اقتصادی

یک چینی دیگر به جمع سرمایه‌گذاران ارس پیوست/تولید محصول صادراتی برای اولین بار در خاورمیانه

میجیک/ آذربایجان شرقی برای ادامه روند سرمایه گذاری در منطقه، طرح سرمایه گذاری تولید فویل آلومینیومی برای استفاده در خازن های الکترولیتی به تصویب کمیسیون اقتصادی سازمان منطقه آزاد ارس رسید.

این طرح با سرمایه گذاری 19 میلیون دلاری چین در منطقه آزاد ارس اجرا می شود و در فاز اول این طرح سالانه یک میلیون و دویست متر مربع فویل آلومینیومی با ایجاد اشتغال مستقیم برای 50 نفر تولید می شود. .

علی نوید معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس درباره این پروژه گفت: این شرکت اعلام کرد تنها تولید کننده فویل آلومینیوم در خاورمیانه خواهد بود و برنامه بلندمدت راه اندازی کارخانه ای برای این منطقه است. تولید خازن های الکترولیتی در منطقه

به گزارش میجیک، به نقل از روابط عمومی امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، وی افزود: تنها پنج کارخانه مشابه در چین و تایوان فعال است و با راه اندازی واحد تولیدی در ارس در زمینی به مساحت 22 هزار متر مربع و در فضای سرپوشیده. یک سال 100 درصد محصولات به چین صادر می شود و ارزآوری برای کشور به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا