آب درمانی قهوه سویی سرعین

مشخصات آبگرم قهوه سوئی

آبگرم قهوه سویی از نظر ترکیب شیمیایی در گروه آب های کلر بیکربناته کلسیک گازدار حاوی رسوبات آهن قرار دارد و خیلی گرم است.

تاریخچه آبگرم قهوه سوئی

به گفته حاج حبیب کشی زاده، مجتمع آبدرمانی و اقامتی قهوه سویی تحت نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اردبیل و اداره جات مرتبط با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با مشارکت بانک تجارت به احداث رسیده است.

ویژگی‌ها آبگرم قهوه سوئی

مراحل مختلف سونا سبب باز شدن رگ ها و عروق خونی بدن می شود که نتیجه مستقیم این فعل و انفعال، تحریک سلسله اعصاب و غدد مختلف بدن هست که موجب نشاط و آرامش روحی می گردد.

هم چنین موجب دفع سریع تر اسید لاکتیک و مواد زائد از بافت های بدن شده و باعث رفع انقباض، سفتی عضلات و خستگی جسمی می شود. آبگرم قهوه سویی سرعین از نظر رده بندی شیمیایی جزء آب های بیکربناته سدیک و کلروره کلسیک آهن دار هستند.

این آب ها در نتیجه تأثیر گاز کربنیک در اکسیدها، هیدرات ها و کربناتهای آهن در محیط احیاءکننده بوجود می آیند. در ترکیب آبهای گرم سرعین آهن سیلیسی و انیدرید کربنیک(CO2) موجود است.

قهوه لاته گانودرما دکتر بیز خواص جالب توجه بسیاری دارد؛ درمان رفلاکس معده ، زخم معده ، ورم روده و معده و لاغری از خواص لاته گانودرما هستند

لذا طعم فلزی ترکیبات آهن و گزندگی دی اکسید کربن را دارد. در روی سنگ های مخزن و مجرای آب رسوب زرد و قرمز رنگی وجود دارد که حاکی از وجود اکسید آهن است. این آبگرم بر خلاف تصور همگان، فاقد گوگرد و گاز H2S بوده و بنابراین بی بو است.

پیشنهاد ویژه آبگرم قهوه سوئی

استحمام در آب های بیکربناته باعث اتساع عروق می گردد. ورزش مناسب در آب می تواند خستگی و کوفتگی های مختلف جسمانی را که در اثر کار سخت یا ورزشهای سنگین به وجود آمده اند، کاهش دهد.

امکانات ویژه آبگرم قهوه سوئی

آبگرم قهوه سوئی دارای دو مجموعه مردانه و زنانه است که هر مجموعه دارای: استخر بزرگ عمومی، استخر کودک، استخر گروهی جگوزی دار، سونا خشک و سونا بخار، دوش آبگرم و سرد، استخر آب سرد، رختکن، بوفه و واحد ماساژ است.

سایر اطلاعات آبگرم قهوه سوئی

پدیده جالب در مجتمع آبگرم قهوه سویی اینست که فاصله مظهر چشمه آبگرم قهوه سویی با دمای ۴۴ درجه سانتی گراد و آب چشم سرد با دمای حدودی ۲۰ درجه سانتی گراد تقریبا ده متر می باشد که از عجایب خلقت می تواند تلقی گردد.

نکات مثبت آبگرم قهوه سوئی

مقدار قابل توجهی سیلیس دارند که خصلت درمانی این گونه آب های گرم برای تسکین دردهای مفصلی بوده و استحمام در آن آرام بخش می باشد.

زمان مناسب بازدید آبگرم قهوه سوئی

بهترين زمان براي بازديد از اين جاذبه فصل بهار تا اوايل پاييز مي باشد.

وسایل مورد نیاز آبگرم قهوه سوئی

برجسته‌ترین شهرت سرعین به آبگرم‌های معدنی و مجتمع‌های آب‌درمانی آن است که خاصیت درمانی و شفابخشی فوق‌العاده‌ای دارد، قهوه سویی نیز یکی از این اعجاز طبیعت سرعین محسوب می شود.

به گزارش ، معمولا خانواده های ایرانی سعی می کنند در طول سال بخصوص تعطیلات عید نوروز و تابستان با اعضای خانواده خود به یک مسافرت دسته جمعی بروند، یکی از این مکان های مورد علاقه گردشگران شهرستان سرعین است.

اینبار به معرفی آبگرم قهوه سویی سرعین جهت آشنایی بیشتر مخاطبان با این آبگرم می پردازیم

تاریخچه قهوه سویی

در سال ۱۳۲۹ کتابی با نام «آبهای معدنی آذربایجان و آب و لجن دریاچه رضائیه» به قلم دکتر صادق مقدم نگاشته شده که در مورد آبگرم قهوه سویی که به نام «چشمه قهوه خانه یعقوب» و آب چشم که به نام «چشمه قهوه خانه همت» نامیده شده است، چنین آمده است: ” قهوه خانه یعقوب، در قسمت بالای دهستان سرائین در کنار جاده قرار دارد و از یک تالار عمومی و یک ایوان و دو اطاق خصوصی و یک باغچه به مساحت تقریباً هزار متر تشکیل یافته است. این قهوه خانه، مهمترین مهمانخانه و مسافرخانه سرائین بشمار می رود

در باغچه این قهوه خانه یکی از چشمه های آب کانی از زمین خارج می گردد. این چشمه در وضعیت کنونی قابل استفاده ترین آبگرم سرائین است. از این لحاظ که چشمه در داخل باغچه کوچک محصوری قرار گرفته و در مظهر آن استخر سیمانی بسار تمیزی ساخته اند و چون برای آب تنی در آن بایستی مبلغ ۳ ریال به قهوه چی پرداخت، فقط طبقه نسبتاً متمکن از آن استفاده می نمایند.“ آبگرم و قهوه خانه از سال ۱۳۴۱ به بعد توسط محمد کشی زاده اقدام به بازسازی قهوه خانه وکاشی کاری استخر آبگرم به صورت سنتی کرد. در سال ۵۸، آبهای معدنی ملی اعلام گردید و مالکیت آن به شرکت آب منطقه ای واگذار گردید.

آب چشم

حاج حبیب کشی زاده مدیر مجتمع قهوه سویی در مصاحبه با خبرنگار ساولان خبر می گوید: در سال ۱۳۸۷، چشمه آب گرم قهوه سویی توسط شرکت سرمایه گذاری قهوه سویی سرعین بصورت اجاره بلند مدت از ارگانهای مربوطه تحویل گرفته شد و با تخریب ساختمانهای قدیمی آبگرمهای قهوه سویی (برای مردان) و آب چشم (برای خانمها) شروع و فاز اول آن شامل دو مجموعه استخر جدا از هم برای استفاده همزمان خانمها و آقایان در سال ۱۳۸۹ افتتاح شد

آب درمانی سبلان سرعین | خاصیت قهوه سویی سرعین

خواص درمانی آب چشم:

مدیر مجتمع قهوه سویی در ادامه می گوید: آب این چشمه برای بیماریهای چشم مفید بوده و شستن چشمها توسط این آب موجب ضدعفونی چشم می گردد. خوردن آن به علت وجود ترکیبات بی کربناته گازدار باعث هضم سنگ کلیه و دفع آن می گردد. آشامیدن آبهای بی کربناته به حد اعتدال قبل از غذا باعث زیاد شدن ترشحات معده شده و آشامیدن آن بعد از غذا تسکین دهنده است و تخلیه معده را کمک می کند. این آبها اعمال کبدی را بهبود می بخشند. پدیده جالب در مجتمع آبگرم قهوه سویی اینست که فاصله مظهر چشمه آبگرم قهوه سویی با دمای ۴۴ درجه سانتی گراد و آب چشم سرد با دمای حدودی ۲۰ درجه سانتی گراد تقریبا ده متر می باشد که از عجایب خلقت می تواند تلقی گردد

سیر سیاه دکتر بیز برعکس سیر سفید، طعم ترش و ملس دارد و اصلا دهان بوی بدی نمیگیرد با خیال راحت میتوانید استفاده کنید.

آبهای معدنی اسیدی مثل آب چشم در بهبود تصلب رگها ، میکروبهای روده، بیماریهای تغذیه، فشار خون، نارسائی روده و عروق مؤثر می باشد.

خواص آبگرم قهوه سویی:

به گفته حاج حبیب کشی زاده، مجتمع آبدرمانی و اقامتی قهوه سویی تحت نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اردبیل و اداره جات مرتبط با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با مشارکت بانک تجارت به احداث رسیده است.

به گفته وی آبگرم قهوه خانه همت در قسمت شمالی شهر سرعین واقع شده است دمای آب آن ۴۴درجه سانتی گراد و آبدهی آن ۲/۷لیتر در ثانیه است.
آب این مجتمع دارای خواص آنیونهای آن بیکربنات ،کلرور ،سولفات و کاتیونهای مهم ان سدیم و پتاسیم می باشد.

آب گرمتر از دمای بدن تقویت کننده، نیرو بخش و قدرت آفرین است. آبگرم قهوه سویی از نظر ترکیب شیمیایی در گروه آبهای کلر بیکربناته کلسیک گازدار حاوی رسوبات آهن قرار دارد و خیلی گرم است که مقدار قابل توجهی سیلیس دارند که خصلت درمانی این گونه آبهای گرم برای تسکین دردهای مفصلی بوده و استحمام در آن آرام بخش می باشد. استحمام در آبهای بیکربناته باعث اتساع عروق می گردد. نبض در جریان استحمام کند می گردد. میزان ادرار بالا می رود و عمل تغذیه فعال می شود

ورزش مناسب در آب می تواند خستگی و کوفتگی های مختلف جسمانی را که در اثر کار سخت یا ورزشهای سنگین به وجود آمده اند، کاهش دهد. مراحل مختلف سونا سبب باز شدن رگ ها و عروق خونی بدن می شود که نتیجه مستقیم این فعل و انفعال، تحریک سلسله اعصاب و غدد مختلف بدن هست که موجب نشاط و آرامش روحی می گردد. همچنین موجب دفع سریعتر اسید لاکتیک و مواد زائد از بافت های بدن شده و باعث رفع انقباض، سفتی عضلات و خستگی جسمی می شود.

از سوی دیگر مجتمع آب درمانی و اقامتی قهوه سویی یکی از مجهزترین آبهای درمانی سرعین دارای امکانات رفاهی استخر آبگرم ،استخر کودک ،سونای خشک و بخار، جکوزی مجهز و استاندارد و دوش آبگرم می باشد.

ترکیبات شیمیایی آبگرم قهوه سوئی

آبگرم قهوه سویی سرعین از نظر رده بندی شیمیایی جزء آبهای بیکربناته سدیک و کلروره کلسیک آهن دار می باشند. این آبها در نتیجه تأثیر گاز کربنیک در اکسیدها، هیدرات ها و کربناتهای آهن در محیط احیاءکننده بوجود می آیند. در ترکیب آبهای گرم سرعین آهن سیلیسی و انیدرید کربنیک (CO2) موجود می باشد. لذا طعم فلزی ترکیبات آهن و گزندگی دی اکسید کربن را دارد. در روی سنگهای مخزن و مجرای آب رسوب زرد و قرمز رنگی وجود دارد که حاکی از وجود اکسید آهن است. این آبگرم بر خلاف تصور همگان، فاقد گوگرد و گاز H2S بوده و بنابراین بی بو می باشد

آبگرم قهوه سویی از نظر ترکیب شیمیایی  هم در گروه آبهای کلربیکربناته کلسیک گازدار حاوی رسوبات آهن قرار دارد و خیلی گرم است که مقدار تسکین دردهای مفصلی بوده و استحمام در ان آرام بخش می باشد.

phآب این مجتمع ۶/۵۴و مقدار مواد باقیمانده خشک شده از تبخیر آب ۶۵۹میلی گرم در لیتر است. آب آن کمی ترش مزه و بی رنگ و از آب های بیکر بنات سدیک می باشد.

آب معدنی گوز سویی جنب آبگرم قهوه خانه همت واقع گشته و دارای در ورودی و خروجی مجزا و آبدهی این استخر در حدود ۱لیتر در دقیقه و دمای آن ۲۱درجه سانتی گراد می باشد. سنگینی آب این استخر در حدود ۶/۳۰می باشد و هدایت الکتریکی آن برای ۲۰درجه حرارت ۹۰۰است.

مقدار مواد باقیمانده خشک از تبخیر آب ۴۷۶ میلی گرم در لیتر و مزه آن گس و بی بو می باشد

ورود به سایتبرای استفاده از خدمات باشگاه سفر اقامت ۲۴ و مدیریت حساب کاربری خود وارد سایت شوید.

ثبت نام در اقامت ۲۴رمز عبور را فراموش کرده ام !

ورود به سایتبرای استفاده از خدمات باشگاه سفر اقامت ۲۴ و مدیریت حساب کاربری خود وارد سایت شوید.

ثبت نام در اقامت ۲۴رمز عبور را فراموش کرده ام !

کد تایید هویتهم اکنون کد تایید برای شما پیامک شد، لطفا آن را در کادر زیر وارد و دکمه تایید را بزنید.

درخواست ارسال مجدد امکان درخواست ارسال مجدد تا ثانیه دیگر

ثبت نام در اقامت ۲۴برای عضویت در باشگاه سفر اقامت ۲۴ مشخصات خود را وارد نمایید.

فراموشی رمز عبور !برای بازیابی رمز عبور، شماره همراه خود را وارد نمایید، رمز عبور جدید برای شما پیامک و ایمیل می شود.

ورود به سایتثبت نام در اقامت ۲۴

ثبت رمز عبور !جهت ورود در دفعات آتی میبایست نسبت به ثبت رمز عبور اقدام نمایید.

تخفیف ویژه برای شما

ظرفیت اتاق در این تاریخ تکمیل می باشد.

رزرو پیکجهای نوروزی از تاریخ 96-2-15 به مدت 3 شب قابل انجام است

ثبت اطلاعات پرداخت از طریق کارت به کارت

قهوه فوری موکا دکتر بیز حاوی عصاره قارچ گانودرما و پودر شکلات است

شما می توانید مبلغ نهایی رزرو خود را به یکی از شماره کارت های زیر واریز نموده و پس از واریز وجه، مشخصات واریز را در فیلدهای زیر وارد کنید. توجه داشته باشید که رسید وجه واریز شده را تا روز اقامت در هتل نزد خود نگهداری کنید.

 

 

دکمه بازگشت به بالا