اقتصادیبرترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

چطور از کرم پودر در کنار رژ لب استفاده کنیم؟

تفاده از لوازم آرایش خشک شده با قرار دادن آنها در آب گرم

خرید کرم پودر لاکچری کوین: همیشه ، علاوه‌بر کیفیت خوب ترکیباتش، مژه‌های شما را به زیباترین حالت ممکن آرایش می‌کند. اگر ریمل شما در حال حاضر خشک شده است، کافی است آن را قبل از استفاده، کمی در آب گرم بگذارید. با این روش می‌توانید از مواد باقی‌مانده روی دیواره داخلی‌اش نیز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از مصرف لوازم آرایش که تاریخ انقضای آن‌ها گذشته، حتی اگر از بهترین مارک باشد، جداً بپرهیزید.

 ۲. استفاده از لوازم آرایش مایع با بیرون آوردن حلقه پلاستیکی مخزن آنها

خرید کرم لاکچری کوین: اگر مایع را برای آرایش لب‌های خود انتخاب کرده‌اید و حالا متوجه شده‌اید که رژتان تقریباً تمام شده است، ناامید نشوید. الآن زمان آن است که حلقه‌ی پلاستیکی گردن لوله رژ را بیرون بیاورید. حلقه خروجی لوله رژ مایع، به عنوان محلی برای گرفتن رژ لب اضافی از روی برس است؛ اما وقتی رژ رو به اتمام است، ارزش آن را دارد که با درآوردن این حلقه از سر لوله، به مقداری از مایع رژ که زیر آن جمع شده است دسترسی پیدا کنید.

 ۳. احیای بهترین کرم پودر با کمک کرم مرطوب کننده

به عنوان می‌توان از برندهایی مانند گرلن، ژیوانشی، دبورا و نوبا یاد کرد. تمامی  کرم روز و شب لاکچری کوین این برندها از کیفیت عالی برخوردار هستند. مسلماً برای خرید بهترین مارک کرم پودر و سایر لوازم آرایش مارک باید به نسبت کیفیتشان قیمت بیشتری هم پرداخت. به همین دلیل نیاز است ترفندی را بیاموزیم که بتوانیم به کمک آن، تا آخرین قطره از کرم پودر خود استفاده کنیم. بنابراین اگر فکر می‌کنید که محبوب شما تمام شده است، احتمالا اشتباه می‌کنید. مقدار اندکی از این کرم ممکن است به دیواره‌های شیشه یا تیوپ آن چسبیده باشد. بنابراین کمی کرم مرطوب کننده صورت داخل آن بریزید و تکان دهید. با این کار، علاوه بر ساخت کرم مرطوب کننده رنگی، می‌توانید از تمامی باقی‌مانده کرم پودر خود استفاده کنید.

 ۴. تازه کردن سطح پنکیک با چسب پهن

حتی اگر را از معتبرترین فروشگاه لوازم آرایش خریده باشید، باید بدانید که چربی صورت، باعث سفت شدن لایه رویی پنکیک ها و پودرهای فشرده می‌شود. با این حساب برای استفاده از پنکیک خشک شده و بلااستفاده‌ی خود، با کمک یک تکه چسب پهن، بخش سفت شده رویی پودر را جدا کنید. با این روش، پنکیک شما مثل روز اول خواهد شد.

 ۵. درست کردن لاک مورد علاقه با سایه چشم

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به مهمانی دعوت شده باشید و یا براق ست لباس خود را نداشته باشید. در چنین مواقعی به جای رفتن به بازار و هدر دادن وقت و هزینه، روش دیگری پیش بگیرید. در این روش کافی است کمی از سایه خرد شده و بلااستفاده خود را در برق ناخن بریزید و هم بزنید. برای این کار از مقدار کم ترکیبات شروع کنید تا مواد به‌خوبی با یکدیگر مخلوط و یکدست شوند. توجه داشته باشید که هرچه پودر سایه بیشتری بریزید لاک پررنگ‌تری در کنار لوازم آرایش خود خواهید داشت.

 ۶. استفاده از لوازم آرایش شکسته با کمک یک فندک

روزی را تصور کنید که از موجود در بازار یک رژ جامد خریده‌اید. در اولین روزهای استفاده از آن، رژتان می‌شکند. در چنین مواقعی استراتژی شما چیست؟ رژ را دور می‌اندازید یا به هر شکلی شده از آن استفاده می‌کنید؟ توصیه‌ی ما به شما این است که با روشی که در زیر برایتان می آوریم، رژ لب خود را احیا کنید. برای این کار کافی است هر دو قسمت رژ را از محل شکسته شده به شعله نزدیک کنید تا به کمک حرارت، کمی ذوب شود ولی نسوزد. سپس این دو قسمت را به هم بچسبانید و تا قبل از سرد شدن، آن را با انگشت صاف کنید. با این ترفند می‌توانید به‌راحتی دوباره از در کنار سایر لوازم آرایش خوداستفاده کنید.

 ۷. استفاده از لوازم آرایش تیوپی به طور کامل با برش آنها

شما برای خرید چقدر هزینه می‌کنید؟ در مواقع ضروری که به بازار دسترسی ندارید می‌توانید از باقی مانده کرم ضد آفتاب یا هر محصول تیوپی دیگر استفاده کنید. برای این منظور، قبل از دور انداختن تیوب‌های پلاستیکی محصولات، آن را با قیچی ببرید. برای نگهداری باقی‌مانده محصول از یک قوطی با درپوش محکم استفاده کنید. این کار باعث می‌شود هوا به محصول نفوذ نکند و محصول ماندگاری بیشتری داشته باشد. همچنین در هنگام نیاز، کرم شما به راحتی از ظرف خارج می‌شود.

استفاده از ته کرم پودر شیشه ای | چگونه رژ لب ۲۴ ساعته درست کنیم

 ۸. استفاده از لوازم آرایش خشک شده با رقیق کردن آنها

در استفاده از لوازم آرایش باید در کنار تاریخ انقضا، به تاریخ مصرف آن‌ها که روی بسته‌بندی مجصولات درج شده است توجه داشت. بهترین زمان استفاده از یک ریمل یا خط چشم، سه ماه است. اما اگر قبل از این زمان خشک شدند راه های ساده‌ای وجود دارد که باز از آن‌ها استفاده کنید. در  بخش شماره ۱ این مقاله گفتیم با کمک آب گرم می‌توانید خود را احیا کنید. در اینجا نیز روش دیگری به شما می‌آموزیم که برای ریمل،‌ سایه چشم و خط چشم مفید است. در این روش به چند قطره سرم نرمال سالین (سرم فیزیولوژیک) نیاز دارید. سرم را داخل محصولات بریزید تا دوباره تازه شوند.

 ۹. افزایش طول عمر لوازم آرایش مانند لاک، رژ لب و عطر

گرما و نور می‌تواند ترکیبات لوازم آرایش از جمله بهترین عطر مردانه یا عطر زنانه خوشبو را تغییر دهد. این تغییر در رنگ، بو و بافت آن ها رخ می‌دهند. برای حفاظت از یا و مردانه‌ی خود بهتر است آن‌ها را در محیطی سرد و خنک قرار دهید. یخچال یا محیط دور از نور بهترین مکان برای نگهداری این محصولات است. آخرین قطرات ادکلن خود را نیز می‌توانید با فشار یه بشقاب از شیشه‌اش خارج کرده و با کرم مرطوب کننده مخلوط کنید. با این روش کرم شما تا مدتی کار عطر را برایتان انجام می‌دهد.

 ۱۰. فشرده کردن سایه چشم خرد شده با الکل

در بخش سوم این مقاله گفتیم که چطور خود را احیا کنید. در این قسمت به این موضوع می‌پردازیم که اگر پنکیک یا سایه چشممان شکسته یا خرد شد چه کنیم؟ در چنین مواقعی به سایه یا هر پودر فشرده خرد شده، کمی الکل اضافه کنید تا به حالت خمیر درآید. سپس آن را با پشت قاشق یا انگشت بفشارید. هنگامی که الکل تبخیر شد، پودر دوباره سفت و آماده‌ی استفاده در کنار سایر لوازم آرایش می‌شود.

 ۱۱. تمیز کردن آرایش و چسب از مژه مصنوعی با کمی الکل و برس ریمل

یکی دیگر از لوازم آرایش که کاربرد زیادی دارد، مژه‌ی مصنوعی است. معمولاً برای حالت دادن بهتر به مژه‌ی مصنوعی معمولاً از استفاده می‌کنند. همین کار باعث سیاه و کثیف شدن مژه می‌شود. بعد از استفاده از مژه و ریمل زدن به آن نیازی نیست آن را دور بیندازید. برس را به کمی الکل آغشته کرده و به آرامی بین مژه‌های مصنوعی بکشید. به این ترتیب بدون خراب کردن شکل، مژه‌ها تمیز شده و نیازی به خرید مژه مصنوعی‌ جدید نیست.

 ۱۲. ساخت رژ لب دلخواه با سایه چشم خردشده و وازلین

رژ لب از لوازم آرایش پرطرفدار و پرمصرف محسوب می‌شود. اگر نمی‌خواهید سایه چشمتان هدر برود و فکر می‌کنید رنگ آن برای لب مناسب است، آن را خرد و با کمی وازلین مخلوط کنید. مخلوط به‌دست‌آمده را در ظرف کوچک در دار نگهداری کنید.

 ۱۳. باز کردن در لاک خشک شده با قرار دادن آن در آب گرم

بعضی مواقع در پوش لوازم آرایش ما تا حدی سفت و می‌شوند که ترجیح می‌دهیم آن را دور بیندازیم. یکی از این محصولات لاک است. اگر درپوش یا براق شما سفت شده و به هیچ طریقی باز نمی‌شود، آن را دور نیندازید. در یک لیوان، آب جوش بریزید و سر لاک را درون آن قرار دهید. از قرار دادن تمام شیشه لاک در آب گرم خودداری کنید؛ زیرا سبب تغییر رنگ لاک و کاهش ماندگاری آن می‌شود.

 ۱۴. درست کردن لوسیون بدن با رایحه دلخواه

اگر یا زنانه‌ی شما به پایان رسیده است، قطرات نهایی را با فشار یک بشقاب کوچک از آن خارج کرده و داخل لوسیون‌های بدون بو بریزید. با این کار در کنار استفاده از لوازم آرایش خود یک لوسیون با رایحه دلخواه دارید که کار عطر را برایتان انجام می‌دهد.

 ۱۵. پاک کردن باقیمانده ذرات روی پالت سایه چشم با یک تکه پنبه و کمی الکل

گاهی لوازم آرایش شما تمام نشده‌اند؛ اما به‌صورتی هستند که استفاده از آن‌ها کمی سخت است. از جمله گاهی پیش می‌آید قسمت‌هایی از پالت سایه چشم، آغشته به پودر سایه می‌شوند. کمی الکل روی این قسمت‌ها اسپری کنید. این کار، هم رنگ واقعی سایه‌ها را دوباره برمی‌گرداند و هم آن‌ها را ضدعفونی می‌کند.

 ۱۶. شستشوی منظم برس آرایشی و سایر لوازم آرایش

ماندن آلودگی یا اضافه‌های لوازم آرایش روی برس‌های آرایشی باعث ایجاد التهاب یا عفونت پوست می‌شود. پس بهتر است آن‌ها را به‌طور منظم بشویید. موهای برس را زیر آب بگیرید، آن‌ها را به روغن زیتون و سپس شامپو بچه آغشته کنید، کاملا آب بکشید و به صورت افقی بگذارید تا خشک شوند

محتوای این مطلب پنهان
1 تفاده از لوازم آرایش خشک شده با قرار دادن آن‌ها در آب گرم
دکمه بازگشت به بالا