مطالب میجیکبرترین های کسب و کار مجیک

خرید بتن اکسپوز با کیفیت

شرکت هنزا با در اختیار داشتن گروه طراحان و کارکنان کارآزموده امکان درک تجربه مشترک از زیبایی و کیفیت را فراهم آورده است. همین ویژگی باعث شده که این مجموعه جزء یکی از بهترین تولید کننده بتن اکسپوز باشد.

این شرکت با داشتن واحد تحقیق و توسعه (R&D) فعالیت های قابل توجهی با همکاری مرکز تحقیقات مسکن و راه و شهرسازی، مرکز پژوهش های علمی، صنعتی ایران واقع در مرکز رشد،سازمان بهینه سازی سوخت و انرژی، پژوهشکده پلیمر و پتروشیمی ایران آزمایشگاه متالوژی رازی و آزمایشگاه های همکار سازمان استاندارد ایران صورت داده است.

 در این مقاله قصد داریم با محصولات بتنی شرکت هنزا آشنا بشیم.

بتن اکسپوز:

طول عمر، مقاومت و قیمت مناسب از ویژگی هایی است که بتن و بتن اکسپوز  را بین پیمانکاران و مهندسان ساخت و ساز محبوب کرده است. با پیشرفت علم و به وجود آمدن تکنولوژی نحوه ی فراوری بتن نیز دستخوش تغییر شد و به این ترتیب با داشتن مزایای قبلی به کارایی و بهره وری آن در معماری داخلی و معماری خارجی و انواع نما سازی افزوده گشت.

موارد استفاده از بتن اکسپوز:

استفاده از پنل های بتن اکسپوز در هر شرایطی امکان‌پذیر است در زیر قصد داریم مواردی را نام می‌بریم که در آن شرایط بهترین گزینه انتخاب پنل بتن اکسپوز است.

۱ -زمانی که دنبال یک متریال با استحکام بالا برای محوطه‌سازی ویلا و پارکینگ هستیم و یا متریالی با تحمل بار ترافیکی مثل محوطه کارخانه، که محل عبور ماشین الات سنگین است داشته باشند.

۲ -اگر دنبال طرحی خاص با شکل‌های مختلف و یا دارای قوس در نمای ساختمان باشید که امکان ساخت این طرح‌ها با سنگ طبیعی هم فراهم نباشد حتماً از این پنل به روش نصب خشک استفاده کنید.

۳ -اگر دنبال طراحی مدرن و زیبا هستید می‌توانید با استفاده از ترکیب چمن مصنوعی و پنل های بتن اکسپوز به آن برسید.

۴ -اگر دنبال طول عمر بالا خصوصاً در مناطق سردسیری هستید یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها استفاده از پنل بتنی است.

بتن اکسپوز پیش ساخته

بتن اکسپوز پیش‌ساخته – کف‌پوش (سنگ‌فرش)

امروزه دامنه کارآیی بتن اکسپوز، گسترش پیداکرده و تنها منحصر به این نیست که در دیوارهای داخلی ساختمان و یا در نمای بیرونی ساختمان مورداستفاده قرار گیرد، بلکه در کف‌سازی محوطه‌ها نیز از این محصول استفاده می‌شود.

به عنوان مثال می‌بینیم که در محوطه‌سازی حیاط‌ ها، لند اسکیپ، اطراف استخرها، فضای سبز داخل ساختمان و مفروش کردن فضای سبز بام‌ها، و یا فضاهای شهری از بتن، به عنوان کفپوش و یا سنگ فرش بتنی استفاده می‌شود و یا از پنل‌های بتن اکسپوز برای مسیرهای پیاده‌رو نیز استفاده می‌گردد. البته این کاربرد جزو سبک‌های طراحی مدرن است که در دوره معاصر این سبک از طراحی، بسیار رایج شده است.

مزایای سنگ فرش بتنی

 1. تنوع در ابعاد و رنگ: همانطور که می دانید طراحان برای پروژه های مختلف به دلیل آن که تناسب با محیط و دکوراسیون مورد نظر داشته باشد، نمی توانند همگی از یک شکل و رنگ سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی استفاده کنند و نیازمند به محصولی دارند که بتواند در رنگ های مختلف و در شکل و ابعاد گوناگون وجود داشته باشد.
 2. نفوذناپذیری در برابر رطوبت: اگر که آب و رطوبت بتوانند به لایه های درونی یک سازه نفوذ کنند به تدریج ساختار درونی آن را از هم منفصل کرده و باعث فرسایش آن می شوند. به همین جهت مقاومت سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی در برابر نفوذ آب از جمله مزیت های مهم این محصول می باشد.
 3. قابلیت تولید در شکل های مختلف: این نیز از جمله ویژگی هایی است که در هنگام اجرا اهمیت خود را نشان می دهد. چرا که باید بتوانیم سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی را در محیط های مختلفی که ممکن است از لحاظ ابعاد و فضا دارای محدودیت های خاصی باشند. به کار ببریم. اگر ما بتوانیم پنل ها و قطعات سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی در اندازه ها و شکل های هندسی مختلف تولید کنیم به ما کمک می کند که بتوانیم در هر فضایی از این محصول بهره مند گردیم.
 4. استحکام و طول عمر: هر چه قدر که ماندگاری محصولی بالاتر باشد، صرفه اقتصادی آن بیشتر است و کمتر نیاز به تعمیر و بازسازی خواهد داشت. این مسئله درمورد سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی نیز صادق است.
 5. عدم نیاز چندان به مراقبت و نگهداری: سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی نه تنها به سادگی تولید و نصب می شود، بلکه بر خلاف برخی سازه های ساختمانی، سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی نیازمند نگهداری چندانی نیست. و این نیز جزو مزیت هایی از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی است که باعث صرفه جویی در انرژی و هزینه می شود.

سنگ فرش بتنی 

مزایای استفاده از بتن اکسپوز

 • طول عمر بالا، زیرا مواد اولیه بتن اکسپوز همان مواد اولیه بتن است.
 • امکان انجام عملیات اجرایی آن در تمام فصول به دلیل مقاومت بالا امکان پذیر است.
 • تولید و قابلیت اجرا در ابعاد و اندازه های متنوع و مختلف بر حسب نیاز
 • افزایش سرعت اجرا و کاهش زمان پروژه نسبت به استفاده از سایر مصالح
 • قابلیت نصب با ملات یا اتصالات خشک
 • قابلیت استفاده در کنار مصالح دیگر و رنگ پذیری سطوح خارجی بتن

دلایل استفاده از بتن اکسپوز برای نماسازی خارجی

همان طور گفته شد امروزه یکی از دلایل استفاده از بتن استحکام و مقاومت بالای آن در برابر شرایط جوی مانند رطوبت گرما و .. است. این دو فاکتور از دلایل اصلی استفاده از بتن برای نمای خارجی ساختمان و سازه های شهری است. برخوردار بودن از ظرافت و زیبایی علاوه بر طول عمر بالا موجب شده است که بتن اکسپوز بسیار مورد توجه طراحان داخلی نیز قرار بگیرد. از این رو برای دکوراسیون داخلی  مدرن بسیار استفاده می شود.

موارد استفاده از بتن اکسپوز

 • نمای خارجی با بیرونی انواع ساختمان ها
 • ساخت استخر و حوض های آب
 • ساخت پلکان
 • کفپوش ساختمان
 • دیوار ها ی داخلی خانه و انواع دکوراسیون داخلی
 • محوطه های شهری مانند پارک و معابر شهری
 • دیوار ها و نماسازی های شهری

با توجه به موارد گفته شده و مزایای بتن معماری یا بتن نما، امروزه معماران و کارفرمایان زیادی به استفاده از بتن در انواع پروژه های عمرانی و ساختمانی روی آورده اند. مجموعه ی هنزا آماده ی ارائه ی کلیه ی خدمات مشاوره ای و اجرایی در حوزه ی بتن اکسپوز یا بتن نما می باشد.

دکمه بازگشت به بالا