اقتصادی

عوارض صادراتی گوجه‌فرنگی زراعی ۵۵ درصد شد

گمرک در بخشنامه ای عوارض صادراتی گوجه فرنگی را از پنجم آذرماه تا اطلاع ثانوی 55 درصد اعلام کرد.

به گزارش میجیک، در متن بخشنامه گمرک آمده است:

در رابطه با نامه مورخ 23 دی 1402 رئیس دفتر معاون اول رئیس جمهور و با عنایت به نامه مورخ 22 و 27 آذر 1402 سرپرست معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد و جهاد کشاورزی کشاورزی به عنوان نماینده قانون نهاد ریاست جمهوری و در اجرای بند 6 مصوبه جلسه مورخ 12 دی ماه 1402 ستاد تنظیم بازار، « عوارض صادراتی گوجه فرنگی کشت شده در ردیف تعرفه 07020010 تا 55 درصد تعیین شد. اطلاعیه بعدی”. لذا امید است از تاریخ 26 آذر 1402 با رعایت کلیه ضوابط و مقررات مربوطه نسبت به اخذ عوارض صادراتی تعیین شده به شرح فوق اقدام لازم را به عمل آورد.

توجه داشته باشید طبق سوابق صادرات گوجه فرنگی گلخانه ای با ردیف تعرفه 07020020 و گوجه گیلاسی با ردیف تعرفه 07020030 مشمول عوارض صادراتی نمی باشد و تشخیص کشاورزی بودن گوجه فرنگی صادراتی توسط نماینده. رئیس بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان محل اعلام و تایید در سامانه جامع است. امور گمرکی توسط نمایندگان دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی انجام می شود.

لذا لازم است با اتخاذ تدابیر لازم، به کلیه واحدهای اجرایی و گمرکی اطلاع رسانی و بر حسن اجرای آن نظارت شود.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا