مطالب میجیکبرترین های کسب و کار مجیک

طراحی فروشگاه اینترنتی مشهد با سئو و پشتیبانی رایگان

طراحی سایت و اهمیت آن

امروزه بسیاری از کسب و کارهای قدیمی و سنتی به سمت تبدیل شدن به کسب و کارهای اینترنتی پیش می روند. همچنین بسیاری شغل ها و کسب و کارها نیز بر اساس تکنولوژی و اینترنت شکل گرفته اند. به همین دلیل فعالیت ها و کارهایی مانند طراحی سایت رونق بسیار زیادی پیدا کرده است. ممکن است شما نیز کسب و کاری اینترنتی داشته باشید. شاید هم قصد دارید کسب و کار خود را به این سمت هدایت کنید. در این مقاله می خواهیم درباره چگونگی طراحی وب سایت و نقش مشاور سئو مشهد صحبت کنیم و اصول ابتدایی آن را معرفی و بررسی کنیم.

چرا باید برای کسب و کارم سایت طراحی کنم؟

هرچه در دنیای مدرن پیش می رویم ارتباط ها و بحث دنیای مجازی گسترده تر می شود. کافی است دنیای امروز را با شرایط دنیا در سال 2000 مقایسه کنید. خواهید دید که دنیای مجازی و ارتباطات مجازی چگونه گسترش روز افزون یافته است. طراحی وب سایت از جمله کارهایی است که شما را از طریق دنیای مجازی به دیگران معرفی خواهد کرد. با این کار شما شناخته تر خواهید شد و کسب و کارتان بسیار گسترش خواهد یافت. اگر شرکت و یا فروشگاهی دارید با راه اندازی یک وب سایت می توانید چشم اندازی گسترده در مقابل کارتان ایجاد کنید. سرعت و همیشه در دسترس بودن از مهم ترین پارامترها برای جلب نظر مخاطبان است.

این کار در شبکه وب به بهترین شکل انجام می شود. در واقع هدف از طراحی سایت دقیقا همین است. یعنی ایجاد و فراهم کردن شرایط مناسب برای ایجاد ارتباط بیشتر با کاربران و جذب مشتری های هرچه بیشتر. البته باید در نظر داشته باشید که تمام این ها بستگی بسیاری به کارآمدی و زیبایی وب سایت طراحی شده شما دارد.

نقش طراحی سایت در برند سازی چیست؟

برندسازی و یا برندینگ بخش مهمی از پروسه بازاریابی و فروش است و طراحی وب سایت از نقش های مهم آن به حساب می آید. با طراحی سایت شما می توانید رفتار کاربران و نیازها و علایق آن ها را در نظر بگیرید. همچنین با استفاده از ابزارهای تحلیلی مانند ابزار تحلیلگر گوگل می توانید در توسعه کسب و کارتان بسیار موفق عمل کنید و آماده ورود به بازارهای مختلف شوید. در واقع وبسایت شما ویترین کارهای شما خواهد بود.

انواع طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت انواع مختلفی دارد. نوع طراحی بسیار بستگی به نیاز شما دارد و مشاوره طراحی سایت مشهد نیز برای راهنمایی شما در انتخاب بهترین نوع می باشد. اگر بخواهیم سه مورد از مهم ترین انواع سایت که بیشترین استفاده را دارند را نام ببریم می توانیم به سه نوع: سایت شرکتی، سایت فروشگاهی و سایت شخصی اشاره کنیم. این سه نوع از سایت بیشترین مورد استفاده را در میان انواع سایت دارد.

طراحی سایت شرکتی

هدف از طراحی سایت شرکتی معرفی آن شرکت و ساختار آن برای شناخته تر شدن آن شرکت است. در این معرفی سعی می شود به بهترین شکل به موارد زیر اشاره شود.

 • شرکت چه خدماتی را به کاربران خود ارائه می دهد.
 • آیا شرکت محصولاتی تولید می کند؟ این محصولات کدام اند و چه کاربردی دارند؟
 • تاریخچه و پیشینه شرکت در این نوع از طراحی سایت باید به کامل ترین شکل بیان شود.
 • این شرکت پیش از این چه پروژه هایی را بر عهده داشته است.
 • رزومه شرکت. گواهی نامه ها و…
 • اهداف پیش روی شرکت چیستند؟
 • همچنین چارت و ساختار سازمانی و پرسنل و تیم مدیریتی شرکت باید معرفی شود.
 • نمونه کارهای انجام شده این شرکت تا به امروز کدام اند و چه بازخوردی از کاربران و مشتریانش داشته است؟

طراحی سایت فروشگاهی

با شیوع کرونا کاملا برای همه آشکار شد که ما چرا باید کسب و کارمان را به دنیای مجازی منتقل کنیم. اگر کسب و کار سنتی مانند فروشگاه دارید بهتر است هرچه زودتر به فکر ساخت یک وبسایت اختصاصی برای خود باشید. زیرا هم اکنون نیز بسیار دیر شده است. با ساخت یک فروشگاه اینترنتی توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ مشهد می توانید مطمئن باشید که فروشگاهتان هیچ گاه تعطیل نخواهد شد.

 مسئله مهم در طراحی سایت فروشگاهی این است که اگر سایت فروشگاهی راه اندازی می کنید باید ویژگی هایی را حتما بدانید و آن ها را در سایت خود رعایت کنید. این ویژگی ها عبارت اند از:

 • امروزه بیشتر کارهای اینترنتی علاوه بر کامپیوترهای خانگی و لپ تاپ ها از طریق گوشی ها و تبلت ها نیز انجام می شود. به همین دلیل وب سایت شما باید با انواع دستگاه های موبایل و تبلت و در کل هرگونه نمایشگری انطباق لازم را داشته باشد.
 • رقابت در عرصه سایت های فروشگاهی در بستر اینترنت بسیار زیاد است. به همین دلیل داشتن یک سایت که به درستی طراحی شده باشد و بک اند Back end خوبی داشته و همیشه در دسترس باشد بسیار مهم است.
 • در هنگام طراحی سایت باید توجه کرد که این وبسایت باید به گونه ای ساخته شود که بتوان آن را گسترش و تغییر داد.
 • اعتماد در بحث خرید و فروش بسیار مهم است. یک وبسایت فروشگاهی باید به بهترین شکل با کاربر خود ارتباط برقرار کرده و اعتماد سازی کند.

طراحی سایت شخصی

شاید با گسترش شبکه های اجتماعی تصور کنید که دیگر نیازی به طراحی سایت شخصی نیست اما این تصور به کلی اشتباه است. به یاد داشته باشید که امکانات گرافیکی در شبکه های اجتماعی کم است. همچنین میزان و نوع ارائه مطلب شما محدود است. به همین دلیل داشتن یک وب سایت شخصی تحت دامنه اینترنتی برای کسانی که کسب و کار و فعالیت شخصی دارند بسیار مفیدتر خواهد بود.

طراحی سایت شخصی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 • مهم ترین ویژگی طراحی سایت شخصی داشتن قالب و گرافیک زیبا و جذاب است. این گرافیک را باید به شکلی دقیق و با توجه به روحیات شخص و کسب و کار آن شخص طراحی کرد.
 • داشتن محیط مناسب برای پاسخ گویی به کاربر در این نوع از سایت بسیار پر اهمیت است.
 • نکته دیگر داشتن پنل و شیوه مدیریتی راحت، ساده و کاربردی برای شخص اداره کننده سایت است.
 • طراحی سایت شخصی نسبت به دیگر انواع سایت هزینه کمتری دارد اما این به مفهوم آن نیست که باید امکانات و اطلاعات کمتری به کاربران ارائه دهد. یک سایت شخصی باید از این نظر بسیار کامل باشد.

ویژگی های طراحی سایت عالی چیست؟

 • بهتر است سایت شما کدنویسی اختصاصی شود.
 • دسترسی به مطالب شما باید به آسانی صورت گیرد.
 • معماری سایت شما باید حساب شده و دقیق باشد.
 • سایت شما باید به خوبی با قوانین سئو SEO مطابق باشد.
 • طراحی سایت شما باید واکنش گرا و تغییر پذیر باشد.

طراحی سایت چیست؟

برای فهمیدن چیستی طراحی سایت باید بدانید که این واژه از کلمه انگلیسی وب دیزاین Web-Design گرفته شده است. در تعریفی کلی این کار به معنای ساخت و شکل دهی یک پایگاه اینترنتی برای یک فرد، شرکت و یا کسب و کار است که معمولا اهدافی مانند اطلاع رسانی، معرفی و ارائه و فروش محصول و غیره دارند.

شکل دهی و طراحی وب سایت یک فرایند است که از مجموعه لایه سازی صفحه های وب، تولید محتوای متنی و تصویری همراه با رعایت سئو و طراحی های گرافیکی تشکیل شده است. انجام این کار به سال 1991 میلادی باز میگردد. در این سال تیم برنزلی که به عنوان مخترع وب شناخته می شود اولین وب سایت را راه اندازی کرد. این وب سایت هنوز هم در دسترس است با یک سرچ ساده می توانید آن را پیدا کرده و مشاهده کنید.

طراحی وب سایت شامل 4 مرحله اصلی است. در ادامه این چهار مرحله را معرفی کرده و توضیح می دهیم.

مراحل طراحی سایت

·         طراحی وایرفریم

ابتدا بر اساس نیاز صاحب سایت و اهداف او یک نمای کلی از سایت طراحی و آماده می شود. این نما به شکل کلی نقشه سایت و ترتیب صفحه های مختلف و نحوه چیدمان و قرارگیری المان ها و عناصر مختلف را تعیین می کند.

·         طراحی گرافیکی

در این مرحله با استفاده از نرم افزارهای مختلف گرافیک سایت تعیین و طراحی می شود.

·         کد و برنامه نویسی

این مرحله از طراحی سایت بسیار به هدف ها و نیاز های شما بستگی دارد. شما در این مرحله می توانید سیستم های مدیریت های مختلف را با توجه به خواسته خود انتخاب کنید. شما میتوانید سیستم هایی مانند وردپرس را انتخاب کنید و یا به فکر طراحی یک فریم ورک اختصاصی برنامه نویسی برای خود باشید.

·         راه اندازی و آماده به کار کردن سایت

در این مرحله از طراحی سایت، وب سایت در بستر جهانی راه اندازی و ارائه می شود. در این مرحله شما ابتدا نام دامنه مناسب خود را ثبت می کنید. سپس باید یک هاست تهیه کنید تا بتوانید سایت را در دسترس عموم قرار دهید.

برای انجام مراحل بالا شما به دو نوع از طراح وب سایت نیاز خواهید داشت. یک گروه و یا فرد برای طراحی شکل ظاهری سایت و یا در اصطلاح فرانت اند Front-end کار و یک فرد یا گروه برای طراحی کد ها و در اصطلاح بک اند Back-end کار.

بگذارید کمی بیشتر در مورد این اصلاح توضیح دهیم. فرانت اند Front-end به معنای طراحی و ساخت تمام بخش های یک سایت و کدهای آن است که در معرض دید عموم قرار دارند. بک اند Back-end نیز به معنای کد نویسی عملکرد های اجرا شده در سایت است که در معرض دید عموم و کاربران سایت قرار ندارد.

طراحی سایت با وردپرس چگونه است؟

در بخش بالا و در مرحله کد و برنامه نویسی در طراحی سایت گفتیم که باید یک سیستم مدیریتی بر اساس خواسته خود انتخاب کنید. یکی از این سیستم های مدیریت وردپرس است. وردپرس یک سیستم CMS متن باز یا با اصطلاح open source رایگان تحت وب است. به کمک وردپرس شما می توانید بدون آن که کدنویسی بدانید و تخصص خاصی داشته باشید سایت خود را طراحی و اداره کنید. البته ساخت سایت با این سیستم نیاز به تجربه و دانش اندک دارد اما با کمی کار شما می توانید با استفاده از این سیستم به راحتی سایت خود را به شکلی پویا یا دینامیک مدیریت کنید. با وردپرس شما می توانید هر نوع سایتی که به آن نیاز دارید را بسازید. البته باید اشاره کرد که وردپرس ایرادهایی نیز دارد. به همین دلیل بهتر است قبل از انتخاب وردپرس حتما جوانب مختلف را در نظر بگیرید و با افراد با تجربه مشورت کنید.

معرفی گروه طراحی و ساخت سایت

برای آن که بهترین و مناسب ترین سایت را داشته باشید بهتر است طراحی سایت خود را به یک گروه یا شرکت متخصص و با تجربه بسپارید. با این کار هم یک سایت با کیفیت خوب خواهید داشت و هم هزینه های خود را به خوبی مدیریت خواهید کرد. می توانید این کار را به سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ خاتون بسپارید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ خاتون یک مجموعه مهندسی و طراحی با تجربه و با عمر بیش از ده سال است که می تواند انواع سایت را با قیمت مناسب برای شما طراحی کند. از ویژگی آژانس دیجیتال مارکتینگ خاتون که باعث ایجاد تفاوت آن با دیگر طراحان میشود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

چرا باید برای طراحی سایت ازسایت ساز آژانس دیجیتال مارکتینگ خاتون استفاده کنیم؟ قیمت مناسب طراحی سایت در آژانس دیجیتال مارکتینگ خاتون. پشتیبانی مناسب. مالکیت دائمی و …

طراحی سایت در مشهد با سایت ساز آژانس دیجیتال مارکتینگ خاتون چگونه است؟

مانند کشور های توسعه یافته، کشورهای در حال توسعه نیز به سرعت سمت دیجیتالی شدن حرکت می کنند. کشور ما نیز از کشورهایی است که کسب و کارهای دیجیتالی هر روز بیشتر مورد توجه قرار میگیرد و در میان کسب و کارها جای خود را پیدا می کند. به خصوص در شهرهای بزرگ و پرجمعیت مانند مشهد به دلیل وجود رقابت بسیار زیاد میان کسب و کارها داشتن یک سایت با طراحی مناسب و عالی بسیار مهم است. پس اگر کسب و کار شما به طراحی وب سایت نیاز دارد می توانید با آژانس دیجیتال مارکتینگ خاتون تماس بگیرید.

درخواست سفارش طراحی سایت مشهد با آژانس دیجیتال مارکتینگ خاتون بسیار ساده است. کافی است با مشاوران این سایت تماس بگیرید تا پس از دریافت مشاوره مناسب با توجه به خواسته های خود هزینه های طراحی سایت برای شما محاسبه شده و پروسه طراحی آغاز شود.

پروسه طراحی سایت به این شکل است که پس از تعیین و محاسبه هزینه ها شما یک پیش پرداخت انجام خواهید داد و هاست  دامنه سایت شما ثبت و سپس سایت طراحی و تکمیل شده و شیوه کار و مدیریت سایت به صورت کامل به شما آموزش داده خواهد شد.

طراحی فروشگاهی اینترنتی چیست؟

طراحی فروشگاهی اینترنتی در سال های اخیر با استقبال بالای فروشندگان و فروشگاه های مختلف سراسر کشور رو به رو شده است. به همین خاطر آشنایی با فرایند طراحی فروشگاهی اینترنتی نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. برای ساخت و طراحی فروشگاهی اینترنتی، در نظر گرفتن برخی فاکتورهای مهم از اهمیت بالایی برخوردار است.

در خدمات طراحی فروشگاهی اینترنتی، در نظر گرفتن محل تاسیس فروشگاه اینترنتی مربوطه بسیار مهم می باشد. انتخاب نام مناسب برای این فروشگاه ها نیز یک مسئله بسیار حیاتی است و به همین خاطر نیز پیش از اقدام به طراحی فروشگاهی اینترنتی، برای تعیین نام آن نیز تحقیقات لازم را انجام دهید و در نهایت یک نام یونیک برای فروشگاه خود انتخاب کنید.

نمای داخلی فروشگاه اینترنتی شما نیز یکی از موارد حائز اهمیت است که بسیاری از افراد برای آن اهمیت زیادی قائل نمی شوند؛ در حالی که بیشترین تاثیر گذاری بر مخاطب فروشگاه شما، جلوه های بصری سایت شما محسوب می شود. تعیین قالب فروشگاه اینترنتی نیز یکی از مراحل طراحی این مراکز خرید و فروش به شمار می رود.

چگونه نمای داخلی فروشگاه اینترنتی را طراحی کنیم؟

برای طراحی بخش داخلی فروشگاه باید به برخی از فاکتورهای مهم در این زمینه توجه داشته باشید. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فروشگاه شما باید امکان مقایسه محصول را برای مشتریان فراهم کند.
 • نقد و بررسی از محصولات فروشگاه نیز باید در بخش هایی از این مراکز اینترنتی میسر باشد. رعایت این نکته در حین طراحی این فروشگاه ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
 • سیستم نظر دهی کاربران نیز بخش مهمی از نمای داخلی فروشگاه شما را تشکیل می دهد.
 • فروشگاه اینترنتی شما باید قابلیت افزایش محصول را نیز داشته باشد.

آشنایی با متداول ترین سیستم های طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاهی اینترنتی با استفاده از برخی قالب های مهم اینترنتی انجام خواهد شد. در طی این فرایند در نظر گرفتن برخی برنامه های طراحی از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از برنامه های مهم طراحی فروشگاهی اینترنتی به شرح زیر می باشند:

 • سیستم جوملا
 • سیستم ووکامرس
 • مجنتو
 • اپن کارت
 • پرستاشاپ

این سیستم ها برای طراحی فروشگاهی اینترنتی بهترین انتخاب محسوب می شوند و استفاده از آن ها در زمان بسیار محدودی شما را به اهداف تجاری مورد نظر می رساند.

آشنایی با سیستم های فروشگاه ساز اشتراکی

در طراحی فروشگاهی اینترنتی، امکان استفاده از برخی سیستم های ساده تر برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی وجود دارد. به همین خاطر نیز برخی افراد این روش های ساده را برای راه اندازی و طراحی فروشگاهی اینترنتی انتخاب می کنند. برخی از این راهکارهای ساده را در زیر مشاهده می کنید:

 • سیستم شاپفا
 • سیستم سبد خرید
 • سیستم پرتال
 • وبزی
 • سازیتو
 • کاموا
 • سی فایو
 • و…

هر یک در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند و بهره وری از آن ها با سهولت هر چه تمام تر انجام خواهد شد. بزرگترین مشکل این سیستم ها عدم تحویل سورس و دسترسی به سرور و همچنین محدودیت ها و عدم مالکیت دائمی می باشد .

دسته بندی فروشگاه سازها در طراحی فروشگاه اینترنتی

در طراحی فروشگاهی اینترنتی استفاده از فروشگاه سازهای مختلف نیز رایج و متداول است. این فروشگاه سازها در دو دسته طبقه بندی می شوند و هر یک از آن ها نقش موثری در طراحی فروشگاهی اینترنتی به همراه خواهد داشت. طراحی فروشگاه اینترنتی در مشهد ارائه دهنده بهترین وب سایت های سئو شده است. شما می توانید با کمک از طراحی فروشگاهی اینترنتی در مشهد، سرویس های آماده این فروشگاه سازها را سفارش دهید که هزینه های کمتری هم دارند.

در دسته بعدی، فروشگاه ساز مورد نظر، کلیه مراحل تنظیمات سایت را بر عهده شرکت میزبان قرار می دهد. به همین خاطر نیز هزینه این خدمات بیشتر از مدل های پیشین خواهد بود. شما می توانید، با استفاده از برخی از این فروشگاه سازها، در کمترین زمان ممکن سایت دلخواه خود را با خدمات اینترنتی مورد نظر احداث کنید. این فروشگاه سازها برای بی تجربه ترین ها نیز قابل استفاده خواهند بود.

سیستم های مدیریت محتوا در فروشگاه اینترنتی چگونه است ؟

طراحی فروشگاهی اینترنتی با استفاده از سیستم های مدیریت تولید محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید در طراحی فروشگاهی اینترنتی این مسئله را نیز مد نظر قرار دهید. در طراحی فروشگاهی اینترنتی استفاده از این سیستم ها کاملاً رایگان بوده و متون مورد نظر شما کاملاً باز است. در این سیستم ها بهینه سازی متون محتوا به سهولت انجام می گیرد.

انتخاب یک دامنه مناسب برای طراحی فروشگاهی اینترنتی

در مرحله بعدی نوبت به دامنه فروشگاه شما می رسد که در فرایند طراحی فروشگاهی اینترنتی یک مسئله بسیار مهم تلقی می شود. شما می توانید، در طراحی فروشگاهی اینترنتی دامنه هایی با قیمت مناسب خریداری کنید و به این ترتیب فروشگاه خود را بهتر به مشتریان خود معرفی کنید. در نظر داشت باشید که نام دامنه شما باید مختصر و کوتاه باشد تا افراد به سادگی آن را به ذهن بسپارند. طراحی فروشگاهی اینترنتی با انتخاب نام دامنه تا حدودی تکمیل خواهد شد.

خرید هاست مناسب در طراحی فروشگاهی اینترنتی

در طراحی فروشگاهی اینترنتی خرید یک هاست مناسب نیز  از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. شما می توانید، در هر یک از مراکز خرید اینترنتی هاست، با در نظر گرفتن میزان بودجه خود یک هاست مناسب خریداری کرده و طراحی فروشگاهی اینترنتی را تکمیل کنید. این هاست ها به صورت دوره ای کار می کنند. استفاده از هاست مانند پرداخت اجاره بهای حضور در بستر اینترنت است. خدمات طراحی فروشگاهی اینترنتی در مشهد، با استفاده از بهترین هاست های موجود در عرصه های اینترنتی فروش همراه هستند.

مزایای استفاده از خدمات طراحی فروشگاهی اینترنتی در مشهد چیست ؟

طراحی فروشگاهی اینترنتی مزایای بی شماری دارد. به طور کلی بازارهای فروش آنلاین و اینترنتی در سال های اخیر توانسته اند، توجه خیل عظیمی از مردم را در سر تا سر کشور ما جلب کنند و مزایای بی شماری برای صاحبان کسب و کارها به همراه داشته باشند. با خرید هر یک از این خدمات، به سهولت می توانید، یک صفحه کاری برای خود ایجاد کنید و دیگر دغدغه اجاره بها، ودیعه و سایر مسائل مربوط به رهن و اجاره مغازه های حضوری را نداشته باشید.

به علاوه در سال های اخیر فعالیت های اقتصادی شکل دیگری پیدا کرده اند و این روزها تجارت مانند سابق انجام نمی شود. افراد حتی معاملات کلان خود را نیز از راه دور انجام می دهند و این مسئله ضرورت استفاده از بازارهای فروش اینترنتی را دو چندان می کند.

محتوای این مطلب پنهان
دکمه بازگشت به بالا