برترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

راهکارهای درمانی کبد چرب با کاهش وزن ناگهانی با استفاده از رژیم غذایی مناسب

برای درمان کبد چرب چقدر وزن کم کنیم؟

درمان یبوست: چقدر باید وزن کم کنم تا بتوانم بیماری کبد چرب خود را درمان کنم؟ هدف خوب و ایده‌ال برای درمان کبد چرب کاهش وزن 10 درصدی در 6 تا 12 ماه است؛ اما حتی کاهش ۳ تا ۵ درصدی وزن می‌تواند سلامت کبد شما را بهبود بخشد. توجه داشته باشید که کاهش وزن نباید بیشتر از 3 تا 4 کیلوگرم در ماه بیشتر باشد.

رژیم لاغری باید روند اصولی داشته باشد. بدین ترتیب که علاوه بر خوردن، فعالیت و حالات روحی فرد تحت نظارت باشد. در طول هفته غذاهایی که می‌خورید، فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید و حالات روحی که در آن قرار دارید را یادداشت کرده تا با مرور آنها بهتر بتوانید تغییرات سودمند را در آنها ایجاد کنید.

 رژیم غذایی مناسب کبد چرب

برای درمان کبد چرب بیماران در اولین قدم باید  رژیم غذایی خود را تغییر دهند. پزشکان و متخصصان تغذیه بیشترین کمک را برای رژیم غذایی به بیماران می‌کنند. افرادی که کبد چرب الکی دارند باید مصرف الکل را کنار بگذارند. اما افرادی که دارند باید با توجه به دستور پزشک و متخصص تغذیه از رژیم غذایی مناسبی پیروی کنند.

برای درمان کبد چرب و کاهش وزن کافی است که از رژیم غذایی مناسبی استفاده کنید. غذای مناسب باعث کاهش وزن، کاهش کلسترول، تنظیم قند خون و تأمین آنتی اکسیدان بدن می‌شود.

یکی از روش‌های بسیار مناسب برای حفظ وزن، ورزش است که عمدتاً از طریق کنترل اشتها سبب حفظ وزن ایده‌ال می‌شود. نقش ورزش در کاهش وزن بسیار کم اهمیت‌تر از رژیم است و نقش اصلی آن در حفظ وزن ایده‌ال است.

به نظر می‌رسد پس از رسیدن به وزن ایده‌ال با رژیم غذایی درست، ورزش می‌تواند وزن مناسب را حفظ نماید. جراحی با روش‌های متعدد فقط در بیماران مبتلا به چاقی کشنده که به درمان طبی پاسخ نمی‌دهند توصیه می‌شود. اعمال جراحی در بهترین شرایط نیز دارای عوارض بوده و به عنوان آخرین خط درمان چاقی و فقط در برخی افراد قابل توصیه است.

ایا کبد چرب باعث لاغری میشود | برنامه هفتگی رژیم غذایی کبد چرب

بهترین رژیم غذایی برای کبد چرب چیست؟

بهترین رژیم غذایی برای ، است. در واقع غذاهایی که چربی‌های سالم، آنتی اکسیدان و کربوهیدات‌های متنوع را در اختیار بیماران کبد چرب می‌گذارد، می‌توانند سلامتی آن‌ها را تضمین کنند.

همچنین درباره رژیم کبد چرب و نکاتی که باید رعایت شود در مطلب جداگانه‌ای توضیح دادیم که می‌توانید در ادامه برای خواندن آن کلیک کنید.

 کاهش وزن سریع، آسیب بیشتر به کبد!

درست است که کاهش وزن به درمان کبد چرب کمک می‌کند اما اینطور نیست که با کاهش وزن سریع بخواهید کبد چرب را هم خیلی سریع درمان کنید! کاهش وزن سریع یک روش غیراصولی باعث تشدید عارضه کبد چرب می‌شود.

استفاده از روش‌های کاهش وزن سریع شاید وزن شما را کاهش دهد اما آسیب بیشتری به سلامت شما خواهد زد. ما در مجله اینترنتی زوم لایف درباره اینکه چطور خیلی سریع لاغر کنیم و نکات کلیدی برای توضیح دادیم اما در همان ابتدا درباره خطرناک کاهش وزن سریع گفتیم!

کاهش وزن سریع در حالت عادی خطرناک است اما برای افراد مبتلا به کبد چرب ممنوع است و نباید سراغ این روش‌ها بروند!

تجربه درمان کبد چرب با کاهش وزن

در این بخش می‌خواهم درباره تجربه‌ی درمان کبد چرب همسرم با شما صحبت کنم. همسرم بعد از آزمایش خون متوجه افزایش آنزیم‌های کبد (ALT و AST) شد و در اولین فرصت به متخصص داخلی مراجعه کرد. البته باید بگویم که دیدن بالا بودن آنزیم‌های کبدی بسیار عجیب بود.

یکی از شایع‌ترین دلایلی که افراد به کبد چرب مبتلا می‌شود افزایش وزن است و این در مورد همسرم هم صدق می کرد. بدن در طول 4 سال به افزایش وزن واکنش نشان داده بود و متوجه شدیم که باید برای کاهش وزن کاری کنیم.

برای پایین آوردن آنزیم‌های کبد و برگشتن به وزن ایده‌آل، تغییرات اساسی در برنامه‌غذایی داده شد همراه با ورزش روزانه، آن هم به صورت مداوم ادامه پیدا کرد و بعد از 3 ماه، آنزیم‌ها به شدت کاهش پیدا کرد و به سطح نرمال رسید. برای کاهش وزن اصولی و بدون عوارض به رژیم‌درمانگر مراجعه کردیم و با توجه به متابولیسم بدن، همسرم در طول 3 ماه حدود 12 کیلو وزن کم کرد.

این تجربه را نوشتم تا بگویم که کبد چرب درمان می‌شود اما بستگی به خودتان دارد، هرچه جستجو کنید معجون خاصی برای از بین بردن چربی کبد پیدا نخواهید کرد!

تحقیقات نشان می‌دهد کاهش وزن بهترین کاری است که می‌توانید برای کنترل یا انجام دهید. اگر متوجه شدید آنزیم‌های کبد بالایی دارید و یا جدیداً به کبدچرب دچار شدید، با تغییر و اصلاح رژیم غذایی می‌توانید در 2 هفته شرایط کبد بهتر کنید.

حتماً قبل از شروع برنامه با یک رژیم درمانگر یا متخصص تغذیه مشورت کنید. یک متخصص تغذیه می‌تواند یک برنامه غذایی مناسب را برای رسیدن به اهداف کاهش وزن و انتخاب مواد مغذی به شما پیشنهاد دهد.

اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید

فاطمه کیمیا

در ابتدا با نوشتن مجموعه 3 نمایشنامه برای کودکان با نام غول سیاه کوچولو کار محتوا را شروع کردم و آن را به چاپ رساندم.سپس دوره های محتوا ، سئوی محتوایی را آموزش دیدم. الان در حدود یکسال است که در به اندام دکتر کرمانی مشغول به کار نوشتن و ترجمه‌ی مقالات هستم.
دکمه بازگشت به بالا