آیا سایبان پارکینگ می‌تواند از جنس فلزی باشند؟

متریال مورد استفاده در تولید سایبان ماشین با توجه به تنوع بالای این محصول در بین تولیدکنندگان و سازندگان سایبان های پارکینگ در ایران کاملاً متفاوت است. اگر از ابتدای مقاله با ما همراه شده باشید حتماً ملاحظه فرمودید که انواع سایبان پارکینگ در ۱۵ نوع قابل طراحی ، تولید و نصب هستند. هر یک از این سایبان ها دارای متریال و مصالح خاص خود هستند. بعنوان نمونه اجزای تشکیل دهنده ی سایبان چوبی بیشتر از چوب بوده و برای پوشش سقف آن از آندولین و آندوویلا استفاده می نمایند.یا مثلاً برای تولید سازه ی سایبان پارچه ای ماشین از فولاد ضد زنگ ST37 و نیز برای پوشش سقف آن از پارچه های PVC-PVDF بهره می برند.

اجزای سایبان خودرو

اجرای سایبان ماشین نیز همانند متریال آن متوع است. همان گونه که در بالاتر توضیح داده شد ، هر سایبانی با توجه به شرکت سازنده و نیز نوع متریال خود دارای قطعات و انصالات خاص خود است. اما بطور کلی یک سایبان ماشین دارای یک استراکچر (اعم از فلزی ، چوبی ، آلومینیومی ، بتنی و..) بوده بعلاوه یک سقف که کار پوشش دهی را برای خودرو انجام می دهد.

مشخصات سایبان خودرو

یک سایبان ماشین خوب و استاندارد دارای مؤلفه ها و ویژگی های خاصی می باشد تا بتواند امنیت و آسایش را برای کاربران خود ایجاد نماید. از جمله ی این مشخصات می توان به وجود یک استراکچر و سازه ی ایمن با متریال عالی و نیز یک سقف ایده آل از جهت ایمنی ، عایق بودن ، استحکام و همین طور زیبایی اشاره کرد. تنوع در رنگ بندی سازه و پوشش سقف نیز با توجه به سلایق متفاوت و گستردگی مشتریان از دیگر عوامل مؤثر در انتخاب سایبان است.

نکات مهم در طراحی سایبان خودرو

از جمله نکات مهمی که در طراحی سایبان ماشین باید درنظر داشته باشیم موقعبا توجه به افزایش تعداد خودرو ها در شهر ها و روستا ها، نیاز به داشتن سایبان برای پارکینگ خودرو اهمیت دو چندانی پیدا کرده است و وجود یک سایبان برای خودرو موردی الزامی شده است. از طرفی با توجه به الزامات جدید شهرداری ها در مورد پارکینگ خودرو هر ساختمان میبایست نسبت به تامین پارکینگ مسقف، متناسب با تعداد واحد ها و تعداد خودرو های ساکنین اقدام نمایند. این مهم اکثرا در ساختمان های جدید رعایت میگردد اما صرفا برای هر واحد فقط یک پارکینگ خودرو . ساختمان هایی هم که قبل از این قوانین ساخته شده اند دارای فضایی بسیار کمتر به عنوان محل پارک خودرو هستند. حال آنکه بسیاری از خانواده ها بیش از یک خودرو دارند و تامین فضای مسقف برای خودرو  چه در آپارتمان ها و چه در ساختمان های ویلایی جزو موارد مهم و لازم است.

Can parking sheds be made of metal?

سایبان ماشین در حال حاضر برای نگهداری از خودرو یک ضرورت است. داشتن سایبان ماشین مناسب برای پارکینگ خودرو بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است و امروزه مدل های زیادی از سایبان ماشین وجود دارد که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند. روش ها و مصالح مختلفی برای ساخت سایبان ماشین وجود دارد. به عنوان مثال سازه سایبان ماشین میتواند فلزی، آلومینیومی، پلاستیکی، فایبر گلاس یا آهنی باشد، پوشش سایبان ماشین نیز می تواند از ورق های فلزی، ورق های UPVC، پارچه های برزنتی، انواع پلی کربنات ها و یا طلق های آکرولیک باشد. سایبان ماشین تنوع بسیاری زیادی دارد. البته برای داشتن یک سایبان ماشین بین این همه تنوع و مدل های مختلف می بایست به نکاتی توجه کرد تا بهترین و مناسب ترین مدل سایبان را داشته باشیم.

سایبان ماشین مورد نظر در مرحله اول می بایست دارای استحکام و دوام کافی باشد چرا که ایمنی عابرین و همچنین ایمنی خودرو پارک شده در زیر آن میبایست تامین شود. انتخاب سایبان با سازه فلزی و مستحکم که به درستی طراحی و تولید شده باشد خیالتان را از این موضوع راحت خواهد گرد. نکته بعد استفاده از پوشش مناسب  می باشد. پوشش سایبان پارکینگ خودرو می بایست در مقابل نور خورشید مقاوم بوده و مانع از رسیدن نور و گرما به خودرو پارک شده در زیر سایبان گردد. در زمستان نیز تحمل بار برف و بارش باران و وزش باد را داشته باشد. مورد بعد سهولت در نصب و جمع آوری سایبان می باشد.

با در نظر گرفتن اینکه ممکن است بعدا نیاز به جابجایی و یا تغییر شکل بوجود آید بهتر است از سایبانی استفاده شود که به راحتی و بدون مزاحمت نصب و به راحتی جمع می گردد. با توجه به اینکه سایبان ها در فضای باز احداث می گردند و دائما در معرض تابش نور خورشید و تغییرات جوی آب و هوا است دوام و عمر مفید می بایست بالا باشد تا نیاز به سرویس و نگهداری به حداقل خود برسد. متریال درجه یک، طراحی صحیح و مهندسی شده، تولید دقیق، نصب اصولی همه باعث افزایش بهره وری سایبان پارکینگ می گردند.

انواع سایبان ماشین

در اینجا به تعدادی از بهترین سایبان های ماشین اشاره میکنیم. هر کدام از این سایبان ها شباهت و تفاوت هایی با هم داشته و دارای مزایای خاصی هستند که در مورد تک تک آنها صحبت خواهیم کرد:

سایبان خودرو پیش ساخته فراز

محبوب ترین سایبان خودرو، است. اولین علت محبوبیت سایبان فراز عدم اشغال فضای زیاد می باشد. این سایبان بدون نیاز به نصب ستون اضافه فقط بر روی دو پایه نصب می گردد که این دو پایه نیز به دیوار چسبیده و فقط 8 سانت برجستگی دارند. هیچ پایه اضافه ای نیز این سایبان نیاز ندارد، از طرفی به راحتی و در کمترین زمان ممکن نصب میگردد و نیاز به حفر چاله و بتن ریزی و صفحه گذاری ندارد.از سوی دیگر تمام قطعات در کارخانه تولید و به صورت بسته بندی شده به محل ارسال می گردند لذا هیچ گونه نخاله ای در محل ایجاد نشده و نیاز به جوشکاری و برش کاری در محل نصب نمی باشد.

مزیت بسیار مهم سایبان خودرو فراز امکان جمع آوری و نصب مجدد سایبان خودرو به دفعات است که این مهم کاربرد های فراوانی دارد. تمام قسمت های سایبان فراز با رنگ کوره ای الکترو استاتیک پوشش شده و نیاز به رنگ آمیزی وجود ندارد. برای نصب سایبان فراز هیراد نیاز به تنها یک نفر آشنا به مسائل فنی و یک نفر وردست است و به سادگی و در کمتر از چند ساعت سایبان نصب و قابل استفاده می گردد. در کنار این موارد عمر مفید طولانی و سایه خنک  از جمله مزایای این سایبان پیش ساخته خودرو می باشد.

برای نصب سایبان پارکینگ فراز تنها نیاز به داشتن دیوار مستحکم در محل نصب می باشد. مدت زمان مورد نیاز برای نصب سایبان پیش ساخته برای یک خودرو حدود ۳ ساعت میباشد. نیاز به هیچ گونه برش کاری و جوشکاری در محل  نصب نیست و مزاحمت برای ساکنین و همسایه ها در زمان نصب ندارد. این سایبان با سرعت بالا و کمترین زمان قابل اجرا می باشد.

پیش آمدگی استاندارد سایبان فراز ۳ متر و طول آن نامحدود است. حداقل طول مناسب برای پوشش خودرو ۵ متر و در حالت ایده آل ۶ متر میباشد. ارتفاع مناسب سایبان خودرو ۳ متر است ولی با توجه به محل نصب میتواند کوتاه تر یا بلند تر نصب گردد.

سایبان تاراز مناسب  فضاهای بزرگ می باشد. این سایبان با پیش آمدگی ۶ متر و طول ۶ متر مناسب برای پارک کردن دو خودرو می باشد و نسبت توسعه آن به صورت دو دویی می باشد، به این صورت که کوچکترین سایز آن مناسب پارک دو خودرو و سایز بعدی آن مناسب پارک چهار خودرو می باشد و به همین ترتیب ابعاد بزرگتر آن مناسب پارک شش خودرو است. برای نصب سایبان تاراز هیراد میبایست زمین را مطابق نقشه ای که از سوی شرکت ارسال می گردد حفر کرد و صفحه های فلزی بر روی زمین نصب گردد. فاصله بین دو پایه  ۵ متر و ارتفاع آن ۳ متر می باشد. سرعت نصب سایبان خودرو پیش ساخته تاراز به نسبت سایبان های مشابه بسیار بالا بوده و در کمترین زمان ممکن بالاترین بهره وری را خواهید داشت.

از این مدل سایبان می توان برای پارکینگ خودرو باغ ویلا های بزرگ، تالار ها و رستوران ها، ادارات و سازمان ها بسیار مناسب و با کیفیت است. یکی از موارد مهم و مزیت های امکان نصب به دفعات است چرا که به راحتی تمام قطعات آن باز شده و با هزینه بسیار کم در محل دیگری نصب می گردد. تمام قطعات در کارخانه هیراد تولید گرده و پس از رنگ آمیزی با رنگ کوره ای الکترواستاتیک و تایید واحد کنترل کیفی QC بسته بندی شده و به محل نصب ارسال می گردد. تمام قطعات با رنگ کوره ای الکترواستاتیک درجه یک  پوشش شده و نیاز به رنگ آمیزی در محل نصب نمی باشد.

سایبان نگین

این سایبان شباهت زیادی به سایبان فراز دارد با این تفاوت که پیش آمدگی سایبان نگین از  ۴ متر تا ۶ متر می باشد و مانند سایبان فراز نیاز به پایه در جلوی سایبان ندارد. نگین به صورت پیچ و مهره ای و پیش ساخته می باشد و پوشش سایبان از نوع UPVC است. برای نصب  میبایست حتما قبل از نصب از محل بازدید به عمل آید و تمهیدات لازم جهت نصب اصولی و استاندارد انجام گردد. در این مدل سایبان از کابل های بسیار محکم جهت افزایش توان ایستایی سازه سایبان بهره گرفته می شود. تمام اجزا و قطعات در کارخانه تولید می گردد و پس از تایید واحد QC جهت نصب به محل پروژه ارسال می گردد. نصب سایبان نگین نیازمند حضور افراد ماهر دارد.

سایبان خودرو باران

یکی از زیباترین مدل های سایبان، سایبان خودرو باران می باشد. فرم سازه سایبان خودرو باران از دو قوس برعکس تشکیل شده است و به دلیل نوع طراحی سایبان از ایستایی خوبی برخوردار است. سایبان خودرو باران با پیش آمدگی چهار متر و طول نامحدود ارائه می گردد. نصب سایبان خودرو باران نیاز به صفحه گذاری داشته و پس از خشک شدن بتن زیر صفحه، امکان نصب سایبان میسر می شود. فاصله پایه های از هم برای هر خودرو ۴ متر و طول سایبان برای هر خودرو ۶ متر در نظر گرفته شده است. تمامی قطعات سایبان خودرو باران در محل کارخانه هیراد تولید گردیده و با تایید واحد کنترل کیفی QC بسته بندی شده و برای نصب ارسال می گردد. برای نصب نیاز به یک فرد ماهر و دو کارگر ساده می باشد. مدت زمان نصب سازه و پوشش سایبان خودرو باران هیراد حدود 5 ساعت می باشد و بدون ایجاد مزاحمت برای ساکنین و مجاورین نصب می گردد.

سایبان پارکینگ پوشش های مختلف

سایبان پارکینگ از نظر جنس پوشش به چند دسته به شرح زیر تقسیم میشود:

  • سایبان با پوشش UPVC
  • سایبان با پوشش پلی کربنات
  • سایبان با پوشش ورق فلزی
  • سایبان با پوشش پارچه برزنتی

البته نوع پوشش سایبان در ساختار سازه سایبان تغییر ایجاد میکند و بر روی هر سازه ای نصب هر مدل پوشش سایبان امکان پذیر نیست. در ادامه مدل های مختلف دیگر سایبان پارکینگ را مشاهده میکنیم:هر کدام از این سایبان ها دارای مزایا و معایبی هستند که بسته به محل نصب و نوع کاربری میبایست به درستی انتخاب گردند. توضیح خلاصه ای از هر کدام از  این ها در اینجا ذکر می کنیم:

سایبان با پوشش UPVC

در حال حاضر بهترین نوع پوشش برای سایبان پارکینگ ورق های UPVC است. سایبان هایی که دارای پوشش UPVC می باشند عمر مفید بالا و سایه خنک دارند. پوشش سایبان فراز، سایبان تاراز، سایبان نگین و سایبان باران همگی از این نوع پوشش است. نصب این نوع سایبان برای پارکینگ خودرو به طور معمول سریع و به صرفه بوده و دوام و کارایی مناسبی دارد.

نکته ای که باید در نظر گرفت کیفیت UPVC مورد استفاده می باشد،  چرا که اگر از پانل های با کیفیت و درجه یک استفاده نگردد در کوتاه مدت پانل ها از بین رفته و نیاز به تعویض پانل های سقف می باشد. متاسفانه در حال حاضر پانل های UPVC بی کیفیت در بازار زیاد شده و میبایست در زمان خرید از کیفیت پوشش سایبان مطمئن شوید. یکی از مواردی که در مورد سایبان پارکینگ با پوشش UPVC میتوان گفت این است که در زمان بارش باران بر اثر برخورد قطرات بر روی پوشش سایبان ماشین صدای ناهنجار تولید نمیگردد  و هیچ گونه مزاحمتی برای ساکنین و همسایه ها ندارد.

سایبان با پوشش پلی کربنات:

سایبان ماشین با پوشش پلی کربنات در مکانهایی کاربرد دارد که نیاز به عبور نور از سقف باشد. به همین خاطر  پوشش های پلی کربنات جایگزین پوشش  UPVC سایبان می شود. این نوع سایبان معمولا به صورت پیش ساخته نبوده و میبایست تمام مراحل ساخت در محل انجام گردد، به همین خاطر مقداری ایجاد مزاحمت برای ساکنین و همسایه ها داشته و از طرفی کیفیت ظاهری آن پایین می باشد. تنها مزیت این نوع سایبان عبور نور از پوشش آن است که در محل هایی که فضا محدود است و سایبان جنب پنجره نصب می گردد مناسب است.

با توجه به عبور نور، تا حدودی گرمای هوا بر روی خودرو اثر میگذارد و اگر اطراف آن بسته باشد و امکان جریان هوا در زیر آن محیا نباشد گرمای هوا در زیر پوشش دو چندان می گردد. البته رنگ بندی و تنوع رنگ پوشش پلی کربنات می تواند دست خریدار را برای دست یابی به رنگ مورد نظر باز گذارد. اسکلت و سازه سایبان با پوشش پلی کربنات پس از طراحی و انجام محاسبات، از پروفیل های قوطی توسط جوش Co2  و جوش رکتی فایر به هم متصل شده  و ساخته می شوند. سازه سایبان ساخته شده  با رنگ فوری روغنی درجه یک توسط پیستوله به صورت پاششی رنگ می گردد. پس از اتمام نصب سازه سایبان، پوشش پلی کربنات توسط نصاب ماهر نصب شده و به صورت کامل آب بندی می گردد. این پوشش به رنگ های مختلف موجود بوده و از بهترین متریال روز بازار تهیه و نصب میگردد.

سایبان ماشین با پوشش ورق فلزی

سایبان ماشین با پوشش ورق فلزی به دلیل داشتن عمر مفید طولانی و قیمت نسبتا مناسب تر معمولا در کارخانجات و مکانهایی که تعداد خودرو برای پارک بسیار زیاد است و قیمت ملاک اصلی است استفاده می شود. به طور معمول نیمی از ساخت سازه در کارخانه و نیمی در محل نصب انجام می گردد. موردی که باید به آن توجه کرد انتخاب رنگ روشن برای پوشش سایبان میباشد چرا که باعث کاهش جذب نور خورشید می گردد. پوشش سایبان ماشین در زمان بارش باران و تگرگ ایجاد صدا میکند و به همین خاطر مناسب محل های مسکونی نمی باشد. ورق های فلزی رسانای گرما و سرما بوده و در روز های داغ تابستان تا حدودی گرما را به زیر سایبان انتقال می دهد.

اسکلت و سازه با پوشش فلزی معمولا به صورت خرپایی و ساده تر از سایر سایبان ها ساخته میشود و تقریبا تمام سازه از پروفیلهای قوطی تشکیل شده است. سازه ساخته شده  با رنگ روغنی یا رنگ سوله ای رنگ می گردد. پس از اتمام نصب سازه، پوشش ورق های فلزی نورد شده طرح سفال (ژنووا) یا شادولاین (ذوزنقه ای)  توسط نصاب ماهر نصب شده و به صورت کامل آب بندی می گردد. این پوشش به رنگ های مختلف موجود بوده و از بهترین متریال روز بازار تهیه و نصب میگردد.

سایبان متحرک ( سایبان برقی )

سایبان متحرک معمولا در فضاهایی استفاده میگردد که نیاز به جمع آوری مکرر سایبان می باشد و فقط زمان هایی که خودرو در محل پارک میباشد از آن استفاده می شود و بقیه مواقع بسته است. مزیت سایبان متحرک برقی سبک بودن و امکان باز و بسته شدن به صورت دستی و برقی می باشد. سایبان متحرک دارای رنگ بندی فراوانی بوده و امکان چاپ بر روی آن نیز وجود دارد. موضوع مهمی که می بایست در مورد این نوع سایبان متحرک دانست عدم امکان استفاده در زمان وزش شدید باد و یا بارش شدید باران و برف می باشد.

اینگونه سایبان متحرک معمولا در مکانهایی که محدودیت وجود دارد ساخته و نصب میگردد. اسکلت و سازه متحرک سبک بوده و از لوله های خمکاری شده و پروفیل های آلومینیومی استفاده میشود. پوشش سایبان متحرک نوعی پارچه برزنتی مقاوم در برابر نور خورشید بوده و در طرح و رنگ های مختلف آماده میگردد. این نوع سایبان در زمان بارش برف و یا وزش شدید باد می بایست جمع گردند.

قیمت سایبان خودرو

قیمت سایبان خودرو به صورت متر مربع پوشش انجام شده روی سایبان محاسبه میگردد. بسته به نوع پوشش سایبان خودرو و نوع سایبان، قیمت سایبان ماشین متغیر می باشد. برای اطلاع از قیمت سایبان کافیست از محل مورد نظر که برای نصب در نظر گرفته اید عکس گرفته و برای کارشناسان شرکت ارسال کنید تا امکان سنجی نصب در محل مورد نظر بر اساس مدل درخواستی صورت پذیرد و سپس برآورد قیمت انجام شده و پیش فاکتور به همراه مشخصات و قیمت ها برایتان ارسال گردد. قیمت بسته به مدل سایبان انتخاب شده و ابعاد و اندازه مورد نظر متفاوت می باشد.

سایبان ماشین بدون پایه

سایبان ماشین بدون پایه نوعی سایبان تولید شرکت هیراد است که هیچ پایه مزاحمی نداشته و فقط با نصب دو پایه آن بر روی سطح دیوار انجام می شود. سایان بدون پایه دارای مزیت مهمی است آن هم اینکه نصب سایبان پارکینگ بدون پایه هیچگونه مزاحمتی برای رفت آمد ایجاد نمیکند. بسیاری موارد تا کنون بوده که به خاطر وجود پایه مزاحم مشکل در عبور و مرور خودرو ها و عابرین ایجاد شده و یا خودرو ها با پایه سایبان برخورد کرده و باعث ایجاد خساراتی شده است. برای جلوگیری از بوجود آمدن این گونه خسارات میبایست از سایبان بدون پایه مزاحم هیراد استفاده کرد.

ساخت سایبان ماشین

ساخت سایبان ماشین به صورت سنتی در محل نصب و توسط یک یا دو نفر جوشکار انجام می شود، حال آنکه ساخت سایبان هیراد در کارخانه و با دستگاه های بسیار دقیق لیزری صورت گرفته و پس از اتمام مراحل ساخت با پوشش رنگ کوره ای الکترواستاتیک درجه یک پوشش شده و پس از تایید واحد QC به محل نصب ارسال می گردد. به همین خاطر کیفیت سایبان ساخته شده بسیار بالا بوده و نصب آن در محل در مدت زمان بسیاری کوتاهی ( کمتر از چند ساعت ) انجام شده و بلافاصله قابل استفاده است. زمان ساخت سایبان در کارخانه متغیر می باشد.

سایبان پارکینگ خودرو به سایبان هایی گفته می شود که امکان پارک حداقل یک خودرو در زیر سایبان میسر باشد. سایبان پارکینگ هیراد در مدل های مختلف و با طرح و رنگ های زیبا، جدید و مدرن تولید شده و به مشتریان عرسقف پارکینگ ماشین یا  خودرو بهترین روش برای محافظت وسایل نقلیه شما در برابر آب و هوای نامناسب سقف پارکینگ است. بخصوص گرمای شدید که می‌تواند به خودروی شما آسیب برساند و باعث فرسودگی و کاهش عمر آن شود.

از سقف پارکینگ خودرو یا ‌ها برای نگهداری ماشین و تجهیزات ساختمانی نیز استفاده میشود؛ تا در برابر آفتاب داغ یا در هنگام بارندگی‌های سیل‌آسا دچار خرابی یا خوردگی نشوند. این پوشش های سقفی در اندازه و انواع متنوعی ساخته می‌شوند.

با گذشت زمان و پیشرفت فناوری، سقف پارکینگ ها نیز از حالت اولیه و ابتدایی خارج شده؛ روش‌های جدیدی برای پوشش سقف خودرو و ‌ها ابداع شد. به این ترتیب که ابتدا فقط سقف‌های چوبی یا فلزی در بازار پوشش‌‌های سقفی رایج بود؛ اما امروزه روش‌های متنوع و جدید‌تری مانند: سقف فایبرگلاس، پلی کربنات، پوشش upvc و pvc و .. برای سقف پارکینگ و سایبان خودرو با استقبال زیادی مواجه شده است.نکات مهم در طراحی سقف پارکینگ چیست؟ در مقاله امروز سپیدفام وارنا به این سوالات پاسخ می‌دهیم و قصد داریم تا بهترین پوشش برای سقف پارکینگ را نیز به شما معرفی کنیم.

چه نوع سقف پارکینگی می‌ خواهید؟

هنگامی که تصمیم به ساخت پارکینگ یا سایبانی برای ماشین خود کردید؛ می توانید انتخاب کنید چه نوع پوشش سقفی را می‌خواهید روی آن نصب کنید. اکثر پارکینگ های خودرو، ساختاری مستقل و جدا از ساختمان اصلی یا خانه خواهند داشت. شما همچنین باید انتخاب کنید که مایلید سقف پارکینگ تان از چه موادی ساخته شود. موادی که معمولاً برای ساخت پارکینگ یا  استفاده می شود عبارتند از فلز، شیشه، کامپوزیت، pvc، upvc و …

یکی دیگر از جنبه های طراحی سقف که باید در نظر بگیرید، شکل سقفی است که قرار است روی پارکینگ خود قرار دهید. آنها عمدتا دارای یک سقف شیبدار یا یک سقف قوسی با ناودان های متصل به آن هستند.

آسیب هاي خودرو بر اثر آفتاب

شیشه، پلاستیک و فلز از جمله انواع پوشش های سقفی هستند که می‌توانند به شدت خودرو را گرم کرده؛ به فرسودگی سریعتر آن کمک کنند. سقف فایبر گلاس از این دست مواد است. پس اگر محل پارکینگ شما در منطقه ای بسیار گرم واقع شده است؛ سعی کنید از سایر پوشش های سقف برای پارکینگ یا خود استفاده کنید. سقفی که بتواند آسیب هاي خودرو بر اثر آفتاب را به حداقل برساند.

یک سقف پارکینگ استاندارد چه ویژگی‌هایی دارد؟

هر پارکینگی به یک سقف محکم و ضد آب نیاز دارد تا عناصر مضر را دفع و محتویات داخل آن را خشک نگه دارد. انواع مختلفی از متریال های سقف برای انتخاب وجود دارند. آنها می‌توانند از ورق های فلزی، قیر و گرفته تا شیشه، تایل پلاستیکی، پانل یو پی وی سی و … ساخته شوند. خصوصیات یک سقف مناسب برای پارکینگ خودرو شامل ویژگی‌های زیر است:

نکات مهم در طراحی سقف پارکینگ

در طراحی سایبان پارکینگ ماشین به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ خب، عوامل زیادی وجود دارد که باید هنگام انتخاب در نظر بگیرید. از جمله:

  • انتخاب سقف پارکینگ بر اساس شرایط آب هوایی

به موقعیت ساختمان خود که تحت تأثیر آب و هوای محلی قرار می گیرد، توجه کنید. آیا در یک منطقه بادخیز با طوفان و باران و تگرگ مداوم زندگی می‌کنید؟ آیا خانه شما نزدیک به دریا واقع شده است؟ آیا تابستان های بسیار گرم و شرجی را تجربه می‌کنید؟پارکینگ خودرو که با سقف پوشانده شده باشد، می تواند از ماشین در برابر تابش خورشید – اشعه ماوراء بنفش، تگرگ، باد باران و گرد و غبار محافظت کند. این می تواند برای محافظت در برابر حشرات و پرندگان نیز بسیار مؤثر باشد و خطر خرابی اتومبیل‌ها در خیابان را کاهش دهد. بنابراین ساخت پارکینگ برای کاهش هزینه نگهداری خودرو میتواند بسیار موثر باشد.

دکمه بازگشت به بالا