آموزش حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل

همان طور که اشاره شد، ایرانسل یکی از مهم ترین اپراتورهای تلفن همراه در ایران است و تعداد کسانی که از این اپراتور برای ارتباط های خود استفاده می کنند بسیار زیاد است. به گفته وب سایت تک شات، سه روش برای غیرفعال کردن پیامک های تبلیغاتی وجود دارد که در ادامه قصد داریم به تشریح هر سه روش بپردازیم. اگر تصمیم دارید پیام های تبلیغاتی را غیرفعال کنید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

ایرانسل | پیامک تبلیغاتی

روش اول: از طریق پیامک و تماس

روش اول برای لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل، با استفاده از پیامک است. برای این کار با ارسال عدد 2 به شماره 5005 شروع کنید. توجه داشته باشید که ارسال پیامک به این شماره رایگان است. بنابراین بابت ارسال عدد به این شماره از حساب شما مبلغی کسر نخواهد شد. شما همچنین می توانید برای توقف پیامک تبلیغاتی ایرانسل با پشتیبانی یا شماره 700 تماس بگیرید. پس از آن که تماس برقرار شد به یکی از کارشناسان متصل می شوید. حال می توانید درخواست جلوگیری از پیامک تبلیغاتی ایرانسل را مطرح کنید. توجه داشته باشید که اگر با شماره ایرانسل قصد تماس دارید، تنها باید شماره 700 را شماره گیری کنید. ولی اگر از اپراتور دیگری برای برقراری این تماس استفاده کنید، باید با شماره 09377000000 تماس بگیرید.

روش دوم: از طریق اپلیکیشن ایرانسل من

ایرانسل من نرم افزار اختصاصی اپراتور ایرانسل است. کاربران با دانلود و نصب این برنامه به خدمات بسیار متنوعی دسترسی خواهند داشت. اما مهم ترین کار این اپلیکیشن آن است که کاربران می توانند سیم کارت خود و هزینه های آن را به بهترین و سریع ترین شکل مدیریت کنند. برای مثال می توانید با نصب ایرانسل من، بسته اینترنت، اعتبار و بسته های مکالمه خریداری کنید. در صورت دائمی بودن سیم کارت، مبلغ ماهیانه آن را پرداخت کنید و حتی به خدمات دیگری مانند تاکسی اینترنتی و سفارش غذای آنلاین نیز دسترسی داشته باشید. با استفاده از ایرانسل من می توانید ارسال پیام های تبلیغاتی را نیز متوقف کنید.

برای حذف اس ام اس های تبلیغاتی ایرانسل از طریق برنامه ایرانسل من ابتدا باید آن را نصب داشته باشید. بنابراین آن را از یکی از فروشگاه های معتبر یا وب سایت رسمی ایرانسل دانلود و نصب کنید. سپس اطلاعات لازم مانند شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و وارد فضای اپ شوید. حال از قسمت پایین، گزینه سایر را انتخاب و سپس روی پرونده کلیک کنید. سپس از بین گزینه های پیش رو، وارد بخش مدیریت پیامک های تبلیغاتی شوید. در این مرحله می توانید به راحتی گزینۀ غیر فعال سازی را انتخاب کنید تا دیگر پیام های تبلیغاتی برای شما ارسال نشود.

روش سوم: شماره گیری #800*

روش سوم برای لغو پیام های تبلیغاتی ایرانسل شماره گیری #800* است. این امکان توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی راه اندازی شده است را می توانید برای هر دو اپراتور ایرانسل و همراه اول استفاده کنید. پس ابتدا #800* را شماره گیری کنید. حال می توانید خدماتی را که این شماره ارائه می دهد، مشاهده کنید. شما با وارد کردن کد هرکدام از این گزینه ها می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

  • با شماره گیری 1 سرویس ها و پیامک های فعال برای شما ارسال خواهد شد.
  • با شماره گیری 2 خدمات محتوایی یا همان پیامک های ارزش افزوده ((VAS که کمی جلوتر درباره آن ها توضیحاتی را ارائه می دهیم غیرفعال می شود.
  • با شماره گیری 3 خدمات تبلیغاتی پیامک انبوه یا گروهی روی خط شما غیرفعال می شود.
  • با شماره گیری 4  تبلیغات انبوه که از شماره شخصی ارسال می شود، غیرفعال خواهد شد.

پیامک های گروهی

تا به اینجا با روش هایی برای لغو پیامک های تبلیغاتی ایرانسل آشنا شدید. حال بد نیست که به طور مختصر به بررسی این گونه پیامک ها بپردازیم. ما به طور کلی همه این پیام ها را در گروه پیامک های تبلیغاتی دسته بندی می کنیم. اما باید بدانید که پیام هایی که به صورت گروهی ارسال می شوند به دو دسته پیام های تبلیغاتی و ارزش افزوده تقسیم می شوند. در ادامه به بررسی هر کدام از این موارد می پردازیم.

پیام های تبلیغاتی

پیام های تبلیغاتی همان طور که از نام آن ها مشخص است قصد تبلیغ یک محصول یا ارائه خدماتی مانند کد تخفیف را به کاربر دارند. برای مثال حتماً برای شما پیش آمده است که از فروشگاهی خرید کرده باشید، سپس زمان تسویه حساب از شما شماره تلفن همراهتان را طلب کرده باشند. قصد آن ها از این کار وارد کردن شماره شما به بانک شماره های آن ها برای باشگاه مشتریان است.

این روش یکی از روش های مهم تبلیغاتی بوده که سازمان یا مجموعه ها برای مشتریان خود پیام های تبلیغاتی ارسال می کنند تا آن ها را از تغییرات، جشنواره ها و تخفیف های خود مطلع سازند. این گونه پیام ها همگی در دسته پیامک های تبلیغاتی قرار می گیرند  توجه داشته باشید در این گونه پیامک ها تمام هزینه توسط ارسال کننده پیامک تبلغاتی پرداخت شده است و دریافت پیامک برای شما هزینه ای ندارد. پیامک های تبلغاتی معمولا با شماره های 1000،2000،3000،5000 و 9000 آغاز می شوند.

کد 7575 برای تبلیغات نیست و مربوط به پیام های تبلیغاتی نمی شود. کد دستوری برای لغو پیامک تبلیغات ایرانسل چیست؟ شما می توانید برای غیر فعال کردن پیامک تبلیغاتی ایرانسل از کد دستوری *800# یا *5006# کمک بگیرید.

پیام های ارزش افزوده

این پیام ها با دیگر پیام های تبلیغاتی متفاوت هستند. پیام های ارزش افزوده به دلیل ارسال شدن به تلفن همراه شما و در اختیار قرار دادن نوعی محتوا، از حساب شما پول کسر می کنند. به این معنا که شما در ازای دریافت پیامک ها باید هزینه پرداخت کنید. گویی روزانه برای شما روزنامه ارسال می شود. حال خیلی از اوقات ما تمایلی به دریافت این پیامک ها نداریم و در عین حال در حال پرداخت هزینه آن ها نیز هستیم. برای این کار باید بدانید که به چه روشی باید پیامک ها را غیرفعال کنید.

به تازگی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به مشترکین ارسال اعلام کرده است که انتهای پیامک های تبلیغاتی عبارت «لغو:11» را ذکر نمایند. به عبارتی دیگر در صورتی که عدد 11 را به آن شماره ارسال کنید، شما از لیست مشترکین آن خط حذف می شوید.

«پس در صورتی که فقط احتیاج به حذف تمام پیامک ها از یک شماره را دارید، با ارسال عدد 11 به آن شماره از لیست مشترکین حذف شوید.»

همان طور که آموزش دادیم سه روش کلی برای  لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل وجود دارد که می توانید با استفاده از هرکدام از این روش ها، پیام های تبلیغاتی را متوقف کنید. برخی از این پیام ها نیز جزء پیام های ارزش افزوده و خدمات محتوایی محسوب می شوند. بنابراین از حساب شما مبلغی را کسر خواهند کرد. شما باید از این پیامک ها مطلع باشید و در صورت نیاز نیز آن ها را غیرفعال کنید.

  • روش حذف پیام های تبلیغاتی ایرانسل از طریق برنامه ایرانسل من چگونه است؟

برای این کار نرم افزار ایرانسل من را نصب کنید. سپس از پایین گزینه سایر را انتخاب و بعد از آن وارد بخش پرونده شوید. حال گزینه مدیریت پیام های تبلیغاتی را انتخاب کنید و غیر فعال سازی را انجام دهید.

  • آیا حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل با کد 7575 امکان پذیر است؟

کد 7575 مربوط به حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل نیست بلکه از طریق آن می توانید آهنگ پیشواز ایرانسل را حذف کنید.

پیام های ارزش افزوده به دلیل ارسال شدن به تلفن همراه شما و در اختیار قرار دادن نوعی محتوا، از حساب شما پول کسر می کنند. به این معنا که شما در ازای دریافت پیامک ها باید هزینه پرداخت کنید.

  •   راحت ترین راه برای حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل چیست؟

شماره گیری #800* راحت ترین و سریع ترین راه برای حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل است

دکمه بازگشت به بالا