نحوه تشخیص ظروف آشپزخانه با کیفیت

 نحوه تشخیص ظروف چینی اصل [آگاه باشید چینی تقلبی نخرید]

قطعا میدانید که یکی از بهداشتی ترین و بهترین جنس ظروفی که در بازار وجود دارد متعلق به ظروف چینی می باشد !!! امروزه سو استفاده گران بسیاری هستند که با توجه به محبوبیت ظروف چینی نمونه هایی از ظروف چینی تقلبی که در ساختار آن ها از نوعی مواد نامناسب استفاده می کنند و بدین طریق سطح کیفیت را پایین می آورند و متریال ها و مواد اولیه ارزان مصرف می کنند تا با شیوه هایی مانند زیباتر نشان دادن ظروف ، فروش با قیمت بسیار پایین تر و …. مردم را جذب خود کنند ..

در ادامه نکاتی از ظروف چینی را در اختیار شما قرار خواهیم داد که هیچ فروشنده ای این اطلاعات را فاش نخواهد کرد ، البته اگر با خواندن این مطلب موفق به خرید بهترین ظروف چینی برای خود نشدید پیشنهاد می کنم مطالب و همچنین را مطالعه کنید .

نحوه تشخیص ظروف چینی اصل از تقلبی

برای تشخیص ظروف چینی اصل از تقلبی راه ها و روش هایی وجود دارد که در ادامه آنان را بررسی خواهیم کرد .

  1. میزان سفیدی و شفافیت ظروف چینی

حتما در زمان خرید باید این نکته را بررسی کنید ، . . قطعا وقتی دو نوع ظرف چینی اصل و تقلبی را در کنار هم قرار دهید متوجه تفاوت رنگ فاحش آن ها می شوید .در میان برند های ایرانی تولید کننده ظروف چینی ظروف سری شهرزاد چینی زرین از همه سفید تر و شفاف تر هستند.

  1. وزن بر اساس قطر ظروف چینی اصل

قطعا استفاده از ظروف سبک تر راحت تر است به همین منظور اکثر خانوم ها به دنبال ظروفی هستند که وزن بالایی نداشته باشند تا استفاده راحت تری داشته باشند . فرمول وزن را می توان یکی از مهم ترین نکات در نحوه تشخیص ظروف چینی اصل از تقلبی دانست . . به عنوان مثال برای زیبایی بر روی برخی از ظروف چینی برجستگی هایی طراحی شده است که باعث وزن سنگین تر آن ها و قطر بیشتر آن می شوند . .

  1. وجود خال و لک بر روی ظروف چینی

در نحوه تشخیص ظروف چینی اصل و تقلبی معیار دیگری هم وجود دارد که آن وجوو خال و لک بر روی ظروف چینی اصل است . شاید با توجه به معیار اول یک محصول کاملا سفید و شفاف باشد اما بر روی آن خال و لک هایی وجود داشته باشد و یا حتی ممکن است فرو رفتگی های بر روی ظروف وجود داشته باشد . ، در برخی از ظروف با توجه به نقش و نگار ها و رنگ بندی هایی که وجود دارد ممکن است کاملا سفید نباشند .

  1. عبور نور از ظروف چینی اصل

با در نظر گرفتن این معیار می توان معیار وزن و قطر را هم بررسی کرد . . برخی از ظروف با توجه به ضخامت و قطری که دارند نمی توانند نور را از خود عبور دهند به همین دلیل نمی توان گفت که هر ظروفی که نور را از خود عبور دهد اصل است. د .

نتیجه کلی

برای خرید ظروف چینی بهتر است تا حتما برندهای برتر روز را بررسی کنید و به دنبال برترین برند ها و مارک ها بروید ، البته از تجربیات دیگران هم می توانید استفاده کنید. اما این نکته را حتما در نظر داشته باشید بهتر است ظروف چینی را تهیه کنید که بعد از مدتی استفاده از آن از خرید خود پشیمان نشوید . .

ویژگی های ظروف چینی اصل

برای نحوه تشخیص ظروف چینی اصل و تقلبی راهکار هایی وجود دارد از جمله می توان به میزان سفیدی ، نبود خال و لک ، شفاافیت ، وزن و … اشاره کرد .

ظروف چینی تقلبی ویژگی های زیادی مانند شفافیت بالا ف مقاومت و دوام خوب و … دارد که در این مطلب تمام ویژگی ها را بررسی کرده ایم .

برای برخی از ظروف بی کیفیت عادی است اما در رابطه با ظروف چینی اصل و باکیفیت نباید خال و لکه ای وجود داشته باشد .

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

تشخیص باکیفیت، کار چندان ساده‌ای نیست؛ اغلب افراد برای انجام این کار سعی دارند از تجربه خود استفاده کنند. استفاده از تجربه برای تشخیص ظروف چینی درجه یک، معمولاً کارساز است. اما گاهاً کافی نیست. واقعیت این است که برای این کار، بهتر است به جای تکیه صرف بر تجربه، آمیزه‌ای از تجربه و شناخت منطقی را به کار ببندیم. این همان چیزی است که ما قصد داریم در انجام آن به شما کمک کنیم. در ادامه قصد داریم تا برخی از مهم‌ترین نشانه‌ها و معیارهای تشخیص چینی باکیفیت بالا را با شما به اشتراک بگذاریم. برخی از این معیارها و نکات شاید رابطه بسیار نزدیکی با تجربه داشته باشند اما بیشتر برآمده از دانش و اصولی هستند که ویژگی‌های ظروف چینی مناسب را تعیین می‌کنند. پس اگر شما نیز در مورد نحوه تشخیص کنجکاو هستید یا در جستجوی نحوه تشخیص ظروف چینی اصل از تقلبی، پیشنهاد می‌کنیم برای مرور این نکات با تقدیس همراه باشید.

پیش از پرداختن مفصل و دقیق به تک‌تک نکات، اجازه دهید به طور اجمالی این نکات و معیار را در کنار هم بشناسیم. در این بخش قصد داریم به صورت تیتروار معیارهای کاربردی در تشخیص ظروف چینی باکیفیت را مرور کرده و پس از آن به صورت تفصیلی هر معیار و نکته کلیدی را بررسی کنیم. اما اصل پرسش: کدام معیارهای در تشخیص سرویس چینی باکیفیت بالا مؤثر هستند؟ •    نتایج حاصل از آزمایش شوک حرارتی و واکنش ظرف به تغییر دما •    میزان مقاومت ظرف در برابر لکه •    مقاومت و سطح امنیت ظرف چینی در قبال شستشو در ماشین ظرفشویی •    عملکرد ظرف چینی از حیث میزان نشتی آب در شرایط مختلف •    سازگاری با مایکروویو •    میزان سفیدی پوسته و بخش ظاهری •    نبود خال، حباب، بیرون‌زدگی رنگ یا موج در سطح پوسته •    چگالی ظرف؛ مقصود میزان وزن بر اساس ضخامت و قطر آن است •    سطح عبور نور در مجاورت نور شدید اما اکنون تک‌تک موارد فوق را به تفصیل و با جزئیات بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

در عین توجه به زیبایی، نباید از برخی فاکتورهای فنی دیگر نیز غافل شد

هدف از آزمایش شوک حرارتی، درک میزان مقاومت و پایداری ظروف چینی در برابر تغییر ناگهانی دماست. مقصود از شوک حرارتی، افزایش ناگهانی دما در یک جسم است که به طور معمول بخاطر انبساط ناگهانی، ممکن است شکسته شدن ظروف را به همراه داشته باشد. پرداختن به علت علمی و اساس این مسئله در دایره اهداف ما نیست اما آنچه اهمیت دارد، این است که اغلب ظروف چینی به علل مختلفی ممکن است در معرض شوک حرارتی قرار گیرند. به همین خاطر در تشخیص ظروف چینی باکیفیت باید این معیار را به طور جدی مدنظر داشت. دقت به این معیار تضمین می‌کند که مصرف‌کننده نهایی، هیچگاه با موقعیت‌های خطرناکی ناشی از شکسته شدن ظروف روبرو نخواهد شد. فراموش نکنید این اتفاق علاوه بر ضرر مالی، ممکن است خطرات دیگری نیز به همراه داشته باشد. اما نحوه انجام تست شوک حرارتی چگونه است؟

شوک حرارتی یک راهبرد حرفه‌ای برای تشخیص ظروف چینی باکیفیت است

انجام این تست در منزل و برای اشخاصی که امکانات حفاظتی کافی در اختیار ندارند، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود. اما اگر قصد دارید به طور تخصصی و ویژه، با داشتن امکانات حفاظتی مناسب، از این تست برای تشخیص ظروف خود استفاده کنید، باید گفت شیوه کار بدین شرح است. 1)    ابتدا فر خود را در دمای مناسب، گرم کرده و برای ورود ظرف چینی خود آماده کنید. معمولاً برای ظروف کوچک تا متوسط دمای پیشنهادی 180 درجه سانتی‌گراد و برای ظروف بزرگ باید دمای فر را روی 160 درجه قرار داد. 2)    پس از رسیدن فر به دمای مناسب و آماده شدن آن برای یک مدت کافی، ظرف چینی مدنظر خود را در آن قرار دهید. به طور معمول بهتر است حداکثر 10 الی 15 دقیقه ظرف را درون فر دربسته با آن دما نگه دارید. 3)    ظرف چینی را پس از رسیدن به تایم مذکور، بلافاصله از فر خارج کرده و در هوای محیط قرار دهید. معمولاً دمای مناسب محیط برای این آزمایش 10 درجه است 4)    پس از اینکه حدود 30 ثانیه در هوای اتاق قرار گرفت، 10 ثانیه آن را زیر شیر آب ولرم نگه دارید. 5)    اکنون کافیست تا ظرف چینی مدنظر را خشک کرده و اجازه دهید مدت زمان کافی، مثلاً چند ساعت در هوای اتاق باقی بماند. پس از این باید به دقت تمام لبه‌ها و سطوح ظرف بررسی شود. اگر شکستگی در طول این مراحل ایجاد نشد یا ظرف ترک‌های ریز و مقطعی نداشت، می‌توان گفت محصول باکیفیت خریداری کرده‌اید. نیاز به تأکید مجدد است که انجام این پروسه برای تشخیص ظروف چینی باکیفیت در منزل، پیشنهاد نمی‌شود. حتی در صورت در اختیار داشتن وسایل محافظتی مانند عینک، لازم است که مراحل با دقت کافی انجام شوند. با این حال اما یک تست بسیار مهم و با نتیجه قطعی در نشان دادن میزان کیفیت ظرف چینی است.

یکی از مشکلات معمول و رایج در رابطه با ظرف چینی، لکه گرفتن آن است. اما اگر در تولید آن یک لعاب سرامیکی باکیفیت در قسمت بیرونی ظرف قرار گیرد، از ایجاد لک جلوگیری خواهد شد. با این وجود می‌توان گفت میزان مقاومت در برابر لکه یا به‌عبارتی عدم لکه‌پذیری، یکی از معیارهای کلیدی در تشخیص ظروف چینی باکیفیت است. برای این منظور می‌توان از یک تست استفاده کرد. تست میزان لکه‌پذیری، توانایی ظرف چینی برای حفظ رنگ و تمیزی را پس از تماس با چندین ماده غذایی مختلف، به شما نشان می‌دهد. این تست نیز نقش بسزایی در تشخیص ظروف چینی باکیفیت داشته و برخلاف معیار پیشین، انجام آن هیچ ریسک و خطر خاصی به همراه ندارد.

1)    یکی از مواد غذایی با رنگ قوی را به ظرف چینی مدنظر بمالید. معمولاً پیشنهاد می‌شود از چای، قهوه، سس کچاپ یا سس سویا استفاده کنید. 2)    اجازه دهید ماده انتخابی شما دست‌کم برای 2 ساعت، بدون دست خوردن بر روی پوسته ظرف چینی باقی بماند. فراموش نکنید که بهتر است ظرف در معرض هوا بوده و تا مادامی که به طور کامل بر روی سطح خشک نشده، به آن دست نزنید. 3)    اکنون سطح ظرف چینی را با ماده شوینده نرمالی که استفاده می‌کنید، مثلاً همان مایع ظرفشویی که دارید، به درستی شستشو دهید. بهتر است در این مرحله همان حد نرمالی از وقت را که برای شستن ظروف می‌گذارید، صرف شستن ظرف چینی مدنظر کنید. مقصود این است که تلاش بیش از حد یا کمتر از حدی برای شستن سطح نداشته باشید. 4)    اکنون پس از شستشو ظرف چینی و خشک شدن، آن را با ظرف چینی مشابه دیگری که این آزمایش را پشت سر نگذاشته، مقایسه کنید. بررسی کنید که آیا نسبت به آن ظرف استفاده‌نشده، تغییر رنگ، لکه یا خالی بر روی پوسته قابل مشاهده است یا خیر. برای بررسی دقیق بسیار مهم است که در نهایت دقت و از نزدیک به ظرف چینی نگاه کنید. گاهاً لکه‌های ایجاد شده بسیار ریز بوده و با چشم غیرمسلح، به‌سادگی قابل مشاهده نیستند. 5)    چنانچه هیچ لکه اضافی و تغییر رنگی مشهود نباشد، می‌توان گفت در تشخیص ظروف چینی باکیفیت موفق بوده‌اید و ظرفی که در اختیار دارید باکیفیت و مناسب است.

مقاومت ظروف در طول شستشو با ماشین ظرفشویی، یکی از آزمایش‌های کاربردی در جهت تشخیص ظروف چینی باکیفیت است که اتفاقاً انجام آن بسیار آسان خواهد بود. گاهاً تولیدکنندگان به طور ویژه، ادعا می‌کنند که محصول آن‌ها قابل شستشو در ماشین ظرفشویی است و از عباراتی مانند (Dishwasher-safe) برای معرفی محصول استفاده می‌کنند. در این موارد بررسی دقیق‌تر قطعاً الزامی خواهد بود. اما نحوه انجام این آزمایش برای سنجش میزان صحت ادعای تولیدکننده در مورد ظروف چینی باکیفیت خود، چندان سخت نیست. کافیست ظرف چینی مدنظر را طبق روال معمول خود، در ماشین ظرفشویی قرار دهید. پس از یک برنامه شستشوی کامل و خشک شدن ظرف نمونه، بررسی کنید که آیا براده، ترک بسیار ریز با هر آسیب دیگری بر روی لبه‌ها یا کفی مشهود است یا خیر. بدیهی است که اگر این قسم آسیب‌ها وجود نداشته باشد، شما در تشخیص ظروف چینی باکیفیت موفق بوده‌اید.

در مدل‌هایی که منقش به طرح‌ها و نشانه‌های رنگی و پیچیده هستند، باید به اجرای درست نقش‌ها دقت کرد

برخی از انواع ظرف چینی، از قطعات کوچک‌تر و چند بخش مختلف تشکیل شده‌اند. به عنوان مثال ممکن است ظرف سس‌خوری دسته‌ای مجزا و در اتصال با بدنه اصلی داشته باشد. یا در طراحی قوری و شیوه قرارگیری لوله و دسته آن نیز، این موضوع مشهود است. گاهاً ممکن است تولیدکننده بر اثر کم‌دقتی یا بی‌مسئولیتی در برابر حفظ کیفیت، این بخش‌های اتصال بین قطعات مختلف را بسیار نازک، قالب‌گیری و طراحی کند. به‌نحوی که سوراخ‌هایی بسیار ریز و کوچک یا حباب در آن مقاطع ایجاد شده باشد. در این صورت که شکاف بین قطعات به مشکل تبدیل شده و پس از ریختن مایعات، نشت آن‌ها قابل مشاهده است. از این رو برای تشخیص ظروف چینی خوب باید این معیار را هم مدنظر داشته با یک آزمایش بسیار ساده آن را بررسی کنید. آزمایش نشتی آب، بسیار ساده‌تر از سایر آزمایش‌های حاضر در این لیست است.

نشتی‌های بسیار ریز، معمولاً در نواحی اتصال خود را نشان می‌دهند؛ مانند دو ناحیه اتصال دسته به بدنه لیوان

1)    ظرف چینی مدنظر را با آب پر کنید. 2)    سطح بیرونی ظرف چینی را به دقت خشک کنید و از نبود هیچگونه رطوبت بر روی آن اطمینان حاصل کنید. 3)    یک لایه دستمال کاغذی را روی یک لایه مقوا قرار دهید. سپس ظرف چینی پر شده با آب را روی این سطح قرار دهید. 4)    بهتر است دست‌کم دو ساعت ظرف را در همان موقعیت و بدون تکان خوردن یا دست زدن به آن، نگهداری کنید. 5)    اکنون ظرف چینی را برداشته و بدنه آن را، مخصوصاً محل اتصال‌ها که نازک‌تر هستند، به دقت لمس کنید. بررسی کنید که آیا رطوبت یا خیسی خاصی مشهود است یا خیر. پس از آن به دقت دستمال کاغذی و مقوای قرارگرفته زیر ظرف چینی را نیز بررسی کنید که آیا نم یا خیسی دارد. بدیهی است که در صورت عدم مشاهده رطوبت یا خیسی در هر یک از این مراحل، به معنی موفقیت در تشخیص چینی با کیفیت است.

بسیاری از تولیدکنندگان ادعا می‌کنند، که ظروف چینی تولیدی آن‌ها در مایکروویو ایمن هستند؛ با عناوینی مانند (Microwave-safe). این تولیدکنندگان قاعدتاً بدون انجام تست‌های کافی نباید از این عنوان در مشخصات خود استفاده کنند. زیرا مشتریان با در نظر داشتن این عنوان در مشخصات آن، می‌توانند ظرف چینی را بدون نگرانی از قوس الکتریکی، شکستن یا ذوب شدن در معرض مایکروویو قرار دهند. البته مسئله صرفاً شکسته نشدن یا ذوب شدن نیست؛ این‌ها تنها موارد ظاهری هستند که ایمن بودن ظرف چینی در مایکروفر را نشان می‌دهند. گاهاً ممکن است تحت شرایط خاصی، یک ظرف چینی بی‌کیفیت ممکن است در معرض امواج، سموم خاصی از خود رها کرده و وارد غذا کند. به همین خاطر انجام بررسی‌های دقیق در این حوزه الزامی است.

تمام ظروف چینی قابلیت قرارگیری در معرض مایکروویو را ندارند اما در صورت ادعای تولیدکننده باید تست شوند

اما اگر قصد آزمایش این قابلیت را داشته باشید، باید به همان نشانه اصلی خرابی در تماس با مایکروویو اکتفا کرد؛ ایجاد قوس الکتریکی. تولیدکنندگان ممکن است به علل مختلفی در راستای افزایش کیفیت محصول خود و درخشندگی بیشتر از لعاب فلزی یا طلا، نقره و مس استفاده کنند. ایجاد قوس الکتریکی در مایکروویو از استفاده همین مواد در پوسته ناشی می‌شود. هرچند این به معنی بی‌کیفیت بودن یک ظرف چینی نیست اما به هر حال خطرناک بوده و وجود مغایرت در ادعای تولیدکننده را نشان می‌دهد. حال پرسش اینجاست که آیا می‌توان این معیار را آزمایش کرده و از آن برای تشخیص ظروف چینی باکیفیت استفاده کرد؟ تحت شرایط خاصی بله. اما به خاطر خطرساز بودن تست تماس با امواج مایکروویو و امکان آسیب به وسیله شما، از تشریح این روش خودداری می‌کنیم.

تشخیص چینی زرین اصل | چینی تقدیس

شاید برای اطلاع از سایر معیارهای گفته شده در بخش پیشین به انجام آزمایش و صرف وقت نیاز باشد. اما استفاده از این معیار برای تشخیص لیوان و ظرف شیک با کیفیت، بسیار سریع و آنی خواهد بود. هرچند مقصود از سریع بودن شناسایی این معیار، به معنی بی‌دقتی در بررسی آن نیست. بررسی سفیدی و درخشندگی میزان سفیدی پوسته ظرف چینی بهتر است در معرض نور خورشید انجام شود. زیرا متأسفانه برخی فروشندگان سودجو با قرار دادن ظروف در معرض نور مهتابی(سفید) شما را به اشتباه می‌اندازند. اگر امکان بررسی در معرض نور خورشید وجود نداشت سعی کنید در معرض نور لامپ‌های متفاوت به دقت آن را بررسی کنید. ظرف چینی مدنظر خود را به دقت نگاه کنید، ببینید که آیا سفیدی آن مطلوب و دلرباست یا خیر. علاوه بر سفیدی میزان بازتابش نور هم اهمیت دارد. یک ظرف چینی باکیفیت، جلا و درخشندگی خاصی داشته و می‌تواند شما را تحت تأثیر قرار دهید. در این بخش و در رابطه با این ویژگی، معیار یا فاکتور دقیق و نظری وجود نداشته و بیشتر باید به چشم، تجربه و سلیقه خود اعتماد کنید.

علاوه بر میزان سفیدی و رنگ ظرف چینی، دقت به سایر جزئیات سطح پوسته نیز به شما در تشخیص چینی باکیفیت کمک شایانی می‌کند. مجموعه عیوب و نواقص موجود در پوسته، معمولاً به‌سادگی و حتی توسط افراد غیرحرفه‌ای قابل شناسایی هستند. به عنوان مثال وجود خال و برجستگی‌های نامطلوب سطح پوسته، به‌سادگی با لمس دست نیز مشخص هستند. وجود موج در سطح پوسته نیز در معرض نور قابل مشاهده است. اما نکته دیگری که نباید در تشخیص ظروف از آن غافل شوید، وجود رنگ‌های نامطلوب در نقش‌ها و طرح‌های آن است. اگر ظرف چینی انتخابی شما دارای نقوشی مانند گل یا سایر نقش‌هاست، بهتر است با دقت آن‌ها را بررسی کنید. چون گاهاً ممکن است سهواً و در مراحل تولید، رنگ از نقش اصلی خارج شده و به جذابیت و زیبایی کار صدمه می‌زند. ظرف چینی باکیفیت، ذاتاً زیبا بوده و ظاهری روح‌نواز دارد؛ برای درک این معیار کافیست به سلیقه و نگاه دقیق خود اعتماد کنید.

در این مسیر بد نیست به سلیقه و احساسی که خودتان هم نسبت به ظرف دارید، تا حدی اعتماد کنید

یکی از شاخصه‌های مؤثر و کاربردی در نحوه تشخیص ظروف چینی اصل از تقلبی، چگالی یا به‌عبارتی جرم حجمی آن‌هاست. هر ظرف چینی باکیفیتی بسته به اندازه و طراحی که دارد، باید میزان نرمالی از وزن را داشته باشد. بیش از حد سنگین بودن یک ظرف چینی یک نشانه مثبت در تولید آن نبوده و در نقطه مقابل نیز نباید ظرف چینی بیش از حد سبک باشد. در پروسه تشخیص ظروف چینی باکیفیت، می‌توانید به‌سادگی آن‌ها را در دست گرفته و بسته به سایزی که دارند، وزن آن‌ها را ب یکدیگر مقایسه کنید. هرچند عامه مردم در مورد سبکی بیش از حد نگرانی دارند، اما دقت داشته باشید که هر دو مشخصه سبک یا سنگین بودن، اگر در حد تعادل نباشد، نامرغوب بودن متریال بکار رفته در قالب‌گیری ظرف چینی را نشان می‌دهند. پس بسیار مهم است که وزن محصول، با ضخامت و سایز کلی آن متناسب باشد.

میزان عبور نور، آخرین فاکتور کاربردی در تشخیص ظروف چینی باکیفیت است که قصد پرداختن به آن را داریم. در نحوه تشخیص ظروف چینی اصل از تقلبی، می‌توانید ظرف چینی مدنظر را خود را در معرض نور شدید قرار داده و پشت به سایه آن را بررسی کنید. اگر نور با به‌سادگی از آن عبور کند، بدیهی است که ضخامت چینی بیش از حد پایین بوده و در اصطلاح ظرف نازک است. هر قدر ظرف نازک‌تر باشد، مقاومت آن در برابر ضربه کمتر بوده و به احتمال بسیار زیاد حتی در قبال شوک حرارتی نیز به‌سادگی دچار آسیب خواهد شد. انجام این تست فرآیند و نکته خاصی ندارد جز اینکه باید پشت به سایه و رو به منبع نور، ظرف را بین چشم و منبع نور حائل قرار دهید. دقت داشته باشید که برای بررسی دقیق نیاز است که دست یا هر جسم دیگری را پشت ظرف به حرکت درآورید تا از سایه انداختن آن و میزان عبور نور مطمئن شوید.

ظروف چینی تقدیس با کیفیت و تکنولوژی آلمان

یکی از برندهای مطرح چینی در ایران و یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان موفق ظروف چینی است. تقدیس برای رفع نیاز مصرف کنندگان گرامی، ظروف چینی خود را در 3 درجه نفیس، پارمیس و تقدیس به بازار ارائه میدهد که در این بین برند تقدیس بالاترین کیفیت را در بین مارک های زیر مجموعه تقدیس دارا میباشد. تکنولوژی ارائه شده در ساخت ظروف چینی تقدیس، تکنولوژی آلمان و تکنولوژی روز دنیا است. اگر مایل هستید ظروف چینی با کیفیت به همراه طرح های متنوع و جذاب را خریداری کنید، از شما دعوت میکنیم از بازدید نمایید.

کاربرد انواع بطری پت

پلی‌استرها قرار دارند. موادی که از پت تولید می‌شوند عبارت است از: ترفتالیک اسید خالص و اتیلن گلایکول که این دو از مواد خام نفتی مشتق می‌‌شوند.

این پلیمر از پرکاربردترین پلیمرهای ترموپلاستیک در سرتاسر دنیا می‌باشد که در صنایع نساجی با نام تجاری پلی‌استر شناخته می‌شوند. پت‌ها، ظاهری شفاف، نیمه‌‌کریستالی و پلاستیکی دارند. کاربرد و موارد استفاده از پت‌ها به شرح می‌باشد:

. در نساجی به عنوان فیبر در تولید پوشاک و به عنوان مانعی رطوبتی در بسته‌بندی‌ها استفاده می‌شود.

. در صنایع بطری‌سازی و دیگر صنایع مرتبط.

. سومین مورد، استفاده به عنوان پلاستیک مهندسی می‌باشد که از ترکیب آن با موادی دیگر مانند فیبر شیشه، استحکام آن به طرز قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. در این مقاله قصد داریم در مورد بطری‌ پت صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

بررسی انواع بطری پلاستیکی

بررسی انواع بطری‌های پلاستیکی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا مزایا و معایب بطری‌ها را بهتر بشناسید و بهترین بطری را برای بسته‌بندی خود انتخاب کنید.

بطری‌ها دنیای رنگارنگ و انواع مختلفی دارند که با شناخت بهتر می‌‌توانید دست به انتخاب درست‌تری بزنید.

امروزه صنایع مختلف درحال تولید محصولات بسیار متنوعی هستند که هرکدام ویژگی‌ها و ترکیبات متفاوتی دارند.

دغدغه‌ی اصلی هر تولیدکننده، حفظ اصالت و کیفیت محصول تولیدی‌اش است، زیرا افزایش نرخ فروش و رضایت مشتری منجر به سود بیشتر برای او خواهد بود، بنابراین برای ارتقای کیفیت و جلب رضایت مشتری باید خواص ترکیبات محصول حدالامکان حفظ شود.

جالب است بدانید که هر محصول، ترکیباتی ویژه دارد که مجموعه‌ای از مواد آلی و شیمیایی آن را تشکیل می‌دهند و برای حفظ خواص آنها باید از بسته‌بندی‌های ویژه و خاص استفاده کرد.

یکی از انواع بسته‌بندی‌هایی که کاربرد وسیعی دارند، بطری‌های پلاستیکی می‌باشند که در شکل‌ و جنس‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند. به‌طورکلی در سرتاسر دنیا بطری‌ها به سه شکل پلاستیکی، شیشه‌ای و فلزی وجود دارند.

سخن پایانی

در این مقاله از رویال پلاستیک کارن درباره کاربرد انواع بطری پت با اشکال مختلف آن صحبت کردیم. شاید کمی سردرگم‌کننده به‌نظر برسد که چرا صنعت بسته‌بندی تا این حد درگیر تنوع است، این حجم از تنوع در دنیای بسته‌بندی و تولید، به دلیل سلیقه‌ی مشتری و محصولات متنوعی است که هر روز روانه بازار می‌شوند. برای جلب توجه مشتری و همچنین حفظ رضایت او باید همیشه مواد مناسب با بسته‌بندی‌های به‌روزی را استفاده کنید تا بتوانید در بازار رقابت شدید باقی بمانید و از صحنه حذف نشوید.

 

دکمه بازگشت به بالا