اقتصادی

۳۱ خرداد زمان قطعی پایان تولید پژو پارس / کدام خودرو جایگزین پارس می شود؟

مدتی است با مشکل پایان یافتن تولید پژو پارس، از سورن پلاس خودرویی با استاندارد 85 به عنوان جایگزین این محصول نام برده می شود. اما خودروهایی مانند 207 و تارا دستی نیز جزو گزینه های پیشنهادی ارسال شده به مشتریان در طرح فراخوان هستند.

به گزارش میجیک، همانطور که چندی پیش در نامه معاون سازمان استاندارد اعلام شد، پژو پارس به عنوان خودرویی با پلت فرم قدیمی که استاندارد 85 را ندارد و ایران خودرو از مدار تولید خارج می شود. تا بهار امسال مجوز تولید دارد به گزارش میجیک، این مجوز تا 10 خرداد ماه اعتبار دارد و تمدید نخواهد شد.

پایان دادن به تولید محصولات قدیمی و غیراستاندارد به یکی از محورهای اصلی دستور دولت سیزدهم در توسعه صنعت خودرو کشور و ارائه محصولات مدرن و مطمئن برای مردم تبدیل شده است.

با توقف تولید پارس، دیگر محصول غیراستانداردی در سبد محصولات ایران خودرو وجود ندارد و تمامی محصولات این شرکت به صورت خودروهای ایمن و استاندارد به دست مشتریان می رسد که این اقدامی بزرگ از سوی دولت مردمی تلقی می شود. در تصمیمات و وعده ها به شهروندان

اکنون با این تصمیم و بررسی تماس های ارسالی خودروساز، سه مسیر جایگزین پارس برای متقاضیان پیشنهاد شده است. خودروهای پیشنهادی سورن پلاس، 207 و تارا با در نظر گرفتن تسهیلات 100 میلیونی فقط برای متقاضیان سورن پلاس، به نظر می رسد ایران خودرو برای جایگزینی پارس به عنوان محصول سورن پلاس در اولویت قرار دارد که به زودی باید شاهد تصاحب قطعه پارس از این طریق باشیم. ماشین. در زیر گزینه های پیشنهادی که در طرح فراخوان برای مشتریان ارسال می شود را بررسی خواهیم کرد.

Suren Plus XU7P یا Optimum Suren Plus مجهز به موتور XU7 Plus است که 1.8 لیتر و دارای 8 سوپاپ است. این خودرو به دو ایربگ، تریم فابریک داخلی، صندلی های جلو برقی، رینگ های فولادی، صفحه نمایش لمسی، دوربین و سنسورهای پارک عقب، فرمان هیدرولیک، آینه های تاشو برقی، تهویه مطبوع اتوماتیک، ترمزهای دیسکی جلو و ترمزهای فنجانی عقب، کنترل مجهز شده است. پایداری الکتریکی، سیستم کنترل استارت در سربالایی، نشانگر تعویض دنده GSI، سنسور نظارت بر فشار باد لاستیک، چراغ روشنایی در روز، موقعیت نور، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان و غیره.

تجهیزات فوق حس ایمنی و راحتی را برای راننده و سرنشینان فراهم می کند و می توان سر و گردن را بالاتر از پارس با مقادیر بالاتر قرار داد.

در حال حاضر سورن پلاس بیش از 150 میلیون تومان اختلاف قیمت در بازار دارد.

دومین خودروی پیشنهادی، پژو 207 دستی است که خودرویی مدرن و جوان پسند است که می تواند انتخابی ایده آل برای جوانان جامعه باشد. قیمت کارخانه ای این خودرو در حال حاضر کمتر از 400 میلیون است که ارزان ترین خودروی سبد ایران خودرو است و احتمالا ایران خودرو قیمت آن را به روز خواهد کرد. اما اگر متقاضیان پارس با احتساب قیمت فعلی کارخانه این خودرو را انتخاب کنند بیش از 400 میلیون سود خواهند داشت. بنابراین 207 یکی از گزینه های جذاب برای متقاضیان پارس است.

گیربکس دستی با گیربکس شش سرعته نیز برای متقاضیان پارس عرضه می شود. این خودرو با قیمتی در حدود 580 میلیون در کارخانه بیش از 240 میلیون تومان با بازار اختلاف دارد و انتخابی ایده آل برای خانواده های ایرانی است. امکانات ایمنی و رفاهی تارا نیز با استقبال خوبی در بین مشتریان مواجه شده و از پارس بهتر است.

هر سه این خودروها از استاندارد 85 استفاده می کنند و در مورد ایمنی و آسایش زیاد صحبت می کنند، اما باید منتظر ماند و دید کدام یک از پیشنهادات جایگزین توجه بیشتری را به خود جلب کرده و جایگزین خودرو پارس قدیمی ایرانی می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا