برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

استفاده از استند های فلزی گلدان در دکوراسیون خانه

مدل های استند و شلف برای چیدمان گلدان در دکوراسیون منزل

 این روزها علاوه بر چیدمان که گزینه های بسیار مختلفی را در برمی گیرد، ایجاد یک فضای زیبا و مناسب برای گیاهان نیز اهمیت زیادی پیدا کرده و به یکی از دغدغه های تبدیل شده است. گلدان های شما به خودی خود زیبا و جذاب هستند، اما اگر به نحوه ی چیدمان آن ها اهمیت بیش تری بدهید، زیباتر هم خواهند شد. برای سر و سامان دادن به گلدان ها و زیباتر کردن چیدمان منزل تان می توانید از مدل های مختلف استند گلدان آهنی و شلف استفاده کنید که در این مطلب به شما معرفی خواهیم کرد.

استند گل از متریال های مختلفی ساخته شده اند. استند ها همانند بقیه لوازم و اکسسوری ها در دکوراسیون داخلی نظر معماران و طراحان داخلی را به خود جلب کرده است. برای هرنوع سبک در دکوراسیون داخلی باید از استند گل متناسب با آن سبک انتخاب و چیدمان کرد تا هماهنگی و هارمونی لازم با دکوراسیون داخلی را داشته باشند. حتما از استند گل و گیاه برای زیباسازی و نظم دهی اتاق کار و یا محل سکونت استفاده کنید. چرا که انتخاب گیاهان در دکوراسیون داخلی بسیار حائز اهمیت است.

استند گل فلزی جدید‬‎ | استند گلدان‬‎

استند میله ای

استند فلزی گلدان یکی از استندهای خوب و مناسب که جای زیادی هم نمی گیرد، استند میله ای است. این استندها دقیقا مخصوص قرار دادن گلدان های شما طراحی شده اند و حتی جای گذاشتن این گلدان ها را نیز دارند. سطح اتکای این مدل استند، یک پایه ی افقی روی زمین است و بقیه ی قسمت های آن از میله های عمودی تشکیل شده اند که جای بسیار کمی می گیرند و می توانند به جای قرار گرفتن در گوشه ی فضا، وسط اتاق گذاشته شوند یا حتی به عنوان یک پارتیشن کوچک نقش ایفا کنند.

سکوی

مطمئنا سطح سکوهای نشیمن باریکی که برای قرار گرفتن در فضاهای طولی مورد استفاده قرار می گیرند را می توان به عنوان فضایی برای قرار دادن گلدان ها در نظر گرفت. این سکوها و فضای روی و زیر آن ها برای گذاشتن گلدان های زیبای شما فوق العاده هستند و یک فضای سبز طولی و پیوسته ایجاد می کنند. اگر سکوهای کوچک تری هم داشته باشید، می توانید با قرار دادن آن ها در کنار یکدیگر چنین فضایی به وجود بیاورید.

سه پایه کوچک

 جاگلدانی فلزی تاشو وسیله هایی هستند که تقریبا به هر کاری می آیند. شما می توانید روی آن ها بنشینید، از آن ها بالا بروید یا وسایل تان را روی آن ها قرار دهید. اگر با دید دیگری به سه پایه ها نگاه کنید، خواهید فهمید که آن ها می توانند نقش دکوری نیز داشته باشند. سه پایه های کوچک و جمع و جور را می توانید به عنوان یک استند ساده برای گلدان های خود مورد استفاده قرار دهید. اگر برای این کار از چند سه پایه با ارتفاع و اندازه های مختلفی استفاده کنید، ست جالبی خواهید داشت.

شلف آویز

شاید دل تان بخواهد از اتکا دادن همه چیز به سطح زمین فاصله بگیرید و کمی متفاوت تر عمل کنید. اگر این طور است، شلف های آویز می توانند گزینه ی جالبی برای شما باشند. طبقات این شلف ها معمولا به وسیله ی طناب به یکدیگر و در نهایت به سقف وصل می شوند. با استفاده از این شلف ها می توانید گلدان های خود را در هر قسمت فضا که مایل باشید، آویزان کنید و ظاهر جذاب تری به مجموعه آن ها بدهید.

شلف مدولار

اگر ترجیح می دهید فرم شلف ها را خودتان تعریف کنید یا هر چند وقت یک بار تغییرش دهید، باید به سراغ شلف های مدولار بروید. خصوصیت شلف های مدولار این است که به شما اجازه می دهند آن ها را به هر شکلی که می خواهید، دربیاورید. صفحات یا میله های این گونه شلف ها قابلیت جدا شدن و دوباره قفل شدن در یکدیگر به شکل های متنوع را دارند و به همین خاطر اگر می خواهید تنوع را تجربه کنید، گزینه ی فوق العاده ای هستند.

طاقچه آویز

طاقچه ها همیشه نباید به سطح دیوار وصل باشند. آن ها می توانند روی سطح دیوار قرار بگیرند، اما از بالا آویزان شده باشند. این باعث می شود با چیدن گلدان ها روی طاقچه ها احساس کنید یک باغ کوچک معلق در اتاق خود دارید. این طاقچه ها نیز مثل شلف های آویز با طناب به یکدیگر و سقف وصل می شوند. در ضمن اگر دوست داشته باشید، می توانید یکی از آن ها را برای خودتان درست کنید.

قاب آویز

همه عکس ها و تابلوها برای استفاده به عنوان جزیی از ، ابتدا قاب می شوند. جالب است بدانید که همین ایده ی قاب کردن را می توان برای چیدمان گلدان ها نیز استفاده کرد. اگر یک قاب با اندازه ی بزرگ داشته باشید، می توانید به سادگی گلدان خود را از داخل آن آویزان کنید و به این شکل گل های زیبای خود را قاب کنید. این قاب جدید می تواند نسبت به قاب های دیگر منزل تان بسیار جذاب تر هم باشد؛ چرا که سوژه ی آن زنده و قابل لمس کردن است.

قفسه فلزی

قفسه های فلزی معمولا برای طبقه بندی وسایل خاصی ساخته نمی شوند و همین موضوع دست شما را باز می گذارد که فضای داخل آن ها را با هر چه دل تان می خواهد، پر کنید. مطمئنا گلدان های متعددی که نمی دانید چگونه نظم شان داده و در یک مجموعه ی منسجم و زیبا قرار دهید، می توانند در یک قفسه ی فلزی قرار بگیرند. شما می توانید در کنار گلدان ها وسایل دکوری یا کتاب های خود را نیز قرار دهید و به این شکل، قفسه را جذاب تر کنید.

کنده درخت

یکی دیگر از استندهای زیبا و طبیعی که می تواند فضای منزل تان را حسابی گرم و خاص جلوه دهد، کنده ی درخت است. کنده ها می توانند گزینه های کم خرجی برای قرار دادن گلدان ها باشند. جذابیت کنده ها در این است که خودشان هم مثل گیاهان شما از دل طبیعت آمده اند و به همین خاطر قادرند بیش تر از هر چیز دیگری به عنوان استند برای قرار دادن گلدان ها مناسب باشند. کنده ها را می توانید در کنار هم یا در ترکیب با شلف و دیگر استندها مورد استفاده قرار دهید.

میز کوچک

تقریبا در منزل همه ما می توان میزهای کوچکی را که برای کارکردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، یافت. یکی از کارکردهای این میزها می تواند استفاده به عنوان محلی برای قرار دادن گیاهان باشد. میزهای کوچکی که کنار تخت قرار می دهید یا در چیدمان نشیمن و پذیرایی استفاده می کنید، می توانند قسمتی از فضای طبقات خود را به گلدان ها اختصاص دهند. با این کار هم گلدان ها فضای مناسبی خواهند داشت و هم میزها زیباتر به نظر خواهند رسید.

نردبان چوبی

این مدل استند که این روزها محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است، از یک ایده ی ساده برگرفته شده که قرار دادن گلدان و وسایل دکوری روی تخته های نرده بان است. این استندها را می توانید از فروشگاه های لوازم دکوری منزل تهیه کنید یا به جای آن از نردبان قدیمی تان استفاده کنید. نرده بان هایی که مسطح هستند، جدا از عملکرد اصلی شان می توانند در چیدمان منزل نیز به کار بیایند. برای همین اگر یک نردبان چوبی بلا استفاده دارید، می توانید آن را به شکل یک استند زیبا درآورید.

دکمه بازگشت به بالا