مطالب عمومیبرترین های کسب و کار مجیک

خرید یونیت دندانپزشکی ایرانی بهتر است یا آلمانی؟

در زمینه تولید یونیت دندانپزشکی، در حال حاضر کشور های آلمان، ایران، ایتالیا و اسلواکی پیشقدم هستند. با این حال شما میتوانید یونیت های ساخته شده در کشور های چین و برزیل را نیز در بازار مشاهده کنید که از فروش قابل توجهی برخوردارند. وجود قطعات متنوع و سطح کیفیت گوناگونی موجب شده است تا این محصول دارای طیف قیمتی از ارزانترین تا گرانترین قیمت یونیت دندانپزشکی را دارا باشد. عمده واحد های تولید و فروش یونیت دندانپزشکی با قیمت مناسب در ایران نیز متعلق به دو استان اصفهان و تهران است.

متریال استفاده شده در ساخت و طراحی یونیت دندانپزشکی بسیار مهم است چرا که یونیت های موجود در مطب ‌های دندانپزشکی باید به صورت مکرر تمیز و ضدعفونی شوند‌ و مواد ضدعفونی  می تواند سبب آسیب رساندن به یونیت شود. لذا متریال استفاده شده در تولید یونیت باید مقاومت بالایی در برابر مواد ضدعفونی داشته باشد تا رنگ آن را تغییر ندهد و آن را خراب نکند.  در ادامه به معرفی 3 یونیت دندانپزشکی ایرانی و آلمانی می پردازیم.

آشنایی با یونیت فخر سینا مدل پگاه

یونیت فخر سینا مدل پگاه ساخت کشور ایران بوده و از برند Fakhre sina تولید شده است. مدل های مختلفی از این طرح ارائه شده است. یونیت دندانپزشکی فخرسینا Fakhr sina مدل پگاه  Pegah 250422دارای کاربرد عمومی داشته و در مطب های دندانپزشکی استفاده می شود. جنس صندلی ها از چرم بوده و دارای رنگبندی های متعدد و متفاوت هستند. زیرسری تعبیه شده در این دستگاه قابل تنظیم بوده و می‌ تواند برای اطفال تنظیم شود. به علاوه موتور صندلی ۲۲۰ ولت گیربکسی بوده و به صورت حافظه‌دار است. این دستگاه دارای دستگیره صندلی بوده و تابوره دارد. از دیگر امکانات صندلی می توان به سلفن کامل و کنترل اشاره کرد. همچنین اشاره کنیم که این دستگاه دارای سیستم اینسترومنت دو سوراخه است‌. اضافه کنیم که دارای پد اتوکلاو اپل تابلت بوده و دارای صفحه کلید الکترونیکی است. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت آن  داشتن سینی ابزار است‌.

یونیت فخر سینا مدل پگاه  دارای  تابلت دستیار بوده و نگاتسکوپ او پی جی دارد‌. این دستگاه نیز مانند دیگر دستکاه ها  بوده و نوع اتصال یونیت نیز اتصال به صندلی است. یونیت فخر سینا دارای کراشوار متحرک و سرامیکی است‌. این دستگاه همچنین دارای ساکشن آبی عالی بوده و دارای مخزن آب اضطراری است. همچنین وجود  سیستم های کنترل عفونت ها نظیر سیستم ضد برگشت بزاق از دیگر ویژگی‌ های مثبت آن است. یونیت های فخر سینا دارای قیمت بسیار مناسبی می باشند.

آشنایی با یونیت دندانپزشکی پارس دنتال مدل سامان

یونیت دندان پزشکی پارس دنتال مدل سامان نیز از یونیت های ساخته شده در داخل کشور است که کاربرد عمومی دارد. موتور صندلی این دستگاه گیربکس ۲۲۰ ولت حافظه دار بوده و زیر سری برای اطفال و بچه های کوچک قابل تنظیم است. این یونیت نیز دارای دستگیره صندلی بوده و در هر دو طرف دستگیره متحرک هستند. جنس صندلی این دستگاه نیز از چرم  بوده و در رنگبندی های با کیفیت ارائه شده است و از طرف دیگر دارای تابوره بوده و روکش سلفون دارد.

 این دستگاه نیز دارای تابلت سه شلنگه بوده و سیستم اینسترومنت دو سوراخه  دارد. به علاوه دارای سینی ابزار بوده و تابلت دستیار دارد. همچنین آبشار های بسیار زیادی داشته و در صورت امکان به دستگاه اضافه می شوند. این دستگاه دارای نگاتسکوپ بوده و در صورت درخواست مشتری به صورت OPG نیز ارائه می شود. از دیگر آپشن های این محصول می توان به دوربین داخل دهانی و جراحی و آبگرمکن، رادیوگرافی تک دندان و… اشاره کرد.

یونیت دندانپزشکی آلمانی سیرونا Sirona مدل Intego Pro

یونیت دندانپزشکی سیرونا مدل Intego Pro ساخت کشور آلمان بوده و دارای کاربرد عمومی است همچنین این محصول دارای استانداردهای اروپایی بوده و با ۵ سال گارانتی ارائه می شود. یونیت دندانپزشکی آلمانی سیرونا ۱۰ سال خدمات پس از فروش ارائه شده و دارای موتور با قدرت ۲۴ ولت است. این دستگاه همچنین دارای تابلت چهار شعله ای از پایین به بالا بوده و دارای سیستم اینسترومنت شش سوراخه است.

این دستگاه نیز دارای تابلت دستیار بوده و دارای کراشوار سرامیکی متحرک است. به علاوه دارای مخزن آب اضطراری و زیر سری ۳ محوره بوده و پر آب و هوا  نگاتسکوپ دارد. نوع صفحه کلید در این دستگاه کاملا الکترونیکی بوده و دارای تابوره است. این دستگاه همچنین بسیار قدرتمند بوده و با استفاده از استانداردهای اروپایی تولید شده است.این دستگاه با استفاده از استاندارد ISO وCE تولید شده و کیفیت مناسبی دارد.ابن دستگاه ها دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند. یونیت ها سیرونا جز گرانترین یونیت های دندانپزشکی محسوب می شود.

دکمه بازگشت به بالا