کد ریست تلفن بیسیم پاناسونیک

ریست کردن چیست؟

قبل از توضیح و گفتن کد ریست تلفن بیسیم پاناسونیک شرکت کامتل  ، باید بدانیم اصلا ریست کردن تلفن بیسیم پاناسونیک به چه معناست؟ ریست کردن فقط مختص تلفن بیسیم پاناسونیک نیست و بسیاری از تجهیزات هوشمند دارای قابلیت ریست کردن و یا بازگشت به تنظیمات کارخانه هستند. در واقع زمانی که شما دستگاه خود را ریست می‌کنید، تمام داده‌های ذخیره شده حذف شده و دستگاه به تنظیمات اولیه باز می‌گردد. کاربرد ریست زمانی است که دستگاه شما داری یک مشکل ناشناخته نرم افزاری بوده و شما با ریست کردن قصد حل این مشکل را دارید.

به دلیل پاک شدن تمام اطلاعات در ریست کردن، باید بررسی کنید که آیا این مشکل قابل حل است یا خیر. برای مثال بوق نخوردن تلفن بیسیم  Panasonic به دلایل مختلفی رخ می‌دهد. در ابتدا باید دلایل و علت‌های مختلف مانند خرابی پریز، کابل و .. را بررسی کنید. اگر مشکل حل نشد باید تلفن را ریست کنید و یا به بخش تعمیرات پاناسونیک مراجعه نمایید تا متخصصان این مجموعه تلفن شما را بررسی کرده و آن را تعویض نمایند.

در اینجا  برای ریست کردن و بازگشت به تنظیمات کارخانه روش‌های مختلفی وجود دارد. برخی از تولیدکنندگان یک کلید و دکمه را روی دستگاه قرار می‌دهند که با فشردن آن دستگاه به تنظیمات کارخانه برگشته و اطلاعات ذخیره شده پاک می‌شود. اما در تلفن‌های بیسیم پاناسونیک باید از کد ریست تلفن بیسیم پاناسونیک استفاده کنید. نحوه ریست کردن تلفن بیسیم پاناسونیک بسیار ساده و شامل چند مرحله است که به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. در ادامه مراحل بازگشت به تنظیمات کارخانه را با استفاده از کد ریست تلفن بیسیم پاناسونیک برای شما توضیح خواهیم داد.

پیغام line in use در تلفن | تنظیمات تلفن پاناسونیک

در چه زمانی باید تلفن بیسیم پاناسونیک را ریست کرد؟

با توجه به گفته ” گاهی اوقات یک سری مشکلات به دلیل اختلالات در تلفن‌های بیسیم پاناسونیک اتفاق می‌افتد. برای مثلا صدای زنگ تلفن قطع می‌شود، صدا به گوش مخاطب در هنگام مکالمه نمی‌رسد و یا نمی‌توان با افرادی که در لیست مخاطبین قرار دارند، تماس گرفت. این موارد از جمله مشکلاتی هستند که  کاربران تلفن‌های بیسیم پاناسونیک ممکن است با آن مواجه شوند. اگر بعد بررسی این مشکلات باز هم تلفن بیسیم پاناسونیک درست نشد، چاره‌ای جز ریست کردن نخواهید داشت.” البته فرقی ندارد که تلفن شما از چه برند و مدلی است. این اختلالات و مشکلات ممکن است برای هر مدل و هر برند اتفاق بیفتد و فقط برای تلفن‌های پاناسونیک این مشکلات به وجود نمی‌آید. زمانی که تلفن بیسیم پاناسونیک ریست شد، این دستگاه به حالت عادی برمی‌گردد و مانند روز اول بدون هیچ مشکلی برای شما کار خواهدکرد.

چگونه باید تلفن بیسیم پاناسونیک را ریست کرد؟ نحوه استفاده از کد ریست تلفن بیسیم پاناسونیک

شاید با خود فکر کنید که ریست کردن تلفن بیسیم پاناسونیک، بسیار سخت است و برای اینکار باید آن را به بخش تعمیرات فنی پاناسونیک برده تا دستگاهتان را برای شما ریست کنند. اما بر خلاف تصورات شما، ریست کردن تلفن بیسیم پاناسونیک بسیار راحت بوده و اگر اطلاعات زیادی از تلفن بیسیم پاناسونیک نیز نداشته‌باشید، باز هم می‌توانید تلفن خود را ریست کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که ریست کردن تلفن بیسیم پاناسونیک باعث پاک شدن تمام اطلاعات خواهدشد. بنابراین ریست کردن را به عنوان آخرین راه انتخاب کنید. چرا که با ریست کردن، تمام تنظیمات مربوط به “فعال کردن منشی تلفنی ” و شماره‌های ذخیره شده در دفترچه تلفن پاک خواهندشد. اگر تمام راه‌ها را امتحان کرده‌اید اما تلفن بیسیم پاناسونیک شما هنوز ایراد دارد، مراحل بعدی برای ریست کردن تلفن بیسیم پاناسونیک را دنبال کنید.

کد ریست اکثر تلفن‌‌های بیسیم پاناسونیک یکسان است. در نتیجه بدون توجه به مدل خودروی خود، می‌توانید از کد ریست تلفن بیسیم پاناسونیک برای بازگشت به تنظیمات کارخانه استفاده کنید. مراحل ریست کردن تلفن بیسیم پاناسونیک به ترتیب زیر می‌باشد:

  1. ابتدا محفظه پشت تلفن بیسیم را بازکرده و باتری‌ها را از دستگاه جدا نمایید.
  2. بعد از جداکردن باتری، باید کد ریست تلفن بیسیم پاناسونیک یعنی 0، 2، 5 و 8 را به صورت همزمان فشار دهید و سپس دوباره باتری‌ها را در جای خود بگذارید.
  3. بعد از قرار دادن باتری‌های صدای ممتد و سوت مانندی به گوش شما خواهد رسید.
  4. بعد از شنیدن صدای سوت، دوباره باید باتری‌ها را از تلفن بیسیم پاناسونیک در بیاورید و دو دقیقه صبر کنید. بعد از دو دقیقه دوباره باتری‌ها را درون تلفن بیسیم پاناسونیک قرار دهید.
  5. بعد از قرار دادن باتری‌ها در تلفن بیسیم پاناسونیک، تلفن را روشن نمایید

نحوه برطرف کردن مشکل ست نشدن پایه

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای تلفن بی سیم پاناسونیک اتفاق بیفتد، ست نشدن تلفن بیسیم با پایه است. زمانی این اتفاق می‌افتد که گوشی مدت زمان زیادی از پایه دور مانده است و یا تنظیمات آن به هم ریخته باشد. برای رفع این مشکل می‌توان از کد ریست تلفن بیسیم پاناسونیک استفاده کرده و تلفن را به تنظیمات کارخانه برگردانید. در این مواقع پیام “No Link To Base” نمایش داده خواهدشد. برای فکتوری ریست تلفن بیسین پاناسونیک برای رفع مشکل ست نشدن پایه، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا گوشی را نزدیک بیس قرار داده بعد از انتخاب ” Menu ” کد ۱۳۰# را شماره گیری کنید.
  2. دکمه “Locator” را فشار داده و بعد از 5 ثانیه OK را بزنید.
  3. با شنیدن صدای بوق، مطمئن می شوید که گوشی مجددا با پایه اش ست شده است.

کدهای مخفی تلفن بیسیم پاناسونیک

تلفن پاناسونیک علاوه بر کد ریست برای بازگشت به تنظیمات کارخانه، کدهای مخفی دیگری نیز دارد که در صورت استفاده از آن میتوان قابلت‌های تلفن بیسیم پاناسونیک را فعال کرد. در ادمه توضیح این کدهای مخفی و نحوه استفاده از آن‌ها را توضیح می‌دهیم:

استفاده از قابلیت منشی تلفنی

یکی از قابلیت‌های کاربردی تلفن بیسیم پاناسونیک، قابلیت منشی تلنفی می‌باشد. منشی تلفنی زمانی که شما در خانه نیستید، پیغام فردی که با شما تماس گرفته‌است را برای مدت مشخصی ذخیره می‌کند. قبل از ضبط کردن پیام فرد تماس گیرنده، منشی تلفنی یک پیام خوش آمدگویی به صورت پیش فرض پخش می‌کند. برای ضبط کردن صدای خود می‌توانید از دو روش استفاده کنید:

  • ابتدا کد #302 را وارد کرده و پیغام مورد نظر خود را ضبط کنید و کلید STOP را فشار دهید.
  • روش دوم بدون استفاده از کد است. برای اینکار باید دکمه Menu را فشار داده و به دنبال گزینه Answering Greeting بگردید. سپس باید Greeting را انتخاب نمایید.

نحوه دسترسی به لیست سیاه

لیست سیاه یکی دیگر از قابلیت‌های تلفن بیسیم پاناسونیک است که به شما این امکان را می‌دهد تا شماره‌های مزاحم و یا تبلیغاتی را بلاک کنید. با فرستان این مدل شماره‌ها به بلک لیست دیگر این افراد قابل تماس گرفتن با شما را ندارند. برای دسترسی به black List تلفن بیسیم پاناسونیک، کلید Menu را روی گوشی بیسیم، فشار دهید. با وارد کردن کد #217 می‌توانید به بلک لیست دسترسی داشته‌باشید. سپس شماره‌ای که می‌خواهید به لیست سیاه اضافه شود، را وارد نمایید و گزینه Add را بزنید.

نحوه فعال سازی آلارم تلفن بیسیم پاناسونیک

آلارم و زنگ هشدار جزء قابلیت‌های تلفن بیسیم پاناسونیک است که به راحتی می‌توانید آن را فعال کرده و از آن استفاده کنید. برای فعال کردن آلارم تلفن بیسیم پاناسونیک، کافیست کلید Menu را فشار داده و کد #720 را فشار دهید و ساعت موردنظر را به عنوان آلارم در دستگاه تنظیم کنید

دکمه بازگشت به بالا