ریپیتر واکی تاکی

بر خلاف رادیوی معمولی که تنها امکان دریافت صدا یا موسیقی از ایستگاه رادیویی را دارند، یک رادیوی دو مسیره است، شما هم می توانید صحبت کرده و هم بشنوید. اشکال اصلی آن است که از یک کانال فرکانسی برای دو کار استفاده می شود، در نتیجه تنها یک نفر می تواند در یک لحظه صحبت کند. بیسیم هایی که با این روش کار می کنند را ” نیم دوبلکس” می گویند که ارتباط در یک لحظه فقط در یک مسیر جاری می شود، بر خلاف دستگاه های “دوبلکس کامل” مثل تلفن که در یک لحظه هم می توان صحبت کرد و هم شنید.

گروهی که از واکی تاکی یا بیسیم دستی برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند، باید آن را بر روی فرکانس یکسان(که به آن کانال می گویند) تنظیم نمایند. واکی تاکی ها در حالت عادی به عنوان گیرنده عمل می کنند، مانند رادیویی که روی فرکانس خاصی تنظیم نشده است. وقتی میکروفن واکی تاکی فعال گردد بلندگوی آن خاموش می شود. در هنگام صحبت کردن کلمات به امواج رادیویی تبدیل شده و از طریق کانال از پیش تعیین شده ارسال می شوند ( این فرکانس معمولا در حدود MHz 460 است). از آنجاییکه امواج رادیویی بخشی از امواج الکترومغناطیسی هستند با سرعت نور ( km/second 30000 یا miles/second 186000 ) حرکت می کنند، بنابراین امواج توسط تمامی دستگاه های دیگر به صورت همزمان دریافت می شوند. امواج رادیویی دوباره به جریان الکتریکی تبدیل می شود و میکروفن آن را مجددا به صدای گوینده تبدیل می کند. زمانی که صحبت گوینده به اتمام رسید کلمه تمام را می گوید این به معنای پایان جمله ی او است و شاستی مکالمه را رها می کند، واکی تاکی در این حالت دوباره به وضعیت شنیدن بر می گردد و دیگران می توانند صحبت کنند.

برد بیسیم های مجاز | برد بیسیم واکی تاکی

مشخصات فنی تقویت کننده بیسیم موتورولا CDR-700 :

بیسیم موتورولا MT777 یک بیسیم ۳۲ کاناله کاملا حرفه ای است که جهت استفاده و ایجاد ارتباط در فعالیت های کوهنوردی و کمپینگ یا جای بسیار پر رفت و آمد مثل تالار و هتل گزینه بسیار کاربردی است، این بی سیم ساخت کمپانی موتورولا کشور مالزی بوده و در فضای داخل شهری بردی در حدود ۵ کیلومتر و در فضاهای باز مانند دشت بردی معادل ۱۵ کیلومتر دارد.

حرفه ای تجهیز کنید

♦ بیسیم موتورولا MT777 بسیار زیبا، سبک، کم حجم و عملیاتی است این بیسیم دارای ابعاد ۵۵mm عرض و ارتفاع ۱۰۰mm و ضخامت ۳۲mm می باشد، همچنین وزن این بی سیم به همراه باتری ۲۶۰ گرم است.

♦ در قسمت وسط واکی تاکی موتورولا شما یک lcd کوچک قرار دارد که در در سه رنگ قابل تغییر طراحی شده است که شما می توانید شماره کانال ارتباطی و نشانگر میزان باتری دستگاه را در حالت معمولی مشاهده کنید.

♦ جنس بدنه این بیسیم از جنس پلاستیک بسیار مقاوم و محکم در برابر ضربه است.

♦ این بیسیم درای باتری لیتیومی ۱۸۰۰ میلی آمپر است و جالب اینجاست که این بی سیم دارای عمر بسیار بالایی در باتری می

باشد.

♦ بازه فرکانس کاری این بیسیم در باند UHF ردیف ۴۷۰ ~ ۴۰۰ می باشد این امر باعث شده این محصول داری برد مفید شهری

۲۰۰۰ متر و برد فضای باز ۱۵۰۰۰ متر می باشد.

♦ همچنین این امر باعث شده بی سیم واکی تاکی بدون نیاز به آنتن و دکل مرکزی برای شما کارکرد و عملکرد بسیار عالی داشته باشد و شما را از هزینه های جانبی نصب دکل و غیره رها می سازد.

♦ این بی سیم قادر است در ۱۲۸ کانال برای شما کارکرد داشته باشد. همچنین این واکی تاکی دارای توان خروجی ۵ وات است.

♦ از دیگر مزایای این بی سیم چراغ قوه قدرمندی است که در قسمت بالایی این بی سیم قرار گرفته است.

♦ از دیگر مزایای این محصول قابلیت شارژ توسط برق و انواع Port USB و انواع پاور بانک می باشد که شما را قادر می سازد تحت هر شرایطی این محصول را شاژر و از آن استفاده کنید.جهت خرید واکی تاکی کلیک کنید

دکمه بازگشت به بالا