برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

هر آنچه که باید در مورد فرش مدرن بدانید

خرید فرش مدرن در سال های اخیر، به شدت در بین عموم، رواج یافته است. یکی از مهم ترین دلایل این استقبال، تغییر یافتن سلیقه ی مردم و افزایش علاقه ی آن ها به سمت دکوراسیون مدرن است. شما می توانید در قصر فرش جدیدترین کلکسیون فرش ماشینی را مشاهده کنید.

همان طور که می دانید گسترش یافتن ارتباطات و تعاملات فرهنگی سبب شده سلایق و نوع انتخاب مردم نیز دستخوش تغییر و تحولات زیادی شود. به گونه ای که به راحتی از روی ظاهر و نوع لباس پوشیدن افراد می توان این تغییر و تحولات را احساس کرد. از دیگر عناصر زندگی افراد که این تغییر سلایق، بر آن تاثیر گذاشته است نوع سبک دکوراسیون داخلی منازل است. به گونه ای که امروزه وسایل مدرن، جایگزین وسایل سنتی شده اند. یکی از شاخص ترین تجهیزات منزل، فرش است.

در گذشته، عموم مردم برای انتخاب فرش، فقط یک انتخاب داشتند و آن هم فرش های سنتی با طرح های شلوغ بود. اما امروزه با ورود انواع فرش مدرن، انتخاب مردم بسیار وسیع تر شده و هر شخصی با توجه به سلیقه و نوع سبک دکوراسیون خود می تواند مناسب ترین فرش را برای خود انتخاب کند. تغییر سلایق مردم و عوض شدن سبک دکوراسیون منازل به گونه ای است که به هیچ وجه نمی توان فرش سنتی را با آن ها، ست کرد. از این رو طراحان فرش برای احترام گذاشتن به سلیقه ی مشتریان و همگام شدن با آن ها تغییراتی در طرح و نقش فرش ماشینی ایجاد کردند که امروزه به آن ها فرش مدرن می گویند.

در واقع، فرش مدرن، نتیجه ی تغییر و تحولاتی است که بر روی فرش ماشینی انجام گرفته است. این نوع فرش از انواع و ویژگی های مختلفی برخوردار است که در ادامه به تشریح آن ها می پردازیم.

دکوراسیون داخلی منازل با خرید فرش مدرن

یکی از مهم ترین نکات در زمان خرید فرش مدرن این است که، به هیچ وجه این مدل فرش با سبک دکوراسیون سنتی، همخوانی ندارد. بنابراین اگر منزلتان دارای مبلمان با طرح سلطنتی یا پرده هایی با طرح سنتی می باشد به هیچ وجه تصمیم به خرید فرش مدرن، نگیرید. البته در سال های اخیر، نوع جدیدی از فرش مدرن طراحی و تولید شده که از طرح های فرش سنتی وام گرفته است. اینگونه فرش ها را فرش نئوکلاسیک می شناسند که عموما قیمتشان از قیمت فرش ماشینی کمتر است.

حال اگر علاقه مند به خرید فرش مدرن هستید بهتر است در زمان خرید به برخی نکات توجه کنید که در ادامه، مهم ترین آن ها را معرفی می نماییم.

توجه به طرح در زمان خرید فرش مدرن

یکی از مهم ترین نکات در زمان خرید این مدل فرش، توجه به طرح فرش است که با سبک دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر می خواهید فرش مدرن مورد نظر را در قسمتی از منزل پهن کنید که از اسباب و وسیله های زیادی برخوردار است بهتر است طرح فرش مدرن تان، ساده باشد تا بتوانید حس آرامش را به محیط، القا کنید. در واقع در چنین محیطی، چشم با اسباب و وسیله های زیادی، درگیر است ولی وقتی به فرش نگاه می کند می تواند کمی استراحت کند.

در حال حاضر، انواع فرش مدرن با طرح های انتزاعی، خلوت و ساده تولید شده اند اما باید متذکر شویم که این طرح نیز، آنچنان با مبلمان سلطنتی و دکوراسیون سنتی، همخوانی ندارد. تنها فرش مدرنی که هم با سبک سنتی و هم سبک مدرن همخوانی دارد و می توانید در تمام سبک های دکوراسیون داخلی از آن استفاده کنید فرش وینتیج است.

توجه به رنگ در زمان خرید فرش مدرن

از دیگر نکات مهم در زمان خرید فرش مدرن، توجه به رنگ است. برای اینکه رنگ فرش با سبک دکوراسیون منزلتان، هماهنگ باشد بهتر است رنگ فرش با رنگ دیوارها از یک طیف رنگی باشد. همان طور که می دانید مهم ترین عناصری که رنگ دکوراسیون و چیدمان منزل را مشخص می کنند رنگ فرش و دیوارها هستند. به همین دلیل، توجه کردن به این فاکتور، بسیار مهم است. البته در کنار این رنگ اصلی یک رنگ فرعی نیز وجود دارد که عموما رنگ مبلمان یا قفسه ها می باشد. باید دقت کنید این دو رنگ، مکمل هم باشند.

توجه به اندازه فرش در زمان خرید فرش مدرن

فاکتور بعدی در زمان خرید این مدل فرش، توجه به اندازه ی آن است. برای اینکه از یک دکورسیون داخلی خوب برخوردار باشید بهتر است اندازه ی فرش را کمی کوچکتر از کف فضای مورد نظر، انتخاب کنید. خالی بودن فضای اطراف فرش در کنار خلوت بودن طرح فرش سبب می شود فضای اتاقتان، بزرگتر جلوه کند. توجه به این نکته برای فضاهای کوچک تر بسیار مفید است.

ویژگی های فرش مدرن

بدون شک، داشتن اطلاعات کامل قبل از خرید هر نوع کالایی یکی از مهم ترین ملزومات است که در زمان خرید فرش مدرن نیز، توجه به این نکته الزامی است. به همین دلیل، خریداران قبل از اینکه اقدام به خرید این مدل فرش نمایند بهتر است کمی با ویژگی های آن آشنا شوند. از جمله مهم ترین ویژگی های این مدل فرش که سبب شده با از سایر فرش ها متمایز باشد نحوه ی بافت فرش مدرن است. به این صورت که طول الیاف به کار رفته در فرش مدرن، بسیار طولانی تر از طول الیاف سایر فرش ها است.

عموما این مدل فرش را با الیافی همچون اکریلیک هیت ست شده، پلی استر و بی سی اف تولید می کنند. علاوه بر جنس و نحوه ی بافت، نوع طرح و رنگ از دیگر ویژگی های فرش مدرن است که سبب می شود این مدل فرش از سایر فرش های کلاسیک، متمایز باشد. انواع فرش کلاسیک از تنوع طرح و رنگ آنچنانی برخوردار نیستند.

با اینکه طراحان این مدل فرش، تلاش می کنند با به کارگیری تنوع رنگ و طرح، بر تنوع این حصول بیفزایند اما منابع محدود رنگ برای فرش سنتی، مانع از این اقدام می شود. به همین دلیل رنگ بافت این مدل فرش، کماکان نیز محدود است. اما فرش مدرن چنین محدودیت هایی ندارد و شما می توانید انواع رنگ را در این مدل فرش، پیدا کنید از رنگ های شادی چون قرمز، زرد، نارنجی، صورتی گرفته تا رنگ های ساده و خنثی مثل طوسی، کرمی، سفید. علاوه بر این، در فرش مدرن، از رنگ های سنتی مثل قرمز نیز استفاده می شود.

تنوع طرح و مدل، از بازترین ویژگی های این مدل فرش است که از جمله آن ها می توان به فرش شگی، فرش مدرن کودک، فرش شنل و فرش فریز اشاره نمود.

منبع: قصر فرش

دکمه بازگشت به بالا