مطالب میجیک

احتمال سقط یا آسیب به جنین در پروسه انجام غربالگری – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین مریم مشهدی ، متخصص طب ایرانی ، در برنامه تلویزیونی انارستان درباره درمان بارداری اظهار داشت: دوره حاملگی معمولاً 40 هفته است و برای زنانی که می خواهند به طور طبیعی زایمان کنند و هیچ مشکل خاصی ندارند ، با درمان ویژه ای که هر روز انجام می شود. ممکن است 42 هفته طول بکشد.

مشهدی اظهار داشت: یکی دیگر از درمانهای معمول که در کشور ما برای هر بارداری انجام می شود ، بحث در مورد نمایش های متوالی ، نمایش های اول و دوم است. این آزمایشات علاوه بر تشخیص ناهنجاری های احتمالی در جنین ، منجر به یک دوره استرس مرتبط با بارداری پر فشار می شود. غربالگری اول در هفته 11 تا 13 بارداری انجام می شود و شامل دو قسمت است ، یعنی آزمایش خون که چندین فاکتور خون مادر را اندازه گیری می کند و سن مادر را در نظر می گیرد. مورد دوم سونوگرافی است که NT نامیده می شود. با پیش بینی نتایج آزمایش ، سونوگرافی NT و سن مادر ، به خانواده گفته می شود که احتمال ابتلا به بیماری در جنین چقدر است.

وی افزود: در این آزمایش سه بیماری وجود داشت تریسومی 13 ، تریسومی 18 لان تریسومی 21 مورد بررسی شده ، از جمله تریسومی 18 و 13 در بدو تولد نمی توانند زندگی کنند یا بمیرند. ولی تریسومی 21 معمولاً هنوز زنده است و حتی مهارتها و قدرت عاطفی متنوعی را کسب می کند و همچنین دارای مهارتهای مختلفی از جمله ورزش و موسیقی است. از جانب این تنها خطر ابتلا به این سه سندرم در غربالگری اول است.

مشهدی توضیح می دهد: “در حقیقت ، هیچ بحث غربالگری در درمان وجود ندارد ، بسیاری از خانم ها اشاره می كنند و اصرار دارند كه غربالگری را انجام دهند زیرا اگر جنین اختلالی داشته باشد ، این بیماری را قبل از تولد درمان می كنند. اما با ادامه روند غربالگری ، به عنوان مثال در غربالگری نمونه دوم جیری از مایع مایع آمنیوتیک و پرزها جفت کردناگر این ناهنجاری در جنین تشخیص داده شود ، سقط جنین در نهایت مجاز است ، نه قانونی.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه افرادی که در معرض خطر و متوسط ​​قرار دارند دو بار تحت غربالگری قرار بگیرند و سقط جنین زمانی مجاز است که روح انسان در جنین نفس نکشد و اگر خانواده اجازه سقط جنین را به صورت قانونی داده باشد ، لازم نیست جنین به بیرون پرتاب شود. ردن

وی گفت: “این سیاست تأکید می کند که ما باید تمام اقدامات لازم را برای کاهش خطر در دوران بارداری انجام دهیم.” اما در بعضی از نقاط ، دوره بارداری نسبتاً آرام است خیلی زندگی زنان استرس زا شده است خیلی دوره زندگی او تغییر کرد.

این پزشک طب سنتی گفت: در جامعه ما ، همه زنان باردار اولین غربالگری خود را انجام می دهند و همه زنان بالای 35 سال هستند. آمنیوسنتز در کشورهای اروپایی و آمریکایی 30 تا 35 درصد زنان باردار در معرض خطر بالایی هستند. در حقیقت ، غربالگری برای افراد مسن یا افرادی که دارای پیشینه ژنتیکی خاصی از خانواده هستند انجام شده است.

وی گفت: پس از فیلتر شدن برای اولین بار ، فرض بر این است که کودک سالم است و هیچ گونه خطری گزارش نشده است. اما وقتی قرار بود در مرحله دوم اکران شود ، مادر با گذشت زمان دچار استرس شد. در این حالت ، نه تنها از نظر مالی ، یک قسمت کوچک اما قابل توجه است ، بلکه از نظر روانشناختی خانواده را نیز تحت فشار قرار می دهد.

مشهدی افزود: غربالگری دوم در هفته های 14 تا 17 انجام شد که شامل دو قسمت بود ، یکی آزمایش خون و دیگری سونوگرافی که به آن ناهنجاری اسکن گفته می شود. اگر زنان اولین آزمایش را انجام ندهند ، ممکن است ناهنجاری های غربالگری و آزمایش خون دیگری داشته باشند. اما نکته مهم این است که پس از غربالگری دوم ، خطر دوباره برای مادر وجود دارد. در این آزمون حالت پرخطر یک به 250 و حالت کم خطر یک تا 250 به یک است. 1500 و زنان در این محدوده آزمایش های دیگری را می یابند که به طور کلی تشخیصی و مکمل هستند و DNA مایع را بررسی می کنند آمنیوتیک یا ویلای جنینی مثال زدنی و ارجاع شده است.

وی افزود: نکته این است که با توجه به خطر یک تا 250 ، باید مراقب باشیم زیرا روند کار تهاجمی است. آمنیوسنتز درصد احتمالی سقط جنین یا حتی به عنوان مثال وجود دارد جیری از ویلای جفتی خطر به 3٪ افزایش می یابد. وقتی صحبت از خطر غربالگری می شود ، خطر یک تا 250 وجود دارد ، اما خطر وجود دارد آمنیوسنتز صد در صد و شما می توانید ریسک من افزایش یابد.

وی افزود: با توجه به سن بالای طلاق در کشور و تعداد زنانی که برای اولین بار در سن 35 سالگی یا بیشتر باردار می شوند ، بارداری در سنین بالاتر افزایش می یابد ، بنابراین احتمال بروز آسیب زیاد است آمنیوسنتز و 3٪ در مثال جیری پرزهای ساکا جفت کردن دیلیگی

دکمه بازگشت به بالا