برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

مقایسه کانادا و آلمان برای مهاجرت به نقل از گویا لیستینگ

بسیاری از دانشجویان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند. اما انتخاب بین کشورهای مختلف سخت است و وقتی نوبت به انتخاب بین کانادا یا آلمان می‌رسد، دشوارتر است. این‌طور نیست؟ شما باید پس از بررسی همه گزینه‌ها مانند دانشگاه‌ها، هزینه‌های زندگی، شهریه، موقعیت جغرافیایی یا آب و هوا و غیره تصمیم بگیرید. تنها در این صورت است که می‌توانید بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرید. در این مطلب، دو مورد از متمایزترین مقصدها، کانادا در مقابل آلمان را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد تا مشخص کنیم که بهترین مقصد برای تحصیلات تکمیلی کدام است.

آلمان و کانادا هر دو جزو فهرست اقتصادهای با سرعت در حال رشد در جهان و مقصدی ایده‌آل برای دانشجویان بین‌المللی هستند. آلمان و کانادا هر دو تجربه زندگی دانشجویی و فرصت‌های شغلی استثنایی را ارائه می‌دهند و مقاصد برتر برای دانشجویان بین‌المللی هستند. کانادا یک سیستم با کیفیت مراقبت‌های پزشکی، درخواست‌های اقامت دائم آسان‌تر و یک سیستم بهداشت عمومی عالی ارائه می‌دهد. از سوی دیگر، آلمان آموزش عالی را با هزینه کم، مراقبت‌های پزشکی خوب، آب و هوای عالی و هزینه زندگی کم ارائه می‌دهد.

واجد شرایط کدام کشور هستید؟

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که در مورد کانادا و آلمان صحبت می‌شود، در مورد معیارهای واجد شرایط بودن این کشورها است. در سایت گویا لیستینگ درمورد مهاجرت پزشکان به کانادا مقاله مشخصی نوشته شده که میتوانید از آن برای شناخت بهتر این نوع از مهاجرت استفاده کنید.

کانادا

در کانادا، دوره‌های کارشناسی (UG) حداقل به 12 سال تحصیل نیاز دارند و برای پذیرش باید در آزمون SAT شرکت کنید.

دوره‌های تحصیلی 4 سال طول می‌کشد در حالی که دوره‌های دیپلم 2 تا 3 سال طول می‌کشد.

ورود به برنامه‌های تحصیلات تکمیلی (PG) بسیار ساده‌تر است زیرا شرایط پذیرش بسیار انعطاف‌پذیرتر است.

برای پذیرش در رشته‌های مدیریت باید در آزمون GMAT شرکت کنید و برای پذیرش در رشته‌های مهندسی باید در آزمون GRE شرکت کنید.

صرف نظر از مدرک تحصیلی، شما باید در آزمون‌های زبان مانند تافل یا آیلتس نیز شرکت کنید. برخی از موسسات ممکن است نیازی به آزمون زبان برای دانشجویان نداشته باشند، با این حال، همچنان توصیه می‌شود که در آزمون تافل یا آیلتس شرکت کنید زیرا برای دریافت ویزا لازم است.

آلمان

از سوی دیگر، دانشگاه‌های آلمان اغلب توسط دولت حمایت می‌شوند، اما همیشه توسط دولت اداره نمی‌شوند. در نتیجه، بر خلاف موسسات کانادایی، هر دانشگاه استانداردهای واجد شرایط و چهارچوب‌ خود را تعیین می‌کند. از این رو، بهتر است وب‌سایت دانشگاه را برای معیارهای واجد شرایط برای برنامه خاص بررسی کنید.

با توجه به سطح بالای رقابت در مرحله درخواست، موسسات ممکن است تا 90٪ در دبیرستان یا کلاس 12 شما درخواست کنند.

با این حال، در صورتی که JEE Advanced خود را پاک کرده باشید، برش 50٪ است.

معادل آلمانی مدرک لیسانس در زمینه‌های لازم برای برنامه تحصیلات تکمیلی در آلمان مورد نیاز است.

جدا از این معیار اساسی، دانشگاه‌ها ممکن است به شما نیاز داشته باشند که نمره GMAT یا GRE بالایی داشته باشید. آیلتس یا تافل و همچنین درک کاری آلمانی برای دانشجویان خارجی الزامی است.

مهارت بالا در زبان برای برنامه‌های آموزش آلمانی ضروری است و شما باید TestDAF یا DSH را بگذرانید.

هزینه‌های تحصیل

شهریه یکی از مهم‌ترین فاکتورها و معیارهای بسیاری از دانشجویان است که از آنها خواسته می‌شود بین کانادا و آلمان را انتخاب کنند، زیرا همه نمی‌توانند از آن چشم پوشی کنند. هنگامی که به دنبال ادامه تحصیلات عالی در خارج از کشور هستید، مبلغ قابل توجهی از هزینه را پرداخت کنید.

  • کانادا

بین ۱۰ تا ۳۰ هزار دلار کانادا در سال

  • آلمان

۵۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در سال

هزینه زندگی

فقط هزینه تحصیل نیست که دانشجویان بین‌المللی باید در نظر بگیرند. آنها حتی باید هزینه زندگی را نیز در نظر بگیرند، که وقتی در مورد کانادا و آلمان از نظر تحصیلات عالی صحبت می‌کنیم، فاکتور مهمی است. به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی که به هر کشوری نقل مکان می‌کند، بودجه شما محدود خواهد بود.

به دنبال یک وکیل مهاجرت به کانادا هستید؟ در گویا لیستینگ برای شما معرفی کردیم که کداک وکیل مهاجرت در کدام استان کانادا میتواند برای نوع مهاجرت شما مفید باشد.

کانادا آلمان

هزینه زندگی در کانادا به هر حال کمتر نیست، اما همچنان کمتر و بهتر از هزینه زندگی در آلمان برای دانشجویان بین‌المللی است. آلمان گران است وقتی صحبت از هزینه مقرون به صرفه یا استاندارد زندگی به میان می آید، به ویژه در یک سرزمین خارجی.

اگرچه تسهیلات اقامتی در کانادا گران است، اما هزینه‌های غذا و سایر هزینه‌های متفرقه مانند هزینه‌های حمل و نقل، قبوض آب و برق و غیره به اندازه کافی مناسب است. دانشجویان متوجه خواهند شد که همه چیز در آلمان در مقایسه با کشورهای دیگر مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا و غیره گران است.

به طور متوسط، هزینه زندگی در کانادا، برای یک دانشجوی بین‌المللی، چیزی در حدود 700 تا 800 CAD در ماهاست.  متوسط ​​هزینه زندگی در آلمان برای یک دانشجوی بین‌المللی چیزی در حدود 800-850 یورو  در ماه است.

فرآیند ویزا

نکته بعدی تفاوت در لیست از تفاوت‌های کانادا و آلمان در مورد روند ویزای تحصیل در این دو کشور است.

در کانادا، مجوز تحصیل مدرکی است که توسط مقامات مهاجرت کانادا داده می‌شود و به دانشجویان خارجی اجازه می‌دهد در این کشور تحصیل کنند. دانشجویان بین‌المللی اجازه تحصیل در کانادا را ندارند مگر اینکه دارای مجوز تحصیلی معتبر باشند. جدای از آن، دانشجویانی که مجوز تحصیل دریافت می‌کنند، فقط مجاز به ثبت نام در موسسات آموزشی تعیین شده هستند. لطفاً به خاطر داشته باشید که هنگام پر کردن فرم درخواست، باید مدرکی مبنی بر هزینه‌های پرداخت شده و همچنین هزینه مقرر زندگی در حدود 10000 دلار کانادا ارائه دهید. اگر برای کبک درخواست می‌دهید، باید حداقل 11000 کانادا برای هر سال اقامت خود داشته باشید.

با این حال، اگر می‌خواهید بیش از 90 روز به عنوان دانشجو در آلمان بمانید، باید ویزای اقامت دریافت کنید. به عنوان شواهد مالی لازم برای هزینه زندگی، باید سالانه 8640 یورو وجوه تهیه کنید. مجوز اقامت دانشجویی حداکثر دو سال اعتبار دارد. اگر دوره بیش از دو سال تعیین شده طول بکشد، باید تمدید شود. در یک سال تحصیلی، دانش آموزان می توانند 180 روز نیمه وقت یا 90 روز تمام وقت کار کنند. آلمان در حال حاضر یکی از معدود کشورهایی است که در آن دانشجو می تواند به دنبال کار فنی پاره وقت در مشاغل مربوطه باشد.

محل اقامت

شما به جایی برای زندگی نیاز دارید که در صورت داشتن فرصت تحصیل در خارج از کشور بتوانید در آن جا نقل مکان کنید. قبل از سفر به یکی از این کشورها باید مکان‌های اقامتی را پیدا کنید.

برای کانادا، هاستل‌ها یا امکانات اقامتی هزینه زیادی دارند. همچنین اگر دانشجوی بین‌المللی هستید، یافتن محل اقامت مناسب یا مناسب بسیار سخت است. دانشجویان اغلب اتاق‌ها یا زیرزمین‌های معمولی را اجاره می‌کنند، زیرا از هزینه کمتری نسبت به مسافرخانه‌های درون دانشگاهی یا خصوصی برخوردارند.

از سوی دیگر، آلمان نه تنها به دلیل تحصیلات مقرون به صرفه، بلکه به دلیل اقامتگاه ارزان‌تر نیز شناخته شده است.

زبان

ارتباط یا زبان عامل بزرگی در هر کجای جهان است. اگر نمی‌دانید چگونه به زبان آنها ارتباط برقرار کنید، زندگی در آن کشور مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. بنابراین درست است که بگوییم زبان یکی از عواملی است که در انتخاب بین کانادا و آلمان نقش مهمی ایفا می‌کند.

اگر مایل به تحصیل در کانادا هستید، می‌توانید به راحتی با هر کسی در آنجا به زبان انگلیسی در تماس باشید. از دانش‌آموزان بین‌المللی خواسته می‌شود که برای تحصیل در کانادا حتی آزمون‌های مهارت انگلیسی مانند تافل یا آیلتس را بدهند.

از طرف دیگر، اگر به آلمان بروید و تحصیل کنید، از یک مانع زبانی بزرگ رنج خواهید برد. شما می‌توانید یک برنامه را کاملاً به زبان انگلیسی انتخاب کنید، اما همچنان باید با معلمان یا دانش آموزان ارتباط برقرار کنید. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند TestDaf را برای اثبات مهارت خود در زبان آلمانی ارائه دهند.

بنابراین اگر نمی‌خواهید وقت خود را برای یادگیری یک زبان جدید صرف کنید، باید کانادا را به جای آلمان برای تحصیلات عالی انتخاب کنید. برای اینکه یاد بگیرید چگونه یک زبان جدید را سریع یاد بگیرید.

سیستم ترم تحصیلی

سیستم ترم هر دو کشور، چه کانادا و چه آلمان، با یکدیگر متفاوت است. اجازه دهید سیستم ترم آنها را با جزئیات بیشتری مقایسه کنیم.

در مقایسه کانادا و آلمان، شاهد بودیم که سیستم آموزشی کانادا به گونه‌ای است که به شما امکان می‌دهد در طول ترم با تفاوت ارزیابی شوید. به معنی فرنت مانند چندین آزمون، تکالیف، بحث خارج از امتحانات اصلی. این برای کسانی که نمی‌خواهند صرفاً بر نمرات امتحان نهایی خود تکیه کنند عملی است.

با این حال، در سیستم آموزشی آلمان، نتیجه شما به امتحان نهایی شما بستگی دارد. معمولاً ارزیابی‌ها بین ترم‌ها انجام نمی‌شود. بنابراین، تنها کاری که باید انجام دهید این است که تا پایان ترم امتحانات خوبی بدهید. قوانین کانادا برای تحصیل دانشجویان بین المللی چیست؟ برای مطالعه بیشتر به سایت مراجعه کنید.

در دسترس بودن شغل

در تحلیل ما از کانادا و آلمان، یک عامل مهم مقایسه، در دسترس بودن مشاغل در هر دو کشور است.

وقتی در مورد کانادا و آلمان صحبت می‌کنیم، فرصت‌های شغلی بیشتری در آلمان وجود دارد. پس از فارغ‌التحصیلی، اگر مهارت‌ها و سوابق تحصیلی خوبی داشته باشید، به احتمال زیاد در آلمان شغل پیدا می‌کنید.

از سوی دیگر، رقابت بسیار زیادی برای یافتن کار در کانادا وجود دارد. حتی اگر سوابق تحصیلی قوی داشته باشید، برای یافتن شغل در کانادا بیشتر به مراجع مناسب از معلمان، اساتید، دانشگاه‌ها یا مافوق خود نیاز خواهید داشت.

اجازه کار پس از تحصیل

بیایید در مورد سناریوی مجوز کار پس از تحصیل در کانادا در مقابل آلمان بحث کنیم.

Canadian Post Graduation Work به دانشجویان فارغ‌التحصیل از هر مؤسسه فوق‌متوسطه اجازه می‌دهد تا پس از فارغ‌التحصیلی تا 3 سال،  بسته به مدت تحصیل خود کار کنند. این مجوز کار به دانشجو اجازه می‌دهد در هر حرفه یا صنعتی کار کند.

از سوی دیگر، دانشجویان بین‌المللی باید پس از اتمام تحصیلات خود در دانشگاه آلمان، برای مجوز اقامت اقدام کنند. قوانین مهاجرت به دانشجویانی که مدرک خود را به پایان رسانده‌اند اجازه می‌دهد تا برای مجوز اقامت ۱۸ماهه درخواست دهند تا به دنبال کار مرتبط با مدارک خود باشند.

 این مجوز در ویزای دانشجویی آلمان گنجانده نشده است و باید به طور جداگانه در اداره ثبت نام اتباع خارجی دریافت شود. اگر حتی قبل از اتمام تحصیلتان پیشنهاد کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود دریافت می‌کنید، می‌توانید بلافاصله برای اجازه اقامت یا کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهید.

آب و هوا

آب و هوا عامل بسیار مهمی برای برخی از دانشجویان برای تصمیم‌گیری بین کانادا و آلمان است.

هوا در سراسر کانادا بسیار سرد است. در واقع، برخی از شهرهای کانادا حداقل 8 ماه در سال بارش برف را تجربه می‌کنند. بنابراین، اگر برف را دوست دارید، کانادا مکانی برای شماست. حتی تابستان‌های کانادا هم معمولاً سرد هستند.

اگر نمی‌توانید در برف زندگی کنید، باید تحصیل در آلمان را به جای کانادا انتخاب کنید زیرا این کشور چنین بارش برف شدید یا آب و هوای سختی ندارد. تابستان‌ها گرم است و دمای آن بین 22 تا 35 درجه است که بسیار مطبوع در نظر گرفته می‌شود. همچنین زمستان‌ها سرد و پوشیده از برف است و دمای آن بین 10- تا 22 درجه است و در برخی شهرها نیز تغییرات آب و هوایی شدید در طول سال تجربه می‌شود.

نتیجه‌گیری

بنابراین، با بررسی تجزیه و تحلیل ما در مورد کانادا در مقابل آلمان، امیدواریم که توانسته باشید تصمیم بگیرید که کدام یک از این دو کشور برای شما مناسب‌تر است. هر کشوری مزایا و معایبی دارد. خواه کانادا در مقابل آلمان یا هر کشور دیگری در جهان باشد، دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند باید به طور کامل در مورد آن کشور تحقیق کنند و سپس تصمیم بگیرند.

سوالات متداول

کدام کشور برای مهاجرت به آلمان یا کانادا بهتر است؟

هم آلمان و هم کانادا به عنوان کشورهای مهاجر شهرت دارند. در واقع، طبق گزارش US News & World Report، آلمان پنجمین کشور برتر جهان برای مهاجران است. این در حالی است که کانادا در صدر این رتبه بندی قرار دارد.

آیا کانادا گرانتر از آلمان است؟

بله، کانادا تقریبا 9.1 درصد بیشتر از آلمان گران است.

آیا مدرک آلمانی در کانادا معتبر است؟

نه همیشه نه بستگی به این دارد که آیا این یک حرفه قانونی است یا نه. به‌عنوان‌مثال، اگر شما یک مهندس هستید، قبل از اینکه بتوانید به عنوان مهندس کار کنید، باید مدرک خود را توسط افراد مناسب ارزیابی و تایید کنید.

مهاجرت به کانادا راحت تر است یا آلمان؟

به طور کلی، کانادا از این نظر کشور بهتری است. در کانادا، اخذ مجوز اقامت بسیار آسان تر است. شما می‌توانید از بین بیش از 80 گزینه مختلف مهاجرت در کانادا برای مهاجرت خود انتخاب کنید. آلمان تنها دو مسیر اصلی مهاجرت دارد: کارت آبی اتحادیه اروپا و برنامه ویزای کار.

دکمه بازگشت به بالا