مطالب عمومی

رسانه ها راوی فرهنگ رضوی باشند

میجیک/گیلان معاون وزیر ارشاد از رسانه ها خواست که راوی فرهنگ رضوی باشند و گفت: رسانه های ما باید از معارف و مفاهیم مکتب اهل بیت(ع) برای معرفی و به تصویر کشیدن اسلام ناب محمدی استفاده کنند.

به گزارش میجیک، فرشاد مهدی پور شب گذشته در مراسم اختتامیه دهمین دوره جشنواره ملی جلوه های فرهنگی رضوی در آیینه رسانه که در حرم مطهر خواهر امام(ره) رشت برگزار شد، بر ضرورت تبیین این موضوع تاکید کرد. و تحلیل عناصر رسانه ای در سطح فرهنگ بصیرتی رضوی تصریح کرد: عدالت خواهی، ترویج عطوفت و مهربانی، استبداد ستیزی، توجه به علم و دانش، تعامل، گفت وگو و مناظره و… از عناصر رسانه ای در سطح فرهنگی رضوی است.

وی از رسانه ها خواست که راوی فرهنگ رضوی باشند و افزود: روایتگری و بهره برداری از فرهنگ رضوی باید بر عهده همیشگی رسانه ها باشد.

مسئول مطبوعات و مسئول اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رسانه ها باید پیگیر احیای اسلام ستیزی باشند، گفت: امروز جبهه کفر و ظلم ستیزی اسلام ستیزی را در دستور کار قرار داده و از ابزار رسانه ای استفاده می کند.

مهدی پور ادامه داد: رسانه های ما باید از معارف و مفاهیم فرقه اهل بیت(علیهم السلام) برای معرفی و به تصویر کشیدن اسلام ناب استفاده کنند.

مرتضی سعیدی زاده، مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) مهربانی و مدارا با مردم را بخشی از سیره رضوی می داند و بیان می کند: رسانه ها در مواجهه با مردم باید از این سبک زندگی استفاده کنند.

وی رسالت فرهنگ رسانه را مبارزه با ظلم، شرک و نفاق دانست و افزود: رسانه ها باید به گسترش اعتماد به نفس و تقویت اراده مخالفان فرهنگ غرب کمک کنند.

مدیرعامل بنیاد امام رضا(ع) رسالت این بنیاد را تقویت امامت و ولایت و ساختن گفتمان تمدنی با محوریت فرهنگ رضوی می داند و خاطرنشان می کند: برای این بنای فرهنگی باید زندگی را درک کنیم. از امام رضا (ع) در همه زمینه ها و لایه ها. .

سعیدی زاده فرهنگ و آموزه های رضوی را محرک تقابل تمدن غرب با نظام اسلامی دانست و افزود: رسانه ها باید فرهنگ رضوی را در جامعه ترویج دهند چرا که جامعه ما به دو عنصر وحدت و گفت و گو نیاز دارد که این امر در رضوی دیده می شود. فرهنگ.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا