اقتصادی

بیشترین صادرات کیش درحوزه لجستیک و خدمات فنی، مهندسی و گردشگری است

میجیک/ هرمزگان در ساختار گمرک تنها گروه های کالایی به عنوان صادرات ثبت می شوند، در حالی که عمده صادرات منطقه آزاد کیش خدمات پشتیبانی در حوزه فنی، مهندسی و گردشگری است و این آمار در سامانه گمرک منطقه آزاد ثبت نشده و به عنوان صادرات از منطقه به حساب نمی آید.

وحید زارع فخری – معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش – در حاشیه نمایشگاه اکسپو 2024 با بیان اینکه در سامانه آمار گمرکی منطقه آزاد فقط کالاها ثبت و صادرات محسوب می شوند، گفت: چرا که ثبت صادرات کیش در سال 94 ضروری است. حوزه خدمات لجستیک در حوزه فنی و مهندسی و گردشگری مورد تاکید است.

وی با بیان اینکه صادرات و واردات در منطقه آزاد کیش از طریق گمرک منطقه آزاد ثبت می شود، افزود: خدمات لجستیکی در حوزه فنی، مهندسی و گردشگری سه حوزه ارزآوری و درآمدزایی برای جزیره کیش است که در صادرات ثبت نمی شود. . و آمار واردات، در حالی که بخش عمده صادرات کیش را بر عهده گرفتند.

زارع فکری تراز تجاری کیش را در سال 1402 مثبت اعلام کرد و اظهار داشت: با احتساب صادرات خدمات گردشگری، فنی و مهندسی، کیش در سال گذشته بر اساس اصل 65 قانون نحوه انجام تراز تجاری 120 میلیون دلاری مثبت بوده است. مدیریت منطقه آزاد، کلیه اسناد صادراتی و تراز مثبت تجارت کیش موجود و قابل ارائه است.

به گزارش میجیک، ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی ایران با تاکید بر رویکرد شبکه ای و تسهیل در تعامل تجاری با کشورهای خارجی تا روز چهارشنبه 21 اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران ادامه داشت و سازمان منطقه آزاد کیش نیز ارائه کرد. دستاوردها و فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری در این نمایشگاه ارائه شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا