برترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

11 نکته طلایی در انتخاب زیباترین و مناسب ترین دفتر مشق!

با باز شدن مدارس، یکی از دغدغه های والدین خرید دفتر مشق مناسب است. زیرا آنها دنبال دفتری هستند که علاوه بر کیفیت و دوام آن، زیبا هم باشد. پس زمانی که به دنبال انتخاب زیباترین و مناسب ترین دفتر مشق هستید، چند نکته طلایی را می‌توانید مدنظر داشته باشید:

 1. طراحی و زیبایی دفتر مشق

معمولا برای خرید دفتر، چیزی که باعث می شود در نگاه اول جذب یک دفتر شویم، طرح روی جلد آن است. برای طرح روی جلد از رنگ بندی های مختلف و طرح های متنوع کار شده است. از جزئیات آثار تا صورت‌بندی و طرح‌های هندسی، منظره، صورت، حیوانات و.. در جلد دفتر مشق به چشم می‌خورد.

انواع دفتر | تزیین جلد دفتر با وسایل ساده

 1. کیفیت ساخت دفتر مشق

حتماً به کیفیت ساخت دفتر توجه کنید. از جنس مناسبی ساخته شده بوده و صفحاتی مرغوب و ضخیم داشته باشد. همچنین، ممکن است بررسی کنید که آیا چاپ دفتر به دقت و اصولی صورت گرفته است یا نه.

 

 1. اندازه و قابلیت حمل آسان

بسته به نیازهای شما، اندازه دفتر مشق را انتخاب کنید. همچنین، به قابلیت حمل آسان آن توجه کنید تا بتوانید به راحتی در کیف یا جاهای دیگر حمل کنید.

 

 1. نوع نوشتاری دفتر مشق

قبل از خرید، بررسی کنید که دفتر دارای خطوط یکنواخت یا خطوط متنوعی است. در انتخاب بین این نوع‌ها، با توجه به نوع نوشتار خود و راحتی در نوشتن، تصمیم بگیرید.

 

 1. ابعاد دفتر مشق

دفتر مشق نیز مانند هر دفتر دیگری دارای ابعاد مختلف می باشد. مناسب ترین سایز برای دفتر مشق دانش آموزان، ابعاد B5 با طول ۲۵ و عرض ۱۷.۵ سانتی‌متر می باشد. ولی دفتر مناسب دانشجویان به خصوص آنهایی که با حل مسئله زیاد سروکار دارند، سایز A4 می باشد.

 

 1. تعداد صفحات دفتر مشق

تعیین کنید که چقدر پیشرفت مشق‌هایتان را در یک دفتر می‌خواهید ذخیره کنید. دفترهای با تعداد صفحات بیشتر ممکن است به شما اجازه دهند بیشترین بهره را از آن ببرید.

 

 1. جنس جلد دفتر

جلد دفتر یکی از فاکتورهای مهم خرید دفتر مشق ساده است. اگر می‌خواهید دفتر مشق شما پایدارتر و دوام بیشتری داشته باشد، می‌توانید دفتری با جلد سخت انتخاب کنید. این نوع دفتر مشق می‌تواند در مدت طولانی‌تری مورد استفاده قرار بگیرد.

 

 1. مناسبت با علاقه‌ها و سلیقه

دفتری انتخاب کنید که با سلیقه شخصیت و علایق شما سازگاری داشته باشد. می‌توانید در طرح و الگوی دفتر برخی از موضوعات مورد علاقه خود را انتخاب کنید، مثلاً دفتر با طرح گلها یا حیوانات.

 

 1. مناسبت با قیمت

قبل از خرید، بودجه خود را مشخص کنید و با توجه به آن دفتری را انتخاب کنید که با قیمت مناسب و شایسته برایتان باشد. توجه کنید که گاهی قیمت بالا همراه با کیفیت بالا نیست و تعادلی مناسب بین کیفیت و قیمت را پیدا کنید.

 

 1. سیمی یا فنری بودن دفتر

دفتر مشق با سیم در هنگام نوشتن و استفاده آسان تری دارد. سیم در مرکز دفتر قرار دارد و به شما کمک می‌کند تا دفتر را به‌صورت صاف و راحت تر بچرخانید و صفحات دفتر را به صورت کامل باز کنید.

 

 1. فاصله خطوط دفتر

فاصله خط های دفتر مشق نیز می تواند یک عامل دیگر در انتخاب دفتر مشق مناسب است. هر چه خطوط دفتر به هم نزدیکتر باشد و فاصله آنها از هم کمتر باشد، تعداد خط های موجود در دفتر بیشتر می شود. تعداد خط زیاد با فاصله کم باعث سخت شدن خوانایی می شود. این امر سبب خستگی دانش آموزان و در نهایت ضعیفی چشمشان می شود.

 

با توجه به موارد گفته شده، امیدوارم بتوانید دفتر مشقی را انتخاب کنید که به دل‌تان می‌نشیند و از استفاده از آن لذت ببرید!

ولی اگر پیشنهاد ما را می خواهید تا بتوانید به راحتی و با خیال راحت دفتر مشق مناسب و زیبا انتخاب کنید، باید بگوییم که دفتر مشق های چاپگ بهترین گزینه هستند.

چاپگ بزرگترین مرکز خرید اینترنتی دفتر پارچه ای است که دفترهایشان علاوه بر زیبایی بسیار با کیفیت هستند. جلد دفتر های چاپگ از نوع پارچه ای می باشند و دارای تنوع زیادی از طرح و نقش هستند. دفتر مشق های فانتزی چاپگ به حدی زیبا هستند که هم دخترها و هم پسرها جذب آن می شوند.

همچنین کاغذ مورد استفاده در دفتر مشق چاپگ نیز بسیار با کیفیت و با دوام هستند و نوع سیمی آن نیز مناسب دانش آموز است.

پس اگر دنبال فروشگاهی هستید که فروش عمده دفتر مدارس را برعهده داشته باشد، باز هم می توانید روی چاپگ حساب کنید و دفتر مشق های زیبا و فانتزی و در عین حال با دوام را برای دانش آموزان تهیه نمایید.

دکمه بازگشت به بالا