اقتصادیبرترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

آیا قهوه باعث افت فشار میشود

اگر مشکل فشار خون بالا دارید بهترین گزینه برای شما قهوه بدون کافئین (قهوه دیکف) است.

برای خرید قهوه موکا دکتر بیز بدون کافئین برروی لینک زیر بزنید.

 کافئین و فشار خون بالا:

تحقیقات نشان می دهد که مصرف 2 تا 4  پودر قهوه لاته دکتر بیز (200-300 میلی گرم کافئین) باعث افزایش میانگین 8.1 میلی متر جیوه در فشار خون سیستولیک و 5.7 میلی متر جیوه در فشار خون دیاستولیک می شود.
این تغییرات در فشارخون موقتی بوده و همه چیز در عرض 3 الی 4 ساعت به حالت عادی باز می گردد.

آیا قهوه باعث سرگیجه میشود | آیا کاپوچینو فشار را بالا میبرد

 از سوالات رایج افراد سالم و بیماران قلبی در مورد ارتباط مصرف قهوه با بیماری های قلبی و به ویژه فشارخون:

آیا مصرف قهوه اثرات مثبت یا منفی بر روی سلامت قلب و فشارخون دارد؟
مصرف قهوه دارای چه اثراتی بر روی بدن و سلامت سیستم قلبی و عروقی دارد؟
قهوه فشار خون را بالا میبرد یا پایین
قهوه برای دیابت و فشار خون
نسکافه فشار خون را بالا میبرد یا پایین
تاثیر قهوه بر ضربان قلب
آیا قهوه فشار خون را پایین میاورد
اسپرسو فشار را بالا میبرد یا پایین

کافئین چه مدت باعث افزایش فشار خون می شود؟
قهوه بدون کافئین و فشار خون بالا
آیا کافئین ضربان قلب را افزایش می دهد؟
آیا کافئین باعث افزایش فشار خون می شود؟
آیا می توانم در حین مصرف دارهای فشار خون قهوه بنوشم؟
قهوه و سرگیجه
قهوه برای چه کسانی مضر است
ترک قهوه باعث کاهش فشار خون می شود؟

برای خرید قهوه بدون کافئین بدون تاثیر بر فشار و قلب روی لینک زیر بزنید.

  قهوه هات چاکلت دکتر بیز  جزو نوشیدنی های حاوی “کافئین” است. هر فنجان متوسط قهوه تقریبا حاوی 200 تا 300 میلی گرم کافئین است. کافئین به گروهی از ترکیبات غذایی تعلق دارد که به “محرک ها” معروف هستند. محرک ها، باعث افزایش میزان فعالیت مغز و سیستم عصبی مرکزی می شوند که در اثر آن میزان هوشیاری فرد افزایش پیدا کرده و در اثر تحریک سیستم اعصاب معروف به “سمپاتیک” میزان ضربان قلب بالا می رود و فشارخون به صورت مختصر افزایش پیدا می کند تا شخص آماده برای واکنش های سریع و فعالیت های ذهنی و بدنی باشد. به همین دلیل است که اغلب افراد بعد از مصرف قهوه، احساس سرحال بودن، تمرکز و انرژی بیشتری برای انجام کارهای ذهنی و بدنی پیدا می کنند.
اگرچه پاسخ بدن افراد مختلف به مصرف قهوه می تواند متفاوت از دیگران باشد ولی به صورت کلی مهم ترین اثر حاد مصرف قهوه و ترکیبات کافئین دار بر روی قلب عبارت است از افزایش ضریان قلب.

اغلب افراد بعد از مصرف قهوه تا دو  الی سه ساعت دچار افزایش ده تا بیست عددی در تعداد ضربان قلب خواهند شد.

آیا قهوه فشارخون را افزایش می دهد؟

مصرف قهوه در افرادی که به صورت دایمی از آن استفاده نمی کنند می تواند موجب افزایش فشارخون گردد.(در اینجا منظور افرادی می باشد که هرازگاهی قهوه مصرف کرده و بدن آن ها به قهوه عادت ندارد).
این افزایش خون معمولا گذرا بوده و فقط به اندازه چند میلی متر جیوه است. این افزایش فشارخون در افرادی که به صورت دائمی و روزانه قهوه مصرف می کنند، دیده نمی شود.

در افرادی که بیماری فشارخون دارند هم مانند افراد سالم مصرف یکباره قهوه به صورت حاد می تواند فشارخون را افزایش دهد. به ویژه در افرادی که فشارخون درمان نشده دارند و فشارخون آنها سخت کنترل می شود، مصرف قهوه می تواند باعث به هم خوردن فشارخون آنها و افزایش ناگهانی آن شود.

با این حال اثرات قهوه در افرادی که فشارخون آنها کنترل شده است ، ناچیز است و این افراد می توانند از قهوه استفاده کنند.

برخی از مطالعات نشان دهنده کنترل بهتر و پایدارتر فشارخون بالا در افرادی که روزانه 3 تا 4 فنجان قهوه مصرف می کنند، هستند.

 آیا نوع  بر فشارخون تاثیر دارد؟

بله.
بایستی به این موضوع دقت کنید که مشکل اصلی کافئین است نه قهوه.
قهوه دارای انواع مختلفی ست من جمله:
قهوه هایی با کافئین بالا همچون قهوه 70% روبوستا (سوپرکافئین) –
قهوه هایی با کافئین متوسط همچون قهوه 50-50 عربیکا و روبوستا –
قهوه هایی با کافئین کمتر همچون قهوه 70% عربیکا – 100% عربیکا –
و در انتها قهوه های بدون کافئین یا دیکف Decaf –
مسلما هرچه میزان کافئین بالاتر باشد تاثیر آن بر بالا رفتن فشار بیشتر بوده.

پس برای افرادی که دچار فشارخون بالا هستند و یا به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا هستند بهترین گزینه، قهوه های بدون کافئین است تا به این طریق بتوانند با حذف کافئین  از قهوه، از دیگر آنتی اکسیدان ها و ترکیبات مفید قهوه بهره مند شوند.
(قهوه بدون کافئین سرشار از آنتی اکسیدان و مواد مغذی است در واقع می توان ادعا کرد که قهوه بدون کافئین تقریبا به همان میزان قهوه معمولی دارای آنتی اکسیدان است.)

مقاله مرتبط

  فراوری شده به روش سوئیس واتر مناسب افراد دارای فشار خون بالا- بیماری های قلبی و عروقی افراد حساس به کافئین و خانم های باردار

چه کسانی باید قهوه بدون کافئین را به جای قهوه معمولی انتخاب کنند؟

بدن افراد مختلف نسبت به مقادیر مختلف کافئین واکنش‌های متفاوتی نشان می دهد.

گاهی یک فنجان قهوه می‌تواند برای بعضی افراد اثرات بسیار نامطلوبی ایجاد کند در حالیکه برخی دیگر حتی با نوشیدن بیش از سه فنجان قهوه در روز هم با مشکل خاصی مواجه نمی شوند.

باید توجه داشت که به هرحال کافئین بیش از اندازه می‌تواند سیستم اعصاب مرکزی را مختل کند، موجب خستگی، عصبی بودن، ایجاد مشکلات گوارشی، آریتمی قلب و مشکلات خواب شود.

افراد با وضعیت‌های خاص پزشکی که در حال مصرف داروهایی هستند که با کافئین تداخل دارد نیز ممکن است نیاز به رژیم غذایی با میزان محدودی از کافئین داشته باشند.

زنان باردار و شیرده نیز باید میزان مصرف قهوه کافئین دار را کاهش دهند.

کودکان، نوجوانان، افرادی که از اضطراب و تشویش رنج می‌برند و همچنین افرادی که مشکل خوابیدن دارند هم بهتر است کافئین کمتری مصرف کنند.

یکی از اثرات جانبی نوشیدن قهوه معمولی، سوزش سر دل یا رفلاکس اسید معده است. قهوه Decaf این اثر جانبی را تا حد زیادی حذف خواهد کرد. برای همین می‌توانید با خیال راحت‌تری (مخصوصا اگر معده حساسی دارید) از آن لذت ببرید.

خرید تراول ماگ کافی اورجینال

نتیجه گیری و توصیه های نهایی:

  • مزایا و خطرات نوشیدن قهوه تا حدودی بحث برانگیز است، زیرا تحقیقات تا به امروز قطعی نیست. در نتیجه به اطلاعات داده شده در مقالات مختلف اکتفا نکنید و حتما جانب احتیاط را رعایت کنید.
  • اگر نگران فشار خون خود هستید، باید با پزشک خود صحبت کند.
  •  پزشکان توصیه می‌کنند مصرف قهوه را در میزان دو یا سه فنجان در روز حفظ کنید و از افزودن شیرین کننده ها، خامه ها، شربت‌ها و سایر افزودنی‌هایی که می‌توانند مصرف قند شما را افزایش دهند و کالری مصرفی اضافی ایجاد کنند صرف نظر کنید و برای نوشیدن به سراغ لیوان بزرگ خود نروید.
  • اگر ارتباط واضحی بین دوره‌های آریتمی و کافئین وجود داشته باشد، فرد نباید قهوه بنوشد.
  • کشیدن سیگار به همراه قهوه علاوه بر بالارفتن غلظت خون و تاثیر بر سلامت قلب و عروق، بر افزایش فشار نیز تاثیر دارد. سیگار باعث می شود تمام خواص قهوه از بین برود.()
  • راههای زیادی برای پایین اوردن فشار خون وجود دارد و مسلما ترک قهوه راه مناسبی برای این مورد  نمی باشد. قهوه فارق از کافئین خود، دارای آنتی اکسیدان های زیادی ست که برای سلامتی قلب و عروق مناسب است.
    با استفاده ازقهوه بدون کافئین قهوه پیک می توانید با حذف کافئین قهوه از آنتی اکسیدان های مفید آن بهره مند شوید.
    با توجه به تحقیقات صورت گرفته تاکنون می توان گفت برای افراد دارای فشار خون بالا بهترین و امن ترین گزینه استفاده از قهوه بدون کافئین یا همان قهوه دیکف Decaf می باشد

دکمه بازگشت به بالا