مطالب میجیک

پس از سخنان رهبر انقلاب؛ «حوض خون» چاپ چهارمی شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از روابط عمومی انتشارات رهیار، کتاب «حوض خون؛ روایت زنان اندیمشک از رختشویی در دفاع مقدس» با ویرایش و نگارش فاطمه سادات میرعلی به تازگی توسط انتشارات رهیار به چاپ چهارم رسید.

چاپ اول این کتاب اواخر فروردین ماه سال جاری و چاپ دوم آن در مهرماه منتشر شد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان کنگره شهدای استان زنجان، روز پنج‌شنبه ششم آبان ماه، به نقل از این کتاب پرداختند و فرمودند: دیدم که لباس‌های سربازان را در بیمارستان‌ها و ورقه‌های خون سربازان می‌شویم. ; [اینها را] دیدم این کتاب جزئیات این چیزها را نوشته است. انسان ها کاملاً شگفت زده می شوند. از این همه خدمتی که این زنان در طول این سالها انجام دادند و چه مشکلاتی را متحمل شدند، شرمنده است. این چیزی است که می توان گفت…»

این سخنرانی باعث محبوبیت بیشتر کتاب شد و نسخه سوم آن در اوایل نوامبر منتشر شد. پس از اتمام چاپ سوم، چاپ چهارم کتاب منتشر شد.

«حوض خون» که حاصل همکاری دفتر تاریخ شفاهی اندیمشک و واحد تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است، شامل خاطرات و داستان های 64 زن اندیمشکی از فعالیت های آنهاست. در بخش خشکشویی نیکدل، سمیه تتر، نسرین تتر، مهناز الفتی پور، آمنه لهراسبی و نرگس میردرقی به تحقیق و گردآوری پرداخته اند.

این کتاب سومین عنوان از مجموعه «پشتیبانی جنگ» و چهارمین عنوان از مجموعه «زنان انقلاب» است که توسط این ناشر منتشر شده است.

در ضمیمه کتاب، تصویر راوی کتاب به همراه تصاویری از فعالیت های این بانوان اندیمشکی در دفاع مقدس، شهدا و همچنین بیمارستان شهدای نیروی انتظامی اندیمشک رختشویخانه سربازان است. لباس شامل

چاپ چهارم این کتاب با 504 صفحه، شمارگان 1000 نسخه و به ارزش 80000 تومان عرضه شده است.

دکمه بازگشت به بالا