اقتصادی

قدرت دلار، طلای جهانی را بر زمین زد

قیمت طلا امروز (چهارشنبه) به زیر مرز 2000 دلار سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران نگران نتیجه مذاکرات محدودیت بدهی آمریکا بودند و دلار قویتر قیمت ها را تحت کنترل نگه داشت.

به گزارش میجیک، قیمت هر اونس طلا در ساعت 7:11 به وقت شرق با 1.5 درصد افزایش به دلار و 60 سنت رسید و قیمت طلا در بازار آمریکا با 0.08 درصد افزایش به دلار و 60 سنت در سال 1991 رسید. .

تیم واترز، تحلیلگر ارشد بازار در KCM Trade، گفت که طلا در کاهش زیر سطح 2000 دلار به خوبی حمایت می شود و علیرغم سقف بدهی، می تواند جریان های مطمئنی را برای طلا ایجاد کند.

قیمت طلا روز سه‌شنبه پس از اعلام خرده‌فروشی آمریکا و اظهارنظرهای تندروانه مقامات فدرال رزرو که کاهش نرخ بهره را به تاخیر انداخت و دلار را بالاتر برد، به زیر سطح 2000 دلار سقوط کرد.

دلار قوی تر بر تقاضای خارج از کشور برای طلای دلاری تأثیر می گذارد، در حالی که نرخ های بالاتر جذابیت طلای بدون بازده را کاهش می دهد.

واترز افزود که هر گونه صحبت از مبارزه با تورم از سوی مقامات فدرال رزرو از هم اکنون تا نشست ژوئن بر قیمت طلا تاثیر خواهد گذاشت و قدرت دلار افزایش طلا را محدود کرده است.

به گزارش رویترز، در حالی که سرمایه گذاران با مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده و مجموعه متفاوتی از داده های اقتصادی که بر احساسات تاثیر می گذارد، ریسک گریز بودند، سهام آسیایی سقوط کردند.

در بازار سایر فلزات گرانبها، نقره با 0.3 درصد افزایش به 23.8 دلار در هر اونس، پلاتین 0.6 درصد افزایش یافت و به 1063 دلار و 79 سنت رسید و پالادیوم با 0.1 درصد افزایش به 1503 دلار رسید و به 49 سنت رسید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا