برترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

علت گرم نشدن آب پکیج

پکیج ‌یکی از مهم ترین لوازم گرمایشی است که در تمام ساختمان ها به صورت دائمی وجود دارد، پکیج علاوه بر اینکه تأمین کننده آب گرم منزل است در عملکرد درست لوازم خانگی چون ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی نیز تأثیر می گذارد، این دستگاه هم مانند هر دستگاه سخت افزاری در معرض خرابی و انواع مشکلات است، یکی از رایج ترین مشکلات پکیج گرم نشدن آب پکیج است که ممکن است هم در فصول گرم سال هم در فصول سرد سال اتفاق بیفتد، به همین دلیل است که باید با مرکز دکتر آچار تماس بگیرید و از خدمات این مرکز استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی علت گرم نشدن آب پکیج و راه حل های مناسب برای رفع این مشکل بپردازیم.

آموزش رایگان تعمیر پکیج دیواری | تعمیر پکیج ایران رادیاتور

دلیل گرم نشدن آب پکیج

دلایل مختلفی برای گرم نشدن آب پکیج دیواری وجود دارد، برای اینکه علت گرم نشدن آب پکیج را بدانید باید طرز کار پکیج را بررسی کنید، هرگاه با خرابی پکیج منزلتان مواجه شدید بهتر است از یک تعمیرگاه مجاز کمک بگیرید، هر چه مدت زمان خرابی پکیج بیشتر شود وسعت خرابی نیز بیشتر خواهد شد و در نتیجه تعمیر سخت تر می شود بنابراین بهتر است سریعاً با بخش تعمیر پکیج دکتر آچار تماس بگیرید تا تعمیرکاران حرفه ای این مجموعه به کمک شما بیایند.

آموزش رایگان تعمیر پکیج دیواری | تعمیر پکیج ایران رادیاتور

گرم نشدن آب پکیج به دلیل خرابی فلوسویچ

در بیشتر پکیج ها زمانی که آب گرم مصرفی را باز می کنید یک نشانگر شروع به چشمک زدن می کند و یا علامتی شبیه شیر آب در صفحه نمایشگر چشمک می زند، در صورتی که مشکلی در این نشانگر مشاهده کردید احتمالاً دلیل گرم نشدن آب پکیج می تواند خرابی فلوسویچ یا فلومتر باشد.

از فلوسویچ یا فلومتر پکیج برای تشخیص باز شدن و بسته شدن آب گرم مصرفی است، در صورتی که علت گرم نشدن آب پکیج خرابی فلومتر باشد، برای تشخیص می توانید سیم های آن را اتصال کوتاه کنید، در صورت روشن شدن پکیج متوجه می شویم که فلومتر مشکل دارد و خراب است، بهتر است اگر تجربه و مهارت در این زمینه ندارید این کار را بر عهده تکنسین حرفه ی بگذارید.

گرم نشدن آب پکیج به دلیل خرابی سنسور دما

وظیفه قطعه NTC یا سنسور دما تشخیص دمای آب است، در صورت خرابی سنسور دما و به درستی کار نکند، دما اشتباه به برد ارسال می شود و سیستم پکیج به مشکل می خورد و فکر می کند آب گرم است و باعث گرم نشدن آب پکیج می شود.

برای چک کردن سالم بودن سنسور دما نیز یک روش وجود دارد، ابتدا پکیج را خاموش کرده سپس دو سر یک اهم سنج را به دو سر سنسور دمای پکیج وصل کرده و از طریق شعله غیر مستقیم دمای NTC را بیشتر کرده، مقاومت در دمای 25 درجه باید حدود 10 کیلو اهم باشد با افزایش دما این مقدار اهم کم تر می شود.

در صورتی که در روی یک مقدار اهم خاص گیر کرده باشد یا اینکه صفر اهم نمایش داده شود یعنی سنسور دما خراب است بنابراین بهتر است این قطعه تعویض شود تا مشکل گرم نشدن آب پکیج رفع شود.

گرم نشدن آب پکیج به دلیل خرابی شیر سه طرفه موتوری

پکیج های تک مبدل شیر سه طرفه موتوری ندارند، در پکیج های دو مبدل شیر سه طرفه موتوری وجود دارد و در صورت خرابی این قطعه و اینکه به درستی باز و بسته نشود، حتی زمانی که مشعل هم روشن شود آب گرم وارد مبدل دوم نمی شود بنابراین باعث گرم نشدن آب پکیج می شود و همین یک علت گرم نشدن آب پکیج است.

برای تشخیص خرابی این قطعه باید قبل از شروع از برق 220 ولت AC شیر سه طرفه موتوری مطمئن شوید، در ابتدا در حالت زمستان قرار داده سپس محرک شیر سه طرفه موتوری را باز کرده و آب گرم را نیز باز کنید و از درست کار کردن زبانه های آن مطمئن شوید در صورتی که نیاز بود آن را باز کرده و رسوبات آن را شستشو دهید.

شیر سه طرفه موتوری داخل آب داغ مدار گرمایش قرار دارد نوع پلاستیکی شیر سه طرفه موتوری با اینکه استحکام کمتری دارد اما با توجه به اینکه رسوب پذیری کمی به نسبت نوع برنجی آن دارد بهتر است.

گرم نشدن آب پکیج به دلیل خرابی سوپاپ بای پاس

زمانی که مسیر گرمایش با افت فشار زیاد مواجه می شود و یا به طور کلی مسدود می شود، سوپاپ بای پاس برای اینکه به پمپ پکیج فشار زیادی وارد نشود در مدار تعبیه شده تا مسیر رفت و برگشت مدار گرمایشی به هم متصل شوند و روند گردش بهتر انجام شود.

زمانی که سو پاپ با پاس باز بماند و حالت خودش را از دست بدهد، مقداری آب مدار گرمایش در مسیر سوپاپ چرخش می کند و باعث می شود که آب گرم مصرفی دمای مناسبی نداشته باشد و باعث گرم نشدن آب پکیج شود.

در صورت مواجه با این مشکل باید سوپاپ بای پاس پکیج خود را تعویض کنید و یا سوپاپ بای پاس را باز کرده و لوله مسی درون آن را تمیز کنید.

نکات مهم در گرم نشدن آب پکیج

گرم نشدن آب پکیج یکی از مشکلاتی بوده که ممکن است با آن مواجه شوید، نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که برخی از تعمیرات جهت رفع مشکل گرم نشدن آب پکیج اصلاً شوخی بردار نیست و یک خطای کوچک نیز می تواند خسارات جبران نشدنی به همراه خود داشته باشد و هزینه زیادی را برای شما به وجود بیاورد، بنابراین بهتر است زمانی که تخصص و تجربه لازم را ندارید همچنین برای جلوگیری از افزایش هزینه تعمیرات از تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیرید.

آموزش رایگان تعمیر پکیج دیواری | تعمیر پکیج ایران رادیاتور

سخن پایانی برای گرم نشدن آب پکیج

پیدا کردن علت گرم نشدن آب پکیج یکی از معضل های اساسی است که برای همه مصرف کنندگان این دستگاه به وجود می آید، در این مقاله دکتر آچار سعی کردیم علت گرم نشدن آب پکیج را بررسی کنیم و راه حل آن را به شما بگوییم، نکته مهم برای رفع مشکل گرم نشدن آب پکیج این است که بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید، مرکز دکتر آچار کادر از تعمیرکاران مجرب و حرفه ای تشکیل داده تا بتواند به شما خدمات رسانی کند، برای دریافت خدمات می توانید به شماره 02188444021 تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا