برترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

دکل بی تی اس چیست؟

حتما شما هم دکل‌های آنتن‌داری را در خیابان و پشت بام ساختمان‌های بلند دیده‌اید و فقط می‌دانید که برای استفاده از گوشی‌های موبایل به دکل مهاری دست دوم و برج‌های بلند نیاز داریم.اما شده با خودتان فکر کنید این آنتن‌های بلند و دکل‌های موبایل چگونه کار می‌کنند؟ وقتی می‌خواهیم با موبایل تماس بگیریم یا پیامک بفرستیم و در حالی‌که از دیتای موبایل استفاده می‌کنیم؛ دقیقا چه اتفاقی در شبکه موبایل می‌افتد و این آنتن‌هایی که روی دکل‌ها نصب و به سامانه‌های BTS وصل می‌شوند؛ چه وظایفی برعهده دارند؟ چرا برخی بزرگ‌تر و بلندتر و برخی دیگر جمع‌وجورتر هستند؟ چرا هر چه تعداد BTS در یک شهر بیشتر باشد و اپراتورهای موبایل بتوانند آنتن بیشتری نصب کنند؛ شبکه موبایل با کیفیت و سرعت بهتری خواهیم داشت؟

آنتن های BTS مجموعه ای از تجهیزات مخابراتی هستند که در مخابرات بی سیم، ارتباط مشترک با شبکه را فراهم می‌کند. این نوع از آنتن ها در مناطقی که سیگنال های مخابراتی ضعیف تر است، نصب می‌شوند. آنتن های BTS به بهبود کیفیت سیگنال های مخابراتی کمک می‌کنند. برد مفید هر کدام از این نوع آنتن ها 20 کیلومتر است. اما در مناطق مسطح برد آنتن های BTS تا 35 کیلومتر هم می‌رسد. حتی با ایجاد شرایط خاصی می‌توان برد آنتن را تا 60 کیلومتر افزایش داد.

آنتن BTS  چیست؟

کلمه BTS مخفف عبارت  Base Tranceiver Station است که معنای آن ایستگاه گیرنده و فرستنده پایه است. آنتن های BTS آنتن هایی هستند که در زیرساخت های مخابراتی استفاده می‌شوند. از این نوع آنتن ها برای تسهیل ارتباطات مخابراتی استفاده می‌گردد. این آنتن ها از تکنولوژی هایی مانند GSM ،‌WiFi ، WLL WAN ، CDMA،  و WiMAX پشتیبانی می‌کنند. آنتن های BTS‌ برای بهتر شدن ارتباطات وصل می‌شوند.

سه سکتور در آنتن های BTS تعبیه شده است که هر با زاویه 120 درجه در کنار هم قرار گرفته اند. برد مفید این آنتن ها حدود 20 کیلومتر است. البته برد مفید در شرایط متنوع، متفاوت است. برای مثال در سطح شهر و در مناطقی با ساختمان های بلند، برد این آنتن ها تا 5 کیلومتر می‌رسد. در نقطه مقابل هم هنگامی که این آنتن ها در شرایط مسطح قرار گرفته باشند می‌توانند تا 35 کیلومتر نیز برد داشته باشند.

و کاربرد آن:

BTS یا دکل مخابراتی چیست؟ گوشی همراه یا همان موبایل یکی از پرکاربردترین وسیله های الکترونیکی است و قطعا همه ما در هر کجای این جهان از این اختراع فوق العاده بهره مند هستیم. تقویت سیگنال موبایل: در نهایت BTS های در دنیای تکنولوژی امروز خدمت بزرگی به جامعه ما کردند اینکه یه شخص به راحتی میتواند با فشردن چند کلیک با شخص دیگر در مکان دیگر ارتباط برقرار کنند.

ساخت و تولید برج نوری ۶ متری در همپا دکل

برج نوری یا همان دکل نوری که بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا طراحی و تولید شده است، از میزان کیفیت بیشتری برخوردار می باشد، از مهم ترین نکات در ساخت و تولید برج نوری بهره گیری از متریال درجه یک می باشد، به واسطه بهره گیری از بهترین متریال می توان کیفیت محصول تولید شده را بیشتر افزایش داد. با افزایش کیفیت قیمت برج نوری 6 متری نیز قطعا افزایش خواهد داشت.

همپا دکل در سال های اخیر یکی از برترین تولید کنندگان انواع برج نوری در ارتفاع های مختلف شناخته شده است، این گروه تولیدی برج نوری پایه ثابت ۶ متری را به بهترین شکل ممکن طراحی و تولید می کند و در خط تولید این برج نوری از تجهیزات پیشرفته و به روز دنیا کمک می گیرد، که بهترین عملکرد ممکن را از خود نشان دهد، ساخت و طراحی برج نوری ۶ متری در همپا دکل توسط کادری حرفه ای و تخصصی صورت می گیرد، که تجربه کافی در این زمینه دارند و بهترین عملکرد ممکن را از خود نشان می دهند.

BTS یا دکل مخابراتی

حتما سازه های فلزی غول پیکر که دکل نام  دارد را در جاهای مختلف شهر دیده اید و شاید با خودتان فکر کرده اید که این دکل ها چگونه کار میکنند و فرکانس را به گوشی های همراه ارسال می کنند. به طور ساده بی تی اس که مخفف base transceiver station است مجموعه ای از فناوری های دست انسان است که به شرکت مخابرات امکان ارتباط میان کاربر موبایل را فراهم می کند.

انواع دکل BTS

micro BTS (میکرو)

این نوع در نقاط مسکونی که برد آن ۵۰۰ متر است استفاده میشود.

inside BTS (داخلی)

این نوع در داخل شهرها استفده میشود و برد آن ۱ کیلومتر میباشد.

outside BTS (خارجی)

این نوع از دکل ها بیشتر در خارج از شهرها کاربرد دارد و برد آن ۳۵ کیلومتر است.

برای نصب آنتن‌های بی تی اس فواصل معینی در نظر گرفته می‌شود. این فواصل براساس قواعد خاصی تعیین می‌شوند که از جمله آنها می‌توان به ظرفیت آنتن منصوبه، تعداد مشترکین موجود در هر منطقه و کاهش تشعشات آنتن اشاره کرد. نزدیک بودن آنتن‌های بی تی اس باعث کاهش تشعشات می‌شود به طوریکه در طی یک مسیر چند آنتن بی تی اس برای پوشش دهی نصب می‌شود. تعداد آنتن‌های بی تی اس معمولا در مناطقی که استفاده از تلفن همراه بیشتر است زیاد می‌شود مثلا در شهرهای بزرگ تعداد آنتن‌های بی تی اس بیشتر از مناطق دیگر است.

نصب پایه چراغ پارکی بر اساس آخرین استانداردهای روز دنیا

پایه چراغ پارکی در واقع یک محصول تکمیلی در جهت تامین روشنایی بیشتر در محیط های بزرگ تر شناخته می شود، این پایه از بهترین متریال موجود در بازار طراحی و تولید شده است و در برابر عوامل مختلف محیطی بیشترین میزان از مقاومت را از خود نشان می دهد، ارتفاع پایه چراغ پارکی متفاوت می باشد و کاربر بر اساس نیاز و خواسته خود ارتفاع این پایه را تعیین می کند.

برخلاف پایه های چراغ پارکی قدیمی نسل جدید این پایه ها در مدت زمان کوتاه تری نصب می شوند و شما به کمک اجرای فونداسیون برای نصب این پایه می توانید احتمال بروز هرگونه حادثه احتمالی را کاهش دهید. قیمت نصب پایه چراغ پارکی به عوامل مختلفی بستگی دارد، ولی به طور کلی هزینه نهایی پرداختی شما جهت اجرای این روش بیش از حد گران قیمت نیست.

ارسال BTS چه فایده‌ای دارد؟

ارسال از طریق آنتن مخابرات، تا حد زیادی موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های شما می‌شود. می‌پرسید چطور؟ اجازه دهید با یک مثال توضیح بدهم. فرض کنید شما در شهر شیراز، خیابان داریوش، پاساژ صوت و تصویر فارس، مغازۀ موبایل فروشی دارید. اخیراً مدل جدیدی از گوشی‌های سامسونگ وارد بازار شده و شما می‌خواهید این خبر را هرچه سریعتر به گوش مشتریان داخل پاساژ و خیابان داریوش برسانید.

برای انجام چنین کاری راحت‌ترین و بهترین روش، استفاده از ارسال BTS است. شما وارد سامانه پیامک می‌شوید، ارسال از طریق دکل ایرانسل را انتخاب می‌کنید و در عرض 1 دقیقه پیام شما در گوشی تمام افرادی که خط ایرانسل دارند نمایش داده می‌شود. احتمالاً درصد زیادی از افراد حاضر در پاساژ خلیج فارس به دنبال خرید موبایل هستند، با این کار شما آن‌ها را ترغیب می‌کنید تا به سمت مغازه‌تان بیایند. همانطور که از مثال بالا فهمیدید، بدون صرف هزینه‌های بالا هم می‌شود مشتری جذب کرد؛ فقط کافیست که بدانید مخاطب شما چه کسانی هستند و به چه چیزی نیاز دارند.

نکته دیگری که در مورد ارسال BTS وجود دارد این است که شماره‌های تحت پوشش دکل ایرانسل هر 15 روز یک بار و هر شب از ساعت 12 تا 2 نیمه‌شب به روزرسانی می‌شوند. این کار خیلی به نفع شماست؛ برای اینکه شماره‌هایی که از دسترس خارج شده‌اند یا خط‌هایی که مسدودند از لیست ارسال پیامک حذف می‌شوند و پیام‌ها به شماره‌هایی می‌رسند که به شما نزدیک و در دسترسند.

دکمه بازگشت به بالا