برترین های کسب و کار مجیکمطالب میجیک

لیزر تیتانیوم پلاس چه اثراتی دارد؟

شناخت دستگاه لیزر تیتانیوم ۲۰۲۱ اصلی

دستگاه لیزر تیتانیوم پلاس چیست؟ رفع موهای زائد به روش لیزر، امروزه در میان علاقه‌مندان به حیطه زیبایی و سلامتی طرفداران زیادی پیدا کرده است. اما انتخاب مناسب‌ترین دستگاه لیزر موهای زائد برای صاحبان کلینیک‌ها و نیز مراجعان این مراکز اغلب کار دشواری بوده و ممکن است موجب سردرگمی بسیاری از این افراد گردد. در اینجا به طور خلاصه ویژگی‌های اصلی پنج محصول عمده و جدید لیزر موهای زائد که توسط نمایندگی شرکت کارمانیا طب وارد می‌شوند را به شما معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید با در نظر گرفتن بودجه خود و نیز امکانات هر یک از این دستگاه‌ها، مناسب‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین خرید را برای خود رقم بزنید.

تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و الکساندرایت | جوابدهی دستگاه تیتانیوم

دستگاه لیزر تیتانیوم ۲۰۲۱ اصلی

دستگاه لیزر تیتانیوم در کنار قابلیت‌های دستگاه لیزر پلاتینیوم ازجمله به‌کارگیری همزمان و سه بعدی مؤثرترین طول‌موج‌های رفع موهای زائد (سه طول‌موج ۷۵۵، ۸۱۰ و ۱۰۶۴ نانومتر)، مجهز به فناوری QuattroTM نیز بوده و با دارا بودن شعاع لکه (اسپات سایز) بسیار بزرگ، ناحیه‌ای وسیع به مساحت 600 تا 900 سانتی متر مربع را پوشش می‌دهد.

این موضوع موجب می‌شود که طول دوره درمان تا ۴۰ درصد کاهش پیدا کند. با خرید دستگاه لیزر تیتانیوم و برخورداری از فناوری In-Motion، امکان لیزر مؤثر و ایمن موهای زائد را در سطح وسیعی از پوست فراهم میشود. این عامل در کنار سیستم خنک کنندگی ICE پلاس به کار رفته در این محصول و نوک یاقوت کبود اپلیکاتور موجب ایمنی هرچه بیشتر لیزر تیتانیوم و به حداقل رساندن عوارض جانبی و درد ناشی از آن می‌گردد.

دستگاه لیزر پلاتینیوم ۲۰۲۱

دستگاه لیزر پلاتینیوم علاوه بر کاربردهای متعدد خود در درمان ضایعات عروقی و مشکلات پوستی، به عنوان یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد نیز شناخته می‌شود. همانند دستگاه تیتانیوم، تلفیق سه طول موج مؤثر حذف موهای زائد (لیزر الکس، دایود و ان دی: یاگ) در این محصول، موجب تسهیل فرآیند حذف موهای ناخواسته در تمام لایه‌های پوست گردیده و لیزر پلاتینیوم را به یکی از ایمن‌ترین دستگاه‌های لیزر برای انواع پوست و مو حتی پوست‌های سبزه مبدل می‌سازد.

تکنولوژی In-Motion در لیزر پلاتینیوم با اعمال یکنواخت انرژی در تمامی سطح پوست، موجب افزایش سرعت عمل و رضایت بیشتر بیماران از فرآیند درمان می‌گردد. با خرید لیزر پلاتینیوم به دلیل افزایش تدریجی حرارت پوست، میزان درد و خطر سوختگی با این روش به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است.

دستگاه لیزر کیوسوئیچ ۲۰۲۱

چنانچه از نام این دستگاه برمی‌آید، فناوری پیشرفته کیوسوئیچ به کار رفته در این لیزر، امکان استفاده همزمان از دو طول موج ۵۳۲ و ۱۰۶۴ نانومتری را برای کاربران خود فراهم می‌آورد. مدت زمان اعمال پالس‌های بسیار قوی لیزر در این دستگاه بسیار کوتاه و در حد ۶ نانوثانیه بوده و همین امر باعث می‌شود که سرعت عمل و ایمنی لیزر کیوسوئیچ به طور قابل توجهی افزایش یابد. تأثیرات درمانی این محصول در بلندمدت قابل رؤیت خواهد بود.

بنابراین اگر شما نیز می‌خواهید از امکانات یک دستگاه لیزر پیشرفته با قابلیت از بین بردن جای تتو و خالکوبی و جوان سازی پوست بهره‌مند شوید، پیشنهاد ما به شما خرید لیزر کیوسوئیچ است. این دستگاه با تحریک کلاژن سازی و اثربخشی مستقیم بر روی رنگدانه‌های پوست، بدون هیچ گونه عارضه جدی درمان نقایص پوستی را به نحو احسن انجام می‌دهد.

دستگاه لیزر الکس دایود 2021

دستگاه الکس دایود به دلیل مجهز بودن به دو طول‌موج دایود 808 و الکساندرایت 760 نانومتری برای انواع پوست‌های روشن و سبزه مناسب است. طول‌موج بلند دایود با انرژی و قدرت نفوذ بالا توسط رنگ‌دانه‌های سطحی پوست منحرف نشده و مستقیم به عمق پوست نفوذ می‌کند. درنتیجه بهترین گزینه برای درمان پوست‌های برنزه و سبزه است. سیستم خنک کنندگی قوی به کار رفته در این دستگاه با اعمال سرما در سطح پوست موجب کاهش درد و پیشگیری از سوختگی بافت‌های اطراف می‌گردد.

لیزر الکس دایود ۲۰۲۱ علاوه بر کاربردهای منحصر به فرد خود در حیطه معمول زیبایی و رفع موهای زائد، در درمان بسیاری از ضایعات عروقی مانند تلانژکتازی صورت، همانژیوم‌های مویرگی، لکه‌های پورت واین و وریدهای عنکبوتی واریسی نیز اثربخشی خود را به اثبات رسانیده و با تسریع کلاژن سازی، در زمره پیشرفته‌ترین محصولات در عرصه زیبایی و جوان سازی پوست به شمار می‌رود.

دستگاه لیزر پلاتینیوم پلاس

دستگاه لیزر پلاتینیوم پلاس ۲۰۲۱ با به کارگیری سه طول موج برتر لیزر موهای زائد یعنی لیزر الکساندرایت، دایود و ان دی: یاگ در یک هندپیس امکان لیزر ایمن موهای زائد را بر روی طیفی از تناژهای پوستی میسر ساخته است. اپلیکاتور این دستگاه مطابق با اصول ارگونومی طراحی شده و تجربه‌ای دلپذیر را با رابط کاربری آسان و صفحه نمایش لمسی برای کاربران به ارمغان می‌آورد. در زیر به برخی ویژگی‌های بارز این محصول اشاره می‌کنیم:

  • استفاده از فناوری SHR
  • برخورداری از سیستم اپتیکی واگراکننده پرتو لیزر
  • سیستم خنک کنندگی قوی
  • قطر بالای لکه (اسپات شات)

پیش از آنکه درباره عوارض لیزر تیتانیوم بدانید !

قبل از اینکه راجب عوارض احتمالی لیزر صحبت کنیم ، کمی در مورد مکانیسم اثر و نحوه عملکرد لیزر های رفع موی زائد توضیح می دهیم. پرتوهای نور موجود در تابش لیزر، تماما تک فاز ، با طول موج و انرژی یکسان می باشند. در دستگاه لیزر رفع موهای زائد، پرتوی لیزر تولید شده دارای طولی موجی است که توسط رنگدانه های تیره پوستی ( ملانین) به خوبی جذب می‌شود. ملانین رنگدانه‌ای است که باعث رنگ تیره موها و پوست ما می‌شود.

مقدار ملانین در موها و خصوصا اطراف فولیکول موها در لایه درم پوست ، بسیار بیشتر از سایر نواحی پوست  است. اکثر میزان این رنگدانه در پیاز و ساقه‌ی مو متمرکز شده است. زمانی که امواج لیزر به پوست ما برخورد می‌کند، تقریبا ۳ برابر بیشتر از سایر نواحی پوست ، توسط پیاز و ساقه‌مو جذب می‌شود؛ به همین دلیل دستگاه لیزر به شکلی تنظیم شده که پیش از گرم شدن پوست، آسیبی انتخابی دقیق فقط به قسمت پیاز و ساقه‌ی مو وارد کند. وقتی پیاز یا فولیکول مو که قسمت حیاتی مو و ناحیه تغذیه ای و خونرسانی مو می باشد آسیب ببیند، موها تحلیل رفته و تخریب می شوند و رفع موی زائد اتفاق می افتد.

با توجه به نحوه عملکرد لیزر دریافتیم که این دستگاه می تواند بسیار ایمن و بی خطر باشد . با این حال ممکن است عوارض خفیف پوستی نیز به دنبال درمان با لیزر اتفاق بیفتد. دلیل ایجاد این عوارض چیست؟

برای این که پرتوی تابشی لیزر به فولیکول مو برسد، باید از لایه‌ی سطحی پوست که اپی‌درم نام دارد، عبور کند. پیاز یا فولیکول مو در لایه‌ی دِرم قرار گرفته که در زیر لایه اپی‌درم واقع شده است. اپی‌درم مانند پیاز و ساقه‌ی مو در لایه درم ، ملانین دارد. به همین دلیل ، پرتوی تابشی لیزر در راه رسیدن به پیاز مو، اندکی جذب اپی‌درم می‌شود. برای همین عوارضی مانند سوختگی، تغییر رنگ پوست، زخم و دیگر عوارض مشابه ایجاد می‌شوند.

شایع ترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد

درد و احساس سوزش

اندکی احساس درد و سوزش پس از درمان با لیزر طی روزهای اول طبیعی است و نیازی به اقدام خاصی ندارد و خود به خود بهبود می یابد.

قرمزی و التهاب(Redness)

قرمزی و التهاب چندان قابل پیشگیری نیستند و از عوارض نسبتا شایع لیزر موهای زائد محسوب می‌شوند. در مورد درمان، استفاده از کمپرس سرد بلافاصله بعد از لیزر و استفاده از استروئیدهای موضعی (در صورت نیاز) می‌توانند باعث بهبود این عوارض شوند.

پوسته پوسته شدن

پوسته پوسته شدن باعث خشکی پوست می‌شود. به همین دلیل ممکن است باعث ایجاد زخم و اسکارهای پوستی شود. مراقبت‌های صحیح مانند استفاده از کرم‌های مرطوب کننده، می‌توانند از ایجاد زخم‌ها جلوگیری کنند.

تغییر در رنگ پوست

تغییرات خفیف در رنگ پوست از جمله عوارض لیزر موهای زائد است. بسته به شرایط، ممکن است پوست فرد پس از درمان، اندکی روشن‌تر یا تیره‌تر شود. افرادی که پوست روشنی دارند، بیشتر دچار تیره شدن رنگ پوست می‌شوند و افرادی که پوست تیره‌تری دارند، بیشتر مستعد روشن شدن رنگ پوست هستند.

سوختگی و تاول

سوختگی و تاول از جمله‌ عوارض نسبتا شدید لیزر موهای زائد هستند که به دلیل اشتباه اپراتور در تنظیمات دستگاه و تکنیک‌های نامناسب لیزر درمانی و گاهی نیز به دلیل سیستم خنک کننده ضعیف  ایجاد می‌شوند.

عوارض لیزر تیتانیوم

لیزر درمانی با دستگاه لیزر تیتانیوم نیز مانند سایر دستگاه ها ممکن است موجب ایجاد عوارض خفیفی همچون درد ، سوزش ، قرمزی و التهاب موقت پس از درمان شود که به سرعت بهبود می یابد. از مزیت های مهم دستگاه لیزر تیتانیوم که باعث گردیده تا ریسک عوارض جانبی  به حداقل برسد ، سیستم خنک کنندگی یا  Cooling قدرتمند و ترکیبی خود با بهره گیری از واترپمپ ایتالیایی اورجینال می باشد که می تواند سر هندپیس را تا -21 درجه فریز کند .

این یعنی درمانی کاملا بدون درد و آزردگی برای مراجع.داشتن یک سیستم خنک کننده کارآمد و قدرتمند از مهم ترین ویژگی هایی است که یک دستگاه لیزر باید داشته باشد که لیزر تیتانیوم در این زمینه سرآمد است. همچنین تکنولوژی فوق العاده پیشرفته 3D SHR که در لیزر تیتانیوم به کار رفته عامل موثر دیگری است که ریسک ایجاد عوارض را کاهش می دهد.

فناوری SHR 3D به تدریج پوست را تا دمایی گرم می کند که به طور موثری به فولیکول های مو آسیب می رساند و از رشد مجدد موها جلوگیری می کند. تکنیک Sweeping In-Motion TM لیزر را در حرکت ثابت نگه می‌دارد و پوشش کامل ناحیه درمان را تضمین می‌کند که باعث بهبود نتایج با زمان‌های درمان کوتاه‌تر می‌شود.تکنولوژی 3D SHR باعث می شود تا با تخلیه مداوم و یکسان انرژی در تمام سطوح پوست اثربخشی درمان بالا رفته و در عین حال درد ، سوختگی و عوارض جانبی به شدت کاهش پیدا کند.

در پایان این مقاله قصد داریم به چندین باور نادرست و اشتباه در مورد لیزر موهای زائد که بین افراد رواج دارد بپردازیم:

·         لیزر مو های زائد باعث رشد بیشتر مو می شود

به هیچ عنوان ، لیزرها نمی توانند موجب رشد و رویش مجدد موها شوند بلکه فقط می توانند فولیکول ها را تخریب کنند. در موارد نادری پس از جلسات اولیه لیزر ممکن است بافت پوست به دلیل تحریک توسط امواج لیزر شروع به افزایش رشد موهایی کند که تخریب نشده اند و فرد احساس کند رشد موهای زائد زیاد شده است در حالی که اگر جلسات لیزر به طور منظم انجام شوند به هیچ عنوان این عارضه رخ نخواهد داد.

·         لیزر مو های زائد اشعه دارد و سطانزاست

دستگاه های لیزر مو های زائدی که توسط سازمان معتبر FDA  تایید شده باشند به هیچ عنوان خطرناک نیستند. اشعه های لیزر آنقدر قدرتمند نیستند تا بتوانند از سط پوست عبور کرده و به مناطق عمقی بدن و ارگان های داخلی برسند. بنابراین به هیچ عنوان سرطان زا نیستند.

·         لیزر مو های زائد دردناک و آزاردهنده است

شاید انجام لیزر با دستگاه های قدیمی فوق العاده دردناک باشد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی لیزر ها و قوی شدن سیستم خنک کنندگی لیزر ها مثل لیزر تیتانیوم ، انجام لیزر می تواند بسیار راحت ، بی دردسر و لذت بخش باشد.

·         لیزر مو های زائد مادام العمر مو ها را برطرف می ‌کند

می توان گفت لیزر یک روش دائمی برای رفع موهای زائد است اما نیاز به جلسات شارژ سالیانه دارد. یک دوره درمان 6 تا 10 جلسه ای لیزر ، عموما می تواند بین 40 تا 80 درصد از موهارا تخریب کند اما ماندگاری این درمان نیازمند تکرار جلسات با فواصل سالیانه است.

·         لیزر مو های زائد باعث ناباروری می شود

همان طور که گفته شد امواج لیزر قدرت نفوذ بسیار پایینی دارند و از ضخامت پوست نمیتوانند عبور کنند.لذا به هیچ عنوان این امواج به ارگان های داخلی مثل رحم و تخمدان ها نمی رسند و هیچ گونه خطری ندارند.

دکمه بازگشت به بالا