مطالب میجیکبرترین های کسب و کار مجیک

ایده تولید محتوا بدون چهره در اینستاگرام

۹ ایده بلاگری بدون چهره

در میان مباحث آموزش اینستاگرام؛ ایده بلاگری بدون چهره می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. این روزها زندگی‌های ما با اینترنت گره خورده است. هر دقیقه، هزاران محتوای ویدیویی جدید منتشر می‌شوند. اما بسیاری از افراد، تمایلی به قرار گرفتن جلوی دوربین و نشان دادن چهره خود ندارند. متاسفانه این موضوع ممکن است در نظر بسیاری، یک مانع بزرگ جهت بلاگر شدن و کسب درآمد در اینترنت باشد. اما ایده بلاگری بدون چهره یک ایده جذاب در رسانه‌های شلوغ امروز است.

باید بدانید که برای بلاگر شدن، لزومی به نشان دادن چهره نیست. شاید اگر جلوی دوربین قرار می‌گرفتید، پیشرفت سریع‌تر اتفاق می‌افتاد. اما رسیدن به این هدف، بدون نشان دادن چهره هم غیر ممکن نیست. در ادامه با ما همراه باشید تا درخصوص بلاگری بدون نشان دادن چهره صحبت کنیم و ۹ ایده بلاگری بدون چهره را بررسی کنیم.

مزایا و معایب بلاگری بدون نشان دادن چهره

بلاگری بدون نشان دادن چهره هم مانند هر کار دیگری، مزایا و معایب خودش را دارد. از مزیت‌های آن، می‌توان به این موضوع اشاره کرد که باعث می‌شود کمتر در معرض کامنت‌های بی‌رحمانه و سرکوب‌کننده قرار بگیرید. اینکه بتوانید آزادانه و بدون فشار روانی تولید محتوا کنید، مزیت مهمی محسوب می‌شود. مهم‌ترین جنبه منفی این سبک از بلاگری، این است که بدون نشان دادن چهره، ایجاد اعتماد بین مخاطبان و شما سخت شده و روند رشد و شناخته شدن شما کند می‌شود.

مردم معمولا بلاگرها را دنبال می‌کنند؛ چراکه جذب محتوای باکیفیت و شخصیت آن‌ها شده‌اند. اگر شما قصد دارید ایده بلاگری بدون چهره را امتحان کنید، باید تلاش بیشتری در راستای کیفیت محتوا و نشان دادن جنبه‌های مختلف شخصیت خود داشته باشید. این روش باعث می‌شود تا آن‌ها به‌خوبی با شما خو بگیرند؛ با اینکه هرگز شما را ندیده‌اند.

پیش از آن که به معرفی ۹ ایده بلاگری بدون چهره بپردازیم، به شما توصیه می‌کنیم مقاله آموزش اینستاگرام حرفه ای را برای بالا بردن کیفیت محتوای خود مطالعه کنید.

ایده های بلاگری بدون چهره

بلاگرهای زیادی هستند که عکس و ویدیوهایی را در اینستاگرام خود به اشتراک می‌گذارند که شامل چهره آن‌ها نمی‌شود. در ادامه چند ایده جذاب برای بلاگری بدون چهره را بررسی می‌کنیم.

۱. عکس‌های بدون چهره

با فاصله از دوربین قرار بگیرید و از دور عکس بگیرید. می‌توانید پشت به دوربین باشید یا طوری عکس بگیرید که سر شما از کادر بیرون باشد. روش دیگری که به کمک آن، می‌توانید چهره خود را در عکس‌ها پنهان کنید، این است که از کلاه، عینک آفتابی، دست‌ها یا کتاب برای پنهان کردن صورت خود کمک بگیرید.

در مسیر بلاگر شدن بدون نشان دادن چهره، اینکه بخشی از بدن شما مانند دست‌ها در تصویر باشد، احساس بهتری را به مخاطب منتقل می‌کند و در اعتماد‌سازی نقش موثری دارد.

۲. عکس‌های حیوانات خانگی

حیوانات خانگی از نظر بسیاری از مردم شیرین و بامزه هستند. اگر حیوان خانگی دارید، می‌توانید از لحظات بامزه آن‌ها عکاسی کنید و آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید. این نوع از محتوا، مخاطبان زیادی دارد و شما با سرعتی بالا، می‌توانید همراهانی پیدا کنید.

۳. فود‌بلاگری

اگر دست‌پخت خوبی دارید یا مدام به کافه و رستوران‌های مختلف می‌روید، فود‌بلاگری یک گزینه مناسب برای شماست. شما می‌توانید تنها عکس غذاها را به اشتراک بگذارید و در کپشن، دستور پخت آن را توضیح دهید یا ویدیویی از مراحل پخت آن تهیه کنید. حتی می‌توانید روی ویدیو صحبت کنید و مراحل را توضیح دهید تا به این صورت، خودتان هم نقش بیشتری ایفا کنید و نظر مخاطبان را جلب کنید. این روزها، نمونه‌های موفق زیادی از این سبک بلاگری در اینستاگرام مشاهده می‌کنیم.

۴. فشن‌بلاگری

یک فشن‌بلاگر لازم نیست که چهره خود را نشان دهد. به‌راحتی می‌توانید از لباس‌ها و جواهرات عکاسی کنید و آن‌ها را به مخاطبان نشان دهید. می‌توانید با کمک مورد اول؛ یعنی عکس‌هایی بدون نشان دادن چهره، عکس‌هایی جذاب از لباس‌ها و اکسسوری‌هایی که استفاده می‌کنید، بگیرید.

۵. ویدیو‌ها و عکس‌های سفر

اگر اهل مسافرت هستید، می‌توانید ویدیوها و عکس‌هایی از مکان‌هایی که به آن‌ها سر زده‌اید، تهیه کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید. می‌توانید با صدای خودتان در خصوص آن مکان، توضیح دهید و محتوایی غنی‌تر بسازید.

۶. استفاده از ماسک

این ایده شاید چندان مرسوم نباشد؛ اما می‌تواند موفق باشد. به عنوان مثال، روکو‌ در میان بلاگرهای ایرانی یک نمونه موفق استفاده از این شیوه است.

وقتی روی صورت خود ماسک دارید، تا حدی محدودیت‌ها برای شما برداشته می‌شود و می‌توانید به‌راحتی جلوی دوربین کارهایی مانند نقد محصولات مختلف را انجام دهید.

۷. کارتونی کردن چهره

اگر دوست ندارید چهره خود را نشان دهید؛ اما می‌خواهید جلوی دوربین باشید، کارتونی کردن چهره یک شیوه جذاب و کاربردی است. به کمک یک نرم‌افزار یا اپلیکیشن ساده و تماشای یک ویدیوی آموزشی، می‌توانید چهره خود را کارتونی کنید و به فعالیت جلوی دوربین بپردازید.

۸. ویدیوی محصولات

اگر هنری دارید و محصولی تولید می‌کنید، می‌توانید از مراحل تولید آن محصول، اثر هنری، فیلم و عکس تهیه کنید. در صورتی که محصولی برای فروش دارید، می‌توانید صرفا با حضور دست‌ها در ویدیو، آن محصول را از جعبه خارج کنید و از آن استفاده کنید.

۹. محتوای تخصصی

تولید محتوای تخصصی لزوما نیازی به نشستن جلوی دوربین ندارد. شما می‌توانید با عکس‌نوشته‌ها، تولید محتوای صوتی و استفاده از ویدیوهای آماده در حوزه تخصص خود، محتواهای جذابی تولید کنید.

در همین رابطه، مقاله ۲۰ ایده تولید محتوا در اینستاگرام هم می‌تواند در ایده‌یابی به شما کمک کند.

چگونه بدون نشان دادن چهره، ارتباط قوی با مخاطبان بسازیم؟

پیش از این هم به این موضوع اشاره کردیم که بلاگری بدون نشان دادن چهره، اعتماد مخاطبان را سخت‌تر به دست می‌آورد. البته با چند روش ساده، می‌توان این مسیر را هموار کرد. در ادامه آموزش اینستاگرام از صفر تا صد این روش‌ها را بررسی می‌کنیم.

شنونده خوبی باشید

اگر به مردم گوش ندهید، نمی‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. نظرات خود را با مخاطبان مطرح کنید و از آن‌ها بخواهید که نظرات‌شان را در این مورد با شما مطرح کنند. به درخواست‌های آن‌ها توجه کنید و محتوایی تولید کنید که آن‌ها درخواست کرده‌اند.

پاسخگو باشید

وقتی افراد برای شما کامنت می‌گذارند، به کامنت‌های آن‌ها پاسخ دهید. دایرکت‌ها را پاسخ دهید و با آن‌ها معاشرت کنید. وقتی از شما بازخورد ببینند و احساس کنند که شنیده می‌شوند، باز هم برای معاشرت به سراغ شما می‌آیند.

از دعوت به اقدام (call to action) استفاده کنید

در پست‌ها از فالوورهای خود سوال بپرسید. اجازه دهید آن‌ها افکار و نظرات خود را با شما به اشتراک بگذارند و تجربیات و خاطرات خود را برای شما بازگو کنند. شما حتی می‌توانید جالب‌ترین‌ آن‌ها را به اشتراک بگذارید و مسیر جدیدی برای تعامل ایجاد کنید.

از Question box کمک بگیرید

کوئسشن باکس (Question box) راه بسیار خوبی برای تعامل با مخاطبان و ایجاد حس دوستی است. با کمک این قابلیت، از شما سوال می‌پرسند یا داستانی را با شما در میان می‌گذارند. شما با اشتراک‌گذاری آن‌ها، به این گفته‌ها، پاسخ و واکنش نشان می‌دهید. این کار، یک مسیر ارتباطی بسیار جالب توجه است‌. جعبه سوال این روزها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و در افزایش تعامل بسیار موثر است.

در نهایت، باید گفت شما برای تاثیرگذاری، نیاز به نشان دادن چهره خود ندارید. کافی است حضور فعالانه داشته باشید و به مخاطب خود احساس احترام و شنیده شدن دهید.

بلاگری بدون چهره + 10 ایده ناب و جالب

بلاگری بدون چهره چیست؟ بلاگری بدون چهره یکی از روش های بلاگری است که در آن چهره ی بلاگر مشخص نیست. یاد گرفتن و آموزش بلاگری بدون چهره می تواند به راحتی زندگی شما را متحول کند. (مخصوصا افراد خجالتی. اسم دیگر بلاگری بدون چهره، بلاگری برای خجالتی ها است!)

بلاگری بدون چهره ضرر دارد؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا بلاگری بدون چهره تاثیرات منفی روی کسب و کارتان ایفا می کند؟ حتی مواقع خیلی زیادی بلاگر های بدون چهره موفق تر از دیگر بلاگر ها هستند. کسانی که بلاگری بدون چهره انجام می دهند در ذهن مخاطب ساده تر هک می شوند و مسیر کاراکتر سازی آنان ساده تر است!

کاراکتر سازی چیست؟

قبلتر به کاراکتر سازی اشاره کوچکی کردیم و در این قسمت به صورت مفصل در این باره صحبت می کنیم. فرض کنید یک فرد با کلاه قرمز، عینک قرمز و یک لباس قرمز تولید محتوا ویدیویی انجام می دهد. در این صورت ممکن است چهره این فرد یاد شما نماند ولی استایلش در ذهنتان هک می شود. مثلا اگر کسی گفت:«

فلان بلاگر رو یادته که آموزش طراحی سایت میداد؟

_ نه کیو میگی؟

همون که یه تیپ قرمز داره عینکشم قرمزه

_آها یادم امد.

نکته! نکته! البته گاهی اوقات به خاطر دلایلی که خودتان بهتر می دانید همین هم یادتان نمی آید.?

جرا بلاگری بدون چهره رو یاد بگیریم؟ برای چه کسانی مناسب است؟

ممکن است شما فردی خجالتی باشید و یا به هر دلیلی ترس از رفتن جلوی دوربین داشته باشید. در این صورت می توانید به راحتی بلاگری بدون چهره را شروع کنید. بعد از گذشت مدت زمان کمی متوجه می شوید که اعتماد به نفستان افزایش یافته و نقاب را بر می دارید. در بعضی مواقع خاص هم اصلا نیازی نیست که نقاب را بردارید و می توانید در راستای همین مسیر حرکت کنید. دقت کنید که بهتر است بلاگری بدون چهره را به صورت کامل و جایگزین بلاگری با چهره نکنید و از این روش برای افزایش اعتماد به نفس و رفع ترس از رفتن جلوی دوربین استفاده نمایید.

انواع بلاگری بدون چهره

در اوایل این آموزش بلاگری بدون چهره به انواع بلاگر بدون چهره اشاره شد و در این قسمت به صورت تخصصی تر به موضوع انواع بلاگری بدون چهره می پردازیم. ما به صورت کلی هشت نوع بلاگری بدون چهره داریم.

 • بی کله بلاگری
 • نیم بلاگری
 • ماسک بلاگری
 • یه چیز ندار بلاگری
 • تکست بلاگری
 • حیوان بلاگری
 • ویس بلاگری
 • سوپرایز بلاگری(آخر مقاله)

بی کله بلاگری چیست؟

در این روش بلاگری، بلاگر اصلا صورت خود را نشان نمی دهد و تنها با دیگر اعضای بدن یا بدون هیچ عضو بدن محتوا تولید می کند. این نوع تولید محتوا دقیقا در آنباکس لوازم٬ فایل های صوتی و… قابل مشاهد است. در این روش از بلاگری بدون چهره کاربر بیشتر روی موضوع اصلی متمرکز می شود در نتیجه محتوای شما بهتر دیده و پسندیده خواهد شد. مثلا در همان بحث آنباکسینگ لازم نیست کاربر صورت شما را ببیند و نیاز کاربر دیدن ویژگی های یک محصول خاص است.

اگر فوت و فن بلاگری بدون صورت را بدانید و به درستی آموزش ببینید اطمینان داشته باشید که خیلی ساده و با سرعت می توانید پیشرفت کنید و درآمد بالایی را کسب کنید.

تکست بلاگری

تکست بلاگری یکی از بارز ترین ایده های بلاگری بدون چهر است و هر روز تعداد زیادی از این نوع محتوا را در شبکه های اجتماعی مشاهده می کنید. حتی این مقاله ای هم ک درحال مطالعه آن هستند از همین روش نوشته شده است. در این روش محتوا در تخیلاتی که خود کاربر دارد نقش می بندد و درنتیجه تاثیر گذاری بالاتری را به همراه دارد.

ویس بلاگری

این روش مخصوص افرادی است که صدای رسا٬ فن بیان قدرتمند و اعتماد به نقس بالا دارند است. با این روش می توانید به سادگی دوره های آموزشی به صورت پادکست ضبط کنید و در اختیار عموم قرار دهید در اینستاگرام تولید محتوا کنید و…

فوت و فن های بلاگری بدون چهره (بی کله)

    از آنجایی که در بی کله بلاگری قسمت سر شما مشخص نیست و بیشتر کاربر روی سوژه ی اصلی و دستان شما متمرکز است زمانی که در حال صحبت کردن هستید با دستانتان هم حرف بزنید!

 • برای ویس بلاگری صدای رسایی داشته باشید و کلمات را به صورت کامل بیان کنید.
 • در بی کله بلاگری سخنانی که می گویید به صورت استاندارد در پایین ویدیو ها نوشته شوند.
 • پس زمینه ی جذابی داشته باشید.
 • کیفیت ویدیو هایتان بالا باشد.
 • اگر کارهایی مثل آنباکس انجام می دهید به زیبایی دست هایتان اهمیت بدهید. (ناخن گرفتن و تمیز بودن زیر ناخن ها و برای خانم ها لاک خوش رنگ و…)
 • در تکست بلاگری قالب نوشته ای مناسبی داشته باشید.

نیم بلاگری چگونه است؟

این روش درست مثل بی کله بلاگری است با این تفاوت که نصف صورت شما هم به محتوای ویدیویی یا تصویری که تولید می کنید افزوده می شود. این روش ارتباط بهتری با مخاطب به نسبت به بلاگری بدون چهره کامل(بی کله بلاگری) دارد.

ماسک بلاگری چیست؟

در ادامه ی آموزش بلاگری بدون چهره به موضوع مهم بلاگری با نقاب یا ماسک بلاگری می رسیم.

مهم ترین فایده ای که این روش بلاگری دارد به یاد ماندن راحت تر کاراکتر بلاگر در ذهن مردم است. و فایده ی دیگر این است که می توانید پس از مدتی متوجه شوید که آیا بلاگری بدون چهره را به خوبی انجام داده اید یا خیر؟ این موضوع اینگونه مشخص می شود که کاربران حتی شما را التماس می کنند تا نقابتان را بردارید و چهره ی بدون نقاب شما را ببینند.

این روش بلاگری بدون چهره خیلی بهتر از روشی است که اصلا صورت شما مشخص نباشد. البته در بعضی موارد خاص بهتر است که بلاگری با نقاب نباشد مثل همان آنباکس محصولات.

آموزش بلاگری بدون چهره با نقاب

بلاخره به مبحث مهم آموزش بلاگری بدون چهره با نقاب رسیدیم. در ادامه نکات مهم بلاگری بدون چهره نام برده شده اند.

 • نقاب شما باید با شخصیت خودتان و کاربران هدف شما هم خوانی داشته باشد.
 • خودتان باشید.
 • از آنجایی که کاربر حالت های صورت شما را نمی بیند بهتر است زبان بدنتان را تقویت کنید.
 • با تمرینات صدا، صدای رسا با بیان بی نقص داشته باشید.
 • پس زمنیه ی شما بهتر است با رنگ نقابتان در تضاد باشد
 • اعتماد به نفس داشته باشید با وجود نقاب از چه چیزی می ترسید؟
 • زمانی که اعتماد به نفس کافی را پیدا کردید و قصد برداشتن نقاب را داشتید اینگونه نباشد که مثلا تا دیزور با نقاب تولید محتوا می کردید ولی امروز بدون نقاب باشید بلکه با ایجاد حس کنجکاوی در کاربرانتان و همچنین به صورت کم کم نقاب را از تولید محتوا حذف کنید.
محتوای این مطلب پنهان
دکمه بازگشت به بالا