برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

ترفند‌های خوشبو ماندن بدن در طول روز

وقتی می‌خواهیم تأثیر خوبی بر دیگران بگذاریم، غریزه به ما ‌می‌گوید زیبا بپوشیم و سعی کنیم ظاهر خود را جذاب‌تر کنیم. اما، در مورد خوشبو کردن بدن چطور؟ بوی خوب می‌تواند به اندازه لباس زیبا در ایجاد یک تاثیر ماندگار در دیگران موثر باشد. زمانی که زیاد عرق می‌کنیم، به دنبال راهی برای رفع بوی بد بدن هستیم. انجام اقداماتی برای جلوگیری از تعریق می‌تواند اولین قدم شما برای داشتن بوی خوش باشد. با این حال، روش‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند برای خوشبو کردن بدن مورد استفاده قرار گیرند. ما در این مطلب به شما ترفند‌های خوشبو ماندن بدن در طول روز را معرفی می‌کنیم.

برای خوشبو شدن بدن چه بخوریم | برای خوشبو شدن بدن چه کنیم

چطور همیشه خوشبو باشیم؟

بهترین راه برای بوی خوش این است که بدن خود را بشناسید. درک نحوه واکنش شما به رایحه‌های مختلف راه مطمئنی برای اطمینان از خوشبو بودن ماندن است. برای قرن‌ها، افراد فقیر و غنی از انواع مختلف عطرها و روغن‌های معطر برای خوشبو کردن خود استفاده می‌کردند. در کنار استفاده از عطر مناسب، تغییر در روال زندگی روزانه نیز تاثیر زیادی در بوی بدن دارد. در ادامه به روش‌های اساسی برای خوشبو ماندن اشاره می‌کنیم:

رژیم غذایی و تغذیه خود را تنظیم کنید

شما همان چیزی هستید که می‌خورید و همین امر در مورد عرق شما نیز صدق می‌کند! برخی غذاها مانند پیاز، ادویه جات ترشی جات و سیر می‌توانند بویی ماندگار بر روی پوست و همچنین در عرق شما ایجاد کنند. افزودن میوه‌ها، سبزیجات و گوشت بدون چربی به رژیم غذایی می‌تواند به شما کمک کند بوی بهتری داشته باشید. شما مجبور نیستید غذاهای محرک بو را به طور کامل کنار بگذارید، اما تنظیم رژیم غذایی ممکن است به بهبود بوی بدن شما کمک کند.

استفاده از دئودورانت و ضد تعریق را فراموش نکنید

استفاده از دئودورانت یا ضد تعریق یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از بوی بدن است. هنگام انتخاب بین دئودورانت و ضد تعریق، اهداف بهداشتی خود را در نظر بگیرید. دئودورانت از بوی بد بدن جلوگیری می‌کند، در حالی که ضد تعریق از تعریق جلوگیری خواهد کرد. شما می‌توانید ترکیبات ضد تعریق دئودورانت را نیز پیدا کنید که از شما در برابر تعریق و بوی بد محافظت می‌کنند. استفاده از دئودورانت یا ضد تعریق یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای خوشبو کردن بدن است.

اگر صبح‌ها بوی خوبی دارید، اما بعداً متوجه بوی بدنتان تغییر کرده است، از آوردن دئودورانت با خود نترسید. استفاده مجدد از دئودورانت به از بین بردن باکتری‌های ایجاد کننده بو روی پوست کمک می‌کند و می‌تواند به شما در خوشبو کردن بدن کمک کند.  دئودورانت‌های را در مکان‌هایی مانند کیف، ماشین، کمد، دفتر کار یا هر مکان دیگری که به راحتی در دسترس است، نگهداری کنید.

لباس‌های خود را به طور مرتب بشویید

بقایای بدن که باعث ایجاد بوی بد در لباس می‌شوند، بر پایه آب یا روغن هستند. این نوع باقیمانده‌ها در صورت عدم شستشوی کامل می‌توانند به لباس بچسبند. با شستن مرتب لباس‌های خود با یک شوینده خوب این بوهای ناخوشایند را از لباس‌های خود حذف کنید. شوینده‌های خوشبو را انتخاب کنید که مطابق با علائق شما هستند. معمولاً رایحه‌های گلی توصیه می‌شوند، زیرا از نظر همه مردم بوی گل‌ها تاثیر زیادی در احساسات خوب دارد.

از ضد تعریق در شب استفاده کنید

ضد تعریق دارای فرمول منحصر به فردی است که به منافذ شما نفوذ می‌کند تا به طور موقت از عرق کردن در روز جلوگیری کند. نکته اصلی این است که برای استفاده از ضد تعریق، آن را در شب به جای صبح که با عجله از در بیرون می‌روید استفاده کنید. استفاده در شب به ضد تعریف زمان می‌دهد تا در طول شب به پوست شما نفوذ کند و روز بعد به طور موثری عرق و بو را کنترل کند.

آب زیادی بنوشید

اگر کاری وجود دارد که می‌توانید برای حفظ بوی خوب انجام دهید، نوشیدن آب است. آبرسانی می‌تواند به دفع سموم و مواد زائد در بدن کمک کند. نوشیدن مقدار زیادی آب همچنین به بدن شما کمک می‌کند تا با خنک نگه داشتن بدن، تعریق را کاهش دهد. در طول روز آب بنوشید تا بدن خود را شاداب نگه دارید و بوی تازه‌ای بدهید. از آنجایی که آب به بوی خوب شما کمک می‌کند، رایحه‌هایی را که ممکن است کمی ناخوشایند باشند (مانند سیر، پیاز و بوی قهوه) را کم می‌کند. توصیه می‌کنیم حداقل 8 لیوان آب در روز بنوشید.

مرتباً دوش بگیرید

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما دوش گرفتن منظم بهترین راه برای از بین بردن باکتری‌ها، چربی اضافی و بوی بدن از بدن است. از یک شوینده بدن با بوی خوب استفاده کنید تا هرگونه بو را از بین ببرید و عطری ماندگار روی پوستتان بجای بگذارید. پس از اتمام دوش گرفتن، قبل از پوشیدن لباس به خود زمان دهید تا خشک شوید. اگر خیلی زود لباس می‌پوشید، ممکن است بلافاصله شروع به عرق کنید. فقط مرتب دوش بگیرید تا همیشه بوی خوبی داشته باشید.

لباس سبک بپوشید

لباس‌های سنگین و ضخیم می‌توانند گرما را به دام بیندازند و باعث تعریق شما شوند که می‌تواند منجر به بوی نامطبوعی شود. در عوض، لباس‌های سبک بپوشید که شما را خنک نگه می‌دارند و اجازه می‌دهند هوا در اطراف بدن شما گردش کند. برای داشتن بوی خوب در 24 ساعته می‌توانید روی لباس خود از عطرهای مورد علاقه‌تان اسپری کنید. با این کار می‌توانید همیشه بوی خوب بدهید.

عطرها را روی نقاط نبض اعمال کنید

استفاده از ادکلن یا عطر روی نقاط نبض بدن به تاثیرگذاری بیشتر عطر کمک می‌کند. این امر به شیمی بدن شما اجازه می‌دهد تا راحت‌تر با عطر سازگار شود. نقاط نبض شامل مچ دست، پشت گوش و پشت آرنج می‌شوند. عطر را از فاصله 30 سانتی متری به نقاط نبض‌دار اسپری کنید. هیچ وقت عطر را روی انگشتان دست خود نزدید و سپس روی نقاط نبض بکشید. همچنین از مالیدن عطر اسپری شده روی بدن خودداری کنید.

برس موی خود را خوشبو کنید

برس موی خود را با عطر اسپری کنید، نه موهایتان را! اسپری کردن مستقیم عطر به مو می‌تواند به ریشه‌ها آسیب برساند. در عوض، رایحه انتخابی خود را روی یک برس بمالید، این موضوع به پخش شدن عطر، کاهش غلظت رایحه و ملایم شدن تاثیر شیمیایی و ایجاد یک دنباله لطیف و دلپذیر از رایحه کمک می‌کند. این عطرها سبک و ملایم هستند و بوی مطبوعی و سبکی دارند.

بدن خود را با عطر و بادی‌پرفیوم اسپری کنید

در صورتی که بخواهید رایحه‌ای ملایم در طول روز داشته باشید، بادی پرفیوم را امتحان کنید. به خصوص وقتی از حمام بیرون آمدید، به بدن خود عطر بزنید تا در تمام روز بوی خوبی بدهید. بادی پرفیوم‌ها بسیار سبک هستند و غلظت عطر را ندارد، به همین دلیل انتخابی برای خوشبو کردن بدن هستند. به دنبال رایحه مورد علاقه خود باشید تا بتوانید تمام روز از آن لذت بسیار ببرید. می توانید بهترین بادی پرفیوم، عطر و ادکلن را با کیفیت بالا و قیمت مناسب از https://alfamonte.ir/ تهیه کنید.

از اسپری کفش استفاده کنید

اسپری کفش مانند یک عطر بدن برای پاهای شما عمل می‌کند. حتی زمانی که پاهایتان داخل کفش عرق می‌کنند، باز هم بوی خوب خواهند داد. توصیه می‌کنیم به جوراب‌های خود نیز عطر بزنید تا تاثیر بوی کفش را دوچندان کنید. همچنین وقتی از بیرون به خانه می‌آیید، پاها و جوراب ‌های خود را بشویید. همیشه چند جفت کفش داشته باشید تا به ضربدری از آنها استفاده کنید تا به سرعت بوی بد نگیرند.

کلام آخر

اگر واقعاً می‌خواهید بوی خوبی داشته باشید، از راهکارهای مفید استفاده کنید. لباس‌ها و ملحفه‌های خود را با مواد شوینده‌ای با بوی تازه بشویید تا بو در طول روز روی پوست شما باقی نماند. محصولات مراقبت از پوست مانند شستشوی بدن و محصولات لوسیون معطر را تهیه کنید تا بوی خوبی بدهید. دئودورانت بزنید و عطر یا ادکلن مورد علاقه خود را زمانی که به بیرون از خانه می‌روید، روی نواحی نبض اسپری کنید. آب زیادی بخورید و هر روز دوش بگیرید. در نهایت، می‌بینید که خوشبو کردن بدن کار خیلی سختی نیست.

دکمه بازگشت به بالا