اقتصادی

مظلومی، مومنی، فریبا و حسن زاده با کدام رزومه مربیگری در کمیته فنی هستند؟/سرمربی استقلال نتیجه نگیرد اینها باید پاسخگو باشند

در گفتگو با آنا

یکی از اعضای سابق هیات مدیره استقلال گفت: به جز این دو نفر، سایر اعضای کمیته فنی استقلال بازیکنان خوبی دارند اما نمی توانند در این کمیته تاثیرگذار باشند.

غلامحسین فرزامی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره نحوه تشکیل کمیته فنی باشگاه استقلال و نحوه تصمیم گیری فنی این افراد گفت: می خواهم بدانم اعضای فنی کمیته چگونه انتخاب می شوند. و چه کسی تصمیم گرفته است که مردم – این شخص باید در کمیته باشد. رئیس باشگاه که اختیارات مدیرعاملی دارد و احکام صادر می کند با چه پشتوانه فنی چنین افرادی را قرار می دهند؟ بهتاش فریبا هرگز در استقلال مربی نبوده و به عنوان سرمربی روی نیمکت تیم می نشیند، با اینکه بازیکن و آدم خوبی است و در تیم ملی هم بازی می کند، اما سابقه مربیگری ندارد.

** نامجموتلق و پاشازاده رکوردهای قابل دفاعی دارند

وی ادامه داد: پرویز مظلومی در جریان بازی مهاجم خوبی بود و گل های مهمی برای استقلال به ثمر رساند اما به عنوان سرمربی نتوانست با استقلال قهرمان لیگ شود و چند سالی است که سرمربی نیست. آنها زمانی بهترین تیم استقلال را از نظر امتیازی داشتند اما قهرمان لیگ نشدند و فقط جام حذفی را به دست آوردند. به دلیل سابقه اش نمی تواند کمک زیادی بکند. محمد مومنی که زیاد برای استقلال بازی نکرد اما به هیات مدیره راه یافت و همچنان در کمیته فنی حضور دارد. کاری که او و مظلومی در هیات مدیره انجام دادند، حالا می خواهند در کمیته فنی انجام دهند. رضا حسن زاده هم ملی پوش است و سال ها در خط دفاع استقلال بازی کرده است اما سال هاست مربی نیست و نمی تواند ایده های فنی بدهد. سهراب بختیاری زاده هرگز در استقلال مربی و سرمربی نبوده و یک تیم ثابت بوده است، فقط مجید نامجموتلق و مهدی پاشازاده هستند که سابقه مربیگری دارند و می توان از آنها دفاع کرد و در کنار این دو نفر، بقیه بازیکنان خوبی بوده اند. اما نمی توانند موثر باشند. در کمیته فنی

** افراد بهتری می توانند به کمیته فنی بپیوندند

پیشکسوتان تیم استقلال خاطرنشان کردند: کمیته فنی قوی برای تعیین سرمربی تیم استقلال تشکیل شود. کسی که از نظر فنی حرفی برای گفتن دارد. باید فردی باشد که بتواند مشکلات خوب و بزرگ تیم را تحلیل کند تا برای انتخاب سرمربی نظر درست بدهد. فردای آن روز که سرمربی تیم انتخاب شد و تیم نتوانست نتیجه بگیرد، هواداران این موضوع را از چشم کمیته فنی دیدند زیرا او بود که سرمربی را انتخاب کرد و با توافق، قرارداد بسته شد. امروزه آموزش امری مهم در زندگی بشر است. مظلومی، مومنی یا حسن زاده به این دلیل که وقتی از دنیای مربیگری دور است و به نوعی توانایی تشخیص را ندارد، می خواهد در انتخاب سرمربی شرکت کند. 80 سال از عمر باشگاه استقلال می گذرد و بازیکنان زیادی از این باشگاه ملی پوش شده اند، همیشه افراد بهتری هستند که می توانند وارد کمیته فنی شوند.

** می گوید فرزامی بی دلیل انتقاد کرد

فرزامی تصریح کرد: به نظر من باشگاه استقلال با مدیریت فعلی از دست رفته است. مبنای مذاکره با مربیان خارجی و انتخاب آنها چیست؟ اجازه دهید به این سوال پاسخ دهیم که وقتی اکثر اعضای کمیته فنی کارنامه فنی جالبی ندارند چگونه می خواهند در تصمیمات بزرگ شرکت کنند؟ اگر به آنها بگویم بلافاصله می گویند فرزامی بی دلیل انتقاد می کند. منظورم این است که معیارهای انتخاب اعضای کمیته فنی چیست؟ اتفاقا استقلال به کمیته فنی نیاز دارد اما باید با افرادی پر شود که از نظر فنی به تیم کمک کنند. نه تنها در انتخاب سرمربی، بلکه در مسابقه نیز باید نقاط ضعف و قوت تیم را دریابد و به سرمربی بگوید که وضعیت تیم را بهتر از قبل کند. برخی از افرادی که در حال حاضر در کمیته فنی استقلال حضور دارند باید زمانی به استقلال کمک کرده باشند اما اکنون نمی توانند نظر فنی لازم را ارائه کنند.

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا