برترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

معرفی انواع ویزای ژاپن برای ورود به این کشور

معرفی انواع ویزای ژاپن برای ورود به این کشور

طبق مقررات یکبار ورود، گردشگران می توانند تا 30 روز در ژاپن بمانند، اما این ویزای توریستی تا 90 روز اعتبار دارد. گردشگران همچنین می توانند برای 2 سفر کوتاه در یک دوره 6 ماهه برای ویزای دوبار ورود اقدام کنند. توجه به این نکته ضروری است که ویزای توریستی ژاپن به مسافران اجازه نمی دهد در حین اقامت در این کشور به کار پرداختی بپردازند. در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی شرایط این ویزا و نحوه ثبت نام برای آن بپردازیم.

برای رزرو تور ژاپن لطفا کلیک کنید .در صورتی که در 3 سال گذشته تاریخچه سفر قوی ندارید و یا از اقوام درجه یک در ژاپن دعوتنامه ندارید احتمال ریجکتی شما بسیار بالاست؛ بنابراین توصیه می شود از خدمات تور ویزا724 استفاده بفرمایید.

برای سفر به ژاپن باید از شرایط زیر برخوردار باشید:

ویزای یک بار ورود به مدت 3 ماه پس از صدور اعتبار دارد و معمولاً به شما اجازه می دهد تا حداکثر 15 روز در این کشور بمانید. تمدید اعتبار آن امکان پذیر نیست. ویزای دوبار ورود، 6 ماه از تاریخ صدور اعتبار دارد. ویزای چند بار ورود معمولاً برای یک دوره 1 تا 5 ساله خوب است که بستگی به ملیت بازدید کننده، هدف از بازدید و نوع پاسپورت آنها دارد. ویزای چند بار ورود به شما این امکان را می دهد که در این بازه زمانی 1 تا 5 ساله از تاریخ صدور چندین بار از ژاپن بازدید کنید، اما هر اقامت نمی تواند از دوره 15 یا 30 روزه تجاوز کند.

 این هزینه ها بسته به اینکه شما برای ویزای یکبار ورود، دوبار ورود یا چند بار ورود و همچنین ملیت توریست درخواست می دهید متفاوت است. ایده خوبی است که قبل از ارسال درخواست خود با سفارت یا کنسولگری ژاپن مشورت کنید زیرا هزینه ها در هر زمان ممکن است تغییر کنند.

همچنین، توجه داشته باشید که هزینه ها به واحد پول محلی که سفارت یا کنسولگری در آن واقع است جمع آوری می شود و باید در زمان ارسال درخواست پرداخت شود. پس از انجام این کار، گواهی پرداخت دریافت خواهید کرد. هزینه درخواستی که باید توسط اتباع ایرانی برای دریافت ویزای توریستی ژاپن پرداخت شود، 750 ین ژاپن برای هر دو نوع ویزای دو ورودی و چند ورودی است. با این حال، اگر از طریق آژانس های مسافرتی درخواست دهید، هزینه خدمات نیز باید پرداخت شود.

مدت قرنطینه مسافرانی که کاملا واکسینه شده اند به 10 روز کاهش یافته است. برای ورود به ژاپن، باید 2 دوز واکسن فایزر، مدرنا یا آسترازنکا را حداقل 14 روز قبل از سفر دریافت کرده باشید. شما باید مدرک واکسیناسیون را از طریق گواهی واکسیناسیون بین‌المللی کووید-19 ایران ارائه دهید. برای تکمیل قرنطینه خود، باید در روز دهم آزمایش COVID-19 (PCR یا آنتی ژن) منفی انجام دهید.

ما در زمانی که در ژاپن هستید مشمول قوانین ژاپن هستید. اگر قوانین ژاپن را نقض کنید، حتی ناآگاهانه، ممکن است دستگیر، زندانی یا اخراج شوید. اگر در ژاپن دستگیر شوید، حتی برای یک جرم جزئی، ممکن است در طول تحقیقات و مراحل قانونی چندین ماه یا بیشتر بدون وثیقه در بازداشت بمانید.

توجه به این نکته مهم است که برخی از داروهایی که به طور معمول در ایران تجویز می شوند، از جمله در ژاپن به شدت ممنوع هستند. دولت ژاپن تصمیم می گیرد که کدام داروها به صورت قانونی به ژاپن وارد شوند.

شما باید پاسپورت ایران یا کارت اقامت ژاپن (Zairyu Kado) را همیشه همراه خود داشته باشید. در ژاپن، اگر پاسپورت یا کارت اقامت ژاپنی خود را برای نشان دادن هویت و وضعیت خود در ژاپن نداشته باشید (به عنوان مثال، به عنوان یک بازدید کننده، دانشجو، کارگر، یا مقیم دائم و غیره) ممکن است مورد بازجویی قرار بگیرید.

کار در ژاپن در شرایط توریستی یا لغو روادید غیرقانونی است. باقی ماندن ویزای شما یا کار غیرقانونی ممکن است منجر به جریمه های چند هزار دلاری شود و در برخی موارد، ممنوعیت ورود مجدد می تواند تا ده سال یا به طور نامحدود برای متخلفان مواد مخدر باشد.

رانندگی تحت تأثیر الکل نیز می تواند شما را بلافاصله به زندان بیاندازد. حد مجاز الکل خون در ژاپن 0.03٪ است. مجازات می تواند تا 10000 دلار جریمه و تا پنج سال زندان باشد. داشتن اسلحه یا مهمات در ژاپن جرم است. حمل چاقو با تیغه قفل کننده، یا تیغه تاشو که بلندتر از 5.5 سانتی متر (کمی بیشتر از دو اینچ) باشد، در ژاپن غیرقانونی است.

برای درخواست ویزای توریستی ژاپن، متقاضی باید به سفارت یا کنسولگری ژاپن مراجعه کند. پس از مراجعه به سفارت یا سرکنسولگری، وی موظف است مراحل زیر را انجام دهد:

پس از انجام موفقیت آمیز مراحل ذکر شده در بالا، درخواست ویزا توسط مقامات رسیدگی می شود.

پس از راه اندازی رسمی eVisa برای ژاپن توسط مقامات مسافرتی ژاپنی، دارندگان گذرنامه ایرانی موظف هستند قبل از سفر به ژاپن درخواست آنلاین خود را ثبت کنند .تنها تعداد انگشت شماری از کشورها در سراسر جهان وجود دارند که قبل از پا گذاشتن به ژاپن نیازی به داشتن ویزا ندارند و از آنجایی که ایران یکی از آنها نیست، شهروندان آنها به همراه اکثر اتباع سایر کشورها باید مراحل دریافت eVisa خود را طی کنند. در حال حاضر به دلیل شرایط کرونا امکان درخواست ویزای توریستی به هر صورتی، چه آنلاین و چه حضوری، وجود ندارد.

 طبق گفته سفارت ژاپن، زمان رسیدگی به درخواست ویزای توریستی ژاپن 1 روز است که بدون در نظر گرفتن تاریخ ارسال فرم درخواست به مقامات است. در صورتی که درخواست ویزا به آژانس‌های مسافرتی ارسال شود، زمان لازم برای پردازش درخواست بین 3 تا 7 روز متغیر است.

گرفتن ویزا ممکن است بسیار اعصاب خردکن باشد زیرا در این فرآیند ممکن است تایید یا رد شوید. برخلاف ویزای شینگن یا کره، سفارت ژاپن دلیل خاصی برای ریجکت کردن ویزای شما ارائه نمی دهد. این یکی از اقدامات متقابل آنها برای جلوگیری از سوء استفاده از برنامه های آینده است. اما دلایل متداول اکثرا به شرح زیر هستند:

طبق گفته وزارت امور خارجه، زمانی که متقاضی دارای شرایط زیر باشد، می توان ویزا صادر کرد:

: همه مدارک باید کامل و در کاغذ سایز A4 باشد. آن ها را مرتب و تمیز نگه دارید. ژاپنی ها بسیار منظم هستند. اگر دستورالعمل های آنها را دنبال نکنید، این احتمال وجود دارد که ویزا دریافت نکنید.

: اگر در فرم درخواست خود قید کنید که اقامت مورد نظر شما فقط یک هفته است، اما در برنامه روزانه شما 15 روز سفر است، ممکن است رد شوید. اسناد خود را مجدداً بررسی کنید و اطمینانا حاصل کنید که با یکدیگر مطابقت دارند. مثال دیگر این است که محل اقامت شما طبق درخواست شما در توکیو است، اما برنامه سفر و بندر ورودی شما همه در منطقه کانسای (اوزاکا-کیوتو-نارا) است. افسران مهاجرت از منطقه خود آگاه هستند، بنابراین ممکن است این موضوع شک آنها را افزایش دهد و شما را رد کند.

چقدر موجودی بانکی در ژاپن مورد نیاز است؟ پاسخ خاصی برای این سوال وجود ندارد. حال، اگر پول شما کافی باشد، ممکن است در موجودی بانکی شما ناهنجاری هایی وجود داشته باشد که می تواند باعث ریجکت شدن ویزای ژاپن شود.

اگر برای یک جلسه کاری در آنجا هستید و توسط یک شرکت ژاپنی دعوت شده اید، برای ویزای توریستی اقدام نکنید بلکه باید ویزای امور تجاری کوتاه مدت درخواست کنید. این موضوع یکی از دلایلی است که ویزای توریستی ژاپن شما ممکن است ریجکت شود.

فرم درخواست ویزای ژاپن | قیمت ویزای ژاپن

فرم هایی که باید برای درخواست خود پر کنید، در وب سایت سفارت موجود است. برخی از آنها در قالب Word هستند، بنابراین ویرایش آن آسان است. اگر دستورالعمل‌ها را دنبال نکنید، ممکن است ویزای شما رد شود.

معیار در گرفتن ویزای ژاپن، مدارک معتبر است. اگر شما یک گواهی تولد، نه از PSA، بلکه از Recto، صادر کرده باشید و آنها آن را بررسی کنند، ممکن است نه تنها رد شوید، بلکه تحریم شوید. همچنین، اگر می‌خواهید گواهی اشتغال به کار را دریافت کنید، مطمئن شوید که قابل تأیید است تا بتوانند با شرکت شما تماس بگیرند. همچنین توجه داشته باشید که در صورت آگاهی مقامات از اسناد جعلی شما، ممکن است زندانی شوید یا جریمه بپردازید.

اگر توسط یکی از دوستانتان در ژاپن دعوت شده اید، به صورت آنلاین ملاقات کرده اید اما شخصاً او را  ندیده اید، سفارت ممکن است فکر کند که شما قاچاق شده اید و احتمال زیادی وجود دارد که رد شوید. توصیه می شود که حامی یا دعوت کننده شما شخصی باشد که شما را برای سه سال یا بیشتر می شناسد. ممکن است بخواهید برای یکدیگر عکس یا مکالمه بفرستید تا رابطه خود را ثابت کنید.

اگر سفارت فکر می کند که دلیلی برای بازگشت ندارید، احتمالاً از دریافت ویزای ژاپن رد می شوید. افرادی که بیکار هستند و روابط قوی ندارند ممکن است مورد گمانه زنی قرار گیرند. این به این دلیل است که سفارت ممکن است فکر کند که شما برای اهداف شغلی نیز از ژاپن بازدید می کنید. اگر می‌خواهید ثابت کنید که کار نمی‌کنید و به کشورتان بازمی‌گردید، می‌توانید رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، بلیط گردشگری، دارایی‌ها یا شناسنامه فرزندانتان را ضمیمه کنید.

اگر قبلا ویزا ژاپن به شما داده شده است اما قوانینی مانند اقامت بیش از حد یا کار تحت ویزای توریستی خود را رعایت نکرده اید، ممکن است در درخواست بعدی خود رد شوید. سوالات مرتبط در فرم درخواست پرسیده می شود و شما باید صادقانه به آنها پاسخ دهید. در غیر این صورت، اگر متوجه شوند که شما واقعاً قوانین را زیر پا گذاشته اید، اما در درخواست خود ذکر نکرده اید، ممکن است رد شوید.

موارد قید شده، دلایل رایج ریجکتی ویزای ژاپن هستند. بهتر است تمام مدارکی را که ارسال کرده اید دوباره بررسی کنید و از آنها عکس بگیرید تا در صورت تایید یا رد شدن، آنها را بررسی کنید.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری  ،  و  به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره  ما

دکمه بازگشت به بالا