برترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

انواع رنگ آمیزی سقف شیروانی

استفاده از سقف شیروانی در بسیاری از مناطق به عنوان یک گزینه مطلوب و کارآمد شناخته می‌شود. این نوع سقف‌ها در ابعاد و رنگ‌های مختلفی موجود هستند که علاوه بر این، شما می‌توانید خود اقدام به رنگ‌ آمیزی سقف شیروانی کنید. بهترین ابزارها برای رنگ آمیزی سقف شیروانی، استفاده از پیستوله رنگ، غلطک رنگ یا قلم مو است.

Varieties of attic roof painting

با این حال انتخاب رنگ یک گزینه مهم است که نباید به سادگی از آن عبور کنید. رنگ سقف معمولا بر اساس منطقه جغرافیایی و میزان گرما و سرمای آنجا تعیین می‌شود. در ادامه به شما خواهیم گفت که چه رنگ‌هایی برای سقف شیروانی در مناطق سردسیر و گرمسیر مناسب است. برای خواندن ادامه مطلب، را دنبال کنید.

رنگ شیروانی فلزی

رنگ سقف شیروانی فلزی بسته به تمایلات شخصی و طراحی معماری می‌تواند متفاوت باشد. برخی از رنگ‌های رایج برای سقف‌های فلزی عبارتند از: نقره‌ای، خاکستری، سیاه، قهوه‌ای، سبز، قرمز، آبی و سفید. با این حال، رنگ سقف فلزی توسط صاحب خانه یا طراح بر اساس سبک کلی و طرح رنگ ساختمان تعیین می‌شود.

انتخاب رنگ سقف شیروانی

پیشنهاد ما این است که در انتخاب رنگ سقف شیروانی به فاکتورهای زیر توجه کنید:

۱- آب و هوا: رنگ سقف شیروانی باید بسته به آب و هوای منطقه شما انتخاب شود. رنگ‌های روشن‌تر برای مناطقی با آب و هوای گرم مناسب ‌تر هستند؛ زیرا گرما را منعکس می‌کنند، در حالی که رنگ‌های تیره‌تر برای مناطق سردسیر مناسب هستند؛ زیرا گرما را به خوبی جذب می‌کنند.

۲- سبک: رنگ سقف شیروانی باید با سبک خانه شما مطابقت داشته باشد و طراحی کلی آن را تکمیل کند.

۳- ملاحظات زیست محیطی: اگر می‌خواهید ردپای کربن را کاهش دهید، از رنگ‌های سرد سقف انتخاب کنید تا نه تنها نور خورشید و گرما را منعکس ‌کند بلکه نیاز به تهویه مطبوع را نیز کاهش ‎دهد.

۵٫- تمایلات شخصی: در نهایت، رنگ سقف شیروانی باید بر اساس تمایلات شخصی شما مشخص شود.

رنگ شیروانی لاکچری

برخی از رنگ‌‌های پر طرفدار سقف‌های لوکس مانند مشکی، خاکستری تیره، قهوه ای تیره و برنزی هستند. این رنگ‌ها اغلب در خانه‌های گران قیمت استفاده می‌شوند؛ به طوری که زیبایی کلی خانه را تکمیل می‌‎‌‌‌کند. در نهایت، انتخاب رنگ سقف باید مکمل معماری، محله و تمایلات شخصی باشد.

رنگ شیروانی ویلا

از جمله رنگ‌های محبوب سقف‎‌های لوکس می‌توان به مشکی، سبز و خاکستری اشاره کرد. این رنگ‌ها اغلب در خانه‌های گران قیمت استفاده می‌شوند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم برای ویلای خود، از رنگ‌های اشاره شده انتخاب کنید.

رنگ شیروانی نارنجی

مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ سقف شیروانی نارنجی عبارتند از:

 • نارنجی رنگی گرم و پرانرژی است که معمولا با شادی، خلاقیت و اشتیاق همراه است.
 • هنگامی که برای سقف‎سازی از ورق استفاده می‌شود، کاشی یا سرامیک نارنجی رنگ می‌تواند ظاهری جسورانه و پر جنب و جوش برای ساختمان ایجاد کند. سقف‌های نارنجی رنگ در میان ساختمان‌های دیگر، برجستگی خوبی از خود به نمایش می‌گذارند.
 • این رنگ به خوبی با رنگ‌های سبک‌های سنتی و مدرن ست می‎شود.

رنگ شیروانی قرمز

مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ سقف شیروانی قرمز عبارتند از:

 • غنی، جسور و پر جنب و جوش است
 • اغلب با گرما و اشتیاق همراه است.
 • می‌تواند احساس هیجان و انرژی را برانگیزد.
 • دارای اهمیت تاریخی و فرهنگی در بسیاری از کشورها مانند رنگ سنتی بام‌های چینی است.
 • ممکن است در طول زمان به دلیل قرار گرفتن در معرض آب و هوا و آفتاب محو یا تغییر کند.
 • وقتی با رنگ‌های‎ دیگر مانند دیوارهای سفید یا بژ ست می‌شود، کنتراست و عمق را به سازه اضافه می‌کند.
 • رنگ قرمز اغلب با جنب و جوش و انرژی همراه است و باعث برجسته شدن سقف قرمز و جلب توجه می‌شود.
 • این رنگ به عنوان محرک حواس و افزایش سطح انرژی شناخته می‌شود.
 • یک رنگ کلاسیک است که هرگز از مد نمی‌افتد؛ به همین دلیل یک انتخاب مطمئن برای رنگ سقف شیروانی است.

رنگ شیروانی سبز

مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ سبز روی سقف شیروانی عبارتند از:

 • رنگ سبز آرام بخش است و به کاهش استرس و اضطراب کمک می‌کند.
 • سبز همچنین اغلب با پایداری محیطی (سازگار با محیط زیست) همراه است.
 • سقف شیروانی سبز به کاهش دمای محیط کمک می‌نماید؛ زیرا نیاز به تهویه مطبوع را کاهش داده و ساختمان‌ها را از نظر انرژی کارآمدتر می‌کند.
 • رنگ سبز ورق‌های شیروانی، جلوه‌ای پر جنب و جوش و سرزنده را از خود به جای می‌گذارند.

رنگ شیروانی زرد

در ادامه به برخی از ویژگی‌های کلی مرتبط با رنگ زرد سقف شیروانی اشاره می‌کنیم:

 • رنگ زرد اغلب با نور خورشید، گرما و حس مثبت اندیشی همراه است. این رنگ به عنوان رنگی روشن و شاد در نظر گرفته می‌شود.
 • این رنگ برای تحریک فعالیت ذهنی و خلاقیت بهترین گزینه است و می‌تواند به شما انگیزه و انرژی بدهد.
 • زرد یک رنگ بسیار برجسته است که به راحتی توجه همه را به خود جلب می‌کند.
 • در برخی فرهنگ‌ها، زرد نشان‌دهنده دانش، یادگیری و خرد است.
 • به طور کلی، سقف شیروانی زرد رنگ را یک انتخاب جسورانه، سرگرم‌کننده و سرشار از انرژی مثبت است.

بهترین رنگ ورق شیروانی

بهترین رنگ سقف شیروانی به چند عامل تمایلات شخصی از نظر رنگ مورد علاقه، موقعیت مکانی، آب و هوا، عملکرد و بهره وری انرژی بستگی دارد. برخی از رنگ‌های محبوب سقف شامل قهوه‌ای، مشکی، خاکستری، بژ، سبز، آبی و قرمز هستند.

با این حال، مطالعات نشان می‌دهد که سقف‌های با رنگ روشن‌تر، مانند سفید یا خاکستری روشن، نسبت به رنگ‌های تیره انرژی کارآمدتری دارند؛ زیرا نور خورشید و گرمای بیشتری را منعکس می‌کنند. این موضوع می‌تواند به خنک نگه داشتن فضای داخلی ساختمان و کاهش هزینه‌های انرژی کمک کند.در مناطقی با آب و هوای گرم، یک سقف سفید یا یک سقف با رنگ روشن نیز می‌تواند به کاهش گرما در شهر کمک کند. از سوی دیگر، رنگ‌های تیره‌تر مانند مشکی یا خاکستری تیره نیز می‌توانند به جذب گرما و گرم نگه داشتن ساختمان در آب و هوای سردتر کمک کنند. در نهایت بهترین رنگ ورق سقف به نیازهای خاص ساختمان و محیط اطراف بستگی دارد.

قیمت رنگ مخصوص شیروانی

رنگ کردن سقف شیروانی سقف به دو صورت کاخانه‌ای و دستی انجام می‌شود. روش اول به صورت تمام اتوماتیک به وسیله دستگاه‌های پیشرفته توسط کارخانه انجام می‌شود اما در روش دوم شما می‌توانید با یا مخصوص شیروانی سقف به همراه قلم مو، غلطک یا پیستوله رنگ، اقدام به رنگ‌آمیزی آن کنید.

نحوه اجرای رنگ شیروانی

مراحل اجرای رنگ سقف شیروانی عبارتند از:

۱- رنگ را انتخاب کنید: اولین قدم این است که رنگ سقف خود را انتخاب کنید. معماری خانه، محیط اطراف و تمایلات شخصی خود را در نظر بگیرید. رنگی را انتخاب کنید که بتواند سبک و معماری خانه شما را تکمیل و آن را برجسته کند.

۲- سطح را آماده کنید: اطمینان حاصل کنید که سطح سقف شیروانی تمیز، خشک و عاری از هرگونه کثیفی، زباله یا هر نوع ذرات خارجی دیگری است که می‌تواند بر روی اعمال رنگ تاثیر بگذارد.

۳- محیط اطراف را بپوشانید: قبل از اعمال رنگ، مناطق اطراف سقف را بپوشانید تا از هرگونه لکه بر روی دیوارها، پنجره‌ها یا سایر اشیاء جلوگیری شود.

۴- استفاده از پرایمر: برای افزایش چسبندگی رنگ و مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، یک پرایمر مناسب روی سطح ورق سقف شیروانی بزنید.

۵- پوشش اولیه رنگ را اجرا کنید: از پیستوله رنگ، غلطک یا قلم مو برای اعمال پوشش روی سقف در یک جهت استفاده کنید. برای کسب نتیجه بهتر، دو لایه از رنگ را بر روی سطح اجرا نمایید.

پایان: پس از خشک شدن رنگ، باقیمانده یا نقص در پوشش رنگ را بررسی و تکمیل کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله به موضوع رنگ سقف شیروانی پرداختیم. امروزه سقف شیروانی به دو روش تمام اتوماتیک و دستی رنگ آمیزی می‌شود. همچنین باید درنظر بگیرید که بهترین رنگ برای سقف شیروانی بستگی به وضعیت آب و هوایی محل زندگی شما دارد. در صورتی که در یک منطقه سردسیر زندگی می‌کنید، بهتر است که از رنگ‌های تیره برای سقف شیروانی استفاده کنید. در ضمن اگر در یک منطقه گرمسیر زندگی می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که از رنگ‌های روشن برای جلوگیری از نفوذ نور و گرما به داخل خانه استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید. گروه کارشناسان ما در ، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

سوالات متداول

کدام رنگ برای ورق سقف مناسب است؟

برای مناطق پوشیده از درخت و شاخ و برگ، ورق‌های بام سبز رنگ انتخاب مناسبی است. همچنین برای مناطق روستایی، رنگ خاکستری تیره یا آبی می‌تواند تضاد خوبی به سرسبزی اطراف بدهد.

بهترین رنگ برای سقف فلزی چیست؟

سقف فلزی با رنگ روشن‌، گرمای خورشید را بسیار بهتر از سقف فلزی تیره‌تر منعکس می‌کند. سقف‌های رنگ روشن به محافظت از سقف شما در برابر گرمای شدید کمک می‌کند و حتی می ‌تواند هزینه انرژی شما را کاهش دهد.

چه رنگی برای سقف شیروانی به ویژه در آب و هوای سرد، بهتر است؟

سقف تیره‌تر ممکن است برای سازه‌هایی در آب‌وهوای سردتر مفید به نظر برسد، زیرا رنگ تیره می‌تواند به آب کردن برف و یخ به طور موثرتر کمک کند.

سقف شیروانی چه رنگی برای تابستان بهتر است؟

سقف سفید بیشترین نور خورشید را منعکس می کند. با این حال، اگر یک سقف سفید را دوست ندارید، می‌توانید از سقف هلویی، سقف خاکستری روشن یا بسیاری از گزینه‌های با رنگ روشن تر را در نظر بگیرید. نکته اصلی این است که رنگ‌های تیره نور خورشید را جذب و رنگ‌های روشن آن را منعکس می‌کنند.

 

دکمه بازگشت به بالا