اقتصادی

جزییات مزایده بلوک‌ ۵۱ درصدی سهام پرسپولیس و استقلال/ شرایط تسهیل شد

رئیس دفتر شرکت ها و آمادگی های شرکتی سازمان خصوصی سازی آخرین وضعیت حراج بلوکی 51 درصد سهام پرسپولیس و باشگاه استقلال را تشریح کرد.

حسین امیررحیمی در گفت وگو با میجیک، با اشاره به حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا، گفت: پرسپولیس در بحث مالکیت مشترک مشکلی نخواهد داشت، زیرا مالکیت این تیم با سایر تیم ها تقسیم نمی شود. همچنین مالکیت تیم استقلال به وزارت اقتصاد و تیم پرسپولیس به وزارت ورزش واگذار شده است.

وی ادامه داد: البته روند واگذاری 51 درصد از سهام دو باشگاه انجام می شود و در خرداد ماه به اتمام می رسد. البته شرایط واگذاری نسبت به دفعه قبل باید راحت تر باشد. به عنوان مثال قیمت کاهش می یابد و شرط قهرمانی تیم حذف می شود.

بر اساس این گزارش، یکی از مهم ترین مشکلات باشگاه های قرمز و آبی که منجر به عدم صدور مجوز حرفه ای هر دو باشگاه و حذف پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا در سال 2022 شد، مالکیت مشترک است. از این دو باشگاه و البته مالکیت دولتی. طبق قانون هیچ شخص حقیقی یا حقوقی نمی تواند در یک تورنمنت صاحب دو باشگاه شود تا شبهات تبانی برطرف شود. سرانجام در 10 فروردین اعلام شد که تغییری در مالکیت پرسپولیس ایجاد نمی شود اما بر اساس مصوبه شورا مبنی بر واگذاری مالکیت استقلال به وزارتخانه. اقتصاد در راه است.

این در حالی است که پس از عرضه سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در بازار سرمایه، قرار شد 51 درصد از سهام دو باشگاه برای حل مشکل مالکیت واگذار شود. بر این اساس در بهمن ماه سال گذشته شرایط و ضوابط توسط سازمان خصوصی سازی تعیین شد اعلام که پذیرفته نمی شود و مشخص می شود که سرخابی ها با این وضعیت خریدار ندارند. در نهایت رئیس سازمان خصوصی سازی از عرضه مجدد با احتمال تغییر شرایط و قیمت مجدد در محیط کار خبر داد. مطرح خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا