برترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

نحوه تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب

  1. تخلیه اطلاعات دستگاه با استفاده از فلش مموری( پورت USB دستگاه)

پس از مراحل فوق، در منوی دستگاه –>بخش مدیریت USB –> گزینه فراخوانی –> گزینه داده های تردد –> انتخاب گزینه همه –> انتخاب گزینه OK روی دستگاه.  به این ترتیب اطلاعات بر روی فلش منتقل می شود. ( در برخی از مدل های نانو تایم برای انتقال اطلاعات باید به بخش اطلاعات رفته و گزینه فرخوانی رکورد را زده و در نهایت کلید OK را بزنید)

همچنین امکان استفاده از کابل USB برای اتصال مستقیم دستگاه به سیستم کامپیوتری برای انتقال اطلاعات وجود دارد. در این روش علاوه بر نیاز به جابجایی دستگاه( به دلیل عدم ساپورت بیش از سه متر کابل USB) نیاز به نصب DLL و DRiver دستگاه ساعت زنی بر روی سیستم کامپیوتری است. برای انتقال اطلاعات بعد از نصب درایور دستگاه، یک سر کابل usb به دستگاه و سر دیگر به کامپیوتر متصل می‌شود و انتقال اطلاعات انجام می‌شود.

آموزش اختصاصی تخلیه اطلاعات چند مدل دستگاه ساعت زنی نانوتایم

بعد از اتصال کابلی باید از ایجاد اتصال بین دستگاه و سیستم مطمئن شوید که به این منظور شما باید از دستور Ping استفاده کنید. در صورت عدم آشنایی با این دستور به مطلب چگونه از دستور Ping استفاده کنیم؟ مراجعه نمائید. توجه نمائید کلیه دستگاه های حضور و غیاب دارای رنج آی پی 192.168.2.201 می باشند. در صورتی که دستگاه شما Ping نمی دهید می توانید به مطلب آموزش تنظیم ارتباط با دستگاه را مطالعه نمائید. در صورت برقراری ارتباط دستگاه و رایانه می توانید به کار خود ادامه دهید.

چند اصطلاحی که برای استفاده از روش خروجی با کابل شبکه به آن نیاز دارید:

  • IP آدرس: این عبارت به مجموعه قوانین حاکم بر قالب داده‌های ارسال‌شده ازطریق اینترنت یا شبکه محلی گفته شده که به منظور شناسایی دستگاه‌ها در شبکه کاربرد دارد و اجازه ارسال اطلاعات بین دستگاه‌های موجود در شبکه را می دهند.آی‌پی یک آدرس دارای چهار بخش عددی است که با یک نقطه از هم جدا می‌شود.
  • Subnet Mask : یک عبارت عددی چهار بخشی که هر بخش با نقطه جدا شده و به منظور  نمایش تعداد بیت‌های آدرس شبکه و میزبان است.
  • Gateway  : آدرس سرور (کامپیوتر میزبان، مودم، روتر) شبکه است.
  • شماره پورت: منظور پورت نرم افزاری که برای برقراری ارتباط شبکه بین دو سیستم استفاه می‌شود.

برای ادامه کار باید وارد نرم افزار حضور و غیاب شده و از منوی دستگاه، گزینه فراخوانی تردد ها از دستگاه را انتخاب کرده در پنجره باز شده شما بر روی آیکن کلیک کرده و به این ترتیب با برقراری ارتباط بین دستگاه و نرم افزار اطلاعات منتقل می شود و در نهایت شما می توانید با مراجعه به منوی گزارشات و گزینه گزارش کارکرد پرسنل براحتی به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. ( توجه داشته باشید که کلیه مراحل ذکر شده برای، اثر انگشتی و کارتی یکسان می باشد)

برای بررسی عملکرد کارمندان و کنترل ورود و خروج آن‌ها لازم است که با استفاده از اطلاعات لازم، به ثبت برسد.
همه‌ی کارکنان با استفاده از ساعت دقیق ورود و خروج خود را به ثبت می‌رسانند و از این طریق رئیس شرکت می‌تواند با توجه به اضافه کاری‌ها و مرخصی‌ها و غیبت‌ها، دید دقیقی روی عملکرد کارمندانش دارد.
حالا برای اینکه این اطلاعاتی که در دستگاه به ثبت رسیده است را در سیستم داشته باشید تا بتوانید بررسی لازم را روی آن‌ها انجام دهید، باید اطلاعات دستگاه را به روشی مناسب تخلیه و ذخیره کنید.
در ادامه به طور کامل درباره‌ی روش‌های تخلیه اطلاعات از دستگاه حضورغیاب صحبت می‌کنیم.

نحوه تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب چگونه است ؟

برای تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب دو حالت کلی وجود دارد که در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب با استفاده از کامپیوتر

در این روش شما باید بین دستگاه حضور و غیاب و کامپیوترتان، ارتباطی برقرار کنید و مستقیم از روی آن کامپیوتر با دستگاه حضور و غیاب در ارتباط باشد و اطلاعات آن را تخلیه کند.
در این حالت، شیوه‌های مختلفی ممکن است استفاده شود؛
به‌طور مثال، از پورت‌های سریال استفاده شود، مثل RST32 یا RS485 که هرکدام محدودیت‌ها و مزایای خاص خودشان را دارند؛
یا اینکه با استفاده از کابل شبکه، این ارتباط برقرار شود یا دستگاه و ، هرکدام در یک شبکه قرار داشته باشند و از طریق آن شبکه‌ها (با سویچ و ارتباطاتی که در شبکه تعریف شده) این ارتباط برقرار باشد؛
یا از طریق وای فای و ارتباط بی سیم، کامپیوتری که نرم افزار در آن وجود دارد و با دستگاه در ارتباط باشند.
این حالت اول است که پورت‌های مختلف را می‌توانید درگیر داشته باشید و از طریق پورت‌ها با هم ارتباط داشته باشید.‌
در این حالت، نرم افزار مستقیم به دستگاه وصل می‌شود، اطلاعات تردد ها را از آن دریافت می‌کند، محاسبه می‌کند و به شما گزارش خواهد داد.

دستگاه حضور و غیاب تایمزی به همراه دستگاه بی‌سیم خود راهکاری مناسب برای کسب و کارهایی است. که می‌خواهند با هزینه کم و به سهولت، ورود و خروج پرسنل خود را کنترل کنند.
به کمک نرم افزار حضور و غیاب تایمزی بدون برخورد اثر انگشت کارمندان با دستگاه، کنترل تردد آنها در گوشی شما ثبت خواهد شد

نرم افزار حضور و غیاب چیست و چه کاربردی دارد؟ سیستم حضور و غیاب راهکاری است که برای ثبت و ضبط زمان تردد کارمندان یک موسسه استفاده می شود. در واقع این یک سیستم است که شما می توانید به کمک آن حضور و غیاب کارمندان خود را مستند کنید و به کمک آن به ارزشیابی نهایی عملکرد کارمندان خود بپردازید.

تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب با استفاده از فلش مموری و هارد

به این ترتیب، شما دیتا را وارد حافظه‌ی جانبی می‌کنید و به نرم افزار انتقال می‌دهید.
نکته‌ی مهم این است که در دستگاه سامانه هوش تجاری مدیریت پایدار، زمانی که بخواهند دیتا را از این طریق انتقال دهند، فایلی که ایجاد می‌کند برای دیگر نرم افزارها ناشناخته است؛
دیتا کاملاً امن جابجا می‌شود. این طور نیست که یک خروجی اکسل، ورد یا تکسی ایجاد کنند و این اکسل و ورد و تکس قابلت ویرایش در هر کامپیوتر دیگری را داشته باشد.
بلکه یک فایل ناشناخته‌ای تولید می‌کند، این فایل توسط خود نرم افزار سامانه هوش تجاری مدیریت پایدار شناسایی می‌شود، باز می‌شود و اطلاعاتش در حقیقت دیکد می‌شود؛
یعنی فایل، یک فایل کوچک رمزگذاری شده است. به این ترتیب، موقعی که ارتباط مستقیم بین کامپیوتر و دستگاه وجود ندارد، امنیت اطلاعات کاربر حفظ می‌شود.
برای مشاهده‌ی مقاله‌ی روی این کلمه کلیک کنید!

آموزش کار با دستگاه حضور و غیاب علم و صنعت | راهنمای دستگاه حضور و غیاب zkteco

در انتها

در این مطلب خواندیم که برای بررسی اطلاعات ورود و خروج کارمندان و کارکنان که توسط دستگاه حضور و غیاب ذخیره می‌شود، نیاز است که دستگاه حضور و غیاب را تخلیه اطلاعات کنیم.
برای تخلیه بار دو روش وجود دارد که این دو روش را با هم بررسی کردیم و مزایا و معایب هرکدام را خواندیم.
فرراموش نکنید که در هنگام تخلیه بار، به همه‌ی نکاتی که در این مطلب ذکر شده توجه کنید تا سیستم دچار مشکل نشود.
در صورتی که هنوز هم با تخلیه اطلاعات مشکل دارید می‌توانید با پشتیبانی سامانه هوش تجاری مدیریت پایدار تماس بگیرید.

برای اطلاع از قیمت نرم افزار حضور و غیاب ایرانی می توانید کلیک کنید

دکمه بازگشت به بالا