مطالب میجیکبرترین های کسب و کار مجیک

آیا خرید گوشی از چین به صرفه است؟

واردات گوشی از چین و نکات آن

امروزه کشور چین توانسته با تکیه بر دانش فنی و توانایی های خود، بازار بسیاری از محصولات مورد نیاز دنیا را تسخیر کند و کشور ایران نیز به عنوان یکی از مقاصد محصولات کشور چین معرفی شده است. واردات گوشی چین یکی از مهم ترین این موارد است، و ما می خواهیم بیشتر در این رابطه و ویژگی های مربوط به خرید از چین توضیح دهیم.

یکی از مهم ترین دلایل که واردات گوشی از چین، برای ما ایرانی ها مهم شده، محدودیت ایران برای تامین کالاهای مورد نیاز خود از سایر کشورهای پیشرفته دنیا است. امروزه کشور چین توانسته با نیروی انسانی ارزان و با تکیه بر دانش فنی و توانایی های خود، بازار بسیاری از محصولات ضروری مردم دنیا را در دست بگیرد، به طوری که ابتدا کمیت مربوط به محصولات را افزایش می دهند و سپس به کیفیت کار می افزایند، مساله ای که سال ها قبل ژاپن این سیاست را دنبال می کرد.

مزیت واردات گوشی از چین

یکی از مهم ترین مزایای مربوط به واردات گوشی از چین برای ما ایرانی ها، قیمت پایین آن است، طوری که انواع برندهای روز دنیا را در رابطه با گوشی های موبایل می توان در این بازار به دست آورد. هم چنین عامل دوم که در زمینه واردات گوشی از چین، برای ما ایرانی ها اهمیت دارد، محدودیت کشور ایران در زمینه خرید و فروش کالاهای وارداتی از سایر کشورهای دنیا است، طوری که بسیاری از برندهای مشهور دنیا را می توان در بازار چین به دست آورد و همین مساله با توجه به اوضاع خوب روابط سیاسی میان ایران و چین، بیشتر از قبل در این عامل تاثیر گذار بوده است.

اما سومین عامل که برای بسیاری از فعالان اقتصادی در حوزه گوشی های موبایل، دارای اهمیت کرده است، تغییر قیمت های لحظه ای مربوط به گوشی های موبایل در بازار ایران است، طوری که بسیار از عمده فروشان در بازار ایران این قیمت را بر اساس نرخ دلار محاسبه می کنند و همین مساله باعث ایجاد سردرگمی برای خریداران مربوط به این محصول شده، در حالی این خریداران به صورت مستقل می توانند به واردات گوشی از چین بیندیشند و این که از قیمت های لحظه ای و آنی مربوط به این بازار رهایی پیدا کنند.

واردات مستقیم گوشی از چین

در میان برند گوشی های چینی، مدل های با کیفیتی نیز وجود دارد که افراد می توانند از این برندها استفاده کنند. واردات گوشی از سایر کشورهای دنیا به دلیل جابجا شدن نرخ ارز در این روزهای بازار ایران، تامین کنندگان این کالا را با مشکلات جدی مواجه کرده است، در حالی که در کشور چین واحد پول این کشور یعنی یوان، تغییرات کم تری نسبت به دلار و درهم داشته و همین مساله کار را بسیار ساده کرده است و افراد می توانند راحت تر گوشی های خود را از چین خریداری کنند.شما اقلام و اجناس دیگری را می توانید به راحتی از چین وارد کنید.

مشکلات واردات گوشی از چین

حتما اطلاع دارید که برای واردات گوشی از چین باید کارت بازرگانی و ثبت سفارش داشته باشید، این تنها دغدغه مربوط به تاجرین در زمینه واردات کالا نیست بلکه بایستی هزینه های گمرکی را نیز پرداخت کنند، تمامی این عوامل به جای خود، اما آشنا نبودن با تامین کنندگان کالای مورد نظر در کشور چین و هم چنین هزینه های حمل و نقل و چگونگی رسیدن سفارش به مقصد، دغدغه مهمی است که به خصوص افراد تازه کار در این حوزه را دچار یاس و ناامیدی کرده است.

نگران این موضوع نباشید شما می توانید با همکاری یک شرکت بازرگانی فعال در این زمینه، به سادگی واردات گوشی از چین را برای شما انجام دهد و در آن زمانی که می خواهید سفارش خود را تحویل بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با شرکت بازرگانی آوات و سایت مربوطه ارتباط بگیرید تا چگونگی این کار را بیشتر به شما نشان دهد.

واردات قاچاق گوشی از چین

با توجه به این که در سال های گذشته خرید و فروش گوشی های قاچاقی در کشور ایران رواج داشت، زیاد به بحث واردات گوشی از چین اهمیت داده نمی شد، در حالی که امروزه سازمان بازرگانی کشور مقرر کرده که هر گوشی وارداتی باید دارای شناسه ملی باشد که افراد این کد را در سایت گمرک کشور وارد می کنند و متوجه این مساله می شوند که آیا این کالا به صورت قانونی وارد کشور ایران شده و یا به شکل قاچاقی.

پس فعالان اقتصادی اگر قصد تامین گوشی با قیمت مناسب را دارند. باید به صورت قانونی با این قضیه برخورد کنند که در غیر این صورت تبعات ناشی از خرید گوشی های قاچاق گریبان گیر خود آن ها می شود و با خرید این گوشی های قاچاق باید جریمه های سنگین به دولت پرداخت کنند.

واردات گوشی از چین و ترخیص کالا

در حال حاضر بهترین گزینه برای افرادی که در این زمینه تازه وارد هستند این مورد می باشد که با همکاری یک شرکت بازرگانی بتوانند گوشی های خود را از چین وارد کنند، هم چنین افرادی که حوصله دردسر زیاد ندارند و دوست دارند هر چه سریعتر سفارش و کالای مورد نظر خود را تحویل بگیرند، این بهترین گزینه است و افراد می توانند از آن استفاده کنند.

واردات گوشی از چین به صورت هوایی و دریایی صورت می پذیرد، و سفارش مورد نظر ابتدا از طریق هوایی وارد دبی می شود و سپس یا از طریق دریایی و یا هوایی وارد خاک کشور ایران می شود. به همین دلیل آگاهی داشتن به موضوعات حمل و نقل و چگونگی انبار کالا یکی از موضوعات اساسی است که تاجران باید در این زمینه تبحر داشته باشند. هم چنین نحوه تامین کالا و عقد قرارداد با شرکت ها و تولید کنندگان گوشی های چینی یکی از مهم ترین نکات در این خصوص است و عدم آشنایی با بستن این قرارداد می تواند تبعات سنگینی را برای شخص به همراه داشته باشد.

به عنوان آخرین نکته باید یادآور شویم که شرکت در همایش ها و نمایشگاه های بین المللی در چین می تواند تاثیر زیادی در پیدا کردن تامین کننده مورد نظر داشته باشد، پس باید اطلاعات بسیار خوبی در این زمینه کسب کنید تا بتوانید محصول خود را به بهترین شکل ممکن وارد کنید.

آیا خرید موبایل از چین کار درستی هست یا نه؟

خرید گوشی از چین، یکی از پرطرف‌دارترین موضوعات در واردات از چین است. زمانی که نوبت به بررسی بهترین کالاها برای خرید از چین می‌رسید، گوشی موبایل، به یکی از پرسودترین کالاها برای واردات به ایران در نظر رفته می‌شود. اما احتمالاً این سؤال برای شما مطرح می‌شود که فرایند خرید از چین گوشی و تحویل در ایران، به چه صورت است؟

کدام یک از شرکت‌های واردات کالا امکان ترخیص کالا از گمرک و تحویل در ایران را دارند؟ و در آخر اینکه آیا خرید گوشی از چین به صرفه است؟ به شما پیشنهاد می‌کنیم برای تصمیم گیری در خصوص اینکه آیا خرید موبایل از چین کار درستی هست یا نه، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

گرچه فرآیند واردات کالا از چین به ایران و انجام امور مربوطه به پرداخت حواله یوان و تحویل کالا در ایران کار چندان ساده‌ای نیست، اما خرید عمده گوشی از چین به دلیل حاشیه سود بالایی که دارد برای بسیاری از افرادی که در زمینه فروش موبایل فعالیت می‌کنند، به صرفه است.

در میان انواع لوازم الکترونیکی، خرید عمده لوازم جانبی موبایل از چین، بیشترین سود مالی را برای واردکنندگان به همراه دارد. با این حال، خرید گوشی از برندهای معتبری همچون سامسونگ، شیائومی، هواوی و … نسبت به دیگر کالاهای وارداتی به ایران، با سود بیشتری همراه است.

به دلیل تحریم‌های علیه ایران، امکان خرید مستقیم از چین و بدون واسطه، وجود ندارد. درواقع بسیاری از سایت‌های عمده فروشی چین، مانند سایت علی بابا، علی اکسپرس و … ارسال مستقیم به ایران ندارند. همین مسئله موجب شده است که بسیاری برای واردات کالا از چین به صورت حضوری به این کشور مراجعه کرده و امور مربوط به ترخیص کالا و تحویل در ایران را انجام می‌دهند.

راهنمای خرید گوشی از چین

·         در انتخاب فروشنده یا سایت خرید گوشی از چین دقت کنید

انتخاب و خرید از سایت‌های عمده فروشی چین، یکی از پرچالش‌ترین مراحل واردات کالا از چین به ایران است. در حال حاضر خرید مستقیم از چین بدون استفاده از خدمات شرکت‌های واسط امکان‌پذیر نیست. بنابراین به دنبال وب سایتی نباشید که ارسال مستقیم به ایران داشته باشد، زیرا با خدمات شرکت‌های واردات کالا به راحتی می‌توانید از تمامی سایت‌ها خرید آنلاین از چین داشته و کالا را در ایران تحویل بگیرید. به عنوان مثال سایت‌های Chinavasion.com، Merimobiles.com، McBub.com و iPadAlternative.com گزینه‌های مناسبی برای خرید گوشی از چین هستند.

·         درباره گوشی که می‌خواهید بخرید، تحقیق کنید

جالب است بدانید که چین، یکی از بهترین کشورهای خارجی برای واردات گوشی اندروید است. در حال حاضر تنها برند معتبر سامسونگ سفارش ساخت محصولات خود را به این کشور نسپرده و برندهای معتبر دیگری همچون شیائومی، هواوی و … نیز از شرکت‌های چینی برای ساخت محصولات خود استفاده می‌کنند.

از میان تعداد زیادی گوشی‌هایی که در چین تولید می‌گردد، عمده آنها در بازار مصرفی خود چین به دلیل مصرف کنندگان بالقوه‌ای که دارد، به فروش می‌رسد. علاوه بر این، شرکت‌های تولید کننده گوشی در چین، از هر محصول، تعداد کمتری نسبت به برندهای اپل و سامسونگ تولید می‌کنند.

به همین دلیل، خط تولید گوشی در چین همواره در حال تغییر و یک مدل در حال پیشی گرفتن از مدهای دیگر است. بنابراین اگر قصد خرید گوشی از چین را دارید، پیش از هر چیز نظرات دیگران را در مورد محصول مورد نظر بخوانید. می‌توانید از فیلم‌های داخل یوتیوب هم جهت نقد و بررسی دستگاه مورد نظرتان استفاده کنید. همچنین اگر قصد خرید تبلت از چین را دارید، می‌توانید از tabletrepublic.com جهت اطلاع از نظرات واقعی دیگر کاربران استفاده کنید.

·         در انتخاب روش حمل و نقل بین المللی دقت کنید

شرکتهای بازرگانی قادر به واردات کالا از چین به ایران از طریق حمل هوایی بار و حمل دریایی بار هستند. اما اینکه کدام یک از این دو روش برای ارسال بار از چین مناسب هستند، به نوع کالای، میزان عجله و بودجه مالی شما بستگی دارد. با توجه به این که تلفن همراه یکی از گروه‌های کالایی همیشگی در لیست کالاهای وارداتی از چین به ایران است و تاریخ انقضایی ندارد، می‌توانید از روش حمل دریایی استفاده کنید. اما در برخی موارد، فروشنده عجله زیادی برای تحویل کالا در ایران دارد، در این صورت باید روش حمل بار هوایی را انتخاب کند. حمل بار هوایی، از روش حمل بار دریایی گران‌قیمت‌تر است اما طی چند روز کالا به دست شما می‌رسد.

سایت خرید گوشی از چین

همان‌طور که گفته شد، منبع یابی در چین برای خرید کالای مورد نظر بدون دردسر، یکی از چالش‌های افرادی است که قصد خرید عمده لوازم جانبی موبایل و گوشی از چین دارند. اگر برای خرید عمده از چین از شرکت معتبری کمک نگیرید، با مشکلات متعددی از جمله انبار، آسیب دیدن کالا، اصلی یا تقلبی بودن، نداشتن ضمانت، عدم وجود پشتیبانی بعد از خرید و … رو به رو خواهید شد.

برای جلوگیری از رویارویی از این مشکلات، بهتر است علاوه بر انتخاب شرکت واردات کالا، در انتخاب سایت خرید گوشی از چین نیز دقت کنید. پیش از این به چند مورد از بهترین سایت های عمده فروشی چین اشاره کردیم. در ادامه نیز فهرستی از سایت‌هایی که می‌توانید برای واردات گوشی از چین در نظر داشته باشید، در اختیار شما قرار می‌دهیم. لازم به ذکر است که قبل از خرید گوشی از چین، نظرات موجود در سایت‌ها را مطالعه کرده تا انتخاب درستی داشته باشید.

واردات قاچاق گوشی از چین امکان‌پذیر است؟

واردات گوشی از کشورهای خارجی به صورت قاچاق، تا بعد از تغییر قوانین واردات کالا به ایران، بسیار رواج داشت. اما از زمانی که برای هر گوشی که وارد ایران می‌شود، یک شناسه ملی تعیین شده است، نمی‌توان به صورت قاچاق کالا وارد ایران کرد. در واقع افراد می‌توانند با بررسی شناسه ملی در سایت گمرک ایران، متوجه اصالت کالا بشوند. بنابراین اگر قصد واردات گوشی به ایران را دارید، بهتر است برای صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از ضرر و زیان، از روش‌های قانونی برای واردات موبایل از چین به ایران استفاده کنید.

خرید گوشی عمده از چین

فرقی ندارد که قصد خرید جزئی یا خرید گوشی عمده از چین را داشته باشید، ما می‌توانیم در هر دو مورد همراه و مشاور شما باشیم. البته به طور کلی، خرید عمده گوشی از چین، معمولاً از نظر هزینه‌ای به‌صرفه‌تر است. با این حال برای ما تفاوتی ندارد، چه برای خرید عمده از چین و چه خرید جزئی، می‌توانیم بهترین تامین کننده را به شما معرفی کرده و یا به طور مستقیم از فروشنده مد نظر شما خرید کنیم.

·         خرید گوشی سونی از چین

شرکت سونی، از جمله شرکت‌های فناوری است که طی چند سال گذشته، فعالیت چشمگیری در چین داشته است. Xperia، یکی از انواع گوشی سونی است که با هدف قرار دادن بازار هدف چین طراحی و تولید شده است. موبایل‌های سونی با طراحی باریک، زیبا، اندازه نمایشگر مناسب، دوربین‌های با کیفیت خوب برای سلفی و عکاسی، عمر باتری کافی، و گزینه‌های اتصال پیشرفته مانند شبکه 3G و 4G، WiFi، GPS و NFC توجه بسیاری را به خود جلب کرده‌اند. RAM و ROM در گوشی‌های سونی، این امکان را به شما می‌دهد که هم به راحتی بازی کنید و هم بدون مشکل حجم زیادی از اطلاعات را روی تلفن همراه خود ذخیره کنید.

با وجود تمام این مزایا، قیمت گوشی sonyXperia بسیار مقرون به صرفه است و همین باعث شده است که خرید گوشی سونی از چین، متقاضی زیادی داشته باشد. ارائه 6,249 مدل از گوشی Xperia سونی، خرید از سایت علی بابا چین را برای بسیاری راحت کرده است.

·         خرید گوشی هواوی از چین

هواوی یکی دیگر از برندهای فعال در چین است که در بازار ایران به دلیل قیمت کم و کیفیت نسبتا خوبی که دارد، مورد توجه قرار گرفته است. به همین دلیل، خرید گوشی هواوی از چین در ایران، طرفداران زیادی دارد. اگر شما هم از جمله فروشندگان موبایل در ایران هستید که قصد واردات پرسودترین کالاها را دارید، بهتر است برند هواوی را در نظر داشته باشید.

خرید گوشی از چین به صرفه است؟

هزینه خرید گوشی از چین، یکی از پرتکرارترین سؤالاتی است که روزانه کارشناسان فروش ما به آن پاسخ می‌دهند. این که خرید گوشی از چین به صرفه است یا نه، به عوامل متعددی از جمله روش حمل بار از چین به ایران بستگی دارد. در بسیاری از موارد، قیمت گوشی در دبی از قیمت گوشی در چین بیشتر است. به همین دلیل و با توجه به تفاوت قیمت گوشی در دبی با ایران، برخی از فروشندگان موبایل، چین را برای واردات گوشی و البته خرید عمده لوازم جانبی موبایل انتخاب می‌کنند. بنابراین می‌توان گفت که خرید گوشی از چین تحت شرایطی می‌تواند مقرون به صرفه باشد.

دکمه بازگشت به بالا