برترین های کسب و کار مجیکمطالب عمومی

آزمون gre برای چه رشته هایی است؟

آزمون GRE یک آزمون استعداد استاندارد برای دانشجویانی است که به دنبال درخواست برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های خارج از کشور، به ویژه در ایالات متحده هستند. این آزمون از دو بخش اصلی تشکیل شده است: عمومی که مهارت های گفتاری، تفکر کمی و نوشتاری تحلیلی را می سنجد و برای اکثر رشته ها مورد نیاز است و موضوعی که بیشترین دانش را در موضوعات خاصی مانند ریاضی، فیزیک یا روانشناسی ارزیابی می کند. .و اثبات آن هنگام درخواست برای رشته های دیگر الزامی است.

در این مقاله نگاهی عمیق به ساختار آزمون‌های GRE General و GRE Subject و اهمیت آن‌ها در رشته‌های مختلف تحصیلی می‌اندازیم.

آیا در آزمون GRE شرکت می کنید؟

GRE مخفف Graduate Records Examination، نام یک آزمون استاندارد برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دانشکده های بازرگانی است. این آزمون که توسط بنیاد کارنگی برای پیشرفت آموزش در سال 1936 معرفی شد، اکنون توسط ETS اجرا می شود. آزمون GRE شامل دو نوع آزمون GRE General و GRE Subject می باشد که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند.

آزمون موضوعی GRE جامعیت کمتری نسبت به آزمون GRE General دارد و در بیشتر موارد فقط آزمون GRE General مورد نیاز است. با توجه به تأثیر نمره GRE بر درخواست، اگر مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستید، معمولاً باید در این آزمون شرکت کنید.

ساختار آزمون عمومی GRE چگونه است؟

آزمون جی آر ای هوم ادیشن از سه بخش اصلی تشکیل شده است و هر بخش دانش یک زبان خاص را ارزیابی می کند. این شامل سه بخش است: استدلال کلامی، استدلال کمی، و نوشتن تحلیلی. مدت زمان آزمون حدود 3 ساعت و 45 دقیقه است و اکثر دانشگاه های معتبر در هر بخش حدود 30 نمره یا بیشتر و در آزمون کلی حدود 300 نمره یا بیشتر نیاز دارند. در زیر هر یک از این مهارت ها را توضیح داده ایم.

استدلال کلامی.

بخش Word Reasoning 20 سوال واژگان و درک مطلب را ارائه می دهد. داوطلبان 20 دقیقه فرصت دارند تا با سوالات این بخش امتیازی بین 130 تا 170 کسب کنند. سؤالات استدلال کلامی با هدف سنجش توانایی داوطلبان در ارزیابی محتوای نوشتاری و شناسایی رابطه بین کلمات در یک متن مشخص است. نمونه سوالات این بخش ها را می توانید با جستجوی سوالات استدلال شفاهی GRE و سوالات معادل جمله GRE پیدا کنید.

استدلال کمی

در قسمت هوش کمی سوالات ریاضی مطرح می شود و مهارت های محاسباتی متقاضیان با 20 سوال در مقطع دبیرستان به زبان انگلیسی سنجیده می شود. زمان پاسخگویی به سوالات در قسمت استدلال عددی 35 دقیقه می باشد و متقاضیان می توانند در این قسمت بین 130 تا 170 نمره کسب کنند. به طور کلی دانشجویان رشته های هنر و مهندسی و علوم پایه مشکلی برای کسب نمره خوب در این رشته ندارند، اما دانشجویان علوم انسانی نیاز به صرف زمان و زمان زیادی برای آماده شدن برای این رشته دارند. برای این منظور می توانید نمونه های ریاضی GRE را مطالعه کنید.

تحلیل نویسی

بخش Writing آزمون GRE General از دو بخش Output Task و Argument Task تشکیل شده است. در بخش Essay، داوطلبان باید در یک موضوع خاص مقاله بنویسند. علاوه بر این، در بخش Project Work، یک مقاله تحلیلی مربوط به یک پروژه می نویسد. امتیاز هر بخش از 0 تا 6 و نمره کل این بخش از 0 تا 12 محاسبه می شود.

موضوعات مربوط به این دو تکلیف کتبی از یک سری سوالات انتخاب شده است که در وب سایت ETS تحت عناوین نمونه سوالات تکلیف مشکل امتحانی GRE و نمونه سوالات تکلیف استدلالی آزمون GRE وجود دارد.

آزمون GRE هوم ادیشن شامل یک بخش تحقیقاتی و دو بخش دیگر به نام بخش بدون نمره است. همانطور که از نام آن پیداست، بخش بدون علامت برای شما بدون علامت است و به صورت تصادفی بعد از بخش تجزیه و تحلیل ظاهر می شود. این بخش برای ارزیابی سوالات جدید در نظر گرفته شده است. یک بخش تحقیق ممکن است به جای یک بخش رتبه‌بندی نشده ظاهر شود و رتبه‌بندی نشده باشد. این بخش در پایان امتحان ظاهر می شود و برای تحقیق در مورد سؤالات آن در نظر گرفته شده است. طول این بخش ها متفاوت است. مدت زمان کلی GRE General تقریباً 3 ساعت و 45 دقیقه است.

ساختار موضوعی آزمون GRE چیست؟

نوع دیگری از آزمون GRE به آزمون موضوعی GRE معروف است. آزمون های موضوعی GRE تسلط متقاضیان را در یک حوزه خاص از تحصیل ارزیابی می کند. در حال حاضر، آزمون موضوعی GRE به طور خاص حول سه رشته تحصیلی طراحی شده است. این فیلدها عبارتند از:

فیزیک

ریاضیات

روانشناسی آی پی

ریاضی

این آزمون شامل 66 سوال چند گزینه ای از دروسی است که معمولا در دوره های اول ارائه می شود. دروس ریاضی این دسته شامل ریاضیات (50%)، جبر (25%) و سایر دروس (25%) است.

فیزیک

این آزمون تقریباً دارای 5 سوال چند گزینه ای است و حوزه مکانیک کلاسیک (20%) را در بر می گیرد. الکترومغناطیس (9%)؛ مکانیک کوانتومی (10%) و روش های تخصصی موضوعات (9 درصد).

روانشناسی

این آزمون شامل تقریباً 205 سؤال چند گزینه ای است که شامل سؤالات زیستی (17-21٪)، شناختی (17-24٪)، اجتماعی (12-14٪)، رشدی (12-14٪)، بالینی (15-19٪) است. ). ). ) رشته. درصد) و اندازه گیری، روش تحقیق و سایر زمینه ها (15 تا 19 درصد).

مدت زمان آزمون GRE ریاضی 2 ساعت 50 دقیقه و مدت زمان آزمون فیزیک و روانشناسی GRE 2 ساعت می باشد.

آزمون موضوعی GRE از 990 امتیاز محاسبه می شود و میانگین زمان این آزمون برای ریاضیات 170 دقیقه و برای فیزیک و روانشناسی 2 ساعت می باشد.

آزمون GRE برای چه حوزه هایی طراحی شده است؟

همانطور که گفته شد دو نوع آزمون GRE وجود دارد: GRE General و GRE Essay. GRE استدلال کمی کلی، استدلال کلامی، تفکر انتقادی و مهارت های نوشتاری تحلیلی را ارزیابی می کند. این مهارت ها مهارت هایی هستند که در طول زمان توسعه می یابند، مختص یک رشته خاص نیستند و برای اکثر رشته های تحصیلی مهم هستند.

این آزمون تمام مهارت های مورد نیاز برای موفقیت در مقطع کارشناسی ارشد را پوشش می دهد. با این حال، ETS گزارشی بر اساس فرم داده افرادی که در آزمون عمومی GRE از جولای 2016 تا ژوئن 2020 شرکت کرده اند تهیه کرده و نشان می دهد که این افراد می خواهند در کدام رشته های تحصیلی شرکت کنند. این اطلاعات را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

دکمه بازگشت به بالا