برترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

دترجنت چیست؟

دترجنت یک ماده پاک کننده، یک سورفکتانت یا مخلوطی از چندین سورفکتانت است که در محلول خاصیت پاک کنندگی دارند. این مواد معمولاً به خانواده آلکیل بنزن سولفونات تعلق دارند، خانواده ای از ترکیبات صابونی که به ندرت در آب محلول هستند. مواد شوینده برای حذف چربی و ذرات چرک از سطوح مختلف مانند پارچه یا اشیاء دیگر طراحی شده اند. مواد شوینده در انواع مختلفی از اسیدها، قلیاها و حلال ها ساخته می شوند. آب به دلیل کشش سطحی بالایی که دارد، به تنهایی یک ماده پاک کننده موثر نیست، بنابراین افزودن مواد شوینده به آب کشش سطحی آن را کاهش می دهد و به آب اجازه می دهد تا به خاک نفوذ کند. در نتیجه تماس بین آب و آلودگی روی سطح افزایش یافته و آلودگی به راحتی از سطح پاک می شود. با آبان شیمی پالایش همراه باشید.

صابون اولین شوینده ای بود که تولید شد. صدها سال از عصر صابون می گذرد. استفاده از شوینده های صنعتی و نوع پاک کننده بستگی به نیاز نظافتی، نوع آلودگی و انواع آلودگی دارد. بنابراین شوینده های صنعتی از نظر ترکیب شیمیایی، اسیدیته یا قلیاییت، کاربردها و نحوه استفاده از آنها با هم تفاوت دارند.

محلول های پاک کننده و شوینده ها نیز سطح را برای عملیات بعدی آماده کرده و واکنش پذیری سطح را افزایش می دهند.

مواد شوینده:

دترجنت صنعتی سوسپانسیون یا مخلوطی از مواد شوینده و شوینده در محلول آبی است. اینها معمولاً آلکیل بنزن سولفونات ها هستند، خانواده ای از ترکیبات صابون مانند که در آب سخت حل می شوند زیرا سولفونات قطبی (شوینده) کمتر از کربوکسیلات قطبی (صابون) به کلسیم و سایر یون های کوچک متصل می شود. در آب سخت پیدا شد.

پاک کننده های صنعتی برای انجام فرآیند نظافت یک واکنش پاکسازی (Detergency)، Solvency (Solvency) یا شیمیایی (Chemical) انجام می دهند. در حال حاضر، مواد شوینده اغلب همراه با عملکردهای مکانیکی برای تمیز کردن بهتر استفاده می شود. با استفاده از پاک کننده های صنعتی می توان از یکی از روش های غوطه وری، پاشش، گردش سیال یا گردش در مبدل های حرارتی یا لوله های فرآوری و تمیز کردن با بخار آب استفاده کرد، در حالی که استفاده از روش Abrasion و پاک کننده های صنعتی برای رسیدن به بهترین نتیجه بسیار متنوع است. . پاک کننده های صنعتی بر اساس کاربردشان به پنج دسته اصلی تقسیم می شوند:

پاک کننده های قلیایی

پاک کننده های اسیدی

پاک کننده یا خشک کن سورفکتانت

شوینده با ضدعفونی کننده صنعتی

پاک کننده های مبتنی بر حلال

خواص شوینده مناسب:

می تواند سختی آب را حذف کند.

حلالیت در آب

فولاد ضد زنگ

سمی نیست

سازگار با محیط زیست

نفوذ بالا

چربی را خالی کنید

توانایی حذف آلودگی

زهکشی

امکان پاک کردن رنگ و لایه برداری

از نظر اقتصادی امکان پذیر است.

حلالیت مواد شوینده:

در یک بافت خانگی، خود اصطلاح شوینده به طور خاص به مواد شوینده لباس شویی یا ظرفشویی اشاره دارد، برخلاف صابون دست یا سایر انواع پاک کننده ها. مواد شوینده معمولاً به صورت پودر یا محلول غلیظ در دسترس هستند. مواد شوینده مانند صابون که آمفوتریک هستند، شامل بخش های آبدوست (قطبی) و آبگریز (غیر قطبی) هستند. طبیعت دوگانه آنها اختلاط ترکیبات آبگریز (مانند روغن و گریس) با آب را تسهیل می کند. ترکیبات مختلفی را می توان به عنوان شوینده استفاده کرد، از جمله شوینده های کاتیونی، شوینده های آنیونی و شوینده های غیر یونی.

طبقه بندی شیمیایی مواد شوینده:

مواد شوینده با توجه به بار الکتریکی مواد فعال کننده به سه گروه عمده طبقه بندی می شوند:

شوینده های آنیونی

شوینده های کاتیونی

صابون غیر یونی یا غیر یونی

انواع مواد شوینده:

شوینده خنثی

شوینده اسیدی

طعم کالینی

شوینده کاتیونی

جانت آنیونی را بلاک کنید

صابون بدون خواجه

کاربردهای اصلی مواد شوینده و پاک کننده:

برای تمیز کردن و از بین بردن چربی، کثیفی و آلودگی

یکی از مهمترین کاربردهای مواد شوینده برای نظافت منزل و مغازه از جمله شستن ظروف و لباسشویی است.

سوخت اضافی

کاربراتورها و اجزای انژکتور و موتورهای احتراق داخلی، شوینده های صنعتی یا شوینده های موجود در سوخت برای جلوگیری از رسوب استفاده می شوند. غلظت حدود 300 ppm است. شوینده های معمولی لباسشویی آمین ها و آمیدهای با زنجیره بلند مانند پلی ایزوبوتن آمین و سوکسینیمید هستند.

دکمه بازگشت به بالا