برترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

قبل از اسکرا ب صورت

اگر احساس می کنید که با سایه های لاکچری کوین فراوان موجود در بازار غرق شده اید، تنها نیستید. صنعت زیبایی به طور مداوم در حال پیشرفت است و اگر نمی توانید با انواع مختلف سایه چشم هماهنگ شوید، به جای درستی آمده اید! در ادامه هر چیزی که باید در مورد هر نوع سایه چشم بدانید و اینکه چگونه می توانید بهترین سایه چشم را برای آرایش خود انتخاب کنید ارائه شده است.

نحوه استفاده از اسکراب صورت در خانه و نکاتی که باید بدانید!

نحوه استفاده از در خانه بسیار ساده است. اما پیش از آن باید به چند نکته توجه کنید تا به پوستتان آسیب وارد نکنید. این نکات کمک می‌کنند تا نوع پوست خود را به درستی بشناسید و باعث زیبا و سلامت‌تر شدن پوست صورتتان شوید.

آیا اسکراب صورت مناسب پوست شما است؟

در مرحله اول، باید بدانید که آیا اسکراب صورتی که خریداری کرده‌اید مناسب نوع پوست شما است یا خیر؟ در واقع، همه نمی‌توانند از ماسک اسکراب صورت استفاده کنند. برای مثال، در صورتی که پوستتان دچار عفونت، بیماری‌های پوستی همچون اگزما، آکنه، التهاب، قرمزی یا خارش است، بهتر است از اسکراب‌های لایه‌بردار استفاده نکنید. همچنین، در صورتی که در گذشته دچار بیماری پوستی شده‌اید یا پوست حساسی دارید، توصیه می‌کنیم پیش از مصرف هر گونه محصولات آرایشی و بهداشتی با پزشک متخصص مشورت کنید.

نوع پوستتان را تشخیص دهید

ابتدا نوع پوستتان را تشخیص دهید تا بهتر بتوانید از اسکراب صورت استفاده کنید. در واقع شما باید اسکراب مناسب پوست صورتتان را انتخاب کنید. به طور کلی، انواع پوست به پوست نرمال، پوست خشک، پوست چرب و پوست مختلط تقسیم می‌شوند، اما چگونه متوجه شویم که نوع پوست ما کدام است؟

 • ابتدا پوستتان را کاملا بشویید. لازم است که هیچگونه آرایش یا مرطوب کننده‌ای روی پوستتان باقی نماند.
 • اجازه دهید صورتتان با هوا و بدون حوله یا دستمال خشک شود. سپس یک ساعت به پوستتان استراحت بدهید.
 • یک دستمال کاغذی بردارید و آن را به صورت ضربه‌ای روی پیشانی، بینی، گونه، چانه و شقیقه بزنید.
 • در صورتی که دستمال کاغذی روی پوستتان چسبید، نوع پوست شما چرب است.
 • در صورتی که دستمال کاغذی هیچ تغییری نکرد، پوست شما خشک است.
 • در صورتی که دستمال کاغذی تنها روی پیشانی، بینی و چانه چسبید و روی بخش‌های دیگر صورت تغییری نکرد، نوع پوست شما مختلط است.
 • به یاد داشته باشید که ممکن است پوست شما نسبت به برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی واکنش یا حساسیت نشان دهد.
 • نشانه‌های پوست حساس، قرمزی، خارش، التهاب، پوسته‌پوسته شدن، زخم شدن و جوش زدن است.

خرید بهترین اسکراب صورت مناسب پوست شما

ابتدا باید بهترین اسکراب صورت مناسب پوستتان را پیدا کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم پس از تماشای تبلیغی در صفحات مجازی، آن محصول را تهیه نکنید و درباره آن بیش‌تر تحقیق کنید. برای مثال، شما باید بدانید که این ماسک اسکراب صورت مناسب چه نوع پوستی است؟ آیا این اسکراب صورت مناسب نوع خاصی از پوست است یا برای انواع پوست مناسب تهیه شده. بنابراین توصیه می‌کنیم به نکات زیر نیز توجه کنید:

 • ترکیباتی همچون زردآلو، پوست گردو، بادام و آلومینیوم‌اکسید مناسب پوست چرب هستند. اگر پوست حساسی دارید، بهتر است سراغ این نوع اسکراب صورت نروید.
 • اسکراب صورتی که حاوی ترکیباتی همچون آلفاهیدروکسید یا بتاهیدروکسید است مناسب پوست خشک یا حساس است.

به راهنمای اسکراب صورت توجه کنید

همچنین، برخی از اسکراب‌های صورت تنها خاصیت لایه برداری صورت دارند و به پاکسازی پوست کمک نمی‌کنند. پیش از استفاده از این نوع اسکراب‌ها، باید صورتتان را کاملا بشویید و تمیز کنید.

طرز استفاده از ماسک اسکراب چگونه است؟

اکنون که با انواع پوست و نکات پیش از خرید آشنا شدید، دیگر زمان آن است که طرز استفاده از اسکراب صورت را بشناسید. توصیه می‌کنیم به نکات زیر توجه کنید تا پوستتان دچار آسیب نشود.

پوستتان را بشویید

در مرحله اول استفاده از اسکراب صورت، شما باید پوستتان را با آب ولرم یا سرد بشویید. بهتر است ابتدا موهایتان را با یک تل یا کش جمع کنید تا راحت‌تر باشید. به یاد داشته باشید که هرگز از آب داغ برای شستن صورت استفاده نکنید تا پوستتان خشک نشود. همچنین، در صورتی که روی صورتتان کرم مرطوب کننده، آرایش یا کرم ضدآفتاب دارید، حتما پیش از مصرف اسکراب صورت آن را پاک کنید.

پوستتان را با اسکراب ماساژ دهید

مقداری از ماسک اسکراب صورت به اندازه یک نخود یا کمی بیش‌تر روی صورت خیستان قرار دهید. اسکراب صورت را به مدت 30 ثانیه تا یک دقیقه به آرامی روی پوست صورت و گردن‌ ماساژ دهید.

به یاد داشته باشید که پوستتان را فشار ندهید تا دچار قرمزی یا پوسته‌پوسته شدن صورتتان نشوید. همچنین، اسکراب صورت را به چشم و لب‌هایتان نزنید. اسکراب لب با اسکراب صورت متفاوت است و بافت ملایم‌تری دارد.

ماساژ صورت با اسکراب در حالت چرخشی و دایره‌وار تنها باید از 30 تا 90 ثانیه زمان ببرد. بیش‌تر از این زمان ممکن است به پوستتان آسیب برساند یا پوست را دچار حساسیت، قرمزی، جوش و خارش کند.

یکی از برندهای موفق در این حوزه است. با کلیک روی لینک، می‌توانید با این برند و محصولات آن آشنا شوید.

دوباره صورتتان را بشویید

پس از آنکه پوستتان را با اسکراب صورت ماساژ دادید، زمان آن رسیده که پوستتان را با آب سرد یا ولرم به خوبی بشویید. در این مرحله هم نباید از آب داغ استفاده کنید تا پوستتان خشک نشود. همچنین، آب سرد باعث بسته شدن منافذ پوست می‌شود. دقت کنید که پوستتان را کاملا با آب بشویید تا اثری از ماسک اسکراب باقی نماند.

پوستتان را خشک کنید

یک حوله بسیار نرم بردارید و آن را روی صورتتان قرار دهید یا به صورت ضربه‌ای پوستتان را خشک کنید. به یاد داشته باشید که کشیدن حوله روی پوست، باعث بروز چین و چروک صورت می‌شود. همچنین، حوله زبر به بافت پوست، به‌خصوص پس از لایه‌برداری آسیب می‌رساند.

پوستتان را آبرسانی کنید

در مرحله پایانی استفاده از ماسک اسکراب صورت در خانه، باید صورتتان را مرطوب و آبرسانی کنید. تفاوتی ندارد که جنس پوست شما چرب، مختلط یا خشک است. پوست شما باید آبرسانی شود؛ چرا که در لایه برداری، بافت سطحی پوست حذف شده و نیاز به آبرسانی دارد. می‌توانید از کمی استفاده کنید، چرا که پوستتان نرم است و تنها نیاز به آبرسانی دارد. رژگونه لاکچری کوین دارای پوشش درخشان و جذابیت بالایی است. این رژ لب می‌تواند به راحتی روی لب ها اعمال شود و به نظر می‌ رسد که لب ها درخشان و سالم هستند.

چه زمانی باید از اسکراب صورت استفاده کنیم؟

سوالی که ممکن است در ادامه برایتان پیش بیاید این است که چه زمانی باید از اسکراب پوست استفاده کنید؟ اسکراب صورت باعث روشن شدن، شادابی و جوان شدن پوست می‌شود، اما مصرف روزااسکراب بدن یک راه عالی برای لایه برداری پوست و حذف سلول های مرده پوست است. این می تواند به بهبود ظاهر پوست شما کمک کند، آن را صاف تر و نرم تر کند و ظاهر لک ها را کاهش دهد. در این مقاله نحوه استفاده از اسکراب بدن و صورت را به شما نشان خواهیم داد. همچنین نکاتی را برای انتخاب اسکراب بدن مناسب برای نوع پوست شما ارائه خواهیم کرد.

طرز استفاده از اسکراب صورت چگونه است؟

طرز استفاده از اسکراب صورت تاثیر مستقیم روی تاثیرگذاری آن دارد. پی از استفاده از اسکراب صورت، ابتدا باید نوع پوست خود را بشناسید و با توجه به آن مناسب ترین محصول را انتخاب کنید. انتخاب عموماً بین اسکراب ظریف و مکانیکی و با تمایل به ترجیح محصولات با منشاء طبیعی و گیاهی است. هنگامی که محصول مناسب را شناسایی کردید، می توانید به مرحله استفاده صحیح از آن بروید.

مراحل استفاده از اسکراب صورت به شرح زیر میباشد:

 • پاکسازی صورت
 • مقدار کافی از اسکراب را روی پوست خود اعمال کنید
 • اسکراب را روی صورت خود بزنید
 • صورت خود را ماساژ دهید
 • صورت را آبکشی کنید
 • یک مرطوب کننده یا آبرسان را روی پوست خود اعمال کنید

پاکسازی صورت

اولین قدم در مورد نحوه استفاده از اسکراب صورت، پاکسازی پوست است. با  یک پاک کننده ملایم مانند میسلار واتر، تمام آلودگی ها، چربی ها و آرایش صورت خود را پاک و پوست خود را برای لایه برداری آماده کنید.

مقدار کافی از اسکراب را روی پوست خود اعمال کنید

مقداری از اسکراب صورت خود بردارید و آن را روی کف دست خود بمالید. چند قطره آب به آ« اضافه کنید تا مخلوط نرم شود و به آرامی آن را بین هر دو دست بمالید. هرگز اسکراب  را به صورت خشک استفاده نکنید، زیرا فرمولاسیون آن بیش از حد ساینده و تهاجمی شده و ممکن است منجر به آسیب به صورت شما شود.

اسکراب را روی صورت خود بزنید

به آرامی اسکراب را روی پوست صورت خود پخش کنید. به یاد داشته باشید که صورت شما باید خیس باشد، در غیر این صورت  پوست شما صاف نخواهد بود و به احتمال زیاد صورت را به خارش می اندازد.  اسکراب صورت را روی بینی، پیشانی، گونه ها، چانه و گردن بمالید.

صورت خود را ماساژ دهید

ماساژ صورت یکی دیگر از مراحل استفاده از اسکراب صورت است. با استفاده از نوک انگشتان، این محصول را به آرامی با حرکات دورانی روی پوست خود ماساژ دهید. این کار را حدود 45 ثانیه انجام دهید و هیچ فشاری روی پوست خود وارد نکنید. مالیدن اسکراب با فشار زیاد روی پوست باعث ریزش اشک میشود. از مصرف اسکراب صورت در ناحیه زیر چشم و اطراف دهان خودداری کنید زیرا این ناحیه بسیار حساس است.

صورت را آبکشی کنید

بعد از اتمام مدت زمان مصرف اسکراب، حالا باید صورت خود را با آب ولرم آبکشی نمایید و سپس با حوله خشک کنید. در انجام این مرحله نیز باید بسیار آرام و ملایم رفتار کنید و حوله را محکم روی پوست خود نکشید.

یک مرطوب کننده یا آبرسان را روی پوست خود اعمال کنید

آخرین مرحله در طریقه استفاده از اسکراب صورت است. در تمام جلسات لایه برداری صورت، در آخر یک اعمال می شود. مصرف کرم مرطوب کننده باعث تغذیه رسانی، انعطاف پذیری و آبرسانی آن میشود  و از آنجایی که سلول های مرده پوست را از بین برده اید، مرطوب کننده به مراتب بهتر جذب پوست صورت می شود.

 

دکمه بازگشت به بالا