اقتصادی

۴۰ هزار رشته قنوات در کشور وجود دارد

میجیک/لرستان معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: 40 هزار قنوات در کشور وجود دارد.

عباسعلی نوبخت امروز 14 آذرماه در جریان عملیات کاوش، مطالعه و اجرای عملیات آبخیزداری در روستاهای آقایی و گیجالی شهرستان بروجرد گفت: پروژه آبخیزداری یکی از برنامه های سازمانی است که پس از مطالعه کار انجام می شود. و اگر مرتع اقتصادی باشد باید برنامه ریزی شود.

وی تصریح کرد: بر اساس میزان آب جمع آوری شده در پشت سد می توان از آن در پایین دست استفاده کرد و از این رو پروژه نقش مهمی در حفظ آب و خاک دارد.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری خاطرنشان کرد: در مجموع 40 هزار کانال وجود دارد و تاکنون در 10 هزار کانال عملیات آبخیزداری انجام شده است.

نوبخت با بیان اینکه این اقدام حجم آب کانال را تا سه برابر افزایش داده است، افزود: مطالعه و اجرای طرح های آبخیزداری همواره نقش و زیرساخت های مهمی برای حفظ آب و خاک خواهد داشت. .

وی افزود: آبخیزداری یکی از موثرترین راهکارها برای مدیریت منابع آب و خاک است که باید توسعه و اجرای پروژه ها در این حوزه در لرستان جدی گرفته شود.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا