اقتصادیبرترین های کسب و کار مجیک

تنظیم دمای یخچال الکترواستیل es27

نحوه راه اندازی و نصب یخچال الکترواستیل

به نقل از hirschs.co.za بعد از قرار دادن یخچال در محل مناسب نوبت به راه اندازی و نصب یخچال شما می رسد. به این منظور باید طبق اطلاعات راهنمای استفاده از یخچال الکترواستیل مطابق مراحل زیر پیش بروید:

 • همانطور که مشاهده می کنید تمام قطعات یخچال شما درون بسته بندی و پلاستیک هایی قرار دارند که برای راه اندازی باید آنها را از درون نایلون های خود بیرون بیاورید.
 • در مرحله بعدی برای راه اندازی و نصب یخچال الکترواستیل خود باید طبقات این دستگاه را در محل خود قرار دهید.
 • پس از آن اقدام به قرار دادن کشوهای فریزر در محل خود نمایید.
 • اگر برای آبسرد کن و یخساز یخچال ساید بای ساید الکترواستیل خود نیاز به اتصالات شیر ورودی دارید، این کار را انجام دهید.
 • در مرحله آخر بعد از تنظیم دمای یخچال خود می توانید به کمک یک محافظ دستگاه را به برق متصل نمایید.

تنظیم دمای یخچال الکترواستیل es20 | تنظیم دمای یخچال الکترواستیل es24

انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال فریزر الکترواستیل

خرید یخچال سامسونگ بانه: بعد از خرید یک یخچال ممکن است محلی که قرار است آن را نصب کنید، اولین دغدغه شما باشد. این نکته بسیار مهم است و در راهنمای استفاده از یخچال الکترواستیل هم به آن اشاره شده است. به این منظور در ادامه این مقاله به بررسی این محل می پردازیم:

 • مکان نصب یخچال باید در فاصله دورتری نسبت به سایر وسایل گرمازای شما قرار داشته باشد مانند اجاق گاز و سماور و …
 • همچنین یخچال شما باید با دیوار حدود 20 سانتی متر فاصله داشته باشد.
 • سطح زیری یخچال شما باید کاملا صاف و یکدست باشد تا از لق شدن یخچال در آن محل جلوگیری گردد.
 • بهتر است در انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال به فاصله آن به پریز برق نیز دقت داشته باشید.
 • برای اطلاعات بیشتر از و مکان مناسب برای نگهداری از این محصول کلیک نمایید.

حتما بخوانید: علاوه بر این لازم به ذکر است که اگر بعد از مدت ها استفاده از یخچال الکترواستیل با بروز خرابی در دستگاه خود مواجه شدید میتوانید برای رفع عیب دستگاه خود از خدمات استفاده کنید.

راهنمای تراز کردن یخچال الکترواستیل

برای کارکرد بهتر و بدون صدا و لرزش آن باید انجام گردد. همچنین در صورت تراز نبودن یخچال در هنگام باز و بسته کردن درب یخچال ممکن است این درب لق باشد. به این منظور به نحوه تراز نمودن یخچال الکترواستیل در راهنمای آن می پردازیم:

 • در قسمت زیری یخچال الکترواستیل پیچ هایی به منظور تراز کردن قرار دارد.
 • این پیچ ها را باید در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. می توانید محل دقیق قرارگیری این پیچ ها را در راهنمای استفاده از یخچال الکترواستیل مشاهده نمایید.
 • بعد از تنظیم پیچ های جلویی یخچال باید برای تراز کردن پیچ های پشتی یخچال خود اقدام نمایید.

حتما بخوانید: یکی از محبوب ترین برند های لوازم خانگی ایرانی الکترواستیل می باشد که مصرف کنندگان همواره از آن استقبال زیادی کرده و می کنند، اما به طبع این کالا ها هم به مانند هر برند مصرفی دیگری خرابی می شود و تعمیر لوازم خانگی الکترواستیل ایجاد سوال خواهد کرد، اگر از این لوازم استفاده می کنید استفاده از خدمات برای شما بهترین گزینه است.

معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی صفحه نمایش یخچال الکترواستیل

برای انجام تغییرات و تنظیمات یخچال الکترواستیل شما باید از دکمه ها و کلیدهای موجود روی یخچال الکترواستیل خود کمک بگیرید. به این منظور در ادامه برای شما به معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال الکترواستیل می پردازیم:

دکمه های یخچال الکترواستیل معنای دکمه های یخچال الکترواستیل
Fridge temp تنظیم دمای یخچال
freezer temp تغییر دمای فریزر
lock جلوگیری از کارکرد دکمه ها
unlock باز کردن قفل
cancel لغو کردن دستورات داده شده به یخچال
water کارکرد آبسردکن

حتما بخوانید: اگر در منزل خود از یخچال های نف استفاده می کنید و به هر دلیلی این دستگاه خراب شده است یا حتی شما علاقه مند هستید تا در مورد نحوه اطلاعات کسب کنید، کلیک نمایید.

طریقه تنظیم درجه دمای یخچال فریزر الکترواستیل

در برخی از مدل های یخچال‌ های الکترواستیل تنظیمات دمای آن به صورت عددی است، در بعضی دیگر نیز به صورت کلمه‌ ای (COLDER/COLD/NORMAL) می باشد. در یخچال های قدیمی که صفحه نمایش دیجیتالی نداشتند، تغییرات دما با استفاده از ولوم تنظیم کننده دما که در داخل یخچال قرار دارد، انجام می شود. اگر می خواهید یخچال سردتر شود، ولوم را به طرف عدد 5 بچرخانید و اگر می خواهید یخچال گرم تر شود، ولوم را به طرف عدد 1 بچرخانید. بهترین تنظیم معمولا وسط ولوم است.

روی یخچال های جدید الکترواستیل صفحه نمایشی تعبیه شده است که دارای دکمه های فشاری یا لمسی هستند. برای تنظیم دما باید از این دکمه ها استفاده نمایید. برای تغییر دمای یخچال معمولا از دکمه fridge و برای تنظیمات دمای فریزر از دکمه freezer استفاده می شود. همچنین در بعضی از مدل ها دکمه های colder و warmer جایگزین آن ها می گردد. برای آشنایی بیشتر با طریقه تنظیم درجه دمای یخچال الکترواستیل خود بهتر است از دفترچه راهنمای یخچال کمک بگیرید.

انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال و فریزر الکترواستیل در زمستان و تابستان

تنظیمات دمایی در یخچال های الکترواستیل به منظور فاسد نشدن و یخ نزدن مواد غذایی در فصول مختلف انجام می شود. از این رو در ادامه به بررسی انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال الکترواستیل در زمستان و تابستان می پردازیم:

 • بهتر است در فصل تابستان الکترواستیل شما 4 و این دما برای فریزر شما 19_ باشد.
 • طبق دفترچه راهنمای استفاده از یخچال الکترواستیل این دما در زمستان برای یخچال باید 2 و برای فریزر 16_ باشد.

حتما بخوانید: تا مدتی قبل بسیاری از مصرف کنندگان ساکن کرج از این بابت که نمایندگی آی پی امداد در شهر آن ها وجود ندارد بسیار ناخوشنود بودند، اما در حال حاضر آی پی امداد با ارائه خدمات تعمیر یخچال در کرج این مشکل را حل کرده، برای مشاهده جزئیات بیشتر در این مورد در صفحه  با ما همراه باشید.

در هنگام سفر یخچال الکترواستیل را چه کنیم؟

به طور کلی لازم نیست در سفرهای کوتاه مدت یخچال الکترواستیل خود را از برق جدا کنید، اما بهتر است مواد غذایی فاسدشدنی را سریع تر مصرف کرده یا از یخچال خارج نمایید. اما اگر قصد دارید برای مدت طولانی به سفر بروید، لازم است یخچال را از مواد غذایی خالی نمایید و تمامی قفسه ها را تمیز و خشک کنید و سپس یخچال را از برق بکشید. نکته مهم این است که درب یخچال را در این شرایط باز بگذارید تا هوا در داخل یخچال جریان داشته باشد و از ایجاد بو در داخل یخچال جلوگیری نمایید.

همچنین اگر قرار است باشد، بهتر است داخل آن را را تمیز کنید. برای مراقبت از یخچال در دوران خاموشی بهتر است یخچال را در سطح صاف قرار دهید و محلی دور از نور خورشید در نظر بگیرید. همچنین بهتر است یخچال در معرض رطوبت نباشد. برای از برق کشیدن طولانی مدت یخچال ساید الکترواستیل نیز در گام اول شیر آب را ببندید. زیرا ممکن است آب نشت کند و یا فیلتر آب یخچال سوراخ شود. باکس یخ را خالی کنید و یخساز یخچال را خاموش کنید. سپس آن را از برق بکشید.

نحوه جابه جایی یخچال الکترواستیل در هنگام اثاث کشی

حمل و نقل یک وسیله سنگین و همچنین حساس مانند یخچال باید با شرایط خاصی انجام گردد تا مانع آسیب رسیدن به آن گردد. در ادامه به بررسی نحوه جا به جایی یخچال الکترواستیل در هنگام اثاث کشی برای شما عزیزان می پردازیم:

 • بهتر است در ابتدا همه مواد غذایی موجود در یخچال الکترواستیل خود را خارج نمایید.
 • پس از آن باید اقدام به کشیدن یخچال خود از برق کنید.
 • در مرحله بعدی و طبق راهنمای استفاده از یخچال الکترواستیل باید برای جلوگیری از سقوط طبقات در هنگام باز شدن ناگهانی درب یخچال اقدام به بیرون آوردن طبقات نمایید.
 • همچنین می توانید دور تا دور یخچال خود را برای جلوگیری از بازشدن ناگهانی درب با یک طناب ببندید.
 • برای ایجاد نشدن خط و خش بر روی آن، دور آن را به وسیله یک پتو بپوشانید.
 • همچنین در هنگام دقت داشته باشید که یخچال را از حالت عمودی خارج نکنید.

نحوه تمیز کردن یخچال الکترواستیل

به دلیل قرار داشتن مواد غذایی دورن یخچال، نظافت این محیط از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به این دلیل باید به صورت دوره ای اقدام به تمیز کردن یخچال الکترواستیل خود نمایید تا از آلودگی این محیط جلوگیری کنید. در ادامه به نحوه تمیز کردن یخچال الکترواستیل برای شما می پردازیم:

 • برای خود در صورت استیل بودن جنس آن می توانید از یک دستمال نرم و ماده پاک کننده سطوح استفاده نمایید.
 • اگر بدنه یخچال شما از جنس استیل نبود، باید از دستمال و محلول آب ولرم و جوش شیرین برای این کار استفاده نمایید.
 • برای تمیز کردن فضای داخلی یخچال خود باید در ابتدا طبقات یخچال را بیرون بیاورید.
 • بعد از شستشو و خشک کردن در محل خود قرار دهید.
 • برای تمیز کردن فریزر یخچال خود نیز باید کشوهای آن را بیرون آورده و پس از تمیز کردن سطح زیر آن، آنها را در محل خود قرار دهید.
 • همانطور که در راهنمای استفاده از یخچال الکترو استیل هم به این موضوع اشاره شده است، باید برای تمیز کردن فضای زیری یخچال خود نیز به صورت ماهیانه اقدام نمایید.

حتما بخوانید: اگر در منزل خود از یخچال های سامسونگ استفاده می کنید و علاقه مند هستید تا ایرادات رایج این دستگاه اعم از علت خنک نکردن یخچال ال جی و دیگر موارد را مورد بررسی قرار دهید به شما توصیه می کنیم تا به صفحه  سری بزنید و با مطالعه مطالب این صفحه دانش خود را در این زمینه بالا ببرید.

چگونه پشت یخچال (کندانسور یا همان لوله های شبکه ای) یخچال الکترواستیل را تمیز کنیم؟

در قسمت پشتی همه یخچال ها شاهد وجود لوله های مشکی باریکی هستید که به صورت شبکه ای در این محل قرار دارند. در واقع این لوله ها کندانسور یخچال شما هستند که باعث ایجاد سرما در یخچال شما می شوند، اما در راهنمای استفاده از یخچال الکترواستیل گاهی دلیل خنک نکردن یخچال را کثیف بودن این لوله ها اعلام کرده است و به منظور برطرف کردن این مشکل به آموزش یا لوله های شبکه ای یخچال می پردازیم:

 • برای تمیز کردن پشت یخچال (کندانسور یخچال) الکترواستیل باید در ابتدا به وسیله یک دستمال نمدار اقدام به تمیز کردن آن نمایید.
 • در مرحله بعدی می توانید به کمک قسمت نازک جاروبرقی خود اقدام به برداشت بقایای گرد و خاک از این قسمت نمایید.

حتما بخوانید: اگر به هر دلیلی دوست دارید که هزینه تعمیر یخچال میدیا خود را ا جای ممکن کاهش دهید و به نوعی با کمترین هزینه عیب یابی و تعیر دستگاه خود را انجام دهید در صفحه  با ما همراه باشید و با استفاده از مطالب این صفحه این مورد را برای خود مقدور سازید.

نحوه رفع گرفتگی قسمت فاضلاب و درین یخچال الکترواستیل

در همه ی یخچال ها در قسمت داخلی و پشتی آنها محفظه ای وجود دارد تا با عبور آب ناشی از یخ زدایی یخچال این آب درون یخچال و کشوهای آن تجمع نکند که این محفظه درین یا ناودان یخچال نام دارد. گاهی به دنبال گرفتگی و کثیفی  شاهد یخ زدگی در دیواره پشتی یخچال نیز هستیم. به این دلیل در ادامه به بررسی چگونگی تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال الکترواستیل می پردازیم:

 • برای انجام این کار و باز کردن این مسیر باید از یک جسم نازک و بلند مانند میل بافتنی و یا یک سیخ که خاصیت انعطاف پذیری دارد استفاده نمایید.
 • پس از آن طبق راهنمای استفاده از یخچال الکترواستیل یک قیف در سر این محفظه قرار دهید و مقداری آب جوش در این مسیر بریزید تا به طور کامل این مسیر بازگردد.

چگونه یخچال الکترواستیل را خوشبو کنیم؟

یخچال ها بعد از مدت زمانی به خاطر نگهداری انواع مواد غذایی، بوی نامطبوعی می گیرند و اگر رسیدگی به مواد درون یخچال صورت نگیرد، این بو ممکن است به و یا دیگر مواد غذایی تشدید شود. از این رو می توانید برای خوشبو کردن یخچال الکترواستیل از بوگیرهای آماده در بازار استفاده کنید. اما پیشنهاد ما این است خودتان این بوگیر را درست کنید.

راحت ترین راه این است که مقداری جوش شیرین یا قهوه آسیاب شده را درون ظرفی بدون در ریخته و درون یخچالتان بگذارید تا اقدام به نمایید. همچنین می توانید مقداری قهوه و تکه ای زغال را در یک کیسه توری بریزید و گوشه یخچال آویزان کنید. راه حل سوم هم استفاده از وانیل است. مقداری وانیل را درون پارچه مرطوبی بریزید و درون یخچال بگذارید

منبع : samsungparts.com

دکمه بازگشت به بالا