برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

مراحل نماشویی ساختمان کامپوزیتی

نکات نماشویی ساختمان و انواع آن

نماشویی به مجموعه روش های شستشو و نظافتی انواع سطوح عمودی ساختمان که متشکل از متریال های گوناگون و اشکال مختلف طراحی شده اند گفته می شود. حال ممکن است برای این امر از روش های دسترسی نما متنوع همچون ، داربست ، کلایمر استفاده شود. نماشویی و سنگسابی ساختمان اصولا باید به صورت دوره ای انجام شود. تا در هر مرحله نظافت تمیزتر شده و نیز از رسوب کردن کثیفی و جرم و آلودگی به سنگ نما و شیشه یا کامپوزیت جلوگیری کنیم که در نهایت به افزایش طول عمر نما می انجامد.

نماشویی را یک کار نظافتی ساده تصور نکنید. زیرا که این کار با استفاده از دستگاه های فشار قوی و توسط تکنسین های ماهر و آموزش دیده که تجربه کافی و شناخت قابل قبول از انواع نماها و انواع کثیفی ها را داشته باشد، انجام می شود. و می توانید نتیجه خیره کننده بعد از اتمام کار نما شویی را مشاهده کنید. در این راستا با آموزش نیروهای راپل کار سعی داشته است تا هر نوع نمای ساختمان را با استفاده از ابزار های پیشترفته نماشویی مانند واترجت سندبلاست 300 بار اینتر ایتالیا برای برداشتن سخت ترین لکه ها، شیشه و کامپوزیت با ابزارتی و دستمال و همچنین نانو شوینده ها ارائه شستشوی نمای ساختمان را به بهترین شکل ممکن عرضه دارد.

نماشویی ساختمان به چه روش هایی انجام می شود؟

نماشویی با طناب

نماشویی با طناب مزیت های بسیاری دارد و نیز صرفه جویی بسیار بالایی در وقت و هزینه می شود ، نما شویی با طناب به این صورت است که نما کار طناب را در پشت بام به قسمت مستحکم ، متصل می کند. و با داشتن یک طناب اصلی و یک طناب اطمینان دوم (طناب ترمز)از نمای ساختمان آویزان می شود. و با در دست داشتن اهرم برروی نما به صورت عمودی فرود کرده و با توقف در ارتفاع های مختلف اقدام به  می کند.

با آماده شدن کارگاه نماشویی در پشت بام ساختمان عملیات نماشویی ساختمان آغاز می شود . برای این کار نیاز به یک دستگاه واترجت آب داری تا آب مورد نیاز را با فشار های مختلف 300 و 500 بار به ارتفاع مختلف ساختمان برساند.

آب با فشار قوی برروی نما واترجت می شود تا کثیفی را از بین ببرد. کیفیت کار نماشویی بسته به افراد متخصص  که اقدام به شستشوی نمای ساختمان می کنند. و دستگاه های مورد استفاده و ایمنی کارکنان می باشد. که در این عرصه با آموزش افراد و در اختیار گذاشتن ابزار کار و ایمنی لازم برای شما میسر کرده است.

ممکن است نگران امنیت باشید و شاید فکر کنید که سرعت عمل و امنیت کافی را ندارد. اما جای هیچ نگرانی نیست. و روش راپل یک روش تایید شده در کشورهای پیشرفته و دارای سازمان جهانی ایراتا می باشد. که هر ساله در زمینه افزایش ایمنی نماکار ها تلاش می کند و آموزش هایی را در اختیار قرار می دهد.

می توان گفت در صورت ماهر بودن نما کار و آموزش درست کادر نماشویی با طناب موجب این می شود. تا کار با نهایت سرعت و ایمنی به انجام برسد. شما می توانید تمامی خدمات مربوط به ساختمان از جمله کفسابی ساختمان را به متخصصین ما بسپارید.

شرکت نماشویی و کفسابی در کرج با داشتن تعداد بسیار زیاد نمونه کار در تمام استان کرج و تهران و نیز فیلم برداری از پروژه های نماشویی با طناب برای آشنایی بیشتر مشتریان با کار خدمات نما شویی ساختمان بخشی از فیلم ها را در زیر قرار داده ایم.

برای شستن نمای آجری داخل سوله است که ما برای پاک کردن دوده و کثیفی بخار روغن و سیاهی از دیوار کارخانه با استفاده از واترجت نما شویی ساختمان کمک گرفتیم. همانطور که می بینید تمامی جرم و آلودگی نما با انجام اصولی و با دقت نماشويي از بین می رود و به یک نمای تمیز می رسیم.

شستو نما آجری ساختمان مدرسه با استفاده از سیلیس یا واتر سندبلاست می باشد که برای برداشتن رد شره آب و نیز سیاهی های روی نما که عمق پیدا کرده اند. از سیلیس ریز استفاده کردیم که از سر نازل همراه با آب جهت انجام نما شویی در تهران استفاده کردیم. و نتیجه کار خیره کننده بود و به نهایت تمیزی و رسیدیم.

شستشوی محوطه حیاط و دیواره حیاط ساختمان با واترجت نازل کاردکی که اگر به یک دستگاه قوی واترجت نماشویی ساختمان بسته شود می تواند قدرت لایه برداری بسیار بالایی داشته باشد و همانطور که در فیلم نماشويي بالا مشاهده می کنید سخت ترین لکه های کف حیاط که سالها زیر پا سخت شده و رسوب کرده را به راحتی پاک کرده و تمیز می شود .

بهترین نماشویی ساختمان چطور انجام می شود؟

هر خدمت یا کالایی که دریافت میکنید دارای کیفیت بدترین و یا بهترین می باشد. که همیشه دانستن نشانه های بهترین خدمات به ما کمک می کند. تا بر اجرای خدمات نظارت بهتری داشته باشیم و کیفیت یا عدم کیفیت کار را به راحتی تشخیص دهیم.

با توجه به برگزیده شدن شرکت نماشویی تهران در سالهای اخیر به عنوان بهترین شرکت نماشویی ساختمان و خدمات راپل ، قصد داریم تا از دلایل این انتخاب برای شما بگوییم : بهترین نماشويي دارای ویژگی های زیر است که آن را از مابقی شرکت ها مجزا می کند :

  • آموزش نیروهای نما و دریافت آزمون مهارت از کارآموز ها و در صورت تایید برای انجام خدمات همراه با استادکار به پروژه اعزام می شوند .
  • هزینه سالیانه برای خرید به روزترین تجهیزات در زمینه خدمات نماشویی ساختمان از سرتاسر دنیا برای ارائه هر چه بهتر خدمات .
  • مدیریت و سخت گیری استادانه ناظران و سرپرست کارگاه شرکت در پروژه های نما شویی ساختمان .
  • استفاده از روش های آزموده و تاثیر گذار برای نظافت هر نوع کثیفی که در نمای ساختمان ها مشاهده میکنید .
  • ایمنی و بیمه کارگران به صورت به نام برای اطمینان خاطر کارفرمایان گرانقدر .

و ده ها ویژگی دیگر که باعث انتخاب ما به عنوان بهترین نماشویی ساختمان در تهران شده است .

نماکار و راپل کار ماهر کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

نماکاران شرکت شستشوی نما تهران ابتدا با مربی گری نیروهای ماهر و طبق آخرین مهارت های جهانی روش کار در ارتفاع را فرا می گیرند. و در این بین پس از گذشت مدتی با برگزاری آزمون عملی فرود از ارتفاع و همچنین برقراری تعادل است. حفظ تعادل با روشن بودن واترجت ۳۰۰ بار درصورت موفقیت در آزمون زیر نظر اپراتور های با تجربه اقدام به ارایه خدمات به شما مشتریان گرامی می کنند.

نما شویی با مواد نانو تمیز کننده در تهران با کیفیت برتر

اما راپل کار خوب کسی است که توانایی کار با انواع ابزار های نظافتی از جمله واترجت ، سندبلاست ، ایزوگام ، دریل ، ماله و درزکشی را به طور بی نقص و حتی بهتر از خدمات با داربست انجام دهد صفت راپل کار خوب را دریافت می کند.

راپل کاران شرکت نماشویی تهران علاوه بر مهارت های اجرایی کار کلاس های تکریم مشتری و نیز دستور نهایت تعامل و ارایه کارهای مد نظر کارفرما را از طرف مهندس بهاری دریافت کرده اند.

تمیز کردن نمای ساختمان با طناب کار بسیار خطرناک در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی و در صورت رعایت امن ترین روش شستشوی نما ،نماشویی با طناب می باشد. شستشوی نما ساختمان در تهران در هر فصل یک بار الزامی است.  با بهترین کیفیت و دسترسی کامل به تمامی امکانات نماشویی با راپل و اکیپ کاملا مجرب و مطمین و تواند ترین نیرو ها در تهران و سایر کلان شهر ها در دسترس هستند. و بهترین کیفیت را تقدیم شما می کنند . کار ما در تهران که شستشوی نمای ساختمان شما است با اکیپ های ۵ نفره صورت می گیرد. تا در سریع ترین زمان و نتیجه مناسب به انجام برسد .

در ادامه با ما همراه باشید تا تمامی نکات در مورد دریافت یک خدمت با کیفیت را در میان بگذاریم.

تاثیر نما شویی

نماشویی ساختمان با طناب مناسب ترین روش برای شستن نمای ساختمان های بلند و کوتاه است. نمای ساختمان کثیف شده و دسترسی برای انجام  نما ندارم هزینه داربست هم که بالا میشه ! نگران نباشید. اگر کثیفی و چرک باعث زشت شدن نمای ساختمان شده و سالهاست که حواستان به نمای ساختمانتان نبوده! همین حالا هم دیر نیست.

نماشویی ساختمان با طناب و کلایمر

نماشویی ساختمان با طناب در زمره مشاغل سخت دنیا قرار دارد و کاری تخصصی محسوب می شوند. کارگران آموزش دیده و با تجربه با رعایت نکات امنیتی اقدام به این کار می کنند. با تمام اقدامات امنیتی احتمال خطر در این حرفه زیاد است. پاکسازی نما با استفاده از دستگاه سندبلاست و یا واترجت و هر دستگاهی که انجام شود، باید به دقت و وسواس انجام شود. در حالت کلی از ۳ طریق کارگران اقدام به شستشوی نمای ساختمان می کنند. راپینی شرکت نماشویی ساختمان را بوسیله طناب و با تکنیک راپل با بهترین کیفیت و بهترین قیمت به انجام میرساند .

خدمات نماشویی متریال مختلف نما

نماشویی نمای شیشه ای

نمای شیشه ای یا فریم لس یکی از نماهای زیبا از جهت یک دستی می باشد.  طرح و شکل نما در بحث نماشویی نمای شیشه ای تغییری ایجاد نمی کند.

نماشویی نمای کامپوزیت

کامپوزیت در واقع یک ورق نازک آلومینیوم می باشد که امروزه در بسیاری از مکان ها از آن استفاده می شود و علت آن نیز سبکی و اجرای ساده آن می باشد. برای اینکه نمای کامپوزیت زیبایی و کیفیت خود را حفظ کند باید به طور سالیانه نماشویی ساختمان شود.

نماشویی نمای سنگی

از قدیم تا به امروز انواع مختلفی از سنگ برای نمای ساختمان استفاده شده است. در حال حاضر نیز سنگ هایی با نام های دهبید، تراورتن، رومی و گرانیت بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. سنگ ها نیز با توجه به جنس شان هر از چندگاهی کیفیت و زیبایی خود را از دست داده و نیاز به نماشویی ساختمان در آن ها دیده می شود.

نماشویی ماسه شسته طرح دار

این طرح از ترکیب کردن چند رنگ قرمز، نارنجی، قهوه ای و دیگر رنگ ها ساخته می شود. البته قبل از اینکه از ماسه شسته در نما استفاده شود، از سیمان سفید یا سیاه با پودرسنگ و سنگ ریزه استفاده می شود و فوم مخصوص بر روی آن کشیده می شود و به این ترتیب، نما در رنگ های مختلفی نمایان می شود. نمای ماسه شسته طرح دار بعد از گذشت مدت زمانی کیفیت خود را بر اثر آلاینده ها از دست می دهد و تنها راه برگشت کیفیت آن به حالت اولیه نماشویی ساختمان می باشد.

شستشوی نما رنگ شده یا آستر شده

در این نوع از نما بعد از اینکه از سیمان کاری یا پودرسنگ در نما استفاده می شود رنگ انتخاب شده بر روی آن زده می شود. اما این نوع نما نیز پس از مدتی نیاز به نماشویی ساختمان پیدا می کند.

نماشویی نمای سرامیکی یا نمای کاشی

این نوع نما شباهت زیادی به نمای سنگ دارد فقط از ظرافت بیشتری نسبت به سنگ برخوردار می باشد. این نوع نما نیز بعد از گذشت مدت زمانی نیاز به پیدا می کند.

نماشویی نمای آجری

این نوع نما از زمان های قدیم برای نما استفاده شده است. نمای آجری نیز بر اثر گذشت زمان آلوده می شود، که راه حل آن استفاده از مواد نانو و سیلیس برای نماشویی ساختمان می باشد. استفاده از مواد نانو در این نوع نما کاری ضروری می باشد و باعث ماندگاری بیشتر نما می شود. درشستشوی نمای آجری معمولاً از واترجت با برق سه فاز استفاده می شود.

نماشویی ساختمان با بالابر

نماشویی  در برخی مواقع که امکان استفاده از نماشویی  با داربست یا روش های دسترسی نماشویی ساختمان با طناب وجود نداشته باشد . می­توان از بالابرهای صنعتی جهت دسترسی به ارتفاع کمک گرفت که روش نماشویی بسیار آسان ولی قدری هزینه بر است.

 
یکی از روش­های مرسوم در امر نماشوی ساختمان بهره ­گیری از واترجت با فشار مناسب در نماشویی ساختمان می­باشد. که می­تواند تا حدود زیادی آلودگی­ها و جرم­ها را از روی نما بزداید. معمولا برای شستشوی نمای ساختمان (سنگی، آجری، سیمانی، کنیتکس، کامپوزیتی و …) از دستگاه­ های سه فاز فشار قوی در نماشویی و شستشوی نما استفاده می­شود.

نماشویی ساختمان با ابر و تی و مواد شوینده

این نوع از نماشویی بیشتر برای نماهای کامپوزیتی، شیشه ای و در برخی مواقع برای نماهای سنگی به کار گرفته می­شود.

در این روش نماشویی ابتدا مواد شوینده توسط ابر اسفنجی مخصوص بر روی سطح ساختمان اعمال می­شود و بعد از گذشت مدتی با استفاده از تی مخصوص شیشه، مواد شوینده به همراه آلودگی­ها در فرآیند نماشویی با تی و ابر و مواد شوینده از روی سطح بطور کامل برداشته می­شود. در نهایت برای تکمیل فرآیند شستشوی نما از دستمال­های نانوفایبر بهره گرفته می­شود.

نماشویی ساختمان به روش واترسندبلاست

نماشویی در برخی مواقع که جرم­های عمیقی بر روی سطح نمای ساختمان تشکیل می­شود و توسط  واترجت رفع نمی­شوند، برای نماشویی ساختمان و شستشوی نما بایستی از روش­های قوی­تری کمک گرفت .

با مکانیزم لایه برداری سطحی می توان تمامی آلودگی­ها، چربی­ها، رنگ و زنگ آبه را در فرآیند نماشویی ساختمان از بین برد. یکی از این روش­ها نماشویی به روش واترسندبلاست است که بیشتر با نام سندبلاست شناخته می­شود.

در این روش شستشوی نما از مواد مصرفی سیلیسی مخصوص (SiO2) با اندازه دانه یا مش مناسب استفاده می­شود، که به همراه آب و با فشار دستگاه واترجت ۲۵۰ بار به سمت سطح مورد نظر پرتاب می­شود و تمامی آلودگی­های موجود را با نماشویی ساختمان بر می دارد.

این روش شستشوی نما ساختمان که در صنعت هم کاربرد فراوانی دارد یکی از کامل­ترین روش­های نماشویی و سازه ­های سنگی، آجری و بتنی می­باشد، که احتیاج به تبحر و تخصص خاص خودش دارد و با ظرافت و حساسیت خاصی بایستی اجرا شود ، تا خسارتی متوجه زیرلایه و سازه نشود.

عوامل موثر بر قیمت نماشویی ساختمان

۱– ارتفاع ساختمان برای قیمت نماشویی :

قیمت نماشویی رابطه مستقیم با ارتفاع ساختمان دارد، یعنی هر چه ساختمان بلندتر باشد هزینه نماشویی هم افزایش می یابد؛ زیرا باید از تجهیزات و ابزارهای بیشتری استفاده کرد .معمولا نماشویی ساختمان برای ساختمان های بلند را با طناب و تکنیک راپل انجام می دهند، تا در زمان و هزینه صرفه جویی شود.

۲– تاثیر جنس نما در قیمت نماشویی  :

از دیگر مواردی که تاثیر مستقیم بر قیمت نماشویی ساختمان دارد، جنس نمای ساختمان است؛ برای مثال هزینه نماشویی با نمای شیشه ای از ساختمان با نمای آجری کمتر است، زیرا انرژی و زمان کمتری احتیاج دارد .

۳– تاثیر میزان آلودگی نما :

قیمت نماشویی ساختمان به میزان جرم و آلودگی نما نیز مرتبط است. بسته به این که چند سال از عمر نمای ساختمان می گذرد و اینکه ساختمان در چه منطقه ای واقع شده است، جرم و آلودگی سطح نما متفاوت است .هر چه آلودگی بیشتر باشد، قیمت نماشویی ساختمان هم افزایش می یابد. در بعضی مواقع، جرم و آلودگی نمای سنگی به قدری زیاد است که ممکن است حتی به ساب زدن احتیاج داشته باشد .

دکمه بازگشت به بالا