اومد نیومد شرف الشمس واقعیت داره؟ آشنایی با انگشتر شرف الشمس زنانه

می‌گویند حکاکی«شرف‌الشمس» در روز نوزدهم فروردین ماه، وسعت روزی و توفیق در عبادت را به همراه دارد، جدای از خرافی‌بودن این موضوع، نباید فراموش کرد که «گرچه زآن گوهر سلیمان شاه شد/ آن گهر بودش که بند راه شد».
نقل قول‌های مختلفی در میان علما و اساتید درباره انگشتر شرف ‌الشمس وجود دارد؛ برخی به آن اعتقاد داشته و گروهی دیگر آن را جزو خرافات می‌پندارند.

* گره‌گشایی از مشکلات مردم تنها با یک حکاکی!

این روزها وقتی به حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) می‌روی و گذرت به بازارچه قدیمی ری می‌افتد و از کنار نقره‌فروشی‌ها که عبور می‌کنی ناخودآگاه توجه‌ات به پلاکاردهایی جلب می‌شود که از گوشه و کنار بازارچه و از سردر بیشتر مغازه‌ها آویزان است و از حکاکی شرف‌الشمس با رعایت آداب شرعی و با حضور اساتید مجرب (!) نوید می‌دهد. مخصوصا انگشتر شرف الشمس زنانه این روزها بسیار جلب توجه میکند.

ساعت 9 صبح کرکره مغازه‌ها کم‌کم یکی پس از دیگری توسط صاحبانشان گشوده می‌شود. دو جوان به سفارش یکی از اساتید دانشگاهشان از محله جنت‌آباد برای سفارش انگشتر شرف‌الشمس به شهرری آمده‌اند و پس از ارائه سفارش خود باید به موقع در محل کار خویش حاضر شوند. آنها معتقدند همراه داشتن انگشتر شرف‌الشمس وسعت رزق می‌‌آورد و باعث برکت در کسب و کارشان خواهد شد.

انگشتر شرف الشمس در کدام دست | اومد نیومد شرف الشمس نی نی سایت

زوج میانسال دیگری که برای چندین سال متوالی انگشتر شرف‌الشمس را تهیه کرده‌اند، می‌گویند: اگر کسی نمی‌تواند سنگ شرف‌الشمس را بخرد شخصی مقید و مؤمن، روی کاغذ زرد رنگ مخصوصی پس از نوشتن ذکر و دعای مخصوص، آن را میان افراد علاقه‌مند پخش می‌کند تا حوائج و مشکلات خویش را بر روی آن نوشته و صدقه‌ای را به نیت حضرت زهرا (س) کنار ‌گذاشته و آن برگه را همراه خود تا یک سال نگه می‌دارند تا حوائجشان برآورده شود.

«جواد عابدین» یکی از حکاکانی است که سال‌ها در بازارچه قدیمی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) به انجام این کار مشغول بوده و به کار خویش اعتقاد فراوان دارد. وی هدف خود از 15 سال فعالیت در این حرفه را گره‌گشایی از مشکلات مردم معرفی می‌کند و می‌گوید: یکی از دوستانم در خصوص یک معامله بارها تلاش کرده بود اما به نتیجه مطلوب نمی‌رسید اما با توکل بر خدا و همراه داشتن انگشتر شرف‌الشمس به مقصود خود رسید.

اما در این میان نیز هستند حکاکانی که بدون رعایت اصول لازم به حکاکی شرف‌الشمس می‌پردازند و تنها هدفشان نیز کسب درآمد است. آن‌ها برای حکاکی 13 حرف شرف‌الشمس ـ که 4 حرف اول از تورات، 4 حرف دوم از انجیل و 5 حرف آخر از قرآن است ـ از 3000 تا 5000 تومان طلب می‌کنند، در حالی که این کار کم‌تر از 15دقیقه زمان می‌برد.

* هر فردی صلاحیت حکاکی بر روی شرف‌الشمس را ندارد

برای بررسی میزان وثاقت دعای شرف‌الشمس ـ که برخی آن را اسم اعظم می‌دانندـ به سراغ یکی از اساتید حوزه علمیه حضرت عبدالعظیم (ع) می‌رویم.

«مؤمنه عربی» در خصوص مستند و مستدل بودن شرف‌الشمس می‌گوید: اصل شرف‌الشمس حقیقت دارد اما سنگی که امروزه در بازار به عنوان شرف شمس در میان مردم رواج دارد سنگ شرف شمس نبوده و هر شخصی صلاحیت حکاکی بر روی آن را ندارد.

وی ادامه می‌دهد: نویسنده دعای شرف‌الشمس باید فردی متقی و به دور از گناه باشد لذا افرادی که با تعیین قیمت و نصب آن در سردر مغازه‌ها نه تنها شایسته انجام این کار نبوده بلکه برای رسیدن به منافع خویش به این کار روی آورده‌اند.

عربی با بیان اینکه شرف‌الشمس زمانی مؤثر است که ذکر مخصوص روی نگین اصل حک شود، معتقد است: به دلیل آنکه امروزه نگین شرف‌الشمس اصل، بسیار کمیاب بوده و این مسئله که امروزه در برخی از مکان‌ها شاهد تبلیغات سوء هستیم که منجر به ترویج خرافات شده است.

نظر حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب درباره شرف الشمس

اما حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب اعتقاد چندانی به حکاکی شرف‌الشمس ندارد. وی معتقد است: برخی از اشخاص مطلبی شبیه حق را بیان می‌کنند که شاید در ابتدا مخالفانی داشته باشد اما به مرور زمان به یک رفتار خرافی تبدیل می‌شود. وی در خصوص فهم صحیح حقایق دینی اظهار می‌کند: علمای دینی، بهترین شاخص برای ما هستند و با توجه در اعمال و رفتار آنها می‌توان حق را از امور باطل تشخیص داد چرا که در طول تاریخ برای ما ثابت شده که علما در انجام واجبات، مستحبات و ترک محرمات و مکروهات نسبت به سایر مردم پیشی داشتند.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح می‌کند: اگر انجام کاری مستحب بود بألاخره برای یک‌بار هم که شده از سوی ائمه‌ اطهار (ع) و علما باید انجام می‌شد لذا عملی که مطلقاً برای یک دفعه هم علما به انجام آن مبادرت نورزیده‌اند به احتمال قوی ریشه در خرافات دارد.

وی در ادامه می‌گوید: حکاکی شرف‌‌الشمس به قرن‌های اخیر باز می‌گردد و در کتب روایی متقدم مطلب یا روایتی با این مضمون یافت نمی‌شود.

این کارشناس مذهبی، پرهیز از امور خرافی، توکل بر خداوند متعال و توجه به هدایت‌ و ارشادهای حضرات معصوم(ع) را از جمله مسائلی می‌داند که ما را از توسل به مسائل غیر واقعی بی‌نیاز می‌کند و در واقع توجه به برخی حاشیه‌ها انسان را از مسیر اصلی دور خواهد کرد. وی چنین مطرح می‌کند: خرافات، مخرب واقعیت‌هاست به دلیل آنکه اصل و مبدأ خرافه از سوی کسانی است که برای دستیابی به منافع دنیایی خویش، چیزی شبیه حق را در میان مردم مطرح می‌کنند بنابراین وقتی انسان‌ها به امور شبیه حق مشغول شوند در نتیجه از حقایق باز خواهند ماند.

طائب در پایان ابراز داشت: شاید برخی خرافات در ظاهر ضرری برای انسان نداشته باشد اما سود و بهره‌ای که باید از حق نصیب او می‌شد را از دست داده و به طور کلی، خرافات مکتبی است که نه تنها هیچ سنخیتی با کمالات انسانی ندارد بلکه در مقطع زمانی خاص، انسان را از رشد معنوی باز خواهد گذاشت.

* دل ز گوهر بر کن ای گوهرطلب!

با مراجعه به کتاب‌های حدیثی صحت سخنان حجت‌الاسلامهر روز مشتریان و مخاطبین زیادی تجربیات خودشان را درباره معجزات شرف الشمس به اشتراک می‌گذارند.

بهترین آنها را در این بخش جمع‌آوری کردیم و پیشنهاد می‌کنیم شما هم آنها را بخوانید:

تجرببات معجزات شرف الشمس :

شرف شمس خواص زیاد داره اونایی که دارن میدونن. من از جاهای مختلف قیمت سنگ شرف الشمس اصل رو گرفتم و در نهایت سال گذشته از شرف آنلاین تهیه کردم که بر اثر بی احتیاطی خودم شکست ولی مدت 2 ماه که داشتم فهمیدم که خرافات نیست و حقیقت داره.
ار رزق و روزی گرفته تا محافظت مخصوصا برای چشم زخم خیلی نافع است.

با سلام به همه دوستان من ی نگین شرف شمس خدود 10 12 ساله دارم. خیلی دقت نکردم ولی فکر کنم برای رزق و روزی واقعا اثر داشته باشه چون خدارو شکر من هیچوقت مشکل مالی نداشتم!

و راستی فکر کنم برای بخت گشایی و ازدواجم واقعا تاثیر داشته باشه چون من دوتا از دخترخاله هام خیلی دوست داشتن ازدواج کنن و مدالشو گرفتن دوتاشون همزمان چند ماه بعد ازدواج کردن!

سلام منم دوسال پیش یه انگشتر شرف الشمس از همین جواهریازار برای شوهرم خریدم…
اون موقع نامزد بودیم و شوهرم تازه دوماه رفته بود سرکار حقوقشم در حد حقوق پایه بود ولی الان پیشرفت زیادی تو کارش کرده حقوقش بالای دو میلیون شد تو یه سال و الان یه دانشگاه هم تدریس میکنه…درسته که شوهرم خیلی پرتلاشه ولی واقعا احساس میکنم این شرف الشمس باعث جذب رزق و روزی شده…مخصوصا پیدا شدن کار تدریس تو دانشگاه چون کاملا بدون پارتی و معرفی و فقط با پر کردن فرمش بود!!!
هنوز سالگرد ازدواجمونم نشده ولی پس انداز خوبی برای خرید خونه جمع کردیم

با سلام به من یدونه انگشترشو هدیه دادن نگینش مربع شکله و درشت باور نمیکنید رنگ زردش ارامش خاصی میده…یه زمان که حالم بد میشه رنگش اون حلاوت اولیرو نداره ولی زمانی که حالم خوب میشه رنگ نگین هم خیلی زیبا میشه من که خیلی راضیم

وسعت رزق و روزی یکی از آثار این حرز شریفه که، آثار حرز از یک طرف و آثار استفاده از سنگ عقیق هم از طرف دیگه ارزش این نگین رو دوچندان میکنه،
من دو مدل انگشتری از شرف الشمس داشتم که متاسفانه یکی از انگشتری هام رو به خاطر سهل انگاری از دست دادم، درباره اثراتی که داره حتما باید ازش استفاده کرد تا بهشون پی برد ( دفع بلیات ، رزق و روزی و فتح مهمات و …) که صد البته به شرایط روحی شخص استفاده کننده هم داره.

شرف الشمس خیلی خاصیت داره البته داشتن اعتقاد به ان لازمه ایجاد این رخداد می شود برای اطلاعات بیشتر به کتاب سر المستتر رجوع شود

حدود بیست ودوسال پیش برایم یک انگشتر شرف شمس که بنام خودم در روز 19فروردین ماه حکاکی شده بود از مشهد مقدس برایم سوغات آورده شد باور بفرمایید اگر یک روز آنرا در دستم نکنم آرامش روحی وروانی ام را از دست میدهم کار هایمان خوب انجام نمی شود و…..تلقین نیست واقعیت است .

اولین روزیه که انگشتر شرف الشمس از جواهربازار گرفتم و استفاده کردم خیلی برای من امروز روز خوبی بود ایمان دارم که بخاطر دعای شرف الشمس بوده رزق امروزم باور کنید اگه بگم 3 برابر شده دروغ نگفتم….خدایا شکرت

من شرف الشمس سفارش داده بودم ودر عین حال درگیر مشکلی جدی بودم که راهی برای آن پیدا نمیشد . به محض اینکه از طریق پست پای شرف الشمس به خانه باز شد به طور غیر منتظره وعجیب بعد از یک نگرانی ناراحت کننده ، راه حلی برایم باز شد که معلوم بود از تلاشهای خودم نبوده و دلیلی خارجی دارد

با سلام به دوستان عزیز بله من شرف شمس داشتم و آثار اون رو در زندگیم حس کردم

من یک شرف الشمس از شرف آنلاین تهیه کردم واقعا عالی هستش هم از نظر کیفیت و قیمت.. من اول از این چیزا دوست نداشتم اما وقتی تاثیرش رو دیدم خیلی خوشم امد

 

دکمه بازگشت به بالا