مطالب عمومیبرترین های کسب و کار مجیک

5 نکته برتر برای آشپزی با بچه ها

آیا از درست کردن وعده های غذایی مختلف برای هر یک از بچه های خود خسته شده اید تا از غذاخوران خوش سلیقه تهیه کنید؟ خب شما تنها نیستی! یکی از راه‌حل‌های مبارزه با جوانه‌های چشایی سخت در خانه این است که در وهله اول بچه‌ها را بیشتر درگیر آشپزی کنید. این تصویری از دو پسر خودم، نیکلاس و کریستین است که وقتی کوچک بودند با من آشپزی می کردند. آه، چقدر آن را دوست داشتند! و این برای آنها بسیار خوب بود، زیرا اکنون هر دو کامهای ماجراجویانه و سالمی دارند.  بهترین دکتر پوست تهران

آشپزی با بچه ها می تواند راهی عالی برای ترغیب فرزندان شما به اضافه کردن غذاهای جدید به رژیم غذایی خود باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که اگر بچه‌ها در این فرآیند مشارکت داشته باشند، احتمالاً غذاهای سالم‌تری (مانند میوه‌ها و سبزیجات) را امتحان می‌کنند. یکی دیگر از مزایای بزرگ آشپزی با بچه ها این است که شما کنترل چیزهایی را که به غذای آنها می رود در دست خواهید داشت – این تفاوت با شکر، چربی و نمک استاندارد اضافه شده به غذاهای ناسالم و فست فودها.

همچنین فرصتی فوق‌العاده است که به فرزندان خود بیاموزید غذا از کجا می‌آید، فراتر از جعبه‌های پلاستیکی و بسته‌های غلات. می‌توانید با بزرگ‌تر شدن بچه‌هایتان را طوری آماده کنید که خودشان را حفظ کنند، بنابراین آنها می‌توانند برای آماده کردن دستور العمل‌های مورد علاقه و سالم خود در زمانی که خودشان هستند، مجهز شوند. و آشپزی با بچه‌هایتان، هم شما و هم فرزندتان را از فناوری، مانند آی‌پد یا بازی‌های رایانه‌ای دور می‌کند تا روی صحبت کردن با یکدیگر تمرکز کنید. شما می توانید با استفاده از تمام حواس کودک خود برای درست کردن یک غذای زیبا لحظات ارزشمندی از پیوند و یادگیری ایجاد کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، این 5 نکته مهم برای آشپزی با بچه ها را بررسی کنید، و بچه های خود را همین امروز وارد آشپزخانه کنید!

5 نکته مهم برای آشپزی با بچه ها

1.زمان را کنار بگذارید.

آموزش آشپزی به فرزندانتان نیازمند صبر و زمان است. عجله نکنید، زیرا آشپزی ایمن تر و لذت بخش تر خواهد بود.

آشپزی را بخشی از وقت خانواده کنید. بفهمید چه زمانی بیشترین اعضای خانواده برای شرکت در سرگرمی در دسترس هستند!

زمان بیشتری را برای تمیز کردن دستور العمل های آشفته تر در نظر بگیرید.

در مقادیر بیشتر بپزید تا بتوانید غذا را آماده کنید و در طولانی مدت در زمان بیشتری صرفه جویی کنید.

  1. از بچه ها بخواهید دستور غذا را انتخاب کنند.

بچه‌ها برای پختن دستور پختی که خودشان انتخاب کرده‌اند هیجان‌زده‌تر می‌شوند!

ابتدا آنچه را که در یخچال و شربت خانه دارید ببینید و دستور العمل های ساده و مناسب برای بچه ها را مطابق آنچه قبلا دارید جستجو کنید.

به کودک خود آزادی انتخاب بین دو دستور غذا را بدهید تا در انتخاب های زیاد غرق نشود.

  1. Workspace را تنظیم کنید.

با ایجاد محیطی مناسب برای کودکان، آشپزی را کم استرس کنید. ابزارهای بالقوه خطرناک آشپزخانه را دور از دسترس و دور از محل کار آنها نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که کودک می تواند با حواس پرتی محدود روی کار خود تمرکز کند. تنظیم فضای کار قبل از آوردن کودک به آشپزخانه استرس و اضطراب کمتری را برای والدین ایجاد می کند و تاکید بیشتری بر پیوند برقرار می کند.

اگر کودک کوچک‌تر است و نمی‌تواند از ابزار داغ یا چاقو استفاده کند، والدین می‌توانند اقلام خاصی را خرد کرده و/یا بپزند تا کودک بتواند مسئول فرآیند مونتاژ باشد.

کاسه برنج، سالاد و پارفی غذاهای مقدماتی عالی هستند که به کودک اجازه می دهند از خلاقیت و مهارت های حرکتی خود برای چیدن میوه ها و سبزیجات به دلخواه خود استفاده کنند.

  1. بچه ها کمک کنندگان آماده سازی غذا هستند.

بسته به سن کودک، آنها می توانند در شستن، پوست کندن، بذر گیری، آب میوه گیری، اندازه گیری یا برش محصول کمک کنند.

دستور العمل هایی که شامل سس می شوند، یک فرصت یادگیری عالی برای اندازه گیری هستند.

اگر کودک برای بریدن محصولات خیلی کوچک است، دستور العمل هایی را پیدا کنید که می توانند از دستان خود برای مخلوط کردن آن استفاده کنند، مانند سبزیجات-برگر.

  1. به کودکان اجازه دهید اشتباه کنند.

کمی کنترل را کنار بگذارید و به کودکان خود در آشپزخانه اعتماد کنید. ممکن است مراحل دستور غذا نامرتب باشد، یا ممکن است اندازه‌گیری‌ها کمی کاهش یابد، اما می‌توانند احساس استقلال بیشتری داشته باشند و تشویق شوند که بیشتر در آشپزخانه کمک کنند. بهترین سالن زیبایی تهران

والدین، به یاد داشته باشید که در حین رفتن، مزه کنید! اگر اندازه گیری خاموش است، می توانید به راحتی در طول مسیر مطابق با آن تنظیم کنید.

دکمه بازگشت به بالا