مطالب میجیک

لزوم حرکت تکاملی متعادل با استفاده از نگاه توأمان زنانه و مردانه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در برنامه شکوفا با موضوع زنان و مالکیت فکری. شتاب و خلاقیت و نوآوری» به میزبانی صندوق نوآوری و رفاه رئیس جمهور.

معاون رئیس جمهور در خصوص لزوم بحث از وضعیت فکری گفت: بحث کپی رایت به ویژه در مورد زنان در کشور ما باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر دیدگاه قرآنی در حمایت از زنان، از دیدگاه غرب که تنها برای برابری تلاش می کند گلایه کرد و افزود: ما بیش از آنکه بخواهیم به مفهوم برابری یا برابری فکر کنیم و بدهیم باید به عدالت فکر کنیم. شرایط ویژه برای زنان به عنوان حق انجام .

خزعلی ضمن اشاره به اینکه وضعیت ایران در زمینه فعالیت زنان در حوزه های دانش بنیان بهتر از بسیاری از کشورهاست، ادامه داد: زنان تأثیرگذار دنیا با بازدید از نمایشگاه توانمندی های زنان و ابراز تمایل برای ایجاد مستقیم به این رشد پی برده اند. ارتباط بین بین المللی او با یک زن فعال ایرانی بوده است.

خزعلی همچنین به مشکل زنان در همین شرایط اشاره کرد دلهره آور بین زن و مرد ادامه داد: خانم ها درخواست می کنند که در قانون به ویژه در حوزه هیات مدیره با آنها یکسان رفتار نشود و می توانند از مرخصی هایی مانند مرخصی زایمان و شیردهی و … استفاده کنند. با توجه به نقش ویژه زن در خانواده و مسئولیت های مهم آنان در جامعه به ویژه تربیت نسل آینده، فراهم آوردن موقعیتی منحصر به فرد برای زنان ضروری است.

وی تاکید کرد: همانطور که در هسته اصلی خانواده، مدیریت مختلط زن و مرد منتفع شده است و همه چیز را می توان به صورت متعادل انجام داد، بنابراین باید این یکپارچگی و تلفیق در مدیریت کلان جامعه وجود داشته باشد، به همین دلیل است. این دیدگاه مردان و زنان است که هر کدام جنبه های خاصی از نیاز به همکاری را می بینند قرار داده شده در این صورت حرکت تکاملی ما حرکتی متعادل خواهد بود.

خزعلی نیز تجربیات خود را در دوران تحصیل در دانشگاه الزهرا بیان کرد.س) برای راه اندازی دپارتمان نوآورانه و ارتباط مستقیم با اداره نوآوران و دانش بنیان در سفر استانی طی یک سال و نیم گذشته موارد مورد نیاز این شرکت را بیان کرد.

در ادامه امیدوارم تلاش ها، حمایت ها و برنامه های دولت مردمی برای استفاده از تفکر و مدیریت زنان به خوبی انجام شود. از صندوق نوآوری و رفاه برای برگزاری این رویداد که جشن مالکیت معنوی و تجلیل از زنانی است که نرم افزار و نرم افزار تولید می کنند. دستگاه مغز آنها در حال حرکت هستند، متشکرم.

دکمه بازگشت به بالا