مطالب میجیک

فدراسیون دوومیدانی: هتل ورزشکارانمان را عوض کردیم/ جنگ داخلی نیجریه دست ما نیست!

دبیر اجرایی فدراسیون دوومیدانی به انتقاد دوندگان دختر ایرانی مبنی بر شرایط اسفبار رقابت های نیجریه و اسکان ورزشکاران ایرانی در مناطق ناامن این کشور پاسخ داد.

به گزارش میجیک، اخیرا چهار ورزشکار ایرانی به مسابقات نیجریه که از سوی فدراسیون به عنوان تور قاره ای در سطح نقره معرفی شده اند، اعزام شدند تا امتیاز لازم برای راهیابی به المپیک را کسب کنند.

حمیدا اسماعیل نژاد یکی از ورزشکاران اعزامی به این مسابقات انتقاداتی را مطرح کرده است از جمله اینکه سطح مسابقات نقره ای نیست و مشکلات زیادی برای گرفتن آن وجود دارد. از سوی دیگر اسکان ورزشکاران ایرانی در مناطق ناامن از کشور نیجریه است.

بیشتر بخوانید:

ادعاهای تکان دهنده دونده ایرانی درباره مسابقات نیجریه

پژمان معتمدی، سرپرست دبیری فدراسیون دوومیدانی در گفت وگو با میجیک، درباره شرایط میزبانی و اسکان در نیجریه گفت: هدف اصلی فدراسیون و ورزشکاران کسب حداکثر امتیاز از مسابقات است. مسابقات نیجریه در سیستم رنکینگ فدراسیون جهانی B و امتیاز 100، اما بچه های نیجریه از کمیته مسابقات شنیده اند که رتبه مسابقات کاهش یافته است و به همین دلیل به فدراسیون بین المللی بین المللی نامه زده ایم. روابط فدراسیون، چون هدف اصلی شرکت در این مسابقات دشوار است، نقطه بالایی برای ورود نیجریه است.

وی ادامه داد: در این راستا با فدراسیون جهانی در تماس بوده ایم که برای کسب سهمیه المپیک و امتیازات لازم هزینه ها را متقبل شده و ورزشکاران را به این مسیر دور اعزام کرده ایم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا می توان امتیاز مسابقات را کاهش داد، گفت: چیزی اعلام نکرده اند و امتیاز ثبت شده در سیستم فدراسیون جهانی دوومیدانی همچنان B است و مسئولان برگزاری مسابقات نیجریه به ورزشکاران اعلام کرده اند که این مسابقات وجود ندارد. بسیاری از تماشاگران خارجی و اکثر ورزشکارانی که شرکت می کنند از نیجریه و ایران هستند، امکان کاهش امتیاز مسابقات وجود دارد و فدراسیون مکاتبات لازم را با فدراسیون جهانی طی نامه ای اعتراضی داده است.

معتمدی با بیان اینکه از این پیش نیاز مطلع نبودم و فدراسیون ایران نامه اعتراضی به فدراسیون جهانی نوشت و تاکید کرد: اعلام کرده ایم که چرا مسابقه نیجریه را کلاس B در سیستم خود اعلام کرده اید که همه دنیا می توانند آن را ببینند. و وقتی نیجریه می گوید که مخاطب خارجی ندارد و من فاقد امتیاز هستم، هیچ تغییری در سیستم ایجاد نشده است. گفتیم ورزشکاران می توانند در مسابقات دیگر شرکت کنند اما چون در نیجریه هستند فرصت حضور در مسابقات دیگر را از دست داده اند و حالا باید چاره ای اندیشید. البته تا زمان اعلام نتایج نمی توانیم اعتراض کنیم، زیرا ممکن است این مسابقات را سطح B بدانند که برای ما فرقی نمی کند چرا که برای ورزشکاران خود به امتیاز مسابقات نیاز داریم.

معتمدی همچنین به امکانات هتل و تغذیه ورزشکاران اشاره کرد و گفت: بچه ها ابتدا به هتل پیشنهادی مسابقات می روند اما به گفته وی مناسب نبوده و حتی پس از پرداخت هزینه هتل. گفت آسایش عزیزان ملاک است و هیچ اشکالی ندارد که حرکت کنید. هر هتلی را که می خواهید ببرید و ما پرداخت می کنیم. بچه ها هتل عوض کردند. زمان مسابقه به دلیل بارندگی اندکی تغییر کرد.

وی در پاسخ به ادعای اسماعیل نژاد مبنی بر اینکه هتل در ترسناک ترین نقطه نیجریه است، گفت: این از دست ما خارج است. نیجریه درگیر جنگ داخلی است و ما کاری به این موضوع نداریم. هتل عوض کردند و نقل مکان کردند. حتی از طریق روابط بین‌الملل وزارت محترم ورزش و جوانان تلاش می‌کنیم تا وضعیت نیجریه را بهتر شناسایی کنیم، متاسفانه ایران سفیر یا نماینده‌ای در نیجریه ندارد و منصوب نشده است. در مورد غذا و اسکان از ورزشکاران می خواهیم تمام هزینه ها را از محل حقوق و مبلغ پرداختی به صورت کمک هزینه پرداخت کنند تا بتوانند برای دوستان خود در ایران هزینه کنند. رژیم غذایی نیجریه با ایران بسیار متفاوت است، برخی از ورزشکاران در غذای خود از سیب زمینی استفاده می کنند و در غیر این صورت فدراسیون برای عزیزانی که افتخار ملی محسوب می شوند و به دنبال کسب سهمیه المپیک هستند محدودیتی ندارد. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا