اقتصادی

سامانه نظارت دقیق بر میزان استخراج معادن کشور ایجاد می‌شود

با تصویب مجلس، وزارت معدن و تجارت موظف است سامانه الکترونیکی را برای نظارت دقیق بر میزان استخراج معادن در کشور راه اندازی کند و به صورت دوره ای از معادن بازدید کند.

به گزارش میجیک، در جلسه علنی عصر امروز (شنبه) الحاق دو بند 7 و 8 تبصره 7 در بند مصارف لایحه APBN 1402 به تصویب رسید.

بند الحاقی 7- وزارت صنعت معدن و تجارت موظف است از ابزارهای نظارتی مانند نقشه برداری، استفاده از پهپاد (پرنده های هدایت شونده از راه دور)، تصاویر ماهواره ای، ترازوی هوشمند و سامانه های الکترونیکی برای نظارت دقیق بر میزان استخراج استفاده کند. معادن را دولتی کنید و دوره ای از معادن بازدید کنید.

بند الحاقی 8- شورای معدن استان موظف است برای جبران بخشی از خسارات وارده به شبکه راه ها در اثر بهره برداری از معادن و فعالیت های صنایع معدنی، 25 درصد از حقوق دولت را برای بخشی از معادن استان از طریق اخذ نماید. اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و همین حمل و نقل جاده ای استان برای نگهداری و بهسازی محور جاده ای با اولویت راه مورد استفاده معادن اختصاص یابد.

به منظور جلوگیری از خسارات وارده به جاده های کشور به دلیل تناژ مازاد حمل فرآورده های معدنی، کلیه معادن دولتی موظفند در خروجی واحد تولیدی با هماهنگی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای بارنامه تهیه و تخصیص دهند. سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل و حمل فرآورده های معدنی و واحدهای تولیدی شن و ماسه و نمک منوط به اخذ بارنامه و تایید از نظرسنجی اداره کل حمل و نقل جاده ای استان می باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا