آینه شمعدان برنز عروس در طرح های مختلف به صورت اقساطی

برنز چیست؟

به ‌طور کلی، آلیاژی از مس که شامل روی باشد، به‌عنوان “برنج” در نظر گرفته می ‌شود؛ با این ‌حال، وجود قلع (کمتر از 11%) در آلیاژهای مس یکی از نشانه‌های بارز “برنز” است. ترکیب برنز می ‌تواند بسیار متغیر باشد.

برنز در ایران

ایران دارای پیشینه بسیار طولانی در امر ذوب سنگ معدن و استخراج فلز مس می‌باشد، آثار بدست آمده از تپه قبرستان دشت قزوین متعلق به نیمه دوم هزاره پنجم پیش از میلاد، تپه علی کش در دهلران، تپه سیلک، تل ابلیس در بخش مرکزی رشته کوه های کرمان و کاوشهای بمپور و شهداد گویای این مطلب است. فلز کاران قدیمی به مرور در جهت بهره‌گیری از عناصر و ترکیب آنها، به ماده‌ای محکم تر از آلیاژ مس و قلع دست یافتند که اصطلاحاً برنز نامیده می‌شود. بدین ترتیب برنز به صورت یکی از برجسته‌ترین صنایع فلات ایران در آمد.

آینه و شمعدان

آینه شمعدان یا آینه شمدون از دوران باستان و در آیین زرتشت مورد استفاده قرار می گرفته و از اجزای ثابت عروسی ایرانی و همچنین سفره هفت سین نوروز است. در سفره عقد ایرانی، آینه مظهر روشنایی و شمعدان ها نشانگر سربازانی هستند که از زندگی عروس و داماد محافظت می کنند.

چیدمان در سفره عقد: آینه باید در بالای سفره قرار گیرد تا عروس و داماد همدیگر را در آینه ببینند و دل هایشان نسبت به هم مثل آینه صاف و زلال باشد و یک جفت شمعدان نیز در دوطرف آینه قرار میگیرد تا نمایانگر روشنایی و گرمی پیوند عقد گردد.

در هفت سین: آینه نماد روشنایی و آتشدان (که به شمعدان تبدیل شده) نیز نماد پایداری نور و گرماست.

جنس آینه شمعدان: جنس شمعدان و قاب آینه معمولا از نقره، برنز و یا بلور است که البته نوع چوبی آن نیز به دلیل قیمت مناسب رواج پیدا کرده است. آینه شمعدان برنز از جمله آینه شمعدان های پرطرفدار می باشد. ارزش بالای آن و قیمت مناسب نسبت به آینه شمعدان نقره باعث استقبال اکثر افراد به این نوع آینه شمعدان شده است.

راهنمای خرید آینه و شمعدان

آینه شمعدان از جمله اولین خرید های مشترک عروس داماد ها است که امروزه مثل سایر وسایل جهیزیه تنوع گسترده ای پیدا کرده اند و از این رو لازم است که قبل از خرید آینه و شمعدان ، به مطالعه اصول و ترفند خرید آن ها بپردازید تا بتوانید هنگام خرید آینه  شمعدان جهیزیه تان ، بهترین آن ها را انتخاب کنید.

از آن جا که در این مقاله قصد داریم کامل ترین راهنمای خرید آینه و شمعدان را در اختیار همراهان خود بگذاریم ، قبل از معرفی انواع آینه شمعدان ها قصد داریم کمی به سال ها قبل برگردیم و کمی با شما راجب فلسفه وجود آیینه و شمعدان در سفره عقد و منزل هایمان صحبت کنیم.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید چرا باید آینه و شمعدان بخریم ؟ یا آینه شمعدان نماد چه چیزی هستد ؟

فلسفه وجود آینه و شمعدان

ما ایرانی ها از سال ها قبل ، جایگاه ویژه ای به وجود آینه در سفره عقد و منازلمان داده ایم چرا که آینه نماد روشنایی و مظهر خوشبختی است اما چرا از شمعدان استفاده می کنیم ؟ چرا که در ایران باستان عقیده داشتند شمعدان ها نماد دو نگهبان هستند که از بخت روشن عروس و داماد محافظت می کنند.

البته در حال حاضر وجود آینه شمعدان در سفره عقد زمانی معنا دار است که عروس و داماد هنگام جاری شدن خطبه عقد یک دیگر را درون آینه نگاه می کنند. البته این موضوع نیز نزد ایرانیان قدیم اهمیت خود را داشته و کاری خوش یمن به شمار می رفته چرا که به این معنی بوده که دل های زن و شوهر با یک دیگر در طول زندگی مثل آینه ، پاک و زلال می ماند.

نکاتی که قبل از خرید آینه شمعدان باید به آن ها توجه کنید :

قبل از خرید آینه شمعدان به فکر کاربرد آن باشید !

قبل از اینکه آینه و شمعدان مورد نظرتان را خریداری کنید ، لازم است که به کاربرد آن فکر کنید. اینکه در منزلتان کجا قرار است قرار بگیرد ؟ جلوی درب منزل ، در راهرو ، روی میز آرایش ، داخل ویترین یا بوفه ، میز ناهار خورییا داخل کمد ؟

” باید قبل از خرید به این موضوع فکر کنید. “

پیشنهاد ما به شما این است که هنگام خرید آینه شمعدان به فکر کاربردش باشید تا اگر قرار است فقط یک شب از آن استفاده کنید ، هزینه چندان زیادی برای آن نپردازید.

به مدل شمعدان ها هنگام خرید دقت کنید !

امروزه شمعدان ها نیز انواع گوناگونی پیدا کرده اند ، برخی از آن ها برقی هستند و با لامپ روشن می شوند ، برخی با شمع روشن می شوند ، برخی یک شعله دارند و برخی چندین شعله. از قدیم ها شمعدان هایی که شکل گل لاله داشتند بین ما ایرانی ها طرفداران بسیاری دارد که نوع کریستال این شمعدان بسیار زیبا است.

بعضی از همراهان همیشگی ما سوالاتی را در مورد خرید آینه و شمعدان برای ما ارسال کرده بودن که ما در این بخش از مقاله قصد دارید به پاسخ هر یک بپردازیم.

آیا حتما لازم است که آینه شمعدان بخریم ؟

خب حقیقتی در اینجا وجود دارد ، آن هم اینکه امروز دلیل اصلی وجود آیینه و شمعدان در سفره عقد یا منزلمان به دلیل شور و اشتیاق فردی که عروس داماد به وجود آن دارند نه آداب و رسوم قدیمی به همین دلیل خیلی از عروس داماد ها امروزه به دنبال تهیه آینه شمعدان نیستند چرا که خرید آینه و شمعدان هزینه بالایی دارد. برای همین خرید آینه و شمعدان اجباری نیست و می توانید برای سر سفره عقد آن را اجاره کنید ، اما اگر کمی سلیقه به خرج دهید و آینه شمعدانی انتخاب کنید که چه در منزلتان و چه در سفره عقدتان قابل استفاده باشد ، می توان از آن ها به عنوان یادگاری ارزشمند از مهم ترین روز زندگیتان در منزلتان یاد کنید.

آینه و شمعدان ایرانی بخرم یا آینه و شمعدان خارجی ؟

برای اینکه بدانید آینه و شمعدان خارجی بخرید یا ایرانی باید ابتدا مشخص کنید که قصد دارید برای خرید آینه و شمعدان چه مقدار هزینه کنید؟ جالب بدانید که به طور کلی آیینه و شمعدانی های ایرانی در بازار ارزان نیستند و حتی برخی از مدل های آن چندین برابر آینه و شمعدان های خارجی قیمت دارند. به طور مثال اگر در بازار به دنبال آینه و شمعدان نقره ایرانی باشید ، قیمت آن 2 یا 3 برابر مدل آلمانی آن است.

البته لازم بدانید که آینه و شمعدان نقره ، از گران ترین مدل های آینه و شمعدان در بازار است و شما برای خرید آن باید حداقل 20 الی 30 میلیون تومان در نظر بگیرید. شاید لازم باشد بدانید که ، آیینه و شمعدان های موجود در بازار ایران ، در حال حاضر اغلب ساخت آلمان ، چک و اسلوونی هستند.

آینه و شمعدان کنسول دار بخریم یا نه ؟

جواب این سوال بستگی به این موضوع دارد که می خواهید آینه و شمعدانتان چه مقدار از فضای خانه تان را اشغال کند ؟

اگر منزلی بزرگ با فضایی کافی دارید انتخاب آیینه و شمعدان کنسول دار می تواند برای شما مناسب باشد چرا که روی کنسول آن علاوه بر آینه و شمعدان می توانید لوازم دکوری دیگری مثل مجسمه بچینید و نمای متفاوتی به منزل خود ببخشید. اما اگر منزل شما فضای کمی دارد بدون شک نباید به سراغ خرید آینه و شمعدان کنسول دار بروید چون فضای خانه شما را اصلا جالب نمی کند.

آینه و شمعدانی که می خواهیم تهیه کنیم چه اندازه ای داشته باشد خوب است ؟

اگر قصد دارید از آینه شمعدان در سفره عقد و سپس منزلتان استفاده کنید ، لازم که به اندازه آن دقت کنید. اگر خانه تان کوچک است ، واقعا به سراغ آینه شمعدان های بزرگ و کنسول دار نروید اما اگر وجود کنسول برایتان مهمه بهتر از آینه های دیواری که کنسولشان نیز روی دیوار نسب می شود استفاده کنید.

اگر خانه تان بزرگ پیشنهاد ما اینکه از آینه های بزرگ دیواری و آینه های کنسول دار استفاده کنید.

کدام جنس آینه شمعدان مناسب سفره عقد است ؟

شاید لازم باشد که توجه شما را به موضوعی جلب کنیم ، در حال حاضر استفاده از آیینه و شمعدان نقره ، برنز و یا حتی استیل اجباری نیست و شما با کمی خلاقیت و سلیقه حتی می توانید به دنبال آیینه و شمعدان های چوبی یا تمام شیشه بروید و سلیقه خاص خود را به دیگران ثابت کنید.

برای سفره عقد از هر نوع آینه شمعدانی با توجه به سلیقه تان می توانید استفاده کنید اما برای اینکه انتخاب مناسبی داشته باشید ، لازم است که ویژگی های هر یک را به خوبی بشناسید که خب ما در این مقاله سعی کردیم انواع آینه و شمعدان را به صورت اجمالی به شما معرفی کنیم.

از چه نوع شمعدانی را خریداری کنیم بهتر است ؟

با توجه به اینکه شمعدان های برقی نیاز به برق دارند ، از آن ها باید در جای مشخصی استفاده کنید و برای همین پیشنهاد ما اینکه است اگر برای خانه امکان استفاده از آباژور را دارید بهتر است که از شمعدان های غیر برقی استفاده کنید. البته علاوه بر این شمعدان های غیر برقی زیبایی منحصر به فردی دارند که شمعدان های برقی ندارند.

چه مقدار بودجه برای خرید آینه و شمعدان عروس لازم است ؟

اینکه چه مقدار بودجه برای خرید آینه شمعدان عروس کافی است کاملا بستگی به این دارد که قصد خرید چه جنس آیینه شمعدان و چه مدلی از آن ها را دارید ؟

در بازار امروز ، آیینه و شمعدان ها جنس های بسیار گوناگونی پیدا کرده اند و به همین دلیل دارای طیف قیمتی گسترده ای نیز می باشند اما به طور کلی رنج قیمت آینه و شمعدان عروس در بازار از حداقل 2 میلیون تومان تا 100 میلیون تومان است و آینه شمعدان های نقره ، برنز و استیل جز لوکس ترین و گران قیمت ترین آینه شمعدان ها هستند و آینه شمعدان های چوبی و شیشه ای از قیمت مناسبی برخوردار می باشند و آینه شمدان های مدرن به مراتب قیمت های کمتری دارند.

آینه و شمعدان را از کجا بخریم ؟

اگر در تهران زندگی می کنید برای تهیه آینه شمعدان بهتر است که به بازار برگ تهران ، چهار راه ابوسعید ، مخبر الدوله ، سعدی و لاله زار بروید که بورس آینه و شمعدان و لوستر هستند و می توانید به مقایسه مدل های مختلف با یک دیگر بپردازید. البته اگر بودجه زیادی برای خرید آینه شمعدان دارید ، می توانید به لوکس فروشی های میرداماد و شریعتی سری بزنید اما اگر انتخاب شما اینه شمعدان برنز است می توانید با مشاوران ما در فروشگاه برنز نوین ارتباط برقرار نمایید و آینه شمعدان برنزی شیک و لاکچری را برای خود تهیه نمایید. همچنین می توانید نمونه دلخواه خود را برای ما بفرستید تا آن را با قیمت مناسب تولید نماییم. اگر در شهرستان ها هستید بهترین انتخاب برای شما فروشگاه برنز نوین می باشد. چون امکان ارسال از طریق باربری به تمام نقاط ایران مهیا می باشد.

از آینه شمعدان های آماده استفاده کنیم یا به دلخواه آینه و شمعدان مورد نظرمان را سفارش دهیم ؟

اگر مدل مورد نظر خود را در جایی پیدا نمی کنید می توانید آن را سفارش دهید. اگر امکان تولید مورد مد نظر شما فراهم باشد، فروشگاه برنز نوین امکان تولید آن را با شما در میان خواهد گذاشت. بی شک در صورت امکان، نمونه ای مطابق با خواسته شما تولید و عرضه خواهد شد.

مزایای خرید از فروشگاه اینترنتی برنز نوین

  • ضمانت 10 ساله اصالت محصول
  • ارسال رایگان محصولات غیر حجیم به تمام نقاط کشور
  • عودت کالا در صورت بروز هرگونه مشکل
  • پرداخت در محل برای تمام مشتریان تهران
  • صرفه جویی در زمان و هزینه خرید کالا

این مزایا را در راستای کاهش هزینه ها و همچنین راحت کردن خرید محصولات برای مخاطبان فراهم نموده ایم. برای مشاهده تمامی محصولات فروشگاه برنز نوین می توانید به آدرس اینترنتی این فروشگاه مراجعه نمایید. شما در فروشگاه ما خواهید توانست به کمک کارشناسان ما از ابتدا با مشاوره و راهنمایی در مورد نحوه انتخاب با توجه به بودجه و چیدمان منزل بهترین انتخاب را داشته و در کوتاه ترین زمان ممکن و با امن ترین روش های ارسال محصول خود را تحویل بگیرید. از جمله مزایا و خدمات دیگر مجموعه ی ما این است محصول انتخابی شما را به صورت سفارشی نیز طراحی کرده و هیچ گونه محدودیتی در طراحی آن ها وجود ندارد.

فلز برنج چست؟

برای اینکه بتوانید آینه شمعدان برنجی اصل را تشخیص دهید بهتر است ابتدا بدانید فلز برنج چیست. فلز برنج ترکیب شده از روی و مس آلیاژ است. برنج یکی از پرکاربردترین آلیاژ‌ها محسوب می‌شود که مستحکم، و در برابر خوردگی سخت و مقاوم می باشد. با تغییر نسبت مخلوط  مس و روی می توان سختی ونرم بودن آن را تغییر داد. هر چه میزان روی بیشتر, استحکام  برنج بیشترمی شود اما شکل پذیری آن کمتر می‌شود. آلیاژ برنج نقطه ذوب پایینی دارد و به همین دلیل مناسب ریخته گری است. از کاربردهای برنج می توان به ساخت جواهرات و وسایل دکوری و صنعت معماری اشاره کرد.

تفاوت برنز و برنج چیست؟

یکی از دغدغه های کسانی که وسایل برنج یا برنز خریداری می کنند, مثلا عروس خانوم هایی که به دنبال خرید آینه و شمعدان برنج هستند یا خانوم های خانه داری که قصد خرید آینه و کنسول برنزی را دارند این باشد آیا این محصولی که میخریم اصل هست یا نه. در ادامه با ویژگی های وسایل برنز و برنج اصلی آشنا می شوید. اگر به دنبال خرید وسایل برنج یا برنز هستید اما از اصل بودن یا نبودن آن اطمینان ندارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

راه حل هایی ساده برای تشخیص وسایل برنجی

تشخیص آینه و شمعدان و لوستر و ظروف برنجی اصل کار خیلی راحتی است پس اصلا نگران نباشید.

  • اگر ظرف برنجی شما اصل باشد باید رنگی در طیف رنگی زرد طلایی تا آجری داشته باشد. از آن جایی که ممکن است ظرف شما فقط روکش برنجی داشته باشد می توانید برای تشخیص درست تر در قسمت انتهایی ظرفتان خراش کوچکی ایجاد کنید. سپس به رنگ لایه‌های زیرین دقت کنید اگر رنگ زیرین متفاوت بود احتمالا ظرف شما فقط روکشی از آلیاژ برنج دارد.
  • یکی از کاربردی ترین روش های تشخیص اصل بودن آینه و شمعدان برنجی نزدیک کردن یک آهنربا به ظرف مورد نظر است. در صورتی که ظرف شما آهن ربا را به خود جذب کرد متاسفانه جنس ظرف مدنظرتان تقلبی است و احتمالاً فقط با روکش نازکی از برنج پوشیده شده است.
  • یک روش دیگر برای تشخیص فلز برنج اصل این است که ظرف مورد نظرتان را روی حرارت قرار داده و بعد از داغ شدن آن را روی کیسه پلاستیکی قرار دهید در صورتی که کیسه به ظرف چسبید متاسفانه ظرف مورد نظر شما تقلبی است.

نکات مهم هنگام خرید آینه و شمعدان برنز یا برنجی

  • اگر در هنگام خرید به این مسئله شک کرده که محصول مورد نظرتان صرفاً دارای روکشی از برنز یابرنج است و نمی‌توانید با خراش به این موضوع پی ببرید کافی است به گوشه ها و جای پیچ و مهره های وسایل دقت کنید اگر در کناره وسایل رنگ دیگری مشاهده کردید می‌توانید مطمئن شوید با وسایل برنزی و برنجی اصل روبرو نیستید.
  • گاهی اوقات ممکن است محصول برنزییا برنجی شما اصل باشد ، اما به دلیل کثیفی تغییر رنگ پیدا کرده باشد. در این شرایط ابتدا وسایل برنزی تان را تمیز کنید.

اصلی ترین تفاوت برنز و برنج اصلی

تفاوت برنز و برنج  را از طریق شکل ظاهری، میزان سختی و انعطاف‌پذیری، میزان دوام و مقاومت، خواص طبی و تفاوت قیمت برنز با برنج؛ که در ادامه به شرح هر کدام از موارد ذکر شده می‌پردازیم.

شکل ظاهری

هر دو آلیاژ برنج و برنز بسته به میزان آلیاژ ترکیبی‌شان با مس، طیف رنگی از قرمز مسی تا زرد رنگ دارند؛ اما بیشترین تفاوت ظاهری آن‌ها این است که در برنز، حلقه های ضعیف بر روی سطح آن دیده می‌شود و سطح ناهموارتری نسبت به برنج دارد. در واقع برنج صیقلی‌تر از برنز است.

خواص طبی

آلیاژ برنج به دلیل خاصیت میکروب کشی و وجود روی در آن، از جمله آلیاژهایی است که در طب سنتی، استفاده از آن توصیه شده است. معمولا از این آلیاژ در قالب قوری، کتری، سماور و حتی قاشق استفاده می‌شود. استفاده از برنج در این ظروف برای تامین مواد معدنی مورد نیاز بدن مفید است.

میزان سختی و انعطاف پذیری

برنز نسبت به برنج سخت‌تر است و مقاومت بیشتری دارد؛ همین سختی بیشتر، میزان شکل پذیری آن را کمی کمتر از برنج کرده است.

میزان دوام و مقاومت

یکی از فرق های برنج و برنز دوام آن هاست. برنز دوام بالاتری در شرایط آب و هوایی دارد و مقاومت به خوردگی آن نیز بیشتر از برنج است.

تفاوت قیمت برنز با برنج

 قیمت کالاها و قطعات برنزی نسبت به محصولات و کالاهایی با جنس آلیاژ برنج بیشتر است.

خرید آینه و شمعدان برنج و برنز اصل

مجموعه برنز نوین فروشگاهی معتبر در طراحی و تولید آینه و شمعدان برنز و میز برنز و برنجی می باشد. فروشگاه برنز نوین کلیه محصولات خود را با ضمانت نامه کتبی اصالت محصول ارائه می نماید. برای سفارش محصول مورد نظر خود کافی است با متخصصان ما تماس حاصل نمایید. تیم ما آماده مشاوره و پاسخگویی به مشتریان محترم خود می باشد.

محتوای این مطلب پنهان
دکمه بازگشت به بالا