از کجا فرش مسجد ماشینی با کیفیت تهیه کنیم. انتخاب فرش سجاده

از کجا فرش مسجد ماشینی با کیفیت تهیه کنیم. انتخاب فرش سجاده: از گذشته تا کنون، انجام فرایض دینی به خصوص نماز خواندن، جایگاه خاصی بین مسلمانان داشته است. به خصوص اقامه نماز به صورت جماعت که در روایات و احادیث بسیار به آن سفارش شده است. همیشه یکی از دغدغه های اصلی اعضای هیئت امنای مساجد و متولیان، زیباسازی فضای مسجد و تهیه فرش سجاده ای با کیفیت برای آن بوده است.

بعضی از نمازخانه ها یا مساجد به دلیل محدودیت بودجه، ترجیح می دهند سجاده فرش دست دوم یا فرش سجاده ای کهنه تهیه کنند، اما جالب است بدانید با همان بودجه محدود هم می توان از بعضی از کارخانه ها، فرش مسجد با درجه کیفی پایین تهیه کرد. داشتن سجاده فرش نو با نخ معمولی بهتر از داشتن فرشی کهنه است که عمر کوتاهی خواهد داشت.

فرش مسجد اکرولیک یا سجاده فرش پلی استر؟

این سوال بسیاری از خیرین و یا اعضای هیئت امناست که کدام نوع نخ برای تهیه فرش نمازخانه یا مسجد بهتر است؟ انتخاب نوع نخ بستگی به عوامل مختلف دارد؛ از جمله میزان بودجه مسجد، شلوغ یا خلوت بودن مکان متبرکه، در معرض نور و گرما بودن یا نبودن، همه در انتخاب شما می تواند موثر باشد. استفاده از هر نخی، مزایا و معایب خاص خودش را دارد. در اینجا به بعضی از این موارد اشاره می کنیم:

مزایای سجاده فرش پلی استر

– رنگ پذیری بسیار خوب و رنگ و لعاب خوب داشتن

– درخشندگی و شفافیت

– دوستدار محیط زیست بودن و قابل بازیافت بودن در طبیعت

– تنوع رنگ و طرح زیاد

– بدون پرز و ایجاد حساسیت و آلرژی

– جذب رطوبت پایین

معایب فرش مسجد پلی استر:

– از دست دادن رنگ در طولانی مدت در اثر شست و شو

– ظریف و نازک بودن و طول عمر پایین

– عدم مقاومت در برابر پاخوردن زیاد

– برگشت پذیری پایین

– سفت بودن و کوبیده شدن

– از دست دادن حالت اولیه پس از شست و شو

– عدم مقاومت در برابر حرارت و گرما

نخ پلی استر و همچنین نخ ویرجین قیمت پایین تری در بازار دارند و برای مساجدی مناسب هستند که بودجه محدودی داشته و همچنین پاخور کمتری دارند.

مزایای فرش نمازخانه اکرولیک

– دارای مقاومت و طول عمر بالا

– مقاومت بسیار در برابر پاخوردن

– در مقابل نور آفتاب مقاوم بودن

– عدم تغییر رنگ در اثر شست و شو

– در برابر گرما و حرارت مقاوم بودن

معایب فرش سجاده ای اکرولیک:

– پرز دادن نخ اکرولیک (که البته با فناوری هیت ست شدن قابل رفع شدن است.)

– دوستدار محیط زیست نبودن و قابل بازیافت نبودن

برای جمع بندی در مورد انتخاب جنس نخ می توان گفت که فرش های اکرولیک بسیار کیفیت بالایی داشته و عمر و دوام بیشتری نسبت به نخ های ویرجین – بی سی اف و پلی استر دارند. در حال حاضر نه تنها برای فرش منزل که برای فرش نمازخانه، مسجد، حسینیه ها و تکایا، اماکن متبرکه و… از فرش اکرولیک استفاده می شود. اگر بودجه لازم برای تهیه فرش سجاده ای دارید، بهتر است سجاده فرش اکرولیک تهیه کنید و سال های سال از زیبایی و اصالت آن لذت ببرید.

سجاده فرش با چه شانه و تراکمی بهتر است؟

کارخانه های مختلف، فرش نمازخانه را با شانه ها و تراکم های مختلف تولید می کنند. 440 شانه، 500 شانه، 700 شانه، 1000 شانه و 1200 شانه. لازم است بدانید هرچه شانه و تراکم کمتر باشد، ارتفاع نخ خاب فرش نماز بیشتر بوده و در اصطلاح ضخامت فرش بیشتر است. معمولا سجاده فرش 500 شانه و 700 شانه انتخاب بهتری برای فرش نمازخانه هستند و اکثر مساجد، حسینیه ها و ارگان ها از این شانه استفاده می کنند.

چرا که اینگونه فرش ها نرم تر و توپرتر بوده و هنگام نشست و برخاست نمازگزار را اذیت نمی کنند. لازم است بدانید هرچه شانه و تراکم بیشتر باشد، فرش نازک تر و سفت تر شده و از طرفی قیمت آن هم بالاتر می رود.

بهترین طرح و رنگ فرش برای مسجد

فرش برای نمازخانه و مسجد در سه نوع مختلف طراحی می شود:

فرش محرابی

فرش تشریفات (غیر محرابی)

فرش مسجد یکپارچه

معمولا مساجد از فرش محرابی برای مفروش کردن فضا استفاده می کنند چرا که حس و حال معنوی بهتری داشته و در ایجاد نظم صفوف موثر است. فرش تشریفات و یکپارچه بیشتر برای حسینیه ها و بقاع متبرکه استفاده می شود. رنگ های پرکاربرد برای فرش مخصوص نمازخانه، سبز، آبی فیروزه ای، لاکی و قرمز است. البته دیگر رنگ ها مثل گردویی، سورمه ای و فیلی نیز استفاده می شود.

خرید سجاده فرش ماشینی کاشان از درب کارخانه

برای تهیه فرش با کیفیت و حذف واسطه های خرید، می توانید مستقیما خرید فرش از درب کارخانه داشته باشید. ثبت سفارش شما می تواند به صورت حضوری، تلفن با شماره تماس آقای مهندس سلمانی: 09133617256 تماس بگیرد یا آنلاین خرید کنید. البته دقت داشته باشید که از برندی معتبر و اصیل خرید کنید تا کیفیت فرش شما تضمین شود. همچنین جنس نخ، شانه و تراکم آن را هم با دقت بررسی کنید.

پیشنهاد ما به شما خرید فرش مسجد با بهترین کیفیت و تضمین اصالت از شرکت سجاده فرش محراب نقش کاشان است. خریدی راحت و بی دغدغه را می توانید با محراب نقش تجربه کنید. نصاب های متخصص و حرفه ای محراب نقش به بهترین شکل سجاده فرش ها را در فضای مد نظر شما نصب می کنند. جهت ثبت سفارش می توانید با شماره 09133617256 در ارتباط باشید.

منبع: سجاده کارپت (https://sajadecarpet.com)

دکمه بازگشت به بالا