای لاغری کمک بگیرند. در خانه، یکی از آسان ترین روش هایی است که به شما کمک می کند تا با استفاده از مواد ساده، به کاهش وزن دست پیدا کنید.

به طور کلی، رژیم غذایی می تواند تاثیر خیلی زیادی روی لاغری شما داشته باشد و اگر غذاهایی مصرف کنید که موجب لاغری می شوند، این روند با سرعت بیشتری طی خواهد شد. برخی مواد غذایی مانند لیمو و قهوه دكتر بيز ، دارای خاصیت چربی سوزی هستند و به شما این امکان را می دهند که به تناسب اندام برسید.

با این حال، باید بدانید که این امر فقط تا زمانی امکان پذیر است که شما نحوه استفاده از معجون لاغری با قهوه و لیمو را بلد باشید و بتوانید به میزان مورد نیاز آنها را با یکدیگر ترکیب کنید.

از طرف دیگر، باید بدانید که استفاده بیش از اندازه هر چیزی می تواند باعث بروز مشکلاتی شود و به همین دلیل هم به هیچ عنوان نباید در مصرف قهوه و لیمو، افراط کنید. در این مقاله از لندسپا، اطلاعات کاملی درباره روش لاغری با قهوه و لیمو در اختیار شما قرار خواهیم داد. پس اگر شما هم به دنبال کاهش وزن با استفاده از روش های ساده هستید، خواندن این مقاله تا پایان را از دست ندهید.

عده ای از افراد برای کاهش وزن از استفاده می‌کنند

خواص لیمو برای کاهش وزن

قبل از این که درباره تاثیر فوق العاده لاغری با قهوه و لیمو صحبت کنیم، بد نیست که در ابتدا خواص هر یک از این مواد غذایی را به صورت مجزا بدانید. از گذشته تاکنون، لیمو به عنوان یکی از بهترین مواد برای کاهش وزن در نظر گرفته می شده است. زیرا لیمو به خاطر داشتن خواص بسیار زیاد مانند ویتامین C، موجب می شود که چربی جمع شده در بدن تا حد خیلی زیادی از بین بروند و به طور کلی، موجب از بین رفتن چربی های جمع شده می گردد.

با توجه به این مسئله، خیلی از پزشکان تغذیه می گویند که ترکیب لیمو با مواد غذایی دیگر، می تواند تاثیر بسیار زیادی برای کاهش وزن داشته باشد. خوب است بدانید که بیشتر از 88 گرم ویتامین c در هر 100 گرم لیمو وجود دارد و ویتامین C هم به خاطر داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی، یک گزینه مناسب برای چربی سوزی در نظر گرفته می شود.

البته علاوه بر کاهش وزن، لیمو برای بخش های دیگر بدن هم موثر است. به عنوان مثال، خیلی از افراد می گویند که هر موقع دچار افزایش فشار خون شدید، فقط کافی است که یک لیمو مصرف کنید تا فشار خون شما تا حد خیلی زیادی کنترل شود. البته کاملا طبیعی است که اگر در مصرف آن افراط کنید، فشار خونتان پایین می آید و این امر هم می تواند باعث بروز مشکلاتی شود.

مقاله پیشنهادی:بهترین چیست و چگونه است؟

خواص قهوه برای کاهش وزن

از طرف دیگر، بهتر است قبل از این که ترکیب لاغری با قهوه و لیمو را برای شما توضیح دهیم، بدانید که چرا قهوه می تواند موجب کاهش وزن شود؟ این مسئله دلایل متفاوتی دارد و اگر بخواهیم به صورت مختصر آن را توضیح دهیم، باید بگوییم که به طور کلی، قهوه به خاطر داشتن کافئین، می تواند موجب کاهش وزن شود. البته فراموش نکنید که این مسئله تا زمانی است که شما قهوه را بدون شکر و مواد شیرین کننده مصرف کنید تا بتوانید به کاهش وزن برسید.

قهوه هم مانند لیمو، به میزان کافی موجب کاهش وزن می شود و مصرف بیش از اندازه آن می تواند باعث بروز مشکلاتی در بدن شود. علاوه بر لاغری و کاهش وزن، قهوه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان، کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی و یا حتی بهبود زخم های معمولی نیز تاثیر خیلی خوبی دارد.

همچنین اگر قهوه را به میزان کافی مصرف کنید، می توانید تا حد خیلی زیادی از کبد خود محافظت کنید و مطمئن شوید که احتمال ابتلا به بیماری های کبدی برای شما پایین می آید. پس اگر به دنبال یک ترکیب لاغر کننده هستید، ما استفاده از معجون لاغری با قهوه و لیمو را به شما پیشنهاد می کنیم.

فواید قهوه و لیمو برای لاغری

بر اساس مواردی که پیش از این گفتیم، به احتمال خیلی زیاد متوجه شدید که قهوه با لیمو برای لاغری تاثیر خیلی خوبی دارند. اگر این دو ماده غذایی را با یکدیگر ترکیب کنید، می توانید معجونی معجزه آسا برای کاهش وزن بسازید. همچنین در ادامه، برخی از مهم ترین مزایای لاغری با قهوه و لیمو را به صورت مختصر برای شما توضیح می دهیم تا بدانید که این ترکیب چگونه به کاهش وزن کمک می کند.

֎بیشتر شدن چربی سوزی

اولین دلیلی که قهوه و لیمو می توانند به کاهش وزن کمک کنند، این است که موجب بیشتر شدن روند چربی سوزی در بدن می شوند. دلیل این موضوع هم این است که همان طور که می دانید، در قهوه مقدار خیلی زیادی کافئین وجود دارد و این کافئین موجب می شود که سوخت و ساز بدن تا حد خیلی زیادی افزایش پیدا کند و در نتیجه، بافت های چربی تحریک می شوند و احتمال چربی سوزی در بدن افزایش پیدا می کند.

بر اساس آمار و اطلاعات کنونی، متوجه شده ایم که فقط یک فنجان قهوه می تواند میزان چربی سوزی بدن شما را تا 10 درصد افزایش دهد. حالا فرض کنید که لیمو با خاصیت هضم کردن غذا با سرعت بالاتر، با قهوه ترکیب شود. لیمو خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و در کنار قهوه، کمک خیلی زیادی به چربی سوزی بدن شما می کند.

مصرف نیز تأثیر بسیار زیادی دارد و همچنین از کالری خیلی کمی برخوردار است.

֎شادابی پوست

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در کنار همه ماسک های پوستی که به احتمال زیاد مصرف می کنید و یا قصد خرید آنها را دارید، ترکیب قهوه و لیمو نیز می تواند گزینه کاملا مناسبی برای شادابی پوست شما باشد. پس اگر به دنبال یک روش لاغری با قهوه فوری سوپریم دکتر بیز و لیمو هستید، باید بگوییم که با مصرف این ترکیب، می توانید علاوه بر لاغری، پوستی شاداب و جوان نیز داشته باشید. زیرا پیش از این گفتیم که لیمو حاوی مقدار زیادی ویتامین C است و ترکیب آن با قهوه، موجب می شود که نشانه های پیری زودرس در چهره شما پدیدار نشوند.

֎بهبود سردرد میگرنی

فایده دیگری که روش لاغری با قهوه و لیمو برای شما به ارمغان می آورد، بهبود میگرن است. اگر شما هم دچار سردردهای میگرنی هستید، ما مصرف مداوم ترکیب قهوه و لیمو را به شما پیشنهاد می کنیم. فقط کافی است که هر روز یک فنجان قهوه و مقداری لیمو را مصرف کنید تا متوجه تاثیر فوق العاده آن شوید.

قهوه موجب می شود تا رگ های عروقی شما منقبض شوند و در نتیجه، سردردهای میگرنی تا حد خیلی زیادی درمان شوند. از طرف دیگر، لیمو هم موجب می شود که دردهای عضلانی و استخوانی شما تسکین یابند و به طور کلی، ترکیب این دو ماده غذایی می تواند معجون معجزه آسایی برای شما بسازد.

جدول ارزش غذایی برای نشان دادن کالری دمنوش قهوه با لیمو

اگر شما هم به دنبال روشی برای لاغری با قهوه و لیمو می گردید، بهتر است در ابتدا ارزش غذایی و میزان کالری هر یک از این مواد را به صورت مجزا بدانید. در این بخش، جدولی آماده کرده ایم که در آن می توانید میزان کالری و ارزش غذایی هر یک از این مواد غذایی را به صورت مجزا مشاهده کنید تا بدانید که روش لاغری با قهوه و لیمو چگونه انجام می پذیرد و تا چه حد موجب چربی سوزی می شود.

مواد موجود یک فنجان قهوه یک عدد لیموترش
کالری 5.4 29
کربوهیدرات 1 9.3
فیبر 0 2.8
پروتئین 0.1 1.1
قند 0 2.5
چربی 0.1 0.3
سدیم 8.4 0

بر اساس جدول بالا، متوجه می شوید که قهوه و لیمو ترش، چه میزان کالری، کربوهیدرات، فیبر، پروتئین، قند، چربی و سدیم دارند. بدین ترتیب، می توانید با مشورت با پزشک تغذیه، ترکیب لاغری سریع با قهوه و لیمو را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

در این مقاله درباره دم نوش های موثر برای صحبت کرده ایم

روش لاغری با قهوه و لیمو

اگرچه لاغری با قهوه و لیمو امکان پذیر است، اما باید بدانید که نحوه درست استفاده از این ترکیب چگونه است؟ اگر به درستی نتوانید از این ترکیب استفاده کنید، شاید به نتیجه دلخواه خود برای کاهش وزن دست پیدا نکنید.

برای تهیه این ترکیب، فقط به یک عدد لیمو ترش و یک فنجان قهوه دم کشیده نیاز دارید. از آنجا که شما به دنبال کاهش وزن هستید، پیشنهاد می کنیم که از شیرین کننده ای برای طعم دار کردن دمنوش خود استفاده نکنید. در ابتدا، یک فنجان قهوه تهیه کرده و سپس لیمو را به دو نیم قسمت کنید. فقط کافی است که مقدار کافی آب همان یک عدد لیمو ترش را درون فنجان قهوه بچکانید و آن را بهم بزنید. به همین راحتی، می توانید در سریع ترین زمان ممکن، به لاغری سریع با قهوه و لیمو برسید.

چه زمانی قهوه و لیمو برای کاهش وزن را مصرف کنیم؟

یکی از مهمترین سوالاتی که خیلی از افراد موقع استفاده از این روش لاغری با لیمو و قهوه می پرسند، این است که چه زمانی باید این ترکیب را مصرف کنیم؟ پاسخ این سوال، تا حد خیلی زیادی به این مسئله بستگی دارد که شما فعالیت های روزمره خود را چه زمانی انجام بدهید. به عنوان مثال، اگر خیلی ورزش نمی کنید و تحرک ندارید، بهتر است که دمنوش لیمو و قهوه را بعد از وعده غذایی اصلی خود مصرف کنید. این بدان معنی است که بعد از تهیه معجون لاغری با قهوه و لیمو به میزان کافی، آن را بعد از ناهار یا شام مصرف نمایید.

مقاله پیشنهادی : حرکات چیست

نکته بسیار مهمی که برای استفاده از ترکیب لیمو و قهوه برای لاغری باید بدانید، این است که علاوه به خاطر داشتن کافئین، می تواند در کیفیت خواب شما تاثیر بگذارد. به همین دلیل هم بهتر است بعد از شام آن را مصرف نکنید و بعد از ناهار، گزینه مناسب تری است.

از طرف دیگر، اگر بدنتان تحرک دارد و یا ورزش های هوازی انجام می دهید، پیشنهاد می کنیم که قبل از ورزش، این ترکیب را میل کنید. در این شرایط، نوشیدن این ترکیب لاغری با قهوه و لیمو باعث می شود که سوخت و ساز بدن شما افزایش پیدا کند و موقع ورزش کردن، کالری بیشتری بسوزانید. فراموش نکنید که به هیچ عنوان ترکیب لیمو و قهوه را به صورت ناشتا و قبل از صبحانه مصرف نکنید و بهترین زمان استفاده از آن، اواسط روز و قبل از انجام فعالیت های سنگین بدنی است.

لاغری با قهوه و لیمو ترش موثرتر است یا لیمو معمولی؟

لیمو معمولی در مقایسه با لیمو ترش، کربوهیدرات بیشتری دارد و افزایش یافتن میزان کربوهیدرات، موجب می شود که شما کمی چاق تر هم شوید. از طرف دیگر، لیمو معمولی مانند لیمو ترش، مقدار خیلی زیادی ویتامین C دارد و این امر می تواند در کاهش وزن دخیل باشد. اگر حتی لیمو معمولی را هم با قهوه ترکیب کنید، می توانید به کاهش وزن مورد نیاز خود برسید. البته توجه داشته باشید که بر اساس نظر کارشناسان، مصرف لیمو ترش با قهوه تاثیر خیلی بیشتری روی کاهش وزن دارد.

آیا لاغری با قهوه و آبلیمو هم امکان پذیر است؟

گاهی مواقع، این امکان وجود دارد که شما بخواهید از ترکیب لاغری با قهوه و لیمو استفاده کنید. از طرف دیگر، شاید لیمو ترش تازه در معرض دسترس شما وجود نداشته باشد و بخواهید به کمک آبلیمو، این دمنوش را تهیه کنید. تنها نکته ای که در این زمینه اهمیت بالایی دارد، این است که باید حتما از آبلیمو طبیعی استفاده کنید و تا حد امکان، از مصرف آبلیموهای صنعتی بپرهیزید. در این شرایط، می توانید تا حدودی وزن خود را کم کنید.

میزان درست مصرف دمنوش قهوه با لیمو به طور روزانه

میزان مصرف دمنوش قهوه با لیمو برای لاغری تا حد خیلی زیادی به شرایط بدنی خود شما بستگی دارد. اما به طور کلی، حتما این نکته را مد نظر قرار دهید که مصرف بیش از اندازه این ترکیب می تواند آثار مخربی روی بدن داشته باشد. به همین دلیل هم به هیچ عنوان در مصرف هیچ چیزی افراط نکنید. در شرایط کلی، افرادی که به صورت مداوم قهوه را در رژیم غذایی خود قرار می دهند، می توانند تا 4 فنجان قهوه هم بنوشند. بیشتر شدن این میزان مصرف قهوه، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

چه افرادی نباید از ترکیب قهوه و لیمو استفاده کنند؟

اگرچه لاغری با قهوه و لیمو نمی تواند برای همه افراد موثر باشد، اما باید بدانید که این ترکیب برای برخی از افراد باعث بروز مشکلاتی می شود. در این بخش، مهم ترین کسانی که امکان استفاده از ترکیب قهوه و لیمو به صورت مداوم را ندارند، نوشته شده اند. اگر شما هم جزو هر یک از این دسته ها هستید، باید حتما قبل از مصرف قهوه با لیمو برای لاغری خود، با پزشک تغذیه مشورت کنید.

 • خانم های باردار یا شیرده
 • افراد مبتلا به بیماری گلوکم
 • اشخاص مبتلا به بیماری های فشار خون
 • افرادی که استرس خیلی زیادی دارند
 • اشخاص مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر یا  IBS

مقاله پیشنهادی:

سخن پایانی

در این مقاله از لنداسپا، اطلاعات کاملی درباره روش های لاغری با قهوه و لیمو در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، این ترکیب می تواند کمک خیلی زیادی به چربی سوزی بدن کند و اگر از آن در کنار یک برنامه ورزشی مناسب استفاده کنید، می توانید تا حد خیلی زیادی به تناسب اندام مورد نظر خدر مقاله امروز از سایت ، سعی کرده ایم به موضوع قهوه و لیمو برای لاغری بپردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مانند ، می توانید با ما در تماس باشید

چنانچه شما نیز دارای اضافه وزن می باشید و یا تمایل به داشتن تناسب اندام می باشید، خواندن این مقاله برای شما مفید خواهد بود. پس با ما تا انتهای این مبحث همراه شوید.

قهوه و لیمو برای لاغری

آن چه در مقاله قهوه و لیمو برای لاغری خواهیم خواند:

قهوه یک نوشیدنی لاغرکننده

قهوه و تاثیر آن بر کاهش وزن

لیمو و تاثیر آن بر لاغری

تاثیر لیمو در کاهش وزن

دیگر فواید لیمو ترش و ارتباط آن با لاغری

مصرف قهوه و لیمو برای لاغری

نحوه درست کردن ترکیب قهوه و لیمو

نکات مثبت مصرف قهوه و لیمو

سخن پایانی

جهت تکمیل اطلاعات خود توصیه می کنیم مقاله بسیار مهم  را مطالعه کنید.

امروزه در سرتاسر جهان، چاقی به یکی از بزرگترین مشکلات مردم تبدیل شده است

امروزه در سرتاسر جهان، چاقی به یکی از بزرگترین مشکلات مردم تبدیل شده است. در پی سبک های نادرست زندگی و خوراک ناسالم، تعداد افراد مبتلا به چاقی، روز به روز در حال افزایش می باشد. چاقی را نه تنها می توان به عنوان یک بیماری به شمار آورد، بلکه خود چاقی می تواند عامل ابتلا به بسیاری از انواع بیماری باشد.

امروزه در سرتاسر جهان، چاقی به یکی از بزرگترین مشکلات مردم تبدیل شده است

از جمله این بیماری ها، می توان به دیابت نوع 2، بیماری فشار خون و نیز انواع بیماری های قلبی و عروقی اشاره کرد. از طرف دیگر، چاقی به خصوص چاقی مفرط، باعث می گردد که فرد در انجام فعالیت های فیزیکی روزانه خود با مشکلات بسیاری روبرو شود و در انجام کارهای خود، چالاکی لازم را نتواند داشته باشد.

علاوه بر این موارد، چاقی از لحاظ روحی نیز بسیار روی فرد تاثیر گذار می باشد. هنگامی که فرد نمی تواند در اجتماعات مختلف به صورتی درخشان ظاهر گردد، این امر سبب می شود که اعتماد به نفس شخص، به میزان بسیار زیادی کاهش یافته و در نتیجه آن، فرد دچار افسردگی گردد.

اینفوگرافیک قهوه و لیمو برای لاغری

اینفوگرافیک قهوه و لیمو برای لاغری

تمامی این موارد سبب گردیده است که از هر راهی، افراد تلاش کنند که مجددا به تناسب اندام برسند. بسیاری از افراد در تلاشند که با بهره گیری از انواع رژیم های غذایی و ورزش کردن، بتوانند به وزن مناسب و دلخواه خود بازگردند.

در این میان، انواع نوشیدنی های لاغر کننده را در رژیم غذایی خود گنجانده اند. یکی از این نوشیدنی های مؤثر در امر چربی زدایی، ترکیبی از قهوه و لیمو می باشد. البته گرفتن رژیم های غذایی مختلف و انجام فعالیت های ورزشی، در مواردی که فرد دارای اضافه وزن می باشد، می تواند کارساز باشد.

پیشنهاد می کنیم از پست دیدن کنید.

بدون تردید، روند چربی زدایی از بدن، بسیار کند می باشد

اما بدون تردید، روند چربی زدایی از بدن، بسیار کند می باشد. در این میان، نمی توان این روش را یک روش مفید در همه موارد و برای همه افراد در نظر گرفت. در برخی از موارد، فرد به بیماری چاقی مفرط دچار می باشد و یا از بیماری های مرتبط با چاقی رنج می برد.

در این موارد، گرفتن رژیم غذایی و یا مصرف نوشیدنی هایی نظیر ترکیب قهوه و لیمو، نمی تواند آن چنان مفید باشد. دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح متخصص در امر جراحی چاقی و لاپاراسکوپی، برای افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند و یا به بیماری هایی نظیر دیابت نوع دو ، فشار خون و یا آپنه خواب و یا انواع بیماری های قلبی و عروقی دچار می باشند، توصیه می کند که برای سرعت بخشیدن به روند چربی زدایی و رسیدن به تناسب اندام و سلامتی جسمانی، اقدام به انجام عمل جراحی لاغری بنمایند.

بدون تردید، روند چربی زدایی از بدن، بسیار کند می باشد

عمل جراحی لاغری، به گفته دکتر سلیمی، جراح حاذق در امر جراحی لاغری و لاپاراسکوپی، علاوه بر اثرات مثبتی که بر سلامتی فرد دارد، یک روش مناسب و دائمی برای رسیدن به تناسب اندام برای همیشه می باشد.

اما به گفته دکتر سلیمی به عنوان معتبرترین متخصص گوارش در زمینه لاغری، مصرف نوشیدنی هایی نظیر ترکیب قهوه و لیمو، می تواند برای افرادی که چاق می باشند، مفید بوده و باعث کاهش وزن تدریجی ایشان گردد.

از همین رو، در این مقاله به بررسی قهوه و لیمو برای لاغری پرداخته ایم.

چنانچه شما نیز دارای اضافه وزن می باشید و تمایل دارید با مصرف یک نوشیدنی مطبوع به هدف خود دست یابید، با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

قهوه یک نوشیدنی لاغرکننده

قهوه را  می توان یکی از پرطرفدارترین انواع نوشیدنی در سرتاسر جهان به شمار آورد. با توجه به خواص منحصز به فردی که قهوه دارد، بسیاری از افراد این نوشیدنی را در تمامی وعده های روزانه خود می گنجانند. شروع یک روز دل انگیز با خوردن یک فنجان قهوه در صبح، بسیار زیباتر می شود.

همچنین تعداد زیادی از ورزشکاران، پیش از شروع تمرینات ورزشی خود، یک فنجان قهوه می نوشند. آمار گرفته شده از مردم آمریکا، نشان داده است که بیش از 75 درصد از مردمان این کشور، صبح خود را با یک فنجان قهوه آغاز می کنند و در طول روز، به دفعات از این نوشیدنی مفید مصرف می نمایند.

قهوه یک نوشیدنی لاغرکننده

قهوه را می توان یک نوشیدنی تعریف کرد که از آسیاب کردن دانه های قهوه به دست می آید. در دانه های برشته شده قهوه، مقدار قابل توجهی از کافئین و ترپن و مواد فنلی که در حقیقت همان آنتی اکسیدان ها می باشند، موجود می باشد.

به صورتی که در هر فنجان قهوه می توان به جرات گفت که هیچ کالری وجود ندارد. قهوه هیچ گونه انرژی به فرد منتقل نمی کند. از طرفی، طعم دلنشین قهوه و عطر خوب آن، حسی لذت بخش را به افراد انتقال می دهد. قهوه دارای میزان زیادی کافئین می باشد. کافئین یک ماده محرک زا است.

این ماده تحریک کننده، سبب می گردد که احساس خستگی و بی حالی از بدن رفع گردد

این ماده تحریک کننده، سبب می گردد که احساس خستگی و بی حالی از بدن رفع گردد. از همین رو بسیاری از افراد تصور می کنند که قهوه یک نوشیدنی انرژی زاست. این در حالی است که قهوه هیچ کالری ندارد.

البته چنانچه به قهوه، شیر یا شکر و یا خامه اضافه شود، در این صورت قهوه دارای کالری می شود. با اضافه نمودن این مواد به قهوه، این نوشیدنی مفید به یک نوشیدنی پرکالری و چاق کننده تبدیل می شود. البته انواع دیگر قهوه نیز می توانند خاصیت چربی زدایی را داشته باشند.

از انواع آن، می توان به قهوه های بهبود یافته ای نظیر موارد زیر، اشاره نمود:

 • لاته ماکیاتو
 • قهوه مخلوط
 • چای لاته
 • کاپوچینو
 • اسپرسو
 • قهوه تریپلو

در مقاله ای که پیش روی شماست، به بررسی موضوع “قهوه و لیمو برای لاغری” پرداخته ایم. از تمامی علاقه مندان به این موضوع، دعوت می کنیم تا انتهای این مبحث با ما همراه شوند.

از انواع آن، می توان به قهوه های بهبود یافته ای نظیر موارد زیر، اشاره نمود:

قهوه و تاثیر آن بر کاهش وزن

بدن برای انجام فعالیت های روزانه خود، به انرژی نیاز دارد. به انرژی مورد نیاز برای بدن، متابولیسم گویند. چنانچه متابولیسم بدن به میزان کافی باشد، فرد در انجام کارهای خود، دچار کمبود انرژی نخواهد شد.

در بسیاری از موارد، افرادی که در دوره رژیم لاغری به سر می برند، عموماً دچار ضعف و کمبود انرژی می شوند. نوشیدن قهوه می تواند به این افراد انرژی از دست رفته شان را بازگردانده و در عین حال، به علت نداشتن کالری، به کاهش وزن نیز کمک می کند.

از همین رو، دکتر سلیمی، بهترین متخصص جراحی لاغری و لاپاراسکوپی، قهوه را یک نوشیدنی ایده آل برای افرادی بیان می کند که دارای اضافه وزن کم می باشند و تمایل دارند بتا ا یک رژیم غذایی مناسب، به تناسب اندام دست یابند. این در حالیست که فرد، دچار چاقی مفرط نباشد.

قهوه و تاثیر آن بر کاهش وزن

توصیه دکتر سلیم، به این افراد، انجام جراحی لاغری می باشد. قهوه، دارای میزان قابل توجهی کافئین می باشد. کافئین ماده ای است که سبب بالا رفتن متابولیسم بدن می گردد. به صورت کلی، مصرف قهوه با فواصل زمانی مشخص و مرتب، سبب می شود که متابولیسم بدن، افزایش یابد.

این امر، در مورد تمامی افراد صادق است و تنها مختص افراد چاق و دارای اضافه وزن نمی باشد. یکی از دلایل دیگری که قهوه سبب کاهش وزن می گردد، کمک این نوشیدنی به هضم غذا می باشد. قهوه سبب می شود که آنزیم های موجود در دستگاه گوارشی، نظیر آمیلاز، پپسین و لیپاز افزایش یافته و سبب سرعت بخشیدن به هضم غذا شوند.

هنگامی که هضم غذا با سرعت بالاتری اتفاق افتد، میزان متابولیسم بدن نیز افزایش یافته و عمل چربی سوزی رخ می دهد

هنگامی که هضم غذا با سرعت بالاتری اتفاق افتد، میزان متابولیسم بدن نیز افزایش یافته و عمل چربی سوزی رخ می دهد. در حقیقت این کافئین موجود در قهوه می باشد که باعث انجام عمل چربی سوزی در بدن می گردد.

بسیاری از داروهای مختص چربی سوزی نیز میزان قابل توجهی از کافئین وجود دارد. کافئین سبب افزایش متابولیسم بدن شده و به بدن انرژی داده و این انرژی سبب سوزاندن چربی اضافی بدن می گردد.

در این مقاله به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” پرداخته ایم.

از تمامی علاقه مندان به این موضوع دعوت می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه شوند.

نکته جالب توجه در زمینه قهوه، این است که این نوشیدنی مفید، حتی هنگامی که فرد در حال خواب می باشد نیز به چربی سوزی ادامه می دهد. قهوه فوری موکا هنگامی که با یک رژیم غذایی همراه باشد، تاثیر بسیار شایانی بر کاهش وزن خواهد گذاشت.

با مصرف روزانه قهوه، تاثیر کافئین روی گیرنده های عصبی نمایان می گردد. مصرف قهوه سبب می شود که ارتباط این گیرنده های عصبی با هورمون های گرسنگی، نظیر پپتید و لپتین و گرلین، دچار اختلال گردد.

ترکیب لیمو و قهوه و آب جوش | خوردن قهوه با لیمو ترش ناشتا

هنگامی که قهوه به صورت داغ میل شود، تاثیر آن بر بدن بیشتر بوده و سبب کاهش اشتهای فرد می گردد

هنگامی که قهوه به صورت داغ میل شود، تاثیر آن بر بدن بیشتر بوده و سبب کاهش اشتهای فرد می گردد. این امر سبب می شود که فرد، تمایل کمتری به غذا خوردن از خود نشان دهد. از همین رو، فرد با کم کردن میزان مواد خوراکی مصرفی، به تدریج موفق به کم کردن وزن می گردد.

البته ذکر این نکته بسیار مهم می باشد که درست است که قهوه تاثیر بسیاری بر چربی سوزی و کاهش وزن دارد، اما این امر در سایه یک رژیم درست غذایی امکان پذیر می شود. از همین رو، نمی توان قهوه را به تنهایی عاملی برای کاهش وزن به شمار آورد.

اما قهوه می تواند به عنوان عاملی مؤثر در چربی سوزی به همراه یک رژیم غذایی متعادل به شمار رود که در نتیجه مصرف آن، فرد بتواند به اندام مورد علاقه خود دست یابد. اما یکی از مشکلات بزرگی که در زمینه رژیم های غذایی وجود دارد، عدم دائمی بودن آن ها می باشد.

مشخص است که نمی توان یک رژیم غذایی را تا به همیشه دنبال کرد. از همین رو، تناسب اندامی که به کمک یک رژیم غذایی به دست می آید نیز نمی تواند دائمی باشد. ثابت ماندن وزن، پس از گرفتن یک رژیم غذایی مساله بسیار مهمی می باشد.

خوردن قهوه و پس از آن انجام فعالیت های ورزشی

قهوه می تواند به حل این مشکل کمک نماید. خوردن قهوه و پس از آن انجام فعالیت های ورزشی، با سرعت بیشتر از قبل و به صورت مرتب می تواند در تثبیت وزن متعادل، بسیار مؤثر باشد. همان طور که به آن اشاره نمودیم، قهوه سبب کاهش اشتها می گردد.

از همین رو، پس از اتمام رژیم غذایی، مصرف قهوه می تواند در خوردن کمتر مواد خوراکی و در نتیجه آن مصرف کمتر کالری در طول روز، بسیار تاثیرگذار عمل کند.

در این مقاله سعی داریم به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” بپردازیم. از تمامی علاقه مندان به کاهش وزن و تناسب اندام، دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله، با ما همراه شوند.

خوردن قهوه و پس از آن انجام فعالیت های ورزشی

از دیگر فواید قهوه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن خاصیت انرژی زایی
 • قهوه یک نوشیدنی ضد آلزایمر می باشد و همچنی، احتمال بروز پارکینسون را از بین می برد.
 • داشتن ارزش غذایی بسیار بالا
 • بالا بردن سرعت سوخت و ساز در بدن
 • بالا بردن استقامت بدن
 • جلوگیری از بروز انواع بیماری ها نظیر سرطان سینه، سرطان کبد، پروستات، سرطان روده بزرگ، مشکلات دستگاه گوارشی و آندومتر و همچنین جلوگیری از احتمال ابتلا به انواع بیماری های قلبی و کبدی
 • قهوه با افزایش جریان خون در زیر پوست،عامل مؤثری در آبرسانی به پوست می باشد.
 • جلوگیری از ابتلای فرد به دیابت نوع 2؛ دیابت نوع 2 به سبب افزایش تجمع چربی در بدن به وجود می آید. با توجه به خاصیت چربی سوزی قهوه، احتمال ابتلا به این بیماری با مصرف منظم قهوه، به شدت کاهش می یابد.
 • بالا بردن طول عمر و جلوگیری از احتمال افسردگی در افراد

از دیگر فواید قهوه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قهوه دارای مضراتی نیز می باشد که دانستن این موارد، ضروری می باشد:

 • قهوه یک نوشیدنی التهاب آور می باشد.
 • این نوشیدنی، احتمال رشد انواع باکتری ها را در بدن افزایش می دهد.
 • تشدید کننده مشکل سینوزیت می باشد.
 • به شدت ادرار آور می باشد.
 • در روند استراحت و خوابیدن، اختلال ایجاد می کند.
 • بالا برنده فشار خون می باشد.
 • مشکلاتی نظیر سنگ کلیه و یا نفخ معده را به دنبال دارد.

با توجه به موارد ذکر شده در بالا، نوشیدن قهوه برای افرادی که مستعد برخی از انواع مشکلات گوارشی و یا هر یک از موارد فوق می باشند، توصیه نمی شود.

تا این قسمت از مقاله ” قهوه و لیمو برای لاغری ” به بحث در زمینه فواید قهوه در کاهش وزن پرداختیم.

در قسمت بعدی نوشتار، به بررسی تاثیر لیمو بر لاغری می پردازیم. چنانچه شما نیز به این موضوع علاقه مند می باشید و تمایل به کاهش وزن دارید، با ما همچنان تا انتهای این مطلب همراه باشید.

قهوه دارای مضراتی نیز می باشد که دانستن این موارد، ضروری می باشد:

لیمو و تاثیر آن بر لاغری

آب لیمو همانند قهوه، باعث بالابردن متابولیسم بدن شده و سوخت و ساز داخلی بدن را افزایش می دهد. از همین رو، می توان لیمو را عامل مؤثری بر کاهش وزن به شمار آورد. علاوه بر این، آب لیمو متشکل از انواع مواد مغذی همچون ویتامین C و انواع آنتی اکسیدان ها می باشد.

تمامی این موارد، عاملی تاثیر گذار بر کم کردن وزن می باشند. اما در این بخش، یک به یک به بررسی تاثیرات لیمو بر لاغری می پردازیم.

داشتن کالری خیلی پایین

آب لیمو یک نوشیدنی بسیار دلچسب می باشد که به هیچ عنوان سبب چاقی و اضافه وزن نمی شود. چنانچه در یک لیوان آب به اندازه آب نصف یک عدد لیمو چکانده شود، کل آب میوه، دارای تنها 6 کالری می باشد.

از همین رو، لیمو و آب لیمو را می توان به عنوان یک نوشیدنی لذید و لاغرکننده بیان نمود. نکته بسیار مهم در مورد آب لیمو این است که در آن از شکر به میزان کم و ناچیز استفاده شود. استفاده بیش از اندازه شکر به هدف شیرین کردن آب لیمو، میزان کالری این نوشیدنی را بسیار بالا می برد.

آب لیمو را می توان به عنوان یک نوشیدنی کم کالری در بین غذا مصرف نمود. تحقیقات نشان داده است که مصرف آب لیمو و هر نوشیدنی کم کالری دیگر، هنگامی که با غذا مصرف شوند، سبب می گردند که میزان کالری دریافتی بدن از آن غذا نیز کاهش یابد.

از همین رو می توان آب لیمو را یک نوشیدنی مناسب برای مصرف در هنگام غذا خوردن انتخاب نمود و از اثرات لاغر کننده آن بهره مند شد.

انجام عمل آبرسانی به بدن

مصرف مواد آب رسان، سبب کاهش وزن می گردد. آب، به عنوان مهم ترین ماده آب رسان به بدن، باعث شکسته شدن چربی های بدن شده و سبب کاهش وزن و کم شدن سایز می گردد. لیمو، دارای میزان قابل توجهی آب می باشد.

آب و لیمو با هم، یک ترکیب بسیار مناسب برای آب رسانی به بدن را تشکیل می دهند. با مصرف روزانه آب لیمو، میزان آب دریافتی توسط بدن افزایش می یابد. به بیانی دیگر، مصرف آب کافی به همراه لیمو، می تواند بدن را هیدراته نماید.

هیدراته شدن به این معناست که عمل انتقال مواد مغذی به سلول های بدن و همچنین دفع مواد زائد از بدن، به صورت بهتر و راحت تری انجام می گیرد. همچنین به منظور هیدراته شدن بدن، عمل تجزیه چربی ها و بالا بردن متابولیسم بدن و چربی سوزی به صورت بهتری انجام می گیرد.

همچنین، مصرف لیمو ترش سبب پاکسازی کبد نیز می گردد و همچنین در درمان انواع بیماری های پوستی و جوش و چروک، موثر عمل می کند.

انجام عمل آبرسانی به بدن

این مقاله به هدف بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” نگاشته شده است. با ما همچنان همراه باشید.

افزایش متابولیسم

نوشیدن آب به میزان کافی، سبب افزایش متابولیسم بدن می گردد. با بالا رفتن متابولیسم بدن، سوخت و ساز در بدن نیز افزایش می یابد و عمل چربی سوزی انجام می گیرد. عمل آب رسانی به بدن، باعث تقویت سلول های میتوکندری شده و این امر باعث تولید انرژی می شود.

آب لیمو، سبب آب رسانی بهتر و بیشتری می شود. از همین رو،  با بالا بردن سرعت سوخت و ساز در بدن فرد، سبب بالا بردن متابولیسم بدن و کاهش وزن و در پی آن، لاغر شدن می گردد.

ایجاد حس سیری

لیمو دارای میزان بسیار ناچیزی کالری می باشد. از همین رو، خوردن آ، سبب می گردد که به فرد، احساس سیری دست دهد. از همین رو، لیمو را می توان به عنوان یک خوراکی مناسب برای کاهش وزن معرفی نمود. آب لیمو همانند آب، جلوی اشتهای فرد را گرفته و از بروز پرخوری جلوگیری می نماید.

از همین رو، دکتر سلیمی به تمامی افرادی که دارای اضافه وزن کمی می باشند و شاخص توده بدنی ایشان زیر 30 می باشد، توصیه می کنند که برای رسیدن به وزن مطلوب خود، حتما به همراه غذاها، آب لیمو مصرف نمایند.

با توجه به تمامی موارد ذکر شده در مورد لیمو، این ماده غذایی می تواند در کاهش وزن موثر باشد. اما این تاثیر بسیار آرام می باشد. لذا در مورد افرادی که دارای اضافه وزن بالا می باشند و یا به چاقی مفرط دچار می باشند، نمی تواند گزینه مناسبی برای کاهش وزن به شمار رود.

دکتر سلیمی به افرادی که به چاقی مفرط دچار می باشند و همچنین از بیماری های مرتبط با چاقی رنج می برند، توصیه می کند که اقدام به انجام عمل جراحی چاقی نمایند. عمل جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی، یک عمل برگشت ناپذیر و دائمی می باشد و سبب کاهش وزن با سرعت بالا می گردد.

لذا افرادی که شاخص توده بدنی ایشان بالای 30 می باشد و دچار بیماری های مرتبط با چاقی هستند و یا شاخص توده بدنی آن ها 35 و یا بالاتر از آن است و تنها به چاقی مفرط دچار می باشند، به طور قطع، انجام عمل جراحی چاقی را توصیه می نمایند.

ایجاد حس سیری

تاثیر لیمو در کاهش وزن

همان طور که به آن اشاره شد، لیمو ترش دارای خواص بسیار زیادی می باشد که می تواند باعث کاهش وزن گردد. از جمله این خواص، بالا بردن سوخت و ساز بدن و عمل آب رسانی به بدن می باشد.

همچنین لیمو ترش سبب بالا بردن انرژی بدن و تولید گرما می گردد. تمامی این عوامل، سبب لاغر شدن و کاهش وزن می شوند. حال اگر لیمو با یک رژیم غذایی همراه شده و مصرف گردد، تاثیر آن چندین برابر خواهد شد. چنانچه رژیم غذایی که فرد دارد، یک رژیم غذایی کم کالری باشد و با مصرف لیمو همراه شود، تاثیر آن بر کاهش وزن و چربی سوزی بیشتر خواهد شد.

یکی از دلایل تجمع چربی در بدن و به خصوص در ناحیه شکم و پهلوها

یکی از دلایل تجمع چربی در بدن و به خصوص در ناحیه شکم و پهلوها، اختلالاتی می باشد که در سیستم گوارشی فرد وجود دارد. لیمو را می توان به عنوان یک هضم کننده خوب غذا عنوان نمود. لیمو ترش سبب هضم بهتر غذا شده و به سیستم گوارشی بدن کمک می کند.

با گوارش صحیح غذاها، چربی های اضافی موجود در ناحیه شکم و پهلو ها به تدریج تجزیه شده و سوزانده می شود. خاصیت هیدراته کردن بدن توسط لیمو ترش باعث می شود که از تجمع چربی ها در ناحیه شکمی جلوگیری شود. همچنین با بالا بردن متابولیسم بدن، باعث کاهش وزن و از بین رفتن چربی های اضافی می گردد.

یکی از دلایل تجمع چربی در بدن و به خصوص در ناحیه شکم و پهلوها

در مقاله ای که پیش روی شماست، به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” پرداخته ایم. چنانچه شما نیز به بیماری چاقی دچار می باشید و به دنبال راهی برای رهایی از آن می باشید، با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

دیگر فواید لیمو ترش و ارتباط آن با لاغری

لیمو همان طور که در بخش های پیشین به آن اشاره شد، دارای فواید بسیاری برای بدن می باشد. در این بخش به برخی دیگر از این موارد، نگاهی خواهیم انداخت:

تحریک اندام های گوارشی

لیمو  تمامی اندام های گوارشی را نظیر صفرا، آنزیم ها و شیره های گوارشی تحت تاثیر قرار داده و تحریک می نماید. از همین رو، مصرف لیمو می تواند باعث بالا بردن متابولیسم بدن شده و سبب هضم بهتر غذا و حفظ انرژی گردد.

کمک به عملکرد کبد و کیسه صفرا

لیمو می تواند در مواردی که سیستم گوارشی و اندام های گوارشی بدن دچار اختلال می شوند، به کیسه صفرا و کبد کمک کند. به صورت کلی عوامل مؤثر بر بروز اختلال بر سیستم گوارشی بدن را می توان استرس، گرفتن رژیم غذایی، مصرف الکل و دخانیات و انواع آلودگی ها عنوان نمود.

این موارد همگی سبب ایجاد باری اضافی بر بدن فرد می گردند. لیمو، حاوی اسید سیتریک می باشد. اسید سیتریک از عملکرد اندام های گوارشی، کبد و کیسه صفرا پشتیبانی می کند و از جمع شدن انواع سموم در بدن، جلوگیری می نماید.

ادرار آور است

لیمو را می توان یک عامل مؤثر در ادرار آوری معرفی نمود. این ماده غذایی، سبب پاکسازی اندام های سیستم گوارشی بدن می گردد. با عملکرد صحیح سیستم گوارشی و دفع صحیح مواد زائد از بدن، کارکرد کلیه ها نی، بهبود می یابد.

دارای فیبر بالا

در لیمو میزان قابل توجهی فیبر وجود دارد. در لیمو، فیبر محلول و به خصوص پکتین وجود دارد. این ماده، سبب می گردد که انتقال چربی ها و قندها در بدن تنظیم شده و میزان چربی جذب شده در بدن، کنترل شود.

پکتین دارای اثری می باشد که به سبب آن، نمک های صفراوی اضافی در بدن حفظ می شوند. از همین رو، وجود این ماده در لیمو سبب می شود که دفع مواد زائد و کلسترول در روده، ساده تر انجام گیرد.

علاوه بر این، فیبر تاثیرات بسیار مثبتی بر کنترل سطح فند خون در بدن را دارند. از طرف دیگر، فیبر ها خاصیت سیرکنندگی بالایی دارند. با مصرف فیبر، به فرد احساس سیری طولانی مدت دست داده و دیرتر احساس سیری به سراغ فرد می آید. از همین رو، عامل مناسبی برای کاهش چربی و سوزاندن چربی های اضافی بدن به شمار می رود.

دارای فیبر بالا

در این مقاله، سعی داریم به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” بپردازیم. با ما همچنان همراه باشید.

لیمو یک آنتی اکسیدان قوی

لیمو سبب بالا بردن سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها می شود. این ماده غذایی، روند پیری سلولی را کند می کند و سبب سالم ماندن بدن برای طولانی مدت می گردد.

اما با تمامی این توصیفات، آیا می توان از لیمو به تنهایی به عنوان یک عامل لاغر کننده نام برد؟ جواب منفی است. لیمو خواص بسیار مفیدی را برای بدن دارد، اما به تنهایی نمی تواند سبب کاهش وزن گردد.

برای تاثیرگذاری لیمو بر کاهش وزن، می بایست آن را به همراه یک رژیم غذایی اصولی و صحیح مصرف نمود. به هیچ عنوان نمی توان از لیمو به عنوان جایگزین غذا استفاده نمود. از همین رو، دکتر سلیمی به افرادی که دارای اضافه وزن می باشند، توصیه می کند که ابتدا پیش از انجام هر اقدامی با یک پزشک تغذیه مناسب صحبت نموده و سپس اقدام به مصرف  مواد غذایی مرتبط با لاغری بنمایند.

لیمو یک آنتی اکسیدان قوی

بدون تردید، لیمو تاثیرات بسیار مثبتی بر لاغری خواهد داشت، اما چنانچه به صورت غیر اصولی مصرف گردد، می تواند در دراز مدت عواقب جبران ناپذیری را برای فرد به همراه داشته باشد. از این موارد، می توان به خطر افزایش وزن بیشتر، کمبود مواد غذایی در بدن و اختلالات در سبک خورد و خوراک، اشاره کرد.

از همین رو، دکتر سلیمی مصرف خودسرانه لیمو را به هدف کاهش وزن، به هیچ عنوان توصیه نمی کند. همچنین، دکتر سلیمی به افرادی که تمامی رژیم های غذایی مختلف را آزموده اند و همچنین به انجام ورزش های منظم مشغول می باشند ولی نتوانسته اند به وزن دلخواه خود برسند و تناسب اندام داشته باشند، توصیه می کنند که اقدام به انجام عمل جراحی چاقی بنمایند.

عمل جراحی چاقی، به خصوص چنانچه به روش لاپاراسکوپی انجام شود، می تواند تغییرات سریعی در کاهش وزن فرد به وجود آورد

عمل جراحی چاقی، به خصوص چنانچه به روش لاپاراسکوپی انجام شود، می تواند تغییرات سریعی در کاهش وزن فرد به وجود آورد. علاوه بر سرعت در کاهش وزن این افراد، دائمی بودن تناسب اندام در صورت رعایت نکاتی که از طرف جراح عنوان می گردد نیز از مهم ترین فواید عمل جراحی چاقی می باشد.

بر خلاف اکثر رژیم های غذایی که سبب بازگشت پذیری چاقی می شوند، عمل جراحی چاقی، سبب کاهش وزن دائمی و بازگشت ناپذیر می گردد که این امر، تنها یکی از مزیت های بزرگ جراحی چاقی به شمار می رود.

در مقاله ای که پیش روی شماست، سعی کرده ایم به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” بپردازیم. در همین راستا به بررسی خواص قهوه و لیمو  پرداختیم و اثرات این دو ماده غذایی را به صورت جزء به جزء بررسی کردیم.

چنانچه تا این بخش از مقاله برای شما، مفید بوده است، ما را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید.

مصرف قهوه و لیمو برای لاغری

ترکیب نوشیدنی قهوه با مقداری آب لیموی تازه، نه تنها طعم بسیار فوق العاده ای به قهوه می دهد، بلکه در درمان بسیاری از انواع بیماری ها نیز بسیار مؤثر می باشد. قهوه و لیمو هر یک به تنهایی اثرات بسیار زیادی بر کاهش وزن دارند.

حال ترکیبی از این دو ماده غذایی، تاثیر آن را بر کاهش وزن و لاغری دو چندان می کند. البته به سبب تاثیر بالای آن بر چربی سوزی، مصرف متعادل آن بسیار توصیه می شود. تنها در صورتی که این نوشیدنی چربی سوز به میزان کافی و در زمان های مشخص و به همراه یک رژیم غذایی مناسب مصرف گردد، می تواند عاملی مؤثر و چربی سوز به شمار رود تا تاثیرات بسیار مثبتی را به همراه داشته باشد.

هنگامی که فرد، قهوه و لیمو را با هم مصرف می کند، میزان دریافت آنتی اکسیدان های موجود در این دو ماده، دو برابر می شود. این امر، از آن رو رخ می دهد که فلاونوئیدهای داخل قهوه هنگامی که با ویتامین C موجود در لیمو ترکیب می شوند، اثری دو چندان بر رادیکال های آزاد فعال خواهند داشت. بدون تردید، هم ویتامین C موجود در لیمو و هم کافئین موجود در قهوه، تاثیرات مثبت و شگفت انگیزی را بر سیستم دفاعی بدن می گذارند.

مصرف قهوه و لیمو برای لاغری

قهوه و لیمو هر دو موادی انرژی زا می باشند. این امر سبب می گردد که محلول قهوه و لیمو سبب بالا بردن انرژی فرد و افزایش میزان تمرکز و سطح عملکرد وی در انجام فعالیت های روزانه گردد. تحقیقات در این زمینه نشان داده است که چنانچه قهوه اسپرسو با لیمو مصرف گردد، تاثیر آن در از بین بردن سردرد، بسیار شگفت آور می باشد.

بسیاری از افرادی که دچار میگرن می باشند، توصیه می شود که از محلول قهوه و لیمو به صورت روزانه مصرف نمایند

از همین رو، به بسیاری از افرادی که دچار میگرن می باشند، توصیه می شود که از محلول قهوه و لیمو به صورت روزانه مصرف نمایند. درست کردن محلول اسپرسو و لیمو کاری بسیار آسان است. تنها لازم است که نیمی از یک لیمو را در یک فنجان قهوه اسپرسو چکاند و مصرف نمود. در قهوه، کافئین وجود دارد که سبب از بین بردن سردرد می گردد.

از طرفی لیمو نیز خاصیت از بین بردن و کاهش درد در بدن را دارد. حال ترکیبی از قهوه و لیمو، سبب از بین بردن دردهای سر و بدن می گردد که این خود از معجزات ترکیب قهوه و لیمو به شمار می رود.

اما همان طور که ذکر شد، هر دوی این مواد، دارای میزان بسیار پایینی از کالری می باشند و در عین حال سبب می گردند که فرد احساس سیری طولانی مدت داشته باشد. از همین رو، اثر این محلول بر لاغری نیز بسیار مشهود می باشد.

در مقاله ای که پیش روی شماست، به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” پرداخته ایم. از تمامی علاقه مندان به این موضوع، دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله، با ما همراه شوند.

قهوه یک نوشیدنی دلچسب می باشد

قهوه یک نوشیدنی دلچسب می باشد که از دم کردن دانه های برشته شده قهوه تولید می شود. قهوه خاصیت زیست فعالی دارد. در قهوه، ترکیبات بسیار مفیدی همچون کافئین و اسید کلروژنیک وجود دارد که خاصیت آنتی اکسیدان دارند.

کافئین، سبب تحریک سیستم عصبی بدن شده و میزان هوشیاری و سطح خلق و خوی فرد را به حد قابل توجهی ارتقاء می بخشد. همان طور که گفته شد، ترکیبی از قهوه و لیمو، تاثیرات قهوه را دو برابر افزایش می دهد.

در بین مرکبات موجود، لیمو بعد از پرتقال و نارنگی، مفیدترین نوع مرکبات به شمار می رود. لیمو حاوی انواع آنتی اکسیدان ها می باشد. همچنین لیمو حاوی میزان بسیاری ویتامین C است. آنتی اکسیدان ها، از بدن انسان در برابر رادیکال های آزاد محافظت می نمایند.

لیمو خواص درمانی بسیاری را دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیمو سبب بالا بردن سیستم ایمنی بدن در مقابل انواع عفونت ها می باشد.
 • مصرف لیمو به صورت روزانه، سبب جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری های قلبی عروقی می شود.
 • لیمو تاثیرات بسیار زیادی در بالابردن سرعت و کیفیت هضم غذا دارد.
 • لیمو می تواند مشکلات گوارشی را بهبود و تسکین بخشد.
 • لیمو می تواند سبب نیرو دادن به عضلات روده و معده شده و این دو اندام را تقویت نماید.
 • مصرف لیمو، میزان بینایی را افزایش می دهد.
 • لیمو می تواند عمل تنفس یا همان دم و بازدم را سرعت بخشد.
 • مصرف روزانه لیمو می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر آرامش اعصاب داشته باشد.
 • لیمو تاثیرات بسیار مثبتی بر تقویت پیاز مو دارد.
 • از بروز انواع سرطان ها، همانند سرطان پانکراس، سرطان مری، سرطان معده و سینه، جلوگیری می کند.
 • تاثیرات بسیار مثبتی بر درمان رماتیسم و نقرس دارد.

البته در این میان، لیمو دارای مضراتی نیز می باشد که چنانچه در مصرف آن زیاده روی شود، امکان بروز این مشکلات، وجود خواهد داشت. از جمله مضرات لیمو، می توان به تشدید سوزش معده و پوسیدگی دندان اشاره کرد.

نحوه درست کردن ترکیب قهوه و لیمو

درست کردن این نوشیدنی خوشمزه و مفید و چربی سوز، کاری بسیار آسان می باشد. تنها لازم است که در یک فنجان قهوه، آب یک عدد لیمو، چکانده شود. البته نکته بسیار مهم در این زمینه این است که قهوه می بایست بدون شکر باشد.

به هیچ عنوان نباید پیش از اضافه کردن لیمو، قهوه را شیرین نمود. از همین رو، می توان مواد لازم برای تهیه این نوشیدنی را به صورت زیر عنوان نمود:

 • یک فنجان قهوه
 • یک چهارم فنجان آب لیمو
 • دو تکه یخ
 • کمی شیرین کننده

در این مقاله سعی داریم به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” بپردازیم. از همین رو به بررسی تک تک اجزای این ترکیب پرداختیم.

حال در این بخش به بررسی تاثیرات مثبت محلول ترکیبی قهوه و لیمو خواهیم پرداخت. چنانچه تا این بخش از مقاله برای شما مفید بوده است، با ما، همچنان تا انتهای این مطلب همراه باشید.

نحوه درست کردن ترکیب قهوه و لیمو

نکات مثبت مصرف قهوه و لیمو

در قسمت های پیشین به این امر اشاره شد که هر یک از این دو مورد، یعنی قهوه و لیمو، خواص بسیار مثبتی را برای بدن و به خصوص برای چربی سوزی به همراه دارند. اما در این قسمت به بررسی فواید این ترکیب دلچسب می پردازیم.

خاصیت چربی سوزی

در پی تحقیقات انجام شده، کافئینی که در قهوه موجود می باشد، سبب می گردد که متابولیسم بدن افزایش یافته و این امر سبب تحریک بافت ها و توده های چربی در بدن می شود. این امر، کاهش وزن را برای فرد به همراه خواهد داشت.

کافئین موجود در قهوه، تا سه ساعت پس از مصرف آن، به عمل چربی سوزی در بدن ادامه می دهند. تا جایی که می توان گفت در طول این مدت زمان، میزان سوخت و ساز بدن و میزان مصرف کالری از 8 تا 11 درصد، افزایش می یابد.

این امر سبب می گردد که تنها با مصرف چند فنجان قهوه در طول روز، فرد در حدود 80 الی 150 کالری را به صورت متوسط می تواند بسوزاند. دانستن این نکته خالی از لطف نیست که بهترین و مؤثرترین راه برای از بین بردن چربی های اضافی در بدن، سوزاندن کالری می باشد.

خاصیت چربی سوزی

همچنین با کاهش میزان کالری دریافتی می توان به عمل چربی سوزی سرعت بخشید. قهوه، به تنهایی می تواند سوخت و ساز بدن را بسیار بالا برده و عمل چربی سوزی را انجام دهد. از همین رو، به بسیاری از افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند، پیش از انجام هرگونه فعالیت ورزشی، توصیه می شود که یک فنجان قهوه مصرف نمایند.

از طرفی لیمو نیز دارای فیبر و میزان بسیار کمی کالری می باشد. کالری بسیار کمی که در لیمو وجود دارد، سبب بالا بردن متابولیسم بدن شده و عمل چربی سوزی را انجام می دهد. از طرفی، فیبر موجود در لیمو سبب می گردد که فرد برای مدت طولانی احساس سیری داشته باشد و حس پرخوری را از فرد می گیرد.

ترکیبی از این دو ماده با هم، یعنی قهوه و لیمو، خاصیت چربی سوزی در بدن را تا دو برابر افزایش داده و باعث سوزاندن میزان زیادی کالری می شود

حال ترکیبی از این دو ماده با هم، یعنی قهوه و لیمو، خاصیت چربی سوزی در بدن را تا دو برابر افزایش داده و باعث سوزاندن میزان زیادی کالری می شود. در پی عمل چربی سوزی ناشی از مصرف ترکیب قهوه و لیمو، وزن فرد پایین آمده و فرد رفته رفته به تناسب اندام دست می یابد.

البته در این زمینه باید ذکر کرد که مصرف نوشیدنی قهوه و لیمو، تنها می بایست در حد متعادل بوده و با یک رژیم غذایی مناسب همراه شود تا بتواند نتیجه مثبتی را بر بدن بگذارد. همچنین، گرفتن رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی به هدف تناسب اندام، تنها برای افرادی مناسب می باشد که شاخص توده بدنی ایشان زیر 30 می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

موضوع مورد بحث در این مقاله ” قهوه و لیمو برای لاغری ” می باشد. اگر شما نیز به این موضوع علاقه مند می باشید، با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

به این معنی که این افراد دارای اضافه وزن می باشند، اما چاق یا چاق مفرط به شمار نمی روند. اما برای افرادی که شاخص توده بدنی ایشان یا همان BMI، بیش از 30 باشد و به خصوص به انواع بیماری های مرتبط با چاقی، نظیر فشار خون و بیماری های قلبی و عروقی و آپنه خواب و از همه مهم تر، دیابت نوع دو دچار باشند، روند تدریجی کاهش وزن، اثری نامطلوب بر سلامتی این افراد خواهد داشت.

از همین رو، دکتر سلیمی، جراح متخصص در امر انواع جراحی های چاقی و لاپاراسکوپی، به افرادی که چاق می باشند و به بیماری های مرتبط با چاقی دچار هستند و یا افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، یعنی BMI در آنه ا از 35 بالاتر باشد، اکیداً انجام جراحی چاقی را توصیه می نماید.

انجام جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی برای این افراد، بسیار مؤثرتر از گرفتن رژیم غذایی و ورزش عمل می نماید

انجام جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی برای این افراد، بسیار مؤثرتر از گرفتن رژیم غذایی و ورزش عمل می نماید. با توجه به سرعت بالای کاهش وزن، پس از انجام عمل جراحی چاقی و کمک به رسیدن به تناسب اندام در کوتاه ترین زمان، این روش، به عنوان بهترین روش کاهش وزن برای افراد مبتلا به چاقی مفرط، معرفی می شود.

چنانچه فرد به توصیه های جراح، پیش و پس از انجام عمل جراحی چاقی عمل نماید، تناسب اندام حاصل شده از انجام جراحی چاقی به صورت دائمی باقی خواهد ماند و فرد علاوه بر رسیدن به اندام دلخواه خود، می تواند از بروز انواع بیماری های مرتبط با چاقی و چاقی مفرط جلوگیری نماید.

از دیگر فواید انجام جراحی چاقی، می توان به درمان کامل بیماری دیابت نوع دو نیز اشاره کرد.

در این مقاله به بررسی موضوع ” قهوه و لیمو برای لاغری ” پرداخته ایم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

خاصیت مراقبت از پوست

علاوه بر خاصیت چربی سوزی این ترکیب دلنشین، می توان به خواص بسیار مثبت این نوشیدنی در امر مراقبت از پوست اشاره کرد. در قهوه و لیمو، میزان بسیار زیادی آنتی اکسیدان وجود دارد.

آنتی اکسیدان ها از پوست در مقابل انواع آسیب های سطحی و عمیق حفاظت می نمایند. از همین رو، در بسیاری از محصولات مرتبط با مراقبت از پوست و حتی محصولات آرایشی، از ترکیبات قهوه و لیمو استفاده می کنند.

همچنین لیمو دارای میزان بالایی از ویتامین C  می باشد که ویتامینی کلاژن ساز می باشد. کلاژن، پروتئینی است که پوست را در برابر انواع آسیب ها مقاوم می نماید و تاثیرات منفی را که آفتاب روی پوست می گذارد، کاهش می دهد.

همچنین کلاژن عامل مهمی در تقویت پوست می باشد. کلاژن خاصیت ضد پیری به پوست داده و از به وجود آمدن چین و چروک روی پوست جلوگیری می نماید. همچنین در قهوه نیز، اسید کلرو ژنیک وجود دارد که سبب آب رسانی به پوست می شود و سبب به جریان انداختن رگ های خونی در زیر پوست می گردد. این امر سبب می گردد که پوست نرم و لطیف گردد.

خاصیت کاهش درد در ناحیه سر و بدن

با توجه به روند سریع زندگی امروزی، دو عامل اساسی که بیشتر افراد در سرتاسر جهان به آن دچار می باشند، سردرد و دردهای عضلانی و استخوانی بدن می باشد. بسیاری از افراد امروزه از میگرن رنج می برند. نوشیدنی قهوه و لیمو، تسکینی بر این دردها می باشد.

کافئین موجود در قهوه، به وسیله آنزیم ها، سبب انقباض عروق خونی می گردد. این امر سبب می شود که جریان خونی که به سمت سر در حال حرکت می باشد، کاهش یافته و همچون یک مسکن، سردرد را تسکین دهد.

البته، لیمو در این تسکین هیچ نقشی را ایفا نمی کند. اما از طرفی لیمو به دلیل داشتن ویتامین C، سبب کاهش دردهای استخوانی و عضلانی می گردد.

درمانی برای مشکل اسهال

ترکیب قهوه و لیمو، درمانی برای مشکل اسهال می باشند. به این شکل که می بایست قهوه آسیاب شده و یا کوبیده شده را با آب لیمو مخلوط کرد. البته مصرف قهوه و یا لیمو به تنهایی برای درمان اسهال به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

درمانی برای مشکل اسهال

سخن پایانی

امروزه به دلیل سبک نادرست زندگی، تعداد مبتلایان به بیماری چاقی روز به روز در حال افزایش می باشد. به همین دلیل، همه افراد به دنبال راهی برای کاهش وزن و تناسب اندام می باشند. گرفتن رژیم غذایی و ورزش، تنها در مواردی کارآمد می باشد که فرد تنها دچار اضافه وزن بوده و به چاقی و یا چاقی مفرط دچار نباشد و همچنین عجله ای برای لاغر شدن نداشته باشد.

اما در برخی از موارد، فرد به بیماری های مرتبط به چاقی دچار می باشد و فرصتی برای تلف کردن و صبر کردن برای لاغر شدن ندارد. همچنین برخی از افراد به بیماری چاقی مفرط دچار می باشند و خطر ابتلا به انواع بیماری های مرتبط با چاقی، جان فرد را مورد تهدید قرار می دهد.

در چنین مواردی، گذر زمان، نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید. دکتر سلیمی، متخصص در زمینه جراحی چاقی و لاپاراسکوپی، به این افراد، انجام جراحی چاقی را پیشنهاد می نماید. جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی، بهترین گزینه برای افرادی می باشد که از بیماری چاقی و یا چاقی مفرط رنج می‌برند.

از بزرگترین مزایای جراحی چاقی، دائمی بودن تناسب اندام می باشد که پس از انجام جراحی چاقی، حاصل می گردد. این در حالیست که بیشتر رژیم های غذایی، حالت پایدار نداشته و پس از مدتی، مشکل اضافه وزن مجددا برای فرد، پدیدار می گردد.

در این مقاله سعی کردیم به بررسی موضوع قهوه و لیمو برای لاغری بپردازیم.

امید است که موارد مطرح شده در این مقاله، برای افراد علاقه مند به تناسب اندام و لاغری، مفید واقع شده باشد.

در پایان توصیه می کنیم صفحه  را مطالعه نمایید. امروزه بسیاری از افراد در پی مشغله‌های روزمره و نداشتن زمان کافی، امکان مراجعه به باشگاه و ورزش کردن را ندارند. همچنین مواردی چون رژیم‌های غذایی ناسالم و کاهش تحرک باعث شده تا طیف عمده‌ای از افراد دچار اضافه وزن شوند.

یکی از راه‌های موثر برای سرعت بخشیدن به لاغری و کاهش وزن در کنار یک دوره اصولی برای اینکه کمبود ورزش و فعالیت های جانبی را پوشش بدهد؛ استفاده از ترکیب‌های لاغرکننده و چربی‌سوز خانگی می‌باشد. یکی از موثرترین ترکیب‌هایی که به کاهش وزن و چربی‌سوزی کمک می‌کند، ترکیب دمنوش قهوه و لیمو می‌باشد. در این مقاله از سایت اندام برتر به کاهش وزن و لاغری با قهوه و لیمو پرداخته و مواردی چون طرز تهیه قهوه و لیمو و فواید مصرف قهوه و لیمو برای لاغری را خدمت شما همراهان گرامی توضیح خواهیم داد. پس اگر به دنبال یک شتاب‌دهنده برای لاغری و چربی‌سوزی هستید، این مقاله را از دست ندهید.

توجه کنید: مصرف دمنوش قهوه و لیمو صرفا در کنار یک برنامه غذایی اصولی به افزایش سرعت چربی سوزی شما کمک میکند!

قهوه لیمویی چیه؟

قهوه لیمویی یا همان ترکیب قهوه و لیمو، یک نوشیدنی چربی‌سوز بسیار ساده خانگی می‌باشد که مصرف آن می‌تواند به کاهش وزن و لاغری شما سرعت بدهد. قهوه لیمویی به زبان ساده، ترکیب قهوه و لیمو می‌باشد که هر دو این مواد جزو کالری‌ سوز های بسیار قوی می‌باشند. ترکیب این دو ماده غذایی، اثری مرکب ایجاد کرده که به جنگ با چاقی و اضافه وزن می‌رود و باعث لاغری از طریق افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود.

چگونه با قهوه و لیمو لاغر شویم؟

همانند سایر روش‌های کاهش وزن، لاغری با قهوه و لیمو نیز نیازمند زمان می‌باشد. البته باید توجه کنید که این نوشیدنی صرفا در کنار یک برنامه غذایی اصولی و استاندارد کاربرد دارد و به تنهایی کمکی به کاهش وزن شما نمی کند! در واقع چند مرتبه نوشیدن قهوه و لیمو باعث لاغری شما نخواهد شد. برای نتیجه‌گیری از ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری باید این نوشیدنی را به صورت روزانه و منظم مصرف نمایید. همچنین اگر مصرف این نوشیدنی فوق‌العاده را با ورزش‌های هوازی ترکیب نمایید، نتیجه بهتر و سریع‌تری را دریافت خواهید کرد.

برای تاثیر بیشتر ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری، سعی کنید تا از قهوه‌های پرکافئین در تهیه این نوشیدنی استفاده نمایید.

مواد اولیه و طرز تهیه ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری

برای تهیه ترکیب قهوه و لیمو می‌توانید از هر نوع قهوه‌ای استفاده کنید. با این‌حال دقت داشته باشید که هرچقدر کافئین قهوه شما بالاتر باشد، تاثیر آن بر روی چربی‌سوزی و لاغری نیز بیشتر خواهد بود. مواد اولیه برای تهیه نوشدنی قهوه و لیمو به شرح زیر می‌باشد:

 • 1 عدد لیمو ترش
 • 1 فنجان قهوه دم کشیده
 • میزان کافی شیرین کننده

طرز تهیه دمنوش قهوه و لیمو: در ابتدا، یک فنجان تهیه کنید. برای تهیه قهوه خود می‌توانید از هر روشی استفاده نمایید. ‎سپس لیمو خود را چهار قسمت کرده و آب نیمی از آن را درون قهوه خود بچکانید. همچنین می‌توانید کمی سلیقه به خرج داده و یک حلقه لیمو را نیز روی لبه فنجان خود قرار دهید. برای شیرین کردن قهوه و لیمو خود نیز می‌توانید کمی شکر و یا شربت شیرین‌کننده را به آن اضافه نمایید.

طرز تهیه شربت شیرین کننده: برای تهیه شربت شیرین‌کننده کافیست تا آب و شکر را به نسبت وزنی 2 به 1 با هم مخلوط کرده و آن را به مدت 30 دقیقه بجوشانید. پس از جوشیدن آب و شکر، مقداری لیمو ترش خورد شده را به آن اضافه کرده و آن را در یخچال قرار دهید تا برای روز های بعدی برای شیرین کردن نوشیدنی قهوه و لیمو خود از آن استفاده نمایید. دقت داشته باشید که درصورت جوشاندن لیمو با ترکیب آب و شکر، شربت تهیه‌شده، کمی طعم تلخی به خود خواهد گرفت.

جدول ارزش غذایی و کالری دمنوش قهوه و لیمو

هر چند قهوه یک نوشیدنی چربی سوز و بدون است اما ترکیب آن با لیمو و کمی شیرین کننده، کالری قابل توجهی به این نوشیدنی اضافه می کند! پس در مصرف آن باید متناسب با وضعیت کالری روزانه خودتان اقدام کنید چرا که استفاده بی رویه از آن می تواند باعث افزایش وزن شما شود. به همین دلیل بد نیست نیم نگاهی به جدول ارزش غذایی و کالری دمنوش قهوه و لیمو بندازید:

مواد مغذی موجود یک فنجان قهوه یک لیمو ترش
کالری 5.4 29
کربوهیدرات 1 9.3
فیبر 0 2.8
پروتئین 0.1 1.1
قند 0 2.5
چربی 0.1 0.3
سدیم 8.4 0

در ترکیب قهوه و لیمویی که برای خودتان آماده می کنید بسته به نسبت استفاده از هر کدام، می توانید مشخص کنید که کالری نهایی دمنوش شما حدودا چقدر خواهد بود و با توجه به برنامه غذایی تان میزان استفاده از آن طی روز را در میان وعده های خود مشخص کنید.

توجه کنید: ترکیب قهوه و لیمو به تنهایی کالری چندانی ندارد اما شیرین کننده ای که در کنار آن استفاده می کنید، دارای کالری زیادی است! پس در مصرف شیرین کننده خود همراه با این نوشیدنی دقت داشته باشید.

بهترین زمان مصرف قهوه و لیمو برای کاهش وزن

بهترین زمان برای مصرف ترکیب لاغری قهوه و لیمو تا حد زیادی به نوع فعالیت‌های روزمره شما بستگی دارد. اگر در طول روز تحرک چندانی ندارید، می‌توانید نوشیدنی قهوه و لیمو را پس از وعده غذایی اصلی خود یعنی نهار و یا شام میل کنید، چراکه این ترکیب باعث هضم بهتر وعده‌های غذایی شما خواهد شد. البته دقت داشته باشید که مصرف نوشیدنی قهوه و لیمو پس از شام به دلیل کافئین بالای قهوه می‌تواند باعث کاهش کیفیت خواب شما شود.

چنانچه جزء افراد فعالی می‌باشید که روزانه بخشی از زمان خود را صرف ورزش‌های هوازی می‌کنند، می‌توانید نوشیدنی قهوه و لیمو را نیم‌ساعت قبل از فعالیت‌های خود بنوشید. نوشیدنی لاغری قهوه و لیمو باعث افزایش متابولیسم بدن شما خواهد شد و مصرف آن پیش از ورزش، باعث افزایش هرچه بیشتر کالری‌سوزی درحین ورزش می‌شود.

اخطار: از مصرف این ترکیب به صورت ناشتا جدا پرهیز کنید.

توصیه: بهترین زمان مصرف این دمنوش در اواسط روز است؛ میان وعده های صبح یا عصر زمان مناسبی هستند.

فواید ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری

نوشیدنی لاغری قهوه با لیمو فواید بسیار زیادی برای لاغری و افزایش سوخت و ساز بدن دارد، به شرط آن‌که این نوشیدنی به طرز صحیح و به اندازه مصرف شود. فواید ترکیب قهوه و لیمو به شرح زیر می‌باشد:

 1. افزایش چربی سوزی و کمک به لاغری

قهوه به دلیل دارا بودن مقدار بالایی از کافئین باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و با تحریک بافت‌های چربی، امکان کالری‌ سوزاندن را بدون فعالیت بدنی اضافه ممکن می‌سازد. در واقع کافئین موجود در یک فنجان قهوه می‌تواند به اندازه 10 درصد، کالری‌سوزی شما را افزایش دهد.

لیمو نیز با بهبود بخشیدن و سرعت دادن به هضم غذا باعث لاغری شما خواهد شد. لیمو دارای مقادیر بالایی از آنتی‌ اکسیدان‌ ها و ویتامین C می‌باشد که جدای از سایر فواید این مواد بر روی سلامتی، باعث چربی‌سوزی خواهد شد؛ مصرف منظم لیمو ترش، بدن شما را هیدراته کرده و از محبوس شدن آب و چربی در شکم و پهلوها جلوگیری می‌نماید.

در آخر نیز ترکیب این دو ماده غذایی بسیار مفید یعنی قهوه و لیمو برای لاغری شما معجزه می‌کند، چراکه ترکیب قهوه و لیمو، باعث دوبرابر شدن چربی‌سوزی شده و باعث بهره‌مندی همزمان از فواید قهوه و لیمو می‌شود.

 1. حفظ سلامتی پوست

قهوه و لیمو، هر دو سرشار از آنتی‌ اکسیدان می‌باشند که این ماده، تاثیر بسیار مثبتی بر روی پیش‌گیری از سرطان و همچنین حفاظت از پوست بدن دارد. همچنین ویتامین C موجود در لیمو ترش، باعث کلاژن‌ سازی در پوست شده و از پیری زودرس پوست و پدیدار شدن چین و چروک جلوگیری می‌نماید.

 1. کاهش سردرد های میگرنی

ترکیب قهوه و لیمو باعث کاهش سردردهای میگرنی می‌شود. ازهمین‌ رو افرادی که دچار سردرد های میگرنی می‌شوند، می‌توانند روزانه یک فنجان قهوه و لیمو مصرف نمایند. قهوه با انقباض رگ‌ های عروقی، سردرهای ناشی از گرفتگی رگ‌ ها را کاهش داده و لیمو نیز باعث تسکین دردهای عضلانی و استخوانی خواهد شد.

خواص قهوه برای کاهش وزن و سلامت بدن

نوشیدن منظم قهوه، تاثیر بسیار مثبتی بر روی کاهش وزن و سلامتی شما دارد. همانطور که پیش‌تر بیان کردیم، نوشیدن قهوه به افزایش متابولیسم کمک کرده و چربی‌ سوزی را بدون انجام فعالیت‌های اضافی، افزایش می‌دهد. با این‌حال، فواید قهوه تنها به لاغری خلاصه نمی‌شود. از خواص قهوه می‌توان موارد زیر را نام برد:

1- افزایش عملکرد مغزی:
قهوه باعث بهبود عملکرد ذهن و حافظه کوتاه‌مدت می‌شود.

2- جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع 2:
مصرف منظم قهوه می‌تواند تا 50 درصد، خطر ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش دهد.

3- کاهش افسردگی:
مصرف قهوه باعث کاهش افسردگی و بهبود خلق‌وخو خواهد شد.

4- افزایش سطح انرژی:
نوشیدن یک فنجان قهوه در شروع روز باعث افزایش سطح انرژی شما و کاهش حس خستگی خواهد شد.

5- پیشگیری از ابتلا به سرطان:
قهوه به واسطه آنتی‌اکسیدان فراوان خود برای پیش‌گیری از سرطان بسیار مفید می‌باشد.

6- بهبود عملکرد فیزیکی بدن:
نوشیدن قهوه پیش از شروع ورزش به افزایش استقامت و بهبود گردش خون شما کمک خواهد کرد.

موارد بالا تنها بخشی از فواید قهوه بر روی سلامتی می‌باشند. با قراردادن چند فنجان قهوه در برنامه روزانه خود می‌توانید از خواص بی‌نظیر این ماده غذایی ارزشمند، بهره‌مند شوید.

خواص لیمو برای کاهش وزن

مرکبات سرشار از ویتامین و مواد مغذی فراوانی می‌باشند که بخشی از یک رژیم غذایی سالم را تشکیل می‌دهند. از میان انواع مرکبات، لیمو یکی از بهترین آن‌ها می‌باشد. لیمو هم به صورت مستقیم قابل مصرف بوده و هم در تهیه انواع نوشیدنی‌های سرد، طبخ غذا و انواع دمنوش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لیمو سرشار از ویتامین C می‌باشد و بطور متوسط در هر 100 گرم لیمو، 88 گرم ویتامین C وجود دارد. همانطور که می‌دانید، ویتامین C یکی از برترین آنتی‌اکسیدان‌های محلول در آب می‌باشد که خواص فوق‌العاده‌ای چون بهبود سیستم ایمنی بدن، حفاظت از پوست و لثه‌، افزایش سرعت التیام زخم‌ها و پیش‌گیری از انواع سرطان‌ها را دارا می‌باشد.

لیمو کالری کمی داشته و به دلیل فیبر بالای خود در شست‌وشو روده‌ها بسیار موثر بوده و استفاده روزانه از آن به خصوص پس از وعده‌ های غذایی به هضم غذا کمک قابل توجهی می‌کند.

از خواص لیمو برای سلامتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان کبد چرب
 • پیشگیری از سرطان
 • رفع سوء هاضمه
 • پاکسازی سموم بدن
 • کاهش التهاب
 • بهبود سیستم ایمنی بدن
 • کمک به پوست و مو

تاثیر مصرف ناشتا قهوه با لیمو در لاغری

بدن شما زمان بیدار شدن و در ابتدا روز نیازی به مصرف قهوه ندارد! باید توجه داشته باشید که نوشیدن قهوه با معده خالی می‌تواند تاثیرات سوء زیادی را برای معده شما ایجاد نماید.

نوشیدن قهوه ناشتا باعث تولید اسید بیشتر در معده شده که می‌تواند معده شما را به هم ریخته و به مخاط معده شما آسیب برساند. مصرف بلندمدت قهوه ناشتا سبب سوء هاضمه شده و سندرم روده تحریک‌پذیر را تحریک خواهد کرد. همچنین درصورت تداوم مصرف قهوه بصورت ناشتا، خطر ابتلا به زخم معده در افرادی که معده‌های حساسی دارند، وجود دارد.

بنابراین از مصرف قهوه با معده خالی خودداری کرده و درصورتی‌که تا الان، قهوه را با معده خالی مصرف می‌کردید، این عادت را ترک نمایید.

اخطار: از مصرف قهوه و لیمو به صورت ناشتا پرهیز کنید!

آیا امکان لاغری سریع با قهوه و لیمو وجود دارد؟

همانطور که می‌دانید، چربی‌ سوزی و لاغری نیازمند صرف زمان و ممارست دارد. با اینکه مصرف قهوه و لیمو برای لاغری بسیار موثر می‌باشد، نباید از آن انتظار معجزه داشته باشید. با این‌حال برای شتاب دادن به لاغری با مصرف قهوه و لیمو می‌توانید کمی فعالیت هوازی را در برنامه روزانه خود جای دهید.

همانطور که تا به اینجا متوجه شدید، مصرف قهوه و لیمو باعث چربی‌ سوزی، افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما می‌شود. اگر پس از مصرف این نوشیدنی یک فعالیت هوازی انجام دهید، تاثیر آن بر روی لاغری شما دوچندان خواهد شد. برای فعالیت هوازی لازم نیست تا حتما به باشگاه مراجعه کنید. شما می‌توانید نیم‌ساعت پس از مصرف ترکیب قهوه و لیمو، کمی پیاده‌روی تند داشته باشید. درصورتی‌که همراه با نوشیدن قهوه و لیمو، ورزش کنید، لاغری شما سریع‌تر خواهد شد.

لاغری با قهوه و لیمو ترش موثره یا لیمو معمولی؟

لیمو معمولی کربوهیدرات بالاتری از لیمو ترش داشته و کربوهیدرات باعث چاقی بدن خواهد شد. با این‌حال لیمو معمولی نیز همانند لیمو ترش، مواد مغذی فراوانی چون ویتامین C دارد که به کاهش وزن و لاغری شما کمک خواهد کرد. مصرف لیمو معمولی در شروع روز می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی بر روی لاغری و حفظ سلامتی شما داشته باشد.

با این‌حال مصرف لیمو معمولی با قهوه متداول نبوده و اگر می‎خواهید رژیم لاغری با قهوه و لیمو را دنبال کنید، باید از لیمو ترش در تهیه قهوه لیمویی خود استفاده کنید.

لاغری با قهوه و آبلیمو هم ممکنه؟

شاید دسترسی به لیمو تازه برای همه میسر نباشد و این سوال برایتان ایجاد شود که آیا می‌توان از آبلیمو به جای خود لیمو استفاده کرد؟

آبلیموهای صنعتی دارای مواد نگهدارنده‌ای چون پتاسیم متابی سولفیت و سدیم متابی سولفیت و رنگ‌های خوراکی می‌باشند. مصرف زیاد سولفیت‌ها می‌تواند باعث التهاب معده شده و واکنش‌های آلرژیک را به همراه داشته باشد. همچنین بسیاری از آبلیموهای صنعتی، فاقد ارزش غذایی لیموی تازه می‌باشند. درنتیجه جهت بهره‌مندی از فواید قهوه و لیمو برای لاغری، لازم است تا از لیمو تازه استفاده کنید.

اگر استفاده از روزانه لیمو تازه برای شما مقدور نیست، می‌توانید از آبلیمو های ارگانیک استفاده کرده و یا خودتان آب لیمو را گرفته و برای مصرف چند هفته خود، ذخیره نمایید.

روزانه چند لیوان دمنوش قهوه با لیمو مصرف کنیم؟

این مورد به خود شما بستگی دارد اما نباید فراموش کنید که زیاده‌روی در مصرف ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری می‌تواند تاثیراتی سوء بر روی سلامتی شما داشته باشد. به طور کل مصرف قهوه تا 4 فنجان در روز برای اغلب بزرگ‌سالان بی‌خطر می‌باشد. البته اگر تا به الان قهوه در رژیم غذایی شما حضور نداشته، بهتر است تا رژیم لاغری با قهوه و لیمو را با نوشیدن روزانه یک فنجان قهوه لیمویی شروع نمایید.

رفته رفته می‌توانید استفاده از نوشیدنی قهوه و لیمو را افزایش دهید اما تحت هیچ عنوان بیش از 4 فنجان قهوه لیمویی در روز مصرف نکنید. همچنین سعی کنید تا مصرف قهوه و لیمو خود را به ساعات پایانی شب نزدیک نکنید تا دچار بی‌خوابی یا کاهش کیفیت خواب نگردید.

موارد منع مصرف ترکیب قهوه و لیمو

قهوه و لیمو در کنار تمامی مزایایی که برای لاغری و سلامتی دارند، برای برخی از افراد می‌تواند ایجاد خطر و مشکلات سلامتی نماید. به طور کل باید به خاطر داشت که مصرف بیش از حد قهوه و لیمو خطرناک بوده و بسته به وضعیت جسمانی افراد، حد مجاز مصرف این نوشیدنی ممکن است تفاوت داشته و یا بطور کامل ممنوع باشد. اگر جزء افراد زیر هستید، لازم است تا در مصرف قهوه و لیمو، دقت فراوانی داشته باشید.

اخطار: در صورتی که منع غذایی یا بیماری خاصی دارید جهت استفاده از دمنوش قهوه لیمو حتما با پزشک خود مشاوره کنید.

1- دوران بارداری و شیردهی

اگر در دوران بارداری و شیردهی قرار دارید، باید نوشیدن ترکیب قهوه و لیمو خود را کنترل کنید. به طور کل مصرف 1 فنجان قهوه برای اغلب زنان باردار و شیرده بی‌ خطر می‌باشد. مصرف بیش از 1 فنجان قهوه برای این افراد می‌تواند مشکلاتی چون زایمان زودرس و سقط را به دنبال داشته باشد. بهترین کار این است که پیش از شروع این رژیم لاغری، با پزشک خود مشورت نمایید.

2- افراد مبتلا به IBS

افرادی که مبتلا به IBS یا همان سندروم روده تحریک‌ پذیر هستند، باید در مصرف نوشیدنی قهوه و لیمو دقت نمایند. نوشیدن قهوه باعث بروز اسهال در افراد مبتلا به سندروم روده تحریک‌ پذیر می‌شود، درنتیجه اگر به IBS مبتلا هستید، باید زمان مصرف نوشیدنی قهوه و لیمو خود را به ساعاتی موکول کنید که در خانه حضور دارید.

3- مبتلایان به گلوکوم

افرادی که دچار فشار پشت چشم و آب‌ سیاه هستند، باید در مصرف قهوه احتیاط نمایند. برخی از پژوهش‌ ها حاکی از آن است که مصرف قهوه برای افراد مبتلا به گلوکوم باعث افزایش فشار پشت چشم شده و می‌تواند به بینایی آن‌ها صدمه وارد نماید.

4- افراد مبتلا به فشار خون

مصرف قهوه باعث افزایش فشار خون می‌شود و این موضوع می‌تواند برای افرادی که فشار خون بالایی دارند، مشکل‌ ساز شود. البته تاثیر قهوه بر روی فشار خون افرادی که از آن به صورت مداوم استفاده می‌کنند، بسیار کمتر از افرادی است که قهوه را به تازگی شروع کرده‌اند. برای همین اگر مبتلا به فشار خون هستید، بهتر است تا نوشیدن قهوه و لیمو را از روی یک فنجان شروع کرده و درصورت تمایل به تدریج تعداد فنجان‌های خود را افزایش دهید.

5- افراد دچار استرس شدید

اگر جزء افرادی هستید که با شروع روز، استرس به شما هجوم می‌آورد، بهتر است تا در مصرف ترکیب قهوه و لیمو، دقت کنید. مصرف قهوه می‌تواند استرس افرادی را که بطور عادی استرس و اضطراب بالایی را تجربه می‌کنند، بیشتر نماید.

جمع بندی؛ ترکیب قهوه با لیمو برای لاغری رو بخوریم یا نه؟

ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری یکی از بهترین ترکیب‌ های سالم خانگی برای چربی‌ سوزی و کاهش وزن می‌باشد. این نوشیدنی خانگی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما، باعث افزایش سرعت کالری‎‌سوزی شده و به زبان عامیانه، چربی‌های شما را آب می‌کند. تهیه نوشیدنی قهوه و لیمو بسیار ساده بوده و آماده‌سازی این نوشیدنی از شما زمان چندانی نخواهد گرفت پس مصرف آن به شرطی که منع مصرف نداشته باشد به اندازه 1 بار در روز خالی از لطف نیست.

پاسخ به سوالات پرتکرار درباره لاغری با قهوه و لیمو

آیا دمنوش قهوه و لیمو برای لاغری شکم مناسبه؟

این دمنوش به طور موضعی کمکی به چربی سوزی نمیکنه و صرفا در کنار یک برنامه غذایی اصولی باعث افزایش سرعت چربی سوزی میشه.

فواید قهوه با لیمو چیست؟

افزایش چربی سوزی به لطف کافئین قهوه و خاصیت اسیدی لیمو مهم ترین فایده این ترکیب می باشد.

عوارض ترکیب قهوه با لیمو چیست؟

این دمنوش عوارض خاصی ندارد اما باید اگر در لیست افراد منع مصرف هستید، نباید آن را استفاده کنید.

طرز تهیه ترکیب قهوه و لیمو چه جوریه؟

یک فنجان قهوه با یک لیمو ترش را ترکیب کنید و کمی شیرین کننده به آن اضافه کنید و استفاده نمایید.

آیا خوردن قهوه با لیموترش ناشتا مناسبه؟

خیر؛ تحت هیچ شرایطی توصیه نمی شود که این ترکیب را ناشتا بنوشید!

زمان مصرف قهوه و لیمو برای لاغری کیه؟

بین روزی، یکی از میان وعده های صبح و عصر بهترین زمان است.

اندام جدیدت رو بساز

با متد نورون درمانی کاهش وزن اندام برتر یاد میگیری به صورت ریشه ای وزن کم کنی. کافیه جلسه مشاوره خودت رو رزرو کنی تا ظرف 3 ماه آینده یک بار برای همیشه وزن کم کنی!

نتایج دوره:

مصاحبه با تعدادی از قهرمانان کاهش وزن ما رو ببینید و با تجربه اونا کاهش وزن سریعتری رو تجربه کنید.

لاغری و کاهش وزن فوری با ترکیب قهوه و لیمو میتواند برای خیلی از افراد جذاب باشد. قهوه یکی از نوشیدنی های محبوب بسیاری از افراد است. معمولا افراد ترجیح می دهند برای شروع یک صبح کاری و یا برای فعالیت ورزشی خود در ابتدا یک کاپ قهوه بنوشند. جذب قهوه حدود یک ربع بعد از نوشیدن شروع می‌ شود و حداکثر تا یک ساعت بعد از نوشیدن آن ادامه دارد. به همین جهت نیز توصیه می‌ شود قبل از انجام یک فعالیت ورزشی حتماً یک ربع تا بیست دقیقه قبل از شروع ورزش قهوه بنوشید. لیمو نیز یکی از مرکبات بسیار پرخاصیت و سرشار از انواع آنتی اکسیدان ها و ویتامین های مفید برای بدن است.

امروزه طب پزشکی نوین و طب سنتی به این نتیجه رسیده‌ اند که ترکیب لیمو با قهوه می‌ تواند یک معجون بسیار عالی برای چربی سوزی باشد. بنابراین ما در این مقاله سعی کرده ایم به تاثیر ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری بیشتر بپردازیم و این مسئله را از جهات مختلف مورد بررسی قرار بدهیم.

چگونگی تاثیر ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری

همانطور که می دانید قهوه یک نوشیدنی سرشار از کافئین است. کافئین باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود. هنگامی که شما یک یک کاپ قهوه مصرف می کنید در واقع کالری سوزی بدن خود را به مراتب افزایش می دهید. به همین جهت نیز ورزشکاران ترجیح می دهند که قبل از انجام ورزش خود قهوه مصرف کنند. لیمو نیز یکی از مرکبات بسیار پرخاصیت است که به دلیل وجود آنتی اکسیدان های فراوان باعث افزایش کالری سوزی در بدن شما می شود. علاوه بر آنتی اکسیدان ها، لیمو سرشار از ویتامین های بسیار مفید برای بدن نیز می باشد که وجود آن ها باعث افزایش متابولیسم سلولی می شود.

چربی سوزی و کاهش وزن

یکی از ترکیبات فوق العاده که برای چربی سوزی بدن بسیار موثر عمل می‌ کند ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری است. نحوه عملکرد این ترکیب بدین گونه است که موجب افزایش کالری سوزی شما در حالت ثابت می شود. به خصوص اگر شما پس از نوشیدن این ترکیب اقدام به انجام فعالیت‌ های ورزشی نمایید قطعاً کالری‌ سوزی شما به مراتب چند برابر شده و موجب سوخت و ساز بیشتر در بدن شما می شود.

بهتر است پس از مصرف ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری فوری غذاهای مصرف نکنید و سعی کنید ورزش های هوازی بیشتر انجام دهید. نحوه عملکرد این ترکیب بدین گونه است که با افزایش سوخت و ساز بدن شما بافت چربی ها را شکسته و منجر به تجزیه این چربی ها می شود. بهتر است که به هنگام مصرف این ترکیب حدود ۲ ساعت هیچ خوراکی دیگری مصرف نکنید.

فواید مصرف قهوه به همراه لیمو

بسیاری از افراد قهوه و لیمو را فقط به منظور چربی سوزی مصرف می کنند. اما تمام فواید این ترکیب در چربی سوزی و لاغری خلاصه نمی شود. مطالعاتی که در این زمینه انجام شد نشان می دهد که قهوه تاثیر بسیار زیادی در کاهش وزن دارد.

ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری فوری با دارا بودن آنتی اکسیدان ها و کافئین بالا همانطور که قبلاً هم گفتیم یک ساعت پس از مصرف، بیشترین تاثیر را در بدن دارد و می تواند سوخت و ساز چربی‌ها را در بدن شما تا ۱۱ درصد افزایش دهد.

علاوه بر این فواید شما می توانید از تاثیرات بسیارعالی دیگر این ترکیب نیز بهره مند شوید. یکی از تاثیرات فوق العاده این ترکیب تسکین درد سر است.

انواع سردردهای مزمن و حتی سردردهای میگرنی با مصرف ترکیب قهوه و لیمو تا حد بسیار چشمگیری بهبود پیدا می کنند. به همین جهت کسانی که اغلب از دردهای میگرنی رنج می برند مصرف این ترکیب را در برنامه روزانه خود می گنجاندند.

از دیگر فواید مصرف ترکیب قهوه و لیمو بهبود مشکلات پوستی است. هم قهوه و هم لیمو دارای آنتی اکسیدان های بسیار عالی برای پوست هستند. به همین جهت نیز باعث بهبود و افزایش جریان خون و آب رسانی در پوست می شوند. ترکیبات موجود در این دو ماده بسیار پرخاصیت باعث افزایش و تحریک کلاژن سازی در پوست می شوند و انواع چروک های پوستی را تا حد بسیار چشمگیری دفع می کند.

نحوه آماده سازی ترکیب قهوه و لیمو

برای آماده سازی ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری در ابتدا قهوه مورد علاقه خود را به اندازه یک فنجان آماده کنید. پس از اینکه قهوه به صورت کامل آماده شد می توانید یک لیمو متوسط را آبگیری کرده و داخل آن بچکانید. اگر از آبلیمو استفاده می‌کنید حتما در درجه اول دقت داشته باشید که آبلیمو از نوع کاملا طبیعی باشد. به هیچ عنوان از آبلیموهای صنعتی استفاده نکنید زیرا هیچ کدام از خواص آبلیمو طبیعی را دارا نیست و به صورت ارگانیک تولید نشده است. این آبلیمو ها اسید سیتریک دارند و برای سلامتی کاملاً مضر هستند و ممکن است به احتمال زیاد تاثیرات کاملاً بالعکس از این نوع آبلیمو ببینید.

اینکه شما چه قهوه ای مصرف می کنید بستگی به سلیقه شخصی و ذائقه شما دارد. برخی ترجیح می‌ دهند مصرف کنند و برخی دیگر قهوه های ملایم‌ تر را بیشتر می پسندند. برای تهیه قهوه تازه رُست شده میتوانید از دیدن فرمایید.

عوارض جانبی مصرف قهوه و لیمو

تمام مواد غذایی که مصرف می کنید اگر بیش از حد استاندارد مصرف شوند ممکن است عوارضی نیز داشته باشند. قهوه و لیمو نیز از این قاعده مستثنا نیستند. دقت داشته باشید که مصرف بیش از حد قهوه که یک نوشیدنی دارای کافئین بالا است ممکن است باعث افزایش فشار خون و افزایش تپش قلب شما شود. علاوه بر آن، لیمو نیز در صورت مصرف زیاد ممکن است باعث پوسیدگی دندان شما شود.

توصیه ما به شما این است که در صورت عادت داشتن به مصرف کافئین و قهوه روزانه حدود یک الی دو فنجان کوچک قهوه و لیمو میل کنید. اما سعی کنید بیش از حد استاندارد مصرف نکنید زیرا ممکن است دندان های شما دچار پوسیدگی شوند و یا اینکه تپش قلب شما را اذیت کند.

خانواده قهوه استلا را در دیگر شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید :

صفحه رسمی خانواده قهوه استلا را در فیسبوک ، توییتر ، اینستاگرام و سایر شبکه های مجازی دنبال کنید.

اگه این مطلب براتون جالب بود با دوستانتون به اشتراک بگذارید

 

ود برسید. اگر شما هم تجربه استفاده از ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری را داشته اید، می توانید تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

 

دکمه بازگشت به بالا