هرآنچه برای نصب ایمن هولدر موبایل دوچرخه باید بدانید

در دنیای امروزی که استفاده از گوشی‌های هوشمند به عنوان یکی از ابزارهای اساسی زندگی مدرن تبدیل شده است،  به عنوان ابزاری مهم و کاربردی در نگهداری و استفاده بهینه از گوشی‌ها بسیار کاربردی است. استفاده از موبایل در حین فعالیت هایی نظیر ناوبری ها ، فیلمبرداری ، عکس برداری ، شرکت در کلاس های آنلاین همگی نشان دهنده کاربرد گسترده این لوازم در زندگی روزمره ما است.به همین دلیل در راهنمای خرید هولدر موبایل قصد داریم با بررسی نکات مهم در خرید با توجه به نوع استفاده شما معیارهای مهم در انتخاب بهترین پایه نگهدارنده گوشی را بررسی کنیم .

راهنمای خرید هولدر موبایل و نکات مهم در خرید پایه نگهدارنده گوشی

قبل از خرید نگهدارنده گوشی یک سری نکات از اهمیت ویژه ای برخوردار است که عدم توجه به آنها منجر به انتخاب درستی نمی شود برای اینکه بهترین هولدر موبایل برای خود را تهیه کنید رعایت نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

مشخص کنید که هولدر را در چه مکانی استفاده می کنید؟

نگهدارنده های گوشی طراحی متفاوتی دارند و هرکدام از آنها برای محیط خاصی طراحی شده اند ، به طور مثال یک هولدر موبایل برای فیلمبرداری از بالا را نمی توان درون خودرو استفاده کرد بنابراین باید فضای مورد استفاده از نگهدارنده گوشی را مد نظر قرارداد.

سازگاری هولدر با گوشی :

گوشی موبایل باید با نگهدارنده گوشی سازگاری داشته باشد چه از نظر ابعاد و چه از نظر تحمل وزن .بهترین هولدر موبایل باید توانایی تحمل وزن گوشی را داشته باشد و براکت نگهدارنده گوشی باید به اندازه باشد که به راحتی گوشی موبایل را در بربگیرد.

اولویت شما برای انتخاب هولدر چیست؟

تنوع زیاد نگهدارنده های گوشی به اندازه ای است که در انتخاب آن ممکن است با چالش های مختلفی روبرو شویم .بهترین هولدر موبایل برای هر شخصی متناسب با نیاز آن شخص سنجیده می شود.اکثر هولدرهای موبایل دارای یک پایه نگهدارنده جهت ثابت نگه داشتن گوشی هستند و این یک ویژگی مشترک است.ممکن است شما زمان زیادی را با ماشنی در سفر باشید و به یک هولدر با قابلیت شارژ بی سیم نیاز داشته باشید و یا تنها هدف شما از خرید هولدر موبایل این باشد که از آثار هنری خود فیلمبرداری یا عکس برداری کنید، تمامی این شرایط به نیاز شما در انتخاب بهترین هولدر موبایل کمک زیادی خواهد کرد.

مزیت های بهترین هولدر موبایل و پایه نگهدارنده گوشی

دسترسی آسان و سریع: هولدرهای موبایل با هدف دسترسی آسان و سریع به گوشی موبایل طراحی شده اند.نگهداری گوشی موبایل در یک مکان ثابت بدون استفاده از دستان باعث می شود که آزادی عمل بیشتری داشته باشیم.

حفاظت از گوشی :کارکردن با گوشی موبایل در حین انجام فعالیت های مختلف ممکن است موجب آسیب به گوشی هوشمند شود.با استفاده از نگهدارنده گوشی می توانید از لیز خوردن و سقوط تلفن همراه خود جلوگیری کنید این کار موجب افزایش طول عمر دستگاه هوشمند شما می شود.

افزایش ایمنی در رانندگی:یکی از مهمتری مزیت های هولدر موبایل برای ماشین این است که راننده با حفظ تمرکز وعدم حواس پرتی و بدون استرس به رانندگی خود بپردازد.استفاده از نرم افزارها و اپلیکیشن های مسیریابی موجب دسترسی راحت به نقشه ، اطلاعات ترافیک و تماس های تلفنی در حین رانندگی می شود که با هولدر موبایل این کار به سادگی هرچه تمام میسر می شود.

ضبط و ثبت تصاویر بدون لرزش و افت کیفیت: عکس برداری و فیلمبرداری با در دست نگه داشتن موبایل، با تکان و لرزش های هرچند کم موجب تار شدن و محو شدن تصاویر می شود ، این در حالیست که با یک پایه نگهدارنده و ثابت نگه داشتن گوشی می توان تصاویر با کیفیت تری را خلق کرد.

ویژگی های بهترین هولدرهای موبایل و پایه های نگهدارنده گوشی چیست؟

قابلیت حمل آسان: حمل آسان و سریع یکی از مهمترین ویژگی هایی است که بهترین هولدرهای موبایل از آن بهره می برند.وزن و ابعاد هولدر موبایل رابطه مستقیمی با حمل آسان آن دارد و در صورتی که از نگهدارنده گوشی خود در محیط های مختلفی استفاده می کنید باید به قابلیت هایی نظیر تاشدن و جمع شدن پایه نگهدارنده توجه کنید.

قابلیت تنظیم ارتفاع و چرخش:این ویژگی به تنظیم زاویه دید کاربر در هنگام استفاده از گوشی موبایل کمک می کند ، هرچه گستره ی چرخش و تنظیم زاویه هولدر موبایل بیشتر باشد کار کردن با آن ساده تر می شود.

جنس بدنه:بهترین هولدرهای موبایل از پایداری و طول عمر بالایی برخوردارند ،متریال به کار رفته در آنها از کیفیت بالایی برخوردار است و قفل های گیره ای و پایه های آن مدتی پس از استفاده دچار فرسودگی و ساییدگی نمی شود.

قابلیت شارژ بی سیماستفاده از تکنولوژی شارژ بی سیم همراه با ثابت نگه داشتن گوشی یک ویژگی ایده آل است که به کاربران کمک میکند تا همزمان با ثابت نگه داشتن گوشی به شارژ آن نیز بپردازد از طرفی دیگر نیاز به پاوربانک و سیم های دست و پا گیر نخواهد بود.

انواع هولدر موبایل از نظر نوع استفاده

نگهدارنده های گوشی موبایل باتوجه به استفاده های متعددی که دارند دارای طراحی های متفاوتی هستند که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند.اما به صورت کلی به دسته های زیر تقسیم می شوند:

هولدر موبایل دیواری:

این نوع از نگهدارنده به روی دیوار و جایی نصب می شوند که بیشترین دسترسی به گوشی موبایل را فراهم کنند.کاربرد این نوع نگهدارنده ها معمولا کنار پریز برق است تا بتوان بدون کش آمدن کابل شارژ ، گوشی موبایل را شارژ کنیم.

هولدر موبایل رومیزی:

نگهدارنده رومیزی موبایل برای ثابت نگه داشتن گوشی روی سطح میز کاربرد دارد.این نوع از نگهدارنده ها بهترین گزینه برای تماشای فیلم، ویدیو، شرکت در کلاس آنلاین و تماس های تصویری است .جنس بدنه نگهدارنده های رومیزی معمولا از متریال مختلفی مانند پلاستیک ، سیلیکون و فلزی ساخته شده است.

راهنمای خرید هولدر رومیزی موبایل

بسیاری از کاربران سیستم‌های رایانه‌ای و یا افرادی که در محیط اداری مشغول به فعالیت هستند زمان زیادی را پشت میز کار می‌گذرانند.بدیهی است که نمیتوان استفاده از گوشی موبایل را نادیده گرفت، مخصوصا اگر چندین بار گوشی خود را به یکی از وسایل روی میز کار تکیه داده باشید اهمیت آنرا بیشتر حس خواهید کرد.حتی استفاده از یک نگهدارنده کوچک انگشتی هم برای شما ساده تر از این است که مدام گوشی خود را به یکی از وسایل روی میز کار تکیه دهید و نگرانی‌ای بابت لیز خوردن گوشی در هنگام برقراری تماس تصویری، شرکت در کلاس آنلاین و یا تماشای یک ویدیو آموزشی نخواهید داشت.بنابراین اگر شما هم به یک هولدر یا  نیاز دارید قبل از خرید به نکات زیر توجه کنید:

 • ارتفاع میز کاریکی از نکات مهم در خرید هولدر رومیزی موبایل، تناسب ارتفاع میز کار با نگهدارنده گوشی است، که باید به گونه‌ای باشد تا صفحه نمایش دستگاه شما در راستای دید شما باشد تا در زمان استفاده دچار آسیب‌هایی مانند درد گردن و کمر نشوید.البته بهترین نگهدارنده‌های رومیزی موبایل قابلیت تنظیم ارتفاع دارند و میتوانید با استفاده از این قابلیت ارتفاع مد نظر خود را تنظیم کنید.
 • پایداری و ثباتاگر تجربه افتادن گوشی یا تبلت از روی نگهدارنده رومیزی خود را داشته‌اید بدین معناست که انتخاب خوبی نداشته‌اید. پایه‌های رومیزی پلاستیکی که با کوچکترین حرکتی تعادل خود را از دست می‌دهند معمولا محکم و باکیفیت طراحی نشده‌اند بنابراین زمانی که گوشی موبایل و تبلت را روی آنها قرار میدهیم و ارتفاع آنها را کمی بیشتر می‌کنیم ممکن است با فعال شدن یک ویبره کوچک از روی استند سقوط کنند. استفاده از پدهای سیلیکونی و لاستیکی جهت جلوگیری از لغزش یا لیز خوردن طراحی شده‌اند که تقریبا بهترین استندهای رومیزی موبایل و تبلت از آن برخوردارند.

هولدر موبایل دوچرخه و موتور:

نگهدارنده های گوشی که به دور فرمان و دسته های دوچرخه و موتورسیکلت متصل می شوند تا گوشی موبایل را ثابت نگه دارند.بدین صورت هنگام دوچرخه سوای و موتورسواری راننده می تواند با دست های آزاد و بدون نگرانی از افتادن گوشی از امکانات موبایل خود بهره مند شود.

راهنمای خرید هولدر موبایل برای دوچرخه و موتور به لطف کاربردهای بسیار متنوع گوشی‌های هوشمند در حوزه های مختلف، دوچرخه سواران و موتورسواران نیز برای استفاده از گوشی موبایل در حین رکاب زدن به هولدر موبایل نیاز دارند.بدین صورت از امکانات اپلیکیشن های مختلفی بهره می برند تا بتوانند میزان مسیر طی شده، کالری مصرف شده و . . . را مشخص کنند.اما باید توجه داشته باشید در هنگام خرید هولدر موبایل دوچرخه و موتور نکات زیر را رعایت کنید:

 • سازگاری هولدر با گوشی و قطر فرمان وسیله نقلیه:ابعاد و سایز هولدر موبایل دوچرخه و موتور باید به گونه ای باشد تا بتوان آنرا به سادگی دور فرمان وسیله نقلیه محکم و سفت قرار بگیرد.  سایز گوشی شما باید با هولدر موبایل تناسب داشته باشد به طوری که گیره های هولدر گوشی شما را سفت در جای خود نگه دارد.
 • نصب با کیفیت و ایمن جهت حفظ سلامت گوشی در دست اندازها:اگر در محیطهای ناهموار و پر دست انداز دوچرخه سواری و موتورسواری میکنید باید از اتصال سفت ومحکم نگهدارنده موبایل اطمینان حاصل کنید.هولدرهای موبایل مخصوص دوچرخه و موتورسیکلت که کیفیت مناسبی ندارند پس از عبور از چندین دست انداز استحکام خود را از دست میدهند و شل می شوند و ممکن است گوشی شما از روی فرمان سقوط کند و آسیب های جدی به آن وارد شود.

بهترین جای نصب هولدر موبایل | چسب برای چسباندن هولدر موبایل

هولدر موبایل یا پایه نگهدارنده گوشی برای فیلمبرداری:

یکی از ابزارهای مهم برای عکاسان و فیلمبرداری استفاده از هولدر موبایل یا سه پایه نگهدارنده است.ثابت نگه داشتن دوربین عکاسی یا موبایل بدون لرزش باعث ضبط تصاویری با کیفیت و بدون محو شدگی می شود.از طرفی ممکن است شرایط برای فیلمبرداری متفاوت باشد و قصد ضبط تصاویر و ویدیوهایی آموزشی از نمای بالا را داشته باشید که بهترین کار استفاده از هولدر موبایل برای فیلمبرداری از بالا می باشد.

راهنمای خرید هولدر موبایل و پایه نگهدارنده گوشی برای فیلمبرداری

یکی از مهمترین کاربردهای پایه‌های نگهدارنده گوشی ،استفاده برای فیلمبرداری و عکس برداری است که نقش مهمی در خلق تصاویر با کیفیت و جذاب دارند.قبل از خرید سه پایه نگهدارنده‌های گوشی برای فیلمبرداری به نکات زیر توجه کنید:

محیط استفاده و نمای فیلمبرداری: اینکه در محیط باز یا بسته قصد فیلمبرداری یا عکس برداری را دارید نکته مهمی است که باید قبل از خرید پایه نگهدارنده برای فیلمبرداری به آن توجه کنید.اگر فیلمبرداری و عکس برداری شما به صورت ثابت است با یک پایه یا سه پایه نگهدارنده گوشی برای فیلمبرداری کار شما پیش میرود.اما اکثر فیلمبرداران حرفه‌ای که در محیط‌های باز فیلمبرداری میکنند از گیمبال استفاده می‌کنند تا لرزش دست آنها در حین حرکت باعث افت کیفیت تصویر نشود.

برای اینکه از نمای بالا با موبایل فیلمبرداری کنید لرزش دست هرچند ناچیز باشد باعث افت کیفیت تصویر می‌شود همچنین فیلمبرداری در این نما اگر زمان زیادی داشته باشد برای فیلمبردار خسته کننده است.در این موارد بهترین هولدرهای موبایل برای فیلمبرداری از بالا را انتخاب کنید تا علاوه بر عدم نیاز به شخص دیگر یک کادر بندی دقیق بدون کاهش کیفیت تصویر داشته باشید.

کنترل از راه دور: همراه داشتن یک ریموت کنترل برای ثبت و ضبط تصاویر آزادی عمل بیشتری در اختیار ما قرار می‌دهد و با این قابلیت می‌توانیم عکس‌ها و ویدیوهای سلفی بهتری را خلق کنیم.

هولدر موبایل با قابلیت شارژ:

دسته دیگری از نگهدارنده ها وجود دارند که  علاوه بر ثابت نگه داشتن گوشی ، قابلیت شارژ به صورت بی سیم را دارند.توجه به پشتیبانی گوشی موبایل از قابلیت شارژ بی سیم از نکات مهمی است که در هنگام خرید این نوع نگهدارنده باید به آن توجه کرد.

هولدرهای با قابلیت شارژ بی سیم باید چه ظرفیتی داشته باشند؟

 هولدر موبایل برای ماشین:

نگهدارنده گوشی خودرو با قابلیت نصب درون خودرو طراحی شده است تا به صورت ایمن گوشی را در مکانی ثابت نگه دارد .بدین ترتیب دسترسی راننده سریعتر و ساده تر می شود و بدون از دست دادن تمرکز می تواند به رانندگی خود بپردازد.مکانیزم اتصال هولدرهای درون خودرو متفاوت است و هرکدام به نوعی برای اتصال به قسمتی از درون خودرو طراحی شده اند.همچنین برای اتصال هولدر موبایل ماشین به گوشی می تواند از انواع مختلفی استفاده کرد .نگهدارنده های گوشی موبایل برای ماشین را میتوان به صورت کلی به ۲ دسته تقسیم نمود:

انواع هولدر موبایل ماشین براساس نوع اتصال به ماشین:

هولدرهای موبایل هرکدام با توجه به نوع مکانیزمی که در آنها به کار رفته است برای نصب به محلی خاص در ماشین طراحی شده اند که متدوال ترین آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • هولدر موبایل مکنده ای: هولدر موبایل مکنده ای با توجه به مکنده (کاپ ساکشن) و قدرت چسبندگی که دارند برای اتصال به محلی روی شیشه ها یا داشبورد خودرو طراحی شده اند.
 • هولدر موبایل دریچه کولر:این نوع از نگهدارنده های گوشی درون دریچه های کولر خودرو قرار میگیرند و موبایل هوشمند را در جای خود ثابت نگه می دارد.
 • هولدر موبایل جالیوانی: این نوع از نگهدارنده برای جالیوانی خودروها طراحی شده است و مناسب برای ماشین هایی است که جلوی داشبوردی شلوغ و پیچیده دارنده و نصب سایر نگهدارنده های گوشی را دشوار کرده است.
 • هولدر موبایل چسبی: این نوع از نگهدارنده ها در محل اتصال خود به ماشین دارای چسب قدرتمند و محکمی هستند و با اتصال آنها به قسمت مورد نظر در ماشین دیگر نمیتوان آنهارا جدا نمود مگر اینکه قصد تعویض چسب آن را داشته باشیم.
 • هولدر پشت صندلی خودرو: این دسته از نگهدارنده های گوشی برای سرنشینان عقب خودرو طراحی شده است و با اتصال به پشت صندلی های جلوی ماشین امکان ثابت نگه داشتن گوشی و تبلت هوشمند را در طول سفر برای سرنشینان عقب فراهم می کند.

انواع هولدر موبایل ماشین براساس نوع اتصال به گوشی

انواع دیگری از نگهدارنده های گوشی برای ماشین وجود دارد که براساس نوع اتصال به گوشی دسته بندی می شوند که مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هولدر موبایل مغناطیسی:این نوع از نگهدارنده های گوشی که یکی از کم دردسرترینهاست به وسیله آهنربایی که دارد اتصال خود را با گوشی موبایل برقرار می کند.بدین صورت که همراه آنها یک سکه فلزی نیزدرون بسته بندی هولدر قرار دارد که به پشت گوشی متصل می شود و با نزدیک شده به هولدر خاصیت مغناطیسی تحریک می شود و گوشی موبایل را سفت در جای خو نگه می دارد.
 • هولدر موبایل گیره ای:این دسته از نگهدارنده های گوشی موبایل به وسیله گیره ای که در اطراف براکت نگهدارنده قرار دارد گوشی موبایل را ثابت در جای خود نگه می دارتد.در اطراف براکت نگهدارنده معمولا دو قفل قرار دارد که برای باز و بسته کردن براکت نگهدارنده موبایل استفاده می شود.

راهنمای خرید هولدر موبایل برای ماشین

یکی از کاربردهای رایج هولدرهای موبایل، استفاده در ماشین است تا ضمن عدم حواس پرتی برای رانندگان دسترسی راحت تری را فراهم کند.اما برای اینکه  خود را تهیه کنید رعایت نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • طراحی کابین و فضای داخل ماشین: همه ماشین‌ها طراحی داخلی یکسانی ندارند، بعضی از مدل‌ها جادار و بزرگ طراحی شدند و برخی دیگر از مدل‌های ماشین فضای کوچکتری دارند.طراحی شیشه‌های جلو در برخی از مدلها شیب زیاد و در برخی از مدل‌ها انحنای کمتری دارند، همچنین داشبورد برخی از مدل‌ها ساده و هموار است و برخی مدل‌ها که از امکانات و آپشن‌های زیادی برخوردارند، دارای داشبورد شلوغ و پیچیده ای هستند.عدم توجه به تمامی این موارد ممکن است در نصب انواع نگهدارنده گوشی مشکل ساز شود.
 • نوع هولدر موبایل: مشخص کردن نوع هولدر موبایل بدون توجه به مورد قبلی امکان پذیر نیست، بنابراین اگر به دنبال بهترین هولدر موبایل برای ماشین خود هستید آنرا سلیقه‌ای انتخاب نکنید.اگر فضای مورد نیاز برای نصب انواع هولدر موبایل را دارید جای نگرانی نیست اما اگر فضای محدودی دارید باید متناسب با محل نصب، نوع نگهدارنده گوشی را مشخص کنید.به طور مثال اگر داشبورد خودرو شما هموار نیست نباید از هولدر داشبوردی استفاده کنید بدین ترتیب باید از سایر نگهدارنده‌های گوشی استفاده کنید.
 • چند کاره بودن:اکثر رانندگانی که زمان زیادی را مشغول رانندگی هستند و از  استفاده می کنند ،معمولا با چالشهای مختلفی روبرو میشوند.یکی از مهمترین این چالشها ، ثابت بودن هولدر موبایل است که در بسیاری از مواقع به دلیل بازتاب نور آفتاب و انعکاس نور در صفحه نمایش، دید راننده به گوشی و اپلیکیشن های مسیریابی محدود می شود و عملا استفاده از موبایل را غیر ممکن می سازد.در این مواقع یک هولدر چند کاره یا سایه بان گوشی موبایل میتواند گره گشا باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله از راهنمای خرید هولدر موبایل به بررسی و معرفی انواع نگهدارنده‌های گوشی موبایل پرداختیم و کاربرد هرکدام از آنها را به طور کامل شرح دادیم. تنوع این محصولات بسیار زیاد است به همین دلیل ویژگی‌ها وقابلیت‌هایی که بهترین هولدر موبایل و پایه نگهدارنده گوشی باید از آن بهره ببرد را با توجه به نوع کاربری و استفاده معرفی کردیم.

 خرید اینترنتی هولدر موبایل از فروشگاه اینترنتی دیجی ایساتیس

هولدر موبایل امروزه یکی از ضروری ترین لوازمی است که به هنگام فعالیت‌های مختلفی نظیر فیلمبرداری، رانندگی، شرکت در کلاس‌های آنلاین و موارد دیگری از آن استفاده می‌شود.مدل‌های مختلفی از هولدر موبایل و نگهدارنده گوشی در فروشگاه اینترنتی دیجی ایساتیس موجود است که میتوانید با مراجعه بههر آنچه که باید درباره‌ی چرخ های کمکی دوچرخه بدانید + راهنمای کامل

برخی افراد به این چرخ ها، چرخ کمکی و برخی دیگر چرخ های آموزشی می گویند اما سوال اصلی این است که آیا این چرخ ها جز ضروری ابتدایی هر دوچرخه‌ای هستند یا خیر؟ حتی بسیاری از دوچرخه سواران حرفه ای و حتی خودمان احتمالاً نحوه دوچرخه سواری را از طریق چرخ های آموزشی یاد گرفته ایم.

قطعا شما هم موافق هستید که چرخ های آموزشی کل فرآیند یادگیری دوچرخه سواری را به خصوص برای بچه های ترسو ساده می کند. با این حال، طبق بررسی هایی که انجام شده ممکن است به عنوان یک منبع سردرگمی برای کودکان دسته بندی شوند.

قطعا ما نمی توانیم خانواده ها را مجبور کنیم که برای آموزش دوچرخه سواری به کودکانشان از بالانس بایک ها استفاده کنند. یکی از دلایلی که خانواده ها به چرخ های آموزشی علاقه دارند این است که هنوز ترجیح می‌دهند بچه‌های خود را روی دوچرخه‌ هایی با چرخ‌ های آموزشی سوار کنند چرا که این دوچرخه ها ایمن هستند.

بسیاری از والدین سوالات جدی در مورد چرخ های کمکی، نحوه عملکرد، کارایی آن ها و اینکه آیا نیاز به حذف آن ها دارند، پرسیده اند. در این مقاله، به نگرانی‌های اصلی در مورد چرخ‌های آموزشی می‌پردازیم و به شما کمک می‌کنیم تا تصمیمی عالی برای بچه‌ های کوچک خود بگیرید.

نظر ما همچنان این است که استفاده از دوچرخه‌ های تعادلی یا بالانس بایک ها به ‌عنوان شروع دوچرخه سواری بهترین راه است. اما اگر طرفدار چرخ های آموزشی هستید، ما در اینجا به سوالات شما پاسخ می دهیم.

چرخ کمکی دوچرخه چیست؟

چرخ های آموزشی یا چرخ های کمکی به یک جفت چرخ متناسب برای پشتیبانی گفته می شود که در دو طرف چرخ عقب نصب می شود.

چرخ‌ های تمرینی به حفظ وضعیت عمودی هنگام دوچرخه ‌سواری در سنین پایین کمک می‌کنند. این نکته مهمی است زیرا برای راه اندازی کودک لازم نیست به حالت ایستاده کار خود را آغاز کند و چرخ های آموزشی کودکتان را تحت پوشش قرار می دهند.

چرخ‌ های آموزشی همچنین به کوچولو های ترسو کمک می‌کنند تا در نحوه پدال زدن و کنترل دوچرخه مهارت پیدا کنند. علاوه بر این، از آنجایی که چرخ‌ های آموزشی، موازی با چرخ عقب هستند، به کودکان تعادل دوچرخه را آموزش می‌ دهند.

بهتر است بخوانید:

بالانس بایک یا چرخ کمکی، کدام بهتر است؟

ما اصرار داریم که بالانس بایک ها بهتر از چرخ های تمرینی هستند و دلیل موجهی برای این موضوع وجود دارد.

اول از همه، بچه‌ها یاد می‌گیرند که چگونه دوچرخه‌ها را با استفاده از بالانس بایک، هماهنگ، متعادل و کنترل کنند. از این نظر، بچه‌ هایی که از دوچرخه‌ های تعادلی به دوچرخه‌ های پدالی روی می اورند، می‌توانند به طور مستقل و با حداقل آموزش به دوچرخه سواری بپردازند.

بالانس بایک ها همچنین به بچه های دو ساله اجازه می دهند از دوچرخه سواری لذت ببرند.

دوچرخه‌های بالانس نیز سبک‌تر، چابک‌تر و سریع‌تر هستند، به این معنی که برای بچه‌ها در کاوش سطوح مختلف انعطاف بیشتری می دهند. بچه‌ها می‌توانند در اطراف خانه، روی چمن‌زارها، پیاده رو ها، و حتی بالا رفتن از تپه ‌ها از بالانس بایک ها استفاده کنند.

از سوی دیگر، دوچرخه های دارای چرخ های کمکی اغلب سنگین و دست و پا گیر هستند. فقط بچه‌های قد بلندتر و بچه‌های بالای ۳ سال می‌توانند به راحتی سوار آن‌ها شوند. به همین ترتیب، چنین دوچرخه هایی کار را برای کودکان نو پا سخت می کند. استفاده از آن ها در مکان های شیب ‌دار نیز چالش برانگیز است، زیرا می‌توانند از یک طرف واژگون شوند. با این حال، آن ها فاقد انعطاف برای استفاده بر روی سطوح ناهموار هستند. وقتی روی زمین‌های نرم‌تری قرار می‌گیرید، چرخ‌ های کمکی در زمین فرو می‌ روند و مانع حرکت بچه‌ ها می‌ شوند.

در نهایت، بچه‌هایی که از بالانس بایک ها استفاده می کنند، سریع‌ تر در رکاب زدن مهارت پیدا می‌کنند شاید حتی در چند دقیقه به این مهارت دست پیدا کنند!

آیا در بالانس بایک ها باید از چرخ کمکی استفاده کرد؟

اگر پدر و مادری دلسوز هستید، باید از بالانس بایک ها بدون چرخ کمکی استفاده کنید.

ما دوچرخه های تعادلی یا بالانس بایک ها را به عنوان ایمن ترین و کارآمدترین مسیر برای انتقال بچه ها به دوچرخه های پدالی آن هم بدون استفاده از چرخ های آموزشی توصیه می کنیم. کارشناسان رشته دوچرخه سواری هم همین نظر را دارند.

به گفته رئیس دوچرخه سواری جهانی، درک بوچارد هال، اختراع بالانس بایک استفاده از چرخ های تمرینی را منسوخ کرده است. علاوه بر این، مکانیک‌های دوچرخه و مشاورانی مانند شلدون براون نیز خاطرنشان می‌کنند که چرخ‌ های کمکی مانعی برای یادگیری نحوه دوچرخه‌ سواری هستند.

بنابراین، به جرات می توان گفت که چرخ های کمکی اگرچه جای خود را دارند، اما ناکارآمد هستند. والدین باید به جای آن از بالانس بایک ها استفاده کنند زیرا این دوچرخه ها برای کودکانی که می خواهند دوچرخه سواری را یاد بگیرند بهتر است. برای دوچرخه های تعادلی از چرخ های آموزشی استفاده نکنید.

توجه: اگر فرزند شما یکی از آن بچه‌های آزاد، ماجراجو، با اعتماد به نفس و ورزشکار است که در هنر برقراری تعادل دوچرخه مهارت دارد یا می‌خواهید روی دوچرخه‌ای سرمایه ‌گذاری کنید که بتواند با آن رشد کند، می‌توانید به طور کلی بالانس بایک را کنار بگذارید.

اگر نمی خواهید زیاد هزینه کنید و در نهایت قصد پدالی دارید، می‌توانید پدال ‌ها را بردارید و آن را به بالانس بایک تبدیل کنید. سپس، کودک شما می تواند مهارت های تعادل خود را در حین سر خوردن با دوچرخه تقویت کند. هنگامی که آن ها به اندازه کافی صلاحیت داشتند، می توانید پدال ها را دوباره بچسبانید و پدال زدن را به آن ها آموزش دهید. اقتصادی ترین و بهترین راه ممکن ?

چه سنی برای استفاده از چرخ های کمکی مناسب است؟

برخلاف دوچرخه‌ های تعادلی که به بچه‌های 18 ماهه اجازه دوچرخه‌ سواری را می‌دهند، کودکانی که از چرخ‌ های کمکی استفاده می‌کنند باید حدود 3 تا 5 سال سن داشته باشند. با این حال، کودکان بین 3 تا 8 سال بسته به اندازه و تجربه خود می توانند با چرخ های کمکی دوچرخه سواری کنند.

با چرخ‌ های کمکی، برخی دوچرخه‌ها ک به کودکان اجازه نمی‌دهند که هنگام نشستن روی دوچرخه، با هر دو پای خود زمین را لمس کنند. هرگز سن خاصی وجود ندارد که چرخ های تمرینی باید برداشته شوند. به محض اینکه بچه ها یاد بگیرند که چگونه دوچرخه را حفظ کنند، می توانید آن ها را بردارید.

اگر چرخ های کمکی برای کودک شما خوب کار می کنند، می توانید از آن ها به عنوان وسیله ای برای آموزش دوچرخه سواری به او استفاده کنید. با این حال، اگر کودک شما یاد نگرفت و تقریباً دوچرخه سواری را رها کرد، یک بالانس بایک خوب برای او بخرید.

نکاتی برای جدا شدن از چرخ های کمکی!

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، وقتی به کودک یاد می‌دهید که چگونه دوچرخه ‌سواری کند، می‌تواند بدون استفاده از بالانس بایک یا چرخ ‌های کمکی شروع به استفاده از دوچرخه پدالی بکند. فقط باید قبل از اینکه کامل بر روی دوچرخه پدالی بنشیند پدال های دوچرخه را بردارید و بگذارید به عنوان دوچرخه تعادل عمل کند.

شما باید صندلی دوچرخه را پایین بیاورید تا دوچرخه سوار جوان در حالی که هر دو پای خود را صاف روی سطح زمین می گذارد، روی دوچرخه بایستد. با این موقعیت، آن ها می توانند یاد بگیرند که چگونه روی دوچرخه جدید خود تعادلشان را حفظ کنند.

هنگامی که کودک بر تعادل و کنترل مسلط شد، می‌توانید پدال ‌ها را دوباره وصل کنید و از آن ‌ها بخواهید تا نحوه پدال زدن مستقل را تمرین کنند.

آیا چرخ های کمکی باید هم سطح باشند؟

وقتی با مکانیک دوچرخه صحبت می‌ کردیم، آن ها گفتند که وقتی چرخ‌ های کمکی سنگین و هم سطح باشند، وزن زیادی بر روس سطح عقب دوچرخه به وجود می‌آید و ترمزگیری را دشوار می‌کند.

این بدان معناست که قرارگیری چرخ‌ های آموزشی باید به اندازه‌ای کارآمد باشد که مانع دوچرخه سواری کودکان نباشد.

به طور پیش فرض، چرخ های کمکی باید کمی بالاتر از چرخ عقب قرار بگیرند. این چیدمان بسیار مهم است زیرا زمانی که چرخ‌های آموزشی و چرخ‌ های عقب همگی در یک سطح قرار می گیرند، حفظ وزن روی لاستیک عقب دوچرخه دشوار خواهد بود. در این صورت، همانطور که قبلا ذکر کردیم، ترمزگیری دشوار می شود

این به سادگی توضیح می‌دهد که چرا اکثر دوچرخه ‌های دارای چرخ‌ های کمکی دارای نوع دیگری از ترمز هستند و مانند بقیه دوچرخه ها از ترمز دستی معمولی پیروی نمی کنند.

همیشه اطمینان حاصل کنید که چرخ ‌های آموزشی کمی بالاتر از سطح زمین باشند تا به کودک اجازه دهد هنگام دوچرخه ‌سواری به جلو و عقب رکاب بزند. علاوه بر این، لاستیک عقب باید وزن زیادی داشته باشد تا امکان ترمزگیری فراهم شود.

اگر کودکتان مدت زیادی است که از چرخ های آموزشی استفاده می کند او را تشویق کنید که کم کم آن ها را از دوچرخه خود حذف کند.

پس چرخ های کمکی باید کمی بالاتر از چرخ عقب قرار گیرند. دوچرخه سوار احساس می کند که در این موقعیت به یک طرف خم می شود، که به آنها یاد می دهد چگونه دوچرخه را متعادل کنند. علاوه بر این، کج شدن، به لطف ارتفاع یکنواخت هر دو چرخ کمکی، به کودک اجازه می ‌دهد که در حالت ایستاده قرار بگیرد، که به برخی از کودکان کمک می‌ کند تا وضعیت خوبی برای حفظ تعادل در دوچرخه پیدا کنند.

شاید علاقه مند باشید:

آیا دوچرخه هایی وجود دارند که چرخ های کمکی از قبل نصب شده داشته باشند؟

بله، طیف وسیعی از دوچرخه های پدالی وجود دارد که با چرخ های آموزشی از پیش نصب شده عرضه می شوند. مانند ، ، ، ، و .

شما گزینه ای از دوچرخه های سایز 12 تا 16 اینچی و 18 اینچی با چرخ های آموزشی برای کودکان 3 تا 9 ساله دارید.

اگر قصد دارید یک چرخ کمکی را به صورت جداگانه بر روی دوچرخه خود قرار دهید، مطمئن شوید که سازنده آن را برای دوچرخه تایید کرده است. همچنین اگر احساس می کنید که کودکتان آن قدر کوچک است که نمی تواند دوچرخه سواری کند می توانید از استفاده کنید. همچنین و پیشنهادات جایگزین برای دوچرخه های کودک هستند.

دکمه بازگشت به بالا